اخبار و رویدادها, بازی, پی سی, کنسول

دومین به‌ روز رسانی بزرگ بازی Cyberpunk 2077 منتشر شد

بازی Cyberpunk 2077

پس از مدت‌ها انتظار، به‌روزرسانی بزرگ Cyberpunk 2077 که با هدف برطرف کردن مشکلات معرفی شده بود، راه خود را به کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی باز کرد. این آپدیت که با نام Patch 1.2 هم شناخته می‌شود، حجم بسیار بالایی دارد و تغییرات زیادی را روی بازی اعمال می‌کند.

اگر اخبار بازی Cyberpunk 2077 را در طی زمان دنبال کرده باشید، می‌دانید که این بازی به هیچ وجه شروع خوبی را تجربه نکرد. مشکلات فنی بسیار در روز عرضه گریبان جدیدترین ساخته استودیو CD Projekt را گرفت و درنهایت سایبرپانک را به یک محصول ناامید کننده تبدیل کرد. البته توسعه‌دهندگان پس از مشاهده‌ی واکنش‌های منفی دنیا بیکار ننشستند و نهایت تلاش خود را برای ایجاد اصلاحات به کار گرفتند. این اصلاحات، در روزهای اول و با عرضه‌ی چند به‌روزرسانی کوچک شروع شد و با برنامه‌ی آپدیت‌های بزرگ‌تر ادامه یافت. سران CD Projekt خیلی سریع سکان رسانه‌ها را به دست گرفته و اعلام کردند که دو آپدیت بزرگ در ماه‌های ژانویه و فوریه منتظر بازیکنان است؛ آپدیت‌هایی که با هدف برطرف کردن مشکلات بازی منتشر می‌شوند.

زمان به همین روال گذشت و به‌روزرسانی ماه ژانویه با این که تغییر چشم‌گیری را در بازی ایجاد نکرد، اما بدون هیچ حاشیه‌ی خاصی عرضه شد. اما شرایط اجازه نداد که به‌روزرسانی بزرگ ماه فوریه هم بدون مشکل عرضه شود و داستان هک شدن وبسایت استودیو CD Projekt و اخاذی این هکرها، باعث شد که Patch بزرگ دوم باکمی تاخیر منتشر شود.

حالا و پس از کمی تاخیر، Patch 1.2 در دسترس بازیکنان کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی قرار گرفته است. آپدیتی که از حجم به شدت بالایی برخوردار است و کاربران کنسول PS4 باید با حجم ۴۴ گیگی آن کنار بیایند. البته حجم بالای این به‌روزرسانی بیهوده نیست و به گفته‌ی سایت خود سی دی پراجکت، این آپدیت بسیاری از مشکلات بازی را حل می‌کند. Patch Note که توسعه‌دهندگان برای این آپدیت در نظر گرفته‌اند، یکی از بزرگ‌ترین پچ نوت‌هایی است که یک بازیکن می‌تواند در طول عمر خود مشاهده کند و نوید از اصلاحاتی بزرگ و اساسی می‌دهد. هم‌چنین، باید بدانید که Patch 1.2 برای پلتفرم Google Stadia با اختلافی یک هفته‌ای نسبت به کنسول‌ها و PC عرضه می‌شود. برای مطالعه راهنمای تروفی بازی Cyberpunk 2077 می‌توانید به بخش راهنمای تی بلاگ بروید.

بازی Cyberpunk 2077

از جمله مهم‌ترین اصطلاحاتی که در این به‌روزرسانی اعمال شده‌اند، می‌توان به حل عدم وجود قابلیت کامل کردن برخی از مراحل، حل مشکل افت فریم‌های مکرر و کرش‌های متعدد اشاره کرد. هم‌چنین، بازیکنان پلتفرم PC که از کارت‌های گرافیکی AMD استفاده می‌کنند می‌توانند از این پس از فناوری Ray Tracing بهره ببرند. به طور کلی، بسیاری از مشکلاتی که پیش از این شاهد آن‌ها بودیم دیگر در آپدیت جدید جایی ندارند.

طبق واکنش‌هایی که بازیکنان مختلف در سطح اینترنت نشان داده‌اند، پچ ۱/۲ بازی Cyberpunk 2077 تا این لحظه موثر بوده است. هرچند که این آپدیت ۴۴ گیگی به طور کامل ریشه‌ی مشکلات فنی را از بین نمی‌برد، اما سایبرپانک را به یک اثر قابل تجربه‌تر تبدیل می‌کند. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه‌ی Patch 1.2 – List of Changes، لیست کامل و بلندبالای تفییرات به‌روزرسانی جدید را مشاهده کنید.

در پایان اگر قصد دارید در ادامه عرضه به‌روزرسانی جدید به تجربه جدیدترین ساخته CD Projekt بپردازید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Cyberpunk 2077 برای PS4، خرید بازی Cyberpunk 2077 برای PS5 و خرید بازی Cyberpunk 2077 برای Xbox مراجعه کنید.

نظر شما در مورد به‌روزرسانی جدید و حجیم سایبرپانک چیست؟ آیا اصطلاحات اعمال شده می‌توانند شما را برای ورود به شهر نایت سیتی قانع کنند؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Express

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید