بازی, یادداشت

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War به بیش از ۲۵۰ GB فضا نیاز دارد

بازی call of Duty Black Ops Cold War

شرکت اکتیویژن (Activision)، ناشر مجموعه‌ی Call of Duty، تایید کرد که بازی Call of Duty: Black Ops Cold War بر روی رایانه‌های شخصی، به بیش از ۲۵۰ GB فضای خالی نیاز دارد.

بازی call of Duty Black Ops Cold War

نسخه‌های مختلف مجموعه‌ی Call of Duty، همواره محتوای زیادی را در اختیار بازیکنان قرار داده است و از این نظر، هیچ محتوایی را از مخاطبان خود دریغ نکرده است. یک بخش کمپین داستانی کامل، حالت‌های آنلاین و بخش بتل رویال از جمله مواردی است که در بازی‌های اخیر این مجموعه به چشم می‌خورد. اما آن موضوعی که حسابی سر و صدای طرفداران را بلند کرده است، حجم به شدت زیاد این مجموعه بازی بر روی پلتفرم‌های مختلف است. این روند به گونه‌ای بود که بازی Call of Duty: Modern Warfare در به روز رسانی‌های اخیر بیش از ۲۰۰ GB فضای حافظه را اشغال می‌کند. البته این ۲۰۰ گیگابایت، مربوط به نسخه‌ی رایانه‌های شخصی است و دارندگان کنسول‌های نسل هشتمی، با عددی به مراتب کوچک‌تر روبرو هستند.

حال با توجه به اطلاعاتی که شرکت Activision منتشر کرده است، بازی Call of Duty: Black Ops Cold War نه تنها از این روند جلوگیری نمی‌کند، بلکه در حجیم بودن محتویات بازی پیشرو است. ناشر مجموعه‌ی Call of Duty تایید کرد که جدیدترین نسخه‌ی ندای وظیفه، حدود ۲۵۰ GB از فضای رایانه‌های شخصی را اشغال خواهد کرد. البته در نظر داشته باشید که این ۲۵۰ GB، مربوط به زمانی است که بازیکن بخواهد از همه‌ی بخش‌های بازی، فناوری Ray Tracing، وضوح تصویر 4K و نرخ فریم بالا استفاده کند. هم جدا از این موضوع، اگر قصد دارید با اطلاعات بخش داستانی این بازی آشنا شوید، می‌توانید به مقاله‌ی داستان بازی Call of Duty: Black Ops Cold War مراجعه کنید.

موردی که در این میان باید بدان اشاره کرد، این است که سازندگان بازی Call of Duty: Black Ops Cold War دست بر روی دست نگذاشته‌اند و دست به انجام دادن کارهایی کردند که حجم زیاد این بازی، گیمرها را اذیت نکند. می‌دانیم که بیش‌تر وقت بازیکنان مختلف، در بخش آنلاین و چند نفره‌ی مجموعه‌ی Call of Duty صرف می‌شود. اگر بازیکنان بخواهند تنها به تجربه‌ی بخش Multiplayer بازی بپردازند، تنها به ۵۰ GB فضای خالی نیاز دارند و این بخش زامبی و کمپین داستانی است که حجم زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. بنابارین، اگر شما هم خواستید به تجربه‌ی این بازی در رایانه‌های شخصی بپردازید، می‌توانید پس از تجربه‌ی بخش داستانی و زامبی اثر، آن ها را حذف کرده و در ادامه تنها به تجربه‌ی بخش‌های آنلاین بازی بپردازید.

همین چند وقت پیش بود که بازی Call of Duty: Modern Warfare قابلیتی را در اختیار بازیکنان گذاشت تا بخش‌های مختلف بازی را حذف کنند. بنابراین، برخی از بازیکنان توانستند حجم اصلی بازی را از ۲۳۱ GB، به ۱۶۹ GB کاهش دهند. البته در نظر داشته باشید که امکان حذف حالت Battle Royale و رایگان Modern Warfare، یعنی Warzone، به صورت جداگانه وجود نخواهد داشت.

call of Duty Black Ops Cold War

اگر بخواهیم بدون تعصب و از دید متعادلی به این موضوع نگاه کنیم، به احتمال زیاد حجم به شدت زیاد بازی Call of Duty: Black Ops Cold War می‌تواند تاثیر بدی بر روی نقدها و نظرات منتقدان بگذارد، چرا که ۲۵۰ GB واقعا عدد زیادی برای یک بازی است. تازه این در حالیه که Activision اطلاعات دقیقی در مورد حجم جدیدترین نسخه‌ی مجموعه بر روی کنسول‌های نسل هشتمی و نهمی منتشر نکرده است، ولی به احتمال زیاد با تفاوت فاحشی روبرو نخواهیم شد.

در این میان، لازم است اشاره کنیم که حجم بازی Call of Duty: Modern Warfare در روزهای ابتدایی عرضه، به هیچ وجه نزدیک ۲۳۱ GB هم نبوده و این رقم، در طی زمان و با انتشار به روز رسانی‌های مختلف زیاد شده است. بنابارین، می‌توان نتیجه گرفت که حجم این نسخه‌ی جدید هم در آینده‌ای نه چندان دور از ۲۵۰ گیگابایت هم عبور می‌کند و به بیش از ۳۰۰ گیگ می‌رسد.

برای خرید بازی Call of Duty: Black Ops Cold War به فروشگاه تیلنو مراجعه کنید.

نظر شما در مورد حجم اذیت کننده‌ی نسخه‌های مختلف Call of Duty چیست؟ آیا این موضوع به معنی حذف بازی‌های دیگر از روی حافظه‌ی شما خواهد بود؟ یا می‌توانید با استفاده از راه‌های مختلف با حجم بالای آن کنار بیایید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Eurogamer

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *