اخبار و رویدادها, بازی

بازی Cyberpunk 2077 : اطلاعات جدید از خط داستانی بازی و اسلحه‌ها

بازی Cyberpunk 2077

در طی لایو استریم جدید استودیو سی‌دی پراجکت دو تریلر جدید از بازی Cyberpunk 2077 منتشر شد که تمرکز آن‌ها بر روی خط داستانی بازی و سلاح‌های موجود در بازی بود. برای مرور این اطلاعات با تیلنو همراه باشید.

هنوز چند ماهی تا انتشار بازی مورد انتظار سایبرپانک 2077 باقی مانده، اما سی‌دی پراجکت (CD Project) هنوز سخت کار می‌کند تا بهترین نتیجه را ارائه دهد. برای همین در آخرین لایو استریم خود اجازه داد تا نگاه دقیق‌‌تری به دو ویژگی دیگر از سایبرپانک، یعنی اسلحه‌ها و خط‌های داستانی بیاندازیم.

خط‌های داستانی بازی می‌توان گفت هیجان انگیزترین بخش این دو تریلر بود. زیرا این‌ها تعیین می‌کنند که زمان شما در شهر نایت سیتی (Night City) چگونه می‌گذرد و ماجراجویی و پیشرفت شخصی شما در بازی چگونه باشد.

سایبرپانک 2077

بازی Cyberpunk 2077 دارای سه خط داستانی متفاوت است؛ Street Kid، Nomad و Corpo. هرکدام از این سه مسیر، داستان منحصر به فرد خود را دارند. کسانی که Street Kid را انتخاب می‌کنند در خیابان‌های شهر نایت سیتی بزرگ شدند و با خلافکاران و مجرمان زیرپوستی شهر آشنایی دارند.

در همین حال Nomads، در بیابان‌های بدلندز (Badlands)، به دور از محدودیت‌های نایت سیتی و با عطش آزادی زندگی می‌کنند. بازیکنانی که زندگی Nomad را انتخاب کنند، داستان خود را از بیرون شهر آغاز می‌کنند. جایی که به تازگی قبیله‌ی خود را ترک کردند و به دنبال ساختن یک زندگی جدید برای خودشان هستند. سی‌دی پراجکت بیان کرد که در داستان‌های دیگر نیز می‌شود با گذشت زمان، درماجراجویی‌ها در بدلنز گشت و گذاز کرد. البته اگر برای خطرات موجود در آن آماده هستید.

و در آخر شاهد خط داستانی Corpos بودیم. این‌ افراد سهامداران شرکت Araska Corporaction هستند که ترجیح می‌دهند تا در اتاق‌خواب خود بخوابند تا در خیابان‌ها و بیابان‌ها باشند. اگرچه این ممکن است به عنوان یک پناهگاه مقاومت کمی داشته باشد اما آن‌ها هنوز می‌دانند که چطور از قدرت خود و از مهارت‌های دیگر برای ساخت مسیر خود استفاده کنند.

سی‌دی پراچکت می‌گوید RPG واقعی به این معنی است که خط‌های داستانی بازی فقط ابتدایی نیستند و در طول بازی با اتفاقات و فرصت‌های مختلف، آپشن‌های دیالوگ در بازی و مسیرهای پیشرفت در ماموریت‌ها داستان بازی پیش می‌رود.

به عنوان بخشی از جدیدترین لایواستریم خود، سی‌دی پراجکت مدتی به سلاح‌های مختلف درون بازی که بازیکنان به آنها دسترسی دارند پرداخت. اسلحه‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند: سلاح‌های سرد (Melee)، دور زن‌ (Ranged) و Cyberware، که این نوع سلاح‌ها پوشیدنی و به نوعی رباتی هستند. مانند Mantis Blades که دو تیغه دارد و بر روی دست قرار می‌گیرند، Gorilla Arms که دو بازو برای مشت زنی استفاده می‌شود و Projective Launch System.

بازی Cyberpunk 2077

با این حال بیشتر تمرکز سلاح‌ها بر روی تفنگ‌ها بود که به سه دسته تقسیم می‌شوند. Power Weapons که به شبیه‌ترین نسبت به سلاح‌های امروزی توصیف می‌شوند. در حالی که Tech Weapons از نیروی الکترومغناطیسی برای حرکت دادن وسایل پرتاب شونده فلزی استفاده می‌کند، این به آن معناست که آن‌ها می‌توانند به درون اجسام جامد ضربه بزنند. در آخر نیز شاهد Smart Weapons بودیم. این سلاح‌ها قادر به ردیابی اهداف هستند و می‌توانند در حالی که اهداف جایی مخفی شده‌اند و یا وقتی در حال فرار هستند به آن‌ها ضربه بزنند.

سی‌دی پراجکت همچنین تاکید کرد که المان‌های آر‌پی‌جی سایبرپانک 2077 به کامبت یا همان مبارزه‌ی بازی گره خورده‌اند. این استودیو همچنین اضافه کرد که V که شخصیت اصلی است، در طی زمان ماهرتر می‌شود و مهارت‌های بیشتری پیدا می‌کند. برای مثال می‌توان به ریلود سریعتر اسلحه‌ها، هدف گیری دقیق‌تر و حرکت سریعتر اشاره کرد.

خارج از مهارت‌های شخصی، سلاح‌ها را نیز می‌توان ارتقا داد تا در مبارزه‌های مختلف عملکرد بهتری نشان دهند. نه تنها آن‌ها در درجه‌های کمیابی متفاوتی هستند بلکه می‌توان آن‌ها را از راه‌های مختلفی آپگرید کرد.

تغییراتی که می‌توان برای تفنگ‌ها ایجاد کرد، می‌تواند به گیم‌پلی بازی هیجان بیشتری بدهد و دست شما را برای از بین بردن دشمنان بازتر کند. تراشه‌های کوچکی به نام Software Mods نیز درون بازی وجود دارند که قابلیت تغییر آمار و ارقام تفنگ‌ها را دارد. برای مثال می‌توانید تیررس اسلحه شما، دقت و آسیب آن را افزایش دهد.‌

این اطلاعات جدید که در لایواستریم جدید سی‌دی پراچکت داده شد، که اندکی هم به موزیک بازی Cyberpunk 2077 اشاره داشت، تنها دومین نمایش از این بازی تاکنون بوده است. بنابراین انتظار داریم که اطلاعات بیشتری از این بازی تا زمان انتشار آن یعنی 29 آبان (19 نوامبر 2020) ببینیم.

نظر شما در مورد این اطلاعات تازه چیست؟ آیا برای انتشار سایبرپانک 2077 هیجان دارید؟ نظرات خود را با تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Eurogamer

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *