راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای اداره ی Settlement در بازی Assassin’s Creed Valhalla

بازی Assassin's Creed Valhalla

Settlement یا دهکده‌ی کوچکی که باید به اداره‌ی آن پرداخت، یکی از موراد جدیدیه که به بازی Assassin’s Creed Valhalla اضافه شده است؛ اما روند ارتقاء و کنترل این Settlement ممکن است برای تازه واردان کمی مشکل باشد. همراه تیلنو باشید.

بازی Assassin's Creed Valhalla

یکی از سرگرم کننده‌ترین مکانیک‌هایی که در بازی Assassin’s Creed Valhalla وجود دارد کنترل و ارتقاء دهکده‌ای است که بازیکن رهبری آن را بر عهده دارد. در واقع، از آن جایی که ایور، شخصیت اصلی بازی، به عنوان یک وایکینگ به سمت انگلستان حمله می‌کند، یک گروه از جنگجوها و خانواده‌ی آن‌ها را به همراه خود می‌برد. بدیهی است که این افراد به جای خواب، غذا و سرپناه نیاز دارن تا بتوانند به ایور در به دست آوردن آرزوهایش کمک کنند. Ubisoft Montreal، توسعه دهنده‌ی بازی، از این موضوع استفاده می‌کند و یک مکانیک جدید را برای گیم پلی به وجود می‌آورد.

در اوایل بازی، شما چیزی به جز یک سرپناه کوچک با تعدادی چادر ندارید، اما با پیشرفت در روند می‌توانید با ارتقای موارد مختلف، یک شهر کوچک و مجهز را به دست آورید. تماشا کردن پیشرفت این شهر کوچک، می‌تواند برای بازیکنان حسابی لذت بخش باشد، اما در این میان نکاتی وجود دارد که در صورت رعایت کردن، می توان کمک فزاینده‌ای به پیشرفت هر چه سریع‌تر Settlement کند. جدا از موارد مربوط به Setllement، اگر دوست دارید در جدیدترین نسخه‌ی Assassin’s Creed به شکل حرفه‌ای‌تری پیش بروید، می‌توانید به مقاله‌ی آموزش بازی Assassin’s Creed Valhalla برای مبتدیان مراجعه کنید.  هم چنین، شما می‌توانید به مراجعه به راهنمای گرفتن چکش ثور در بازی Assassin’s Creed Valhalla، یکی از قدرتمندترین اسلحه‌های بازی را به دست آورید.

اولویت اول:

جوری به غارت کردن بپردازید که انگار شهر شما به آن بستگی دارد

در واقع، اولین چیزی که می‌تواند به شما در ارتقای Settlement کمک کند، خارج شدن از آن است. شما برای این که بتوانید دهکده‌ی کوچک خود را ارتقاء داده و به یک مکان مجهز تبدیل کنید، نیاز به مواد اولیه یا Material دارید. بهترین راه برای به دست آوردن این مواد اولیه، غارت شهرهای و روستاهای دیگر است، چرا که آن‌ها مواد با ارزشی را درون خود جای می‌دهند. بنابراین، بهترین کاری که می‌توان در ساعات ابتدایی بازی انجام داد، سفر به روستاهای اطراف با استفاده از کشتی است. هنگامی که به سکونتگاه‌های دیگر رسیدید، معابد آن‌ها را در اولویت اول خود قرار دهید، چرا که بیش‌تر آیتم‌های با ارزش در آن جا قرار دارد.

در همان محل‌های ابتدایی بازی، سکونتگاه‌هایی وجود دارند که غارت کردن منابع آن‌ها، زیاد سخت نیست. در واقع، هر مرحله‌ی غارت یا Raid، نیاز به یک Level مشخص دارد که با توجه به محلی که در آن قرار گرفته‌اید، سنجیده می‌شود. هنگامی که به غارت سکونگاه‌های اطراف می‌پردازید، می‌توانید با پاداش‌های به دست آمده سطح Settlement خود را به Level دو یا حتی سه برسانید، آن هم بدون این که مدت زمان زیادی را صرف کنید. جالب است بدانید همان طور که به ارتقای سکونگاه خود می‌پردازید، می‌توانید به سرویس‌ها و قابلیت‌های جدیدی دست پیدا کنید.

اولویت دوم:

از فرقه ی Hidden Ones مخفی نشوید

هر کسی که به تجربه‌ی نسخه‌های مختلف Assassin’s Creed پرداخته باشد، می‌داند که اساسین‌ها یک فرقه‌ی مخفی باستانی هستند که از از سایه‌ها جهان را نظاره می‌کند، رویدادهای جهانی را کنترل می‌کند و برای بقای آزادای می‌جنگد. دفتر Hidden Oneها در انگلستان، به گونه‌ای پایگاه آن‌ها در این کشور و به طور کلی سرزمین بریتانیا، شناخته می‌شود. شما می‌توانید این دفتر را حتی پیش از این که سطح سکونتگاه خود را ارتقاء دهید، بازسازی کنید. از طریق این ساختمان، شما برای انجام دادن یک سری از ماموریت‌های خاص انتخاب می‌شوید تا در طول آن‌ها، اعضای Order of the Ancients را به قتل برسانید. این دسته از ماموریت‌ها، علاوه بر این که در روند بازی Assassin’s Creed Valhalla‌ از اهمیت بالایی برخوردارند، جزء یکی از مهم‌ترین خط‌های داستانی فرقه‌ی Assassin هم حساب می‌شود. پس، به محض این که قادر به ساخت این دفتر شدید، از آن غفلت نکنید.

بازی Assassin's Creed Valhalla

اولویت سوم:

یک Jomsviking را برای سربازخانه‌ خود در نظر بگیرید

همان طور که به خوبی می‌دانید، هر فردی برای این که بتواند از نهایت توان خود استفاده کند، به خواب کافی نیاز دارد و این مورد، شامل اعضای گروه شما هم می‌شود. سربازخانه یا Barrack نام جایی است که هم رزمان شما در آن زندگی می‌کنند و کارهای روزمره‌ی خود را انجام می‌دهند. پس در این نقطه باید بدانید حتی اگر Level سکونتگاه خود را ارتقاء نداده باشید، می‌توانید با مسئول سکونتگاه خود یا Quartermaster صحبت کنید تا یک Jomsviking را برای سربازان تدارک ببیند. Jomsvikingها در دنیای واقعی، یک دسته از مزدورهای خبره و حرفه‌ای وایکینگ بودند که در ازای دریافت پول، به انجام دادن ماموریت‌ها می‌پرداختند. در والهالا، Jomsvikingها به گونه‌ای حکم دست راست شما را دارند و می‌توانند در غیاب شما، به کارهای مختلف برسند. برای مثال، شما می‌توانید Jimsviking خود را برای غارت یک مکان بفرسیتد تا او در راه افتخار شما، به جنگیدن بپردازد.

اولویت چهارم:

یک جشن برگزار کنید

به محض این که Settlement شما به Level چهار رسید، می‌توانید با زدن زنگی که در ورودی خانه‌تان قرار دارد، یک جشن مفصل را برای افراد خود تدارک ببینید. برگزار کردن جشن مزیت‌های متفاوتی دارد که ارزش آن را زیاد می‌کند. این جشن‌ها علاوه بر اینکه به خودی خود سرگرم کننده هستند، می‌توانند آمارها و قدرت‌های خود ایور و گروهش را افزایش دهند. پاداش هر جشنی ممکن است با جشن دیگر، متفاوت باشد؛ اما شما می‌توانید با ارتقاء دادن سکونتگاه خود، پاداش این جشن‌ها را افزایش دهید. برای مثال، نانوایی پس از برگزاری جشن، خط سلامتی و نرخ پر شدن آن را افزایش می‌دهد.

موارد دیگری که باید در بازی Assassin’s Creed Valhalla در نظر بگیرید

اگر شما نکاتی که پیش از این به توضیح آن پرداختیم را خوب رعایت کنید، انعطاف زیادی در مسیر ارتقای سکونتگاه خود در سطح‌های بالاتر به دست خواهید آورد. در پایان بازی، شما باید قادر به ساخت تمام بخش‌های اضافی Settlement خود باشید، البته در این میان سلیقه‌ی شخصی شما در انتخاب این که کدام بخش سریع‌تر ارتقاء یابد نیز تاثیر گذار است. اگر قصد دارید ظاهر ایور را کمی بیش‌تر و جزئی‌تر شخصی سازی کنید، باید بخش آرایشگاه (Barber) و خالکوبی (Tattoo) را آزاد کنید. هم چنین اگر قصد دارید به شکار گنج رفته و آیتم‌های با ارزشی به دست آورید، باید دست به ساخت خانه‌ی Cartographer بزنید و از طریق آن، نقشه‌های گنج را بخرید. هم چنین، با مطالعه‌ی موارد زیر می‌توانید Settlement خود را به شکل مناسب‌تری شخصی سازی کنید.

بازی Assassin's Creed Valhalla
  • در ساعات ابتدایی، در سکونتگاه خود جست و جو کنید و تا می‌توانید به شخصی سازی موارد ظاهری بپردازید، این تغییرات نه تنها کاملا مجانی هستند، بلکه به Settlement شما روح تازه و زیباتری می‌بخشند
  • اطمینان حاصل کنید که با مسئول هر بخشی در سکونتگاه صحبت کنید، چرا که اکثر آن‌ها برای شما ماموریت‌ها و پاداش‌های خاصی دارند
  • بازکردن Fishing Hut، به شما اجازه می‌دهد تا در هر مکانی که خواستید به ماهی گیری بپردازید و در ازای فروش آن‌ها، پول بیش‌تری به دست آورید. این راه، یکی از بهترین روش‌های ممکن برای به دست آوردن پول بیش‌تر در ساعات ابتدایی بازی است؛ هم چنین لازم است بدانید که برخی از ماهی‌های خاص، از ارزش بیش‌تری برخوردارند و در صورت مبادله‌ی آن‌ها، ممکن است آیتم‌های با ارزشی به دست آورید.
  • استبل‌ها مکان مناسبی برای ارتقای اسب‌ها هستند و شما می‌توانید از آن‌ها برای راحت‌تر کردن ماجراجویی خود استفاده کنید. برای مثال، شما می‌توانید در استبل به اسب خود آموزش دهید که چگونه در آب شنا کند؛ این مورد یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که باید آن را به دست آورید، چرا که جست و جو در انگلستان با اسبی که شنا بلد است، بسیار راحت‌تر خواهد بود. هم چنین، هر استبلی که در سطح نقشه پیدا می‌شود، دارای قابلیت‌های متفاوتی است که شاید در مکان‌های دیگر پیدا نشود، پس حواس خود را جمع کنید تا منابع با ارزشتان را بیهوده خرج نکنید.
  • بخش Shipyard تنها جایی است که می‌توانید با استفاده از آن به شخصی سازی کشتی خود بپردازید، پس بهتر است هر چه سریع‌تر به درست کردن این بخش بپردازید.

در پایان اگر قصد دارید به شخصه به تجربه‌ی جدیدترین نسخه‌ی مجموعه‌ی Assassin’s Creed Valhalla بپردازید، می‌توانید به صفحات خرید بازی Assassin’s Creed Valhalla برای PS4، خرید بازی Assassin’s Creed Valhalla برای PS5 و خرید بازی Assassin’s Creed Valhalla برای ایکس باکس مراجعه کنید.

نظر شما در مورد مکانیک‌های اداره‌ی سکونتگاه یا Settlement در والهالا چیست؟ آیا این بخش می‌تواند در حد خود بازیکنان را سرگرم کند یا تنها به یک بخش اضافی و حوصله سربر تبدیل شده است؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gameinformer

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید