راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

راهنمای بازی Crash Team Rumble برای مبتدیان

راهنمای بازی Crash Team Rumble برای مبتدیان

پس از مدت‎‌ها انتظار جدیدترین بازی از سری Crash با نام Crash Team Rumble منتشر شده است، که تا به امروز با استقبال بسیار خوبی مواجه بوده و طرفداران زیادی کسب کرده. البته طبق گفته سازندگان بازی، یعنی استودیو Toys for Bob، این مسیر تازه آغاز شده و قرار است بازی با آپدیت‎‌های فصلی و ادامه پشتیبانی از Crash Team Rumble در سال 2024، نه تنها طرفداران قدیمی خود را حفظ، بلکه بازیکنان بیشتری را نیز جذب کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا به پنج نکته مهم که باید رعایت کنید، بپردازیم تا در رقابت‎‌های نفس‌‎گیر پیروز میدان باشید. پس در ادامه‌ی راهنمای بازی Crash Team Rumble همراه ما بمانید.

  1. یک تیم متعادل تشکیل دهید

Crash Team Rumble شخصیت‎‌های نسبتا کمی را دراختیار شما قرار می‎‌دهد، این شخصیت‎‌ها شامل سه کلاس Scorer، Booster و Blocker می‎‌شوند. درحالی که ماجراجویی خود را در بخش مولتی پلیر آغاز می‎‌کنید، به قهرمانان و شروران کمی دسترسی دارید و نمی‌‎توانید تیم خود را شخصی سازی کنید. اما با پیشرفت در بازی این تعداد افزایش پیدا خواهد کرد، و در این زمان باید از بالانس بودن تیم خود مطمئن باشید. درست مانند دیگر عناوین سبک MOBA، هر کلاس شامل پِرک‌‎ها و اهداف متفاوتی است. پس برای طراحی یک استراتژی کاربردی، باید یک تیم قوی تشکیل دهید، تا به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنید. درواقع باید در تیم خود حداقل یک Scorer، Booster و Blocker داشته باشید. در ادامه به معرفی هر یک از نقش‌‎ها می‎‌پردازیم:

  • Scorer: این کلاس مسئول جمع‎‌آوری امتیاز با به دست آوردن میوه‎‌های Wumpa و کسب بهترین نتیجه ممکن است.
  • Booster: کلاس Booster با کسب آیتم‌‎های Relic، یک قابلیت را تقویت می‎‌کند.
  • Blocker: بلاکر درست مانند یک دروازه‌‎بان مسئول بخش دفاعی تیم و جلوگیری از کسب امتیاز توسط تیم حریف است.
  1. از رویارویی با تیم حریف بپرهیزید

شاید گفتن این موضوع از به انجام رساندن آن راحت‎‌تر باشد، اما برای پیروز شدن در رقابت تا جای ممکن از رویارویی با تیم حریف بپرهیزید و به جمع‌‎آوری Relic و میوه‌‎های Wumpa مشغول شوید.  درحالی که تعدادی پرک‎ برای از بین بردن دشمنان وجود دارند، اما زمانی که باید صرف نابود کردن دشمن شود، شما را از هدف اصلی بازی یعنی به دست آوردن میوه‌‎ها دور می‎‌کند. بنابراین از درگیری‎‌های غیرضروری اجتناب کنید و در مسیر اصلی بازی بمانید.

  1. از ایستگاه‌های Epic Relic در بازی استفاده کنید

ایستگاه‎‌های Epic Relic پورتال‎‌هایی برای دریافت آیتم‎‌هایی هستند که در مرکز هر نقشه می‎‌توان به آن‌ها دسترسی پیدا کرد. مانند Loot Box و فروشگاه‎‌ها در دیگر بازی‎‌ها، این Stationها لیستی از آیتم‎‌های مختلف دراختیار شما قرار می‌‎دهند، که هرکدام از آن‌ها می‎‌توانند نتیجه بازی را تغییر دهند. درکنار جمع‎‌آوری میوه‌‎ها، باید از Booster تیم هم محافظت کنید، زیرا آن‌ها مسئول به دست آوردن Relicها هستند. برای ظاهر شدن این ایستگاه‎‌ها ابتدا باید سی Relic را جمع‌‎آوری کنید، سپس می‌‎توانید هر زمانی که نیاز به Epic Relic داشتید آن را فعال کنید.

  1. شخصیت‌ها و قابلیت‌های آن‌ها را بشناسید

شاید انتخاب کارکتر مورد علاقه خود از سری Crash درابتدا وسوسه انگیز باشد، اما بهترین کار این است که تمام نُه شخصیت بازی را به طور کامل بشناسید و سپس اقدام به انتخاب کنید. پس برای جلوگیری از سردرگم شدن و اطلاع داشتن از شخصیت‌هایی که حریف انتخاب کرده، در Crash Team Rumble با هر کارکتر مدت زمانی را به بازی بپردازید تا با قابلیت‎‌های آن‌ها آشنا شوید. درواقع هر قهرمان دارای قابلیت‎‌های منحصر به فردی است، که در شرایط مختلفی می‎‌توان از آن‌ها استفاده کرد. به عنوان مثال، اگر توسط دشمنان تحت فشار قرار گرفته باشید، با استفاده از قابلیت Transform Shot شخصیت Cortex می‎‌توانید آن‌ها را کاملا بی دفاع کنید و دوباره به بازی بازگردید. پس قبل از تشکیل تیم نهایی خود، تمام این قابلیت‎‌ها و شخصیت‎‌ها را امتحان کنید.

  1. از آشوب استقبال کنید

به عنوان نکته آخر، از آشوبی که در Crash Team Rumble ایجاد می‎‌شود استقبال و استفاده کنید. با اینکه بازی برای بیشتر گروه‎‌های سنی با هر سطح مهارتی مناسب است، اما شاید کسانی که به دنبال به اتمام رساندن ماموریت‎‌های آسان هستند و با آشوب و هیجان در بازی‎‌ها کنار نمی‌‎آیند، با Crash Team Rumble ارتباط برقرار نکنند. درواقع مهم‌‎ترین نکته برای پیروز شدن در این بازی صبور بودن است. مانند دیگر بازی‎‌های MOBA،  لذت اصلی بازی زمانی شروع می‎‌شود که نکات ابتدایی را یاد گرفته باشید، اگر بتوانید برای چند ساعت به بازی بپردازید، به تجربه واقعی که استودیو Toys For Bob در نظر داشته است، خواهید رسید.

درنهایت باید بگیم که Crash Team Rumble عنوان پیچیده‌ای نیست و کاملا برعکس آشنا شدن با مکانیزم‎‌های گیمپلی آن نسبتا آسان است. مهم نیست که چند ساعت به تجربه بازی پرداخته ‎اید، برای پیروز شدن در میدان نبرد باید صبور باشید و قابلیت‎‌های تمام شخصیت‎‌ها را بشناسید. فراموش نکنید که سری هم به مطلب راهنمای تروفی و اچیومنت بازی بزنید، تا به سادگی تمام چالش‌‎های Crash Team Rumble را به اتمام برسانید.

منبع: Gaming.net

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *