اخبار و رویدادها, عمومی

سازنده بازی های بلاد بورن و دیمن سولز سونی را ترک می‌کند

بلاد بورن

Terujuki Toriyama سازنده آثار بزرگی مانند دیمن سولز و بلاد بورن سونی را ترک و استودیو بازی‌سازی خود را تاسیس خواهد کرد. همراه تیلنو باشید.

بعد از انتشار بازی Bloodborne، یکی دیگر از آثار انحصاری فرام سافتور برای سونی، اتمسفر خاص و تغییراتی که این بازی نسبت به سری سولز در خود جای داده بود، Bloodborne را تبدیل به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های ساخته شده توسط فرام سافتور تا به امروز کرد. تغییرات سیستم مبارزات، داستان جذاب و صد البته اتمسفر خاص و گیرا از مواردی بودند که به شدت مورد توجه منتقدان و گیمر‌ها قرار گرفتند. با انتشار کنسول PS5 بازی دیمن سولز ریمیک به عنوان بازی روز عرضه برای کنسول نسل هشتمی سونی در دسترس قرار گرفت. دیمن سولز با اولین انتشار خود در سال ۲۰۱۱ درست مانند بلاد بورن طرفداران زیادی را جذب کرد. این بار هم سبک مبارزات خاص و اتمسفر جدید و عجیب بازی آنقدر محبوب شد تا طرفداران بی‌صبرانه منتظر تجربه دوباره آن در هر قالبی باشند. حال با انتشار توییتی، Terujuki Toriyama سازنده این دو بازی و آثاری مانند Soul Sacrifice اعلام کرده که بزودی از سونی جدا خواهد شد.

Terujuki Toriyama با انتشار توییتی اعلام کرد که کار او و سونی به اتمام رسیده و بزودی او شرکت بزرگ ژاپنی‌ها را ترک می‌کند. خبر ترک سونی توسط تورییاما بخش زیادی از طرفداران را شوکه کرد،‌ تورییاما یکی از قدیمی‌ترین بازی‌سازان سونی بود و ترک ناگهانی سونی توسط او می‌تواند برای بعضی از دوست‌داران آثار او خبر بدی باشد. تورییاما در توییت خود گفت که قصد تاسیس استودیو بازی‌سازی خود که فعلا تحت عنوان Bokeh Game Studio شناخته می شود را دارد. باتوجه به گفته‌های تورییاما Bokeh Game Studio قصد ساخت IPهای جدید این بازی‌ساز ژاپنی را دارد.

در آخر هم تورییاما از طرفداران بخاطر محبت‌هایشان تشکر کرد و درخواست کرد که آثار جدید او را نیز مانند گذشته دنبال کنند. هیچ دلیل خاصی برای خروج تورییاما از استودیو ژاپن سونی بیان نشده و به احتمال زیاد همین روز‌‌ها دلیل خروج او نیز اعلام خواهد شد. چند وقت پیش بود که اعلام شد خالق مجموعه سایلنت هیل بازی جدیدی را خواهد ساخت؛ کیچیرو تویاما (خالق مجموعه سایلنت هیل) نیز درست مانند تورییاما سونی را ترک کرد و به دنبال تاسیس استودیو بازی‌سازی خود رفت.

با ورود به نسل نهم بازی‌های ویدئویی، می‌توانید برای خرید‌های کنسول‌های مایکروسافت و سونی، به بخش فروشگاه سر بزنید و برای خرید ایکس باکس سری ایکس و خرید ایکس باکس سری اس اقدام کنید. فراموش نکنید که خرید PS5 و خرید PS5 دیجیتال نیز در تیلنو امکان پذیر است و می‌توانید آن‌ها را با بهترین قیمت تهیه کنید.

نظر شما درباره تورییاما و بازی‌هایی که او ساخت چیست؟ برای آثار جدید این بازی‌ساز ژاپنی‌ هیجان‌زده هستید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: Gamerant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید