تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی GTA 3 Definitive Edition

بازی GTA 3 Definitive Edition

اگر شما هم به تازگی وارد دنیای بازی GTA 3 Definitive Edition شده‌اید و می‌خواهید علاوه بر زنده کردن حس نوستالوژی به آزاد کردن تمامی تروفی‌ها و اچیومنت‌های آن هم بپردازید، با راهنمای تروفی بازی Grand Theft Auto 3 و سایت تیلنو همراه باشید.

بازی GTA 3 Definitive Edition که به عنوان بخشی از مجموعه Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition به شمار می‌رود، حکم نسخه بهبود یافته اثر کلاسیکی را دارد که حدود ۲۰ سال پیش عرضه شد. این نسخه جدید از بازی شامل بهبودهای مختلفی در زمینه‌های متفاوت مانند نورپردازی، گرافیک، کنترل خودروها و گان‌پلی می‌شود. هرچند که این نسخه Remaster به هیچ وجه نمرات مثبتی از سوی منتقدان دریافت نکرد، اما تجربه آن خالی از لطف هم نیست. به خصوص اگر پیش از این به تجربه نسخه‌ اصلی نپرداخته‌اید، نباید آن را از دست دهید. بازی GTA 3 اولین شماره مجموعه Grand Theft Auto بود که در یک دنیای باز و سه‌بعدی جریان داشت. در واقع استارت بازی‌های مدرن شرکت Rockstar و آن آثار فوق‌العاده‌ای که از این شرکت به یاد داریم، از بازی GTA lll زده شده است.

برخلاف پورت قبلی این بازی که برای کنسول PS4 و بدون تغییر خاصی منتشر شد، اگر در بازی GTA 3 Definitive Edition از Cheat Codeها یا همان کدهای تقلب استفاده کنید، تروفی‌ها غیرفعال می‌شوند و دیگر امکان آزاد کردن آن‌ها وجود ندارد. همچنین توجه کنید که با توجه به گزارش‌ها، جی تی ای ۳ علاقه خاصی به کرش کردن دارد و ممکن است تا پایان بازی بارها کرش کرده و اعصاب شما را به هم بریزد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که به طور مرتب روند خود را ذخیره کنید تا مجبور به تکرار مجدد برخی کارها نشوید.

 • سختی کسب تروفی پلاتینیوم: ۴ از ۱۰
 • مدت زمانی تقریبی برای کسب همه تروفی‌ها: ۲۰ الی ۲۵ ساعت
 • تعداد مجموع تروفی‌ها: ۲۹ (۱trophy، ۶trophy، ۱۱trophy، ۱۱trophy)
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: ندارد
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: ۶ (Without a Scratch، Mob Boss، Planned Ahead، Got This Figured Out، Is That All You’ve Got?)
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: صفر
 • آیا درجه سختی (Difficulty) روی روند کسب تروفی‌های بازی GTA 3 Definitive Edition تاثیر می‌گذارد؟ خیر، در واقع این بازی درجه سختی خاصی ندارد که بتوان آن را تغییر داد
 • آیا استفاده از کدهای تقلب تروفی‌های را غیرفعال می‌کند؟ بله، باید بدون استفاده از Cheat Codeها بازی را به اتمام برسانید
 • تعداد دفعات مورد نیاز برای آزاد کردن همه تروفی‌ها: یک بار، شما می‌توانید با یک بار تمام کردن داستان بازی تمامی تروفی‌های را به دست آورید
 • آیا پس از اتمام داستان اصلی قابلیت گشت و گذار آزادانه در دنیای اثر وجود دارد؟ بله، شما می‌توانید پس از اینکه داستان اصلی بازی را تمام کردید آزادانه در دنیای آن بچرخید و حتی برخی از مراحل را که دوست داشتید، تکرار کنید

اقدامات لازم برای کسب تروفی پلاتینیوم بازی GTA 3 Definitive Edition

قدم اول: تکمیل Rampageها، Vehicle Missionها، Hidden Packageها و ماموریت‌های داستانی همه منطقه‌ها

به محض اینکه بازی GTA 3 Definitive Edition را شروع کرده و مراحل ابتدایی را تمام کردید، پیشنهاد می‌شود که پیش از پیش‌روی زیاد در داستان به سراغ تکمیل Rampageها و Vehicle Missionها بروید. اگر در همان اوایل داستان این ماموریت‌ها را انجام ندهید، در ادامه باید آن‌ها را در شرایط خیلی سخت‌تری به انجام برسانید (به یک سری دلایل داستانی).

همچنین باید هنگامی که در حال پیش‌روی در داستان اصلی هستید، تمام ماموریت‌های مربوط به دو شخصیت لوییجی (Luigi) و جوئی (Joey) را انجام دهید. در واقع تروفی مربوط به انجام ماموریت‌های این دو شخصیت از دست دادنی است و به محض اینکه ماموریت‌های مربوط به شخصیت سالواتوره (Salvatore) را به اتمام برسانید، دیگر قادر به انجام آن‌ها نخواهید بود.

قدم دوم: تکمیل داستانی اصلی و ۱۰۰ درصد کردن بازی

هنگامی که خط اصلی داستان بازی GTA 3 Definitive Edition را به اتمام برسانید، می‌توانید به صورت آزادانه در نقشه بازی گشت و گذار کنید و به آزاد کردن سایر تروفی‌ها بپردازید. همچنین تمامی فعالیت‌های بازی مانند Vehicle Missionها، Hidden Packageها و… پس از اتمام داستان قابل انجام هستند. فقط توجه داشته باشید که برای آزاد کردن تروفی پلاتینیوم، باید تمام فعالیت‌های موجود اثر مذکور را انجام داده و آن را ۱۰۰ درصد کنید. در واقع حتی اگر یکی از فعالیت‌ها یا ماموریت‌های فرعی را انجام ندهید، قادر به آزاد کردن تروفی پلایتینیوم نخواهید بود. البته نیازی به نگرانی نیست، شما می‌توانید محل انجام دادن هر ماموریت فرعی یا فعالیت خاصی را روی نقشه مشاهده کنید. کافی است به سمت آن‌ها بروید و کاری که از شما می‌خواهند را به ثمر برسانید.

بازی GTA 3 Definitive Edition
GTA III Trophy Guide & Roadmap King of Liberty City

تمامی تروفی‌های بازی GTA 3 Definitive Edition را آزاد کنید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

درست مانند هر اثر دیگری باید تمامی تروفی‌های این بازی را به دست آورید تا تروفی پلاتینیوم برای شما آزاد شود. روند کسب تروفی پلاتینیوم بازی Grand Theft Auto 3 هیچ ارتباطی به دو بازی دیگر پکیج Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition ندارد.

GTA III Trophy Guide & Roadmap First Day on the Job

ماموریت Luigi’s Girls را کامل کنید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

این تروفی داستانی است و با پیشروی در روند بازی به طور خودکار برای شما آزاد می‌شود. این مرحله حکم یک راهنما را داشته و شما را با مکانیک‌های بازی آشنا می‌کند.

GTA III Trophy Guide & Roadmap Without a Scratch

در اولین تلاش، ماشین شخصیت مایک لیپس (Mike Lips) را بدون خط و خش تحویل دهید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

تروفی از دست دادنی

در طی ماموریت Mike Lips Last Launch باید خودرو شخصیت Mile Lips را بدزدید، روی آن یک بمب کار بگذارید و سپس آن را در جایی که دفعه اول پیدا کردید، پارک کنید. نکته این ماموریت این است که شما باید تمامی این روند و جا به جایی‌ها را در حالی انجام دهید که هیچ‌گونه آسیبی (حتی خیلی کوچک) به خودرو وارد نشود. در این موقعیت خیلی آرام رانندگی کرده و حواس خود را نسبت به ماشین‌های دیگر جمع کنید. اگر به این خودرو ضربه خاصی وارد کنید، باید آن را برای تعمیر به مغازه Pay’n’Spray ببرید که این کار باعث از دست رفتن تروفی می‌شود. حال اگر به هر دلیلی به خودرو آسیب وارد شد، می‌توانید به هر نحوی که می‌خواهید خودکشی کرده و روند ماموریت را از ابتدا شروع کنید.

GTA III Trophy Guide & Roadmap Escape Artist

از ۲۰ عدد Police Bribe استفاده کنید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

Police Bribe نام یک دسته از نشانه‌های پلیسی است که در سطح نقشه بازی GTA 3 Definitive Edition پخش شده‌اند. اما کاربرد این آیتم دقیقا چه گونه است؟ اگر به هر دلیلی تعداد ستاره‌های Wanted Level شما افزایش پیدا کند و پلیس به دنبالتان بیافتد، می‌توانید با استفاده از Police Bribeها یک عدد از ستاره‌های Wanted Level خود کم کنید. اگر حواس خود را کمی جمع کنید، به احتمال زیاد تا پایان بازی این تروفی را کسب خواهید کرد. به هر حال اگر این اتفاق رخ نداد، می‌توانید به سراغ Vigilante Missionها بروید. اگر این ماموریت‌ها را کامل کنید، ۶ عدد Police Bribe در Safehouse شما Spawn خواهد شد. هنگامی که این کار را انجام دادید، کافی است Wanted Level خود را بالا ببرید و سپس از Police Bribeهایی که در Safe House وجود دارند، استفاده کنید. برای آزاد کردن تروفی Escape Artist باید ۲۰ بار از این Police Bribeها بهره ببرید.

GTA III Trophy Guide & Roadmap Disposing of the Evidence

یک خودرو را در Junkyard اوراق کنید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

شما می‌توانید Junkyard را در محله Harwood که در Portland واقع است را پیدا کنید. شما می‌توانید خودروهای مختلف را به این مکان ببرید و با رها کردن‌شان در نقطه مشخص شده، آن‌ها را اوراق کنید. هنگامی که این کار را انجام دهید، تروفی Disposing of the Evidence برای شما آزاد خواهد شد. البته این کار را به طور طبیعی در روند تکمیل مرحله Dead Skunk in the Trunk انجام خواهید داد.

GTA III Trophy Guide & Roadmap Mob Boss

دو عضو مافیا را در طی ماموریت Triads and Tribulations زنده نگه دارید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

تروفی از دست دادنی

در مرحله Triads and Tribulation شما وظیفه دارید که سه نفر از افراد مهم یا Warlordهای گروه Triad را بکشید و در این راه، دو نفر از اعضای مافیا به شما کمک خواهند کرد. در روند کشتن این سه نفر با دشمنان متعدد دیگری هم روبرو می‌شوید، اما وظیفه اصلی شما برای آزاد کردن تروفی این است که از کشته شدن دو عضو مافیا جلوگیری کنید. به طور کلی اگر در این میان وارد درگیری اضافه و خاصی نشوید، این دو نفر زنده خواهند ماند.

کشتن نفر اول زیاد سخت نیست و می‌توانید با خودرو خود از روی بدن او رد شوید. اما کشتن Warlord دوم کمی مشکل‌تر است و در محلی حضور دارد که نمی‌توانید با خودرو خود وارد آن شوید. به هر حال اگر سریع عمل کنید و این Warlord را هر چه سریع‌تر بکشید، خطر خاصی هم‌تیمی‌های شما را تهدید نخواهد کرد. آخرین Warlord هم که در Fish Factory حضور دارد، زیاد قدرتمند نیست و می‌توانید به سادگی او را از پای درآورید. اگر این سه نفر را بدون از دست دادن هم‌تیمی‌های خود از بین ببرید، تروفی Mob Boss بازی GTA 3 Definitive Edition برای شما آزاد خواهد شد. البته توجه داشته باشید که اگر یکی از آن‌ها در این روند کشته شد، می‌توانید با کشتن خود ماموریت را از ابتدا شروع کرده و این دفعه کار را بهتر انجام دهید.

GTA III Trophy Guide & Roadmap Street Sweeper

۱۰۰ نفر از اعضای گنگ‌های مختلف را بکشید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

به طور کلی هفت گنگ در بازی وجود دارد که با نام‌های Triads، Mafia، Diablos، Columbian Cartel، Yakuza، Yardies و Southside Hoods شناخته می‌شوند. شما باید برای آزاد کردن تروفی Street Sweeper بیش از ۱۰۰ نفر از آن‌ها را در طول کل بازی بکشید. اگر ماموریت‌های اصلی و Rampageها را به مرور تکمیل کنید، به طور طبیعی به این رقم خواهید رسید.

GTA III Trophy Guide & Roadmap Planned Ahead

شخصیت چانکی لی چانگ (Chunky Lee Chong) را با استفاده از یک خودرو بمب‌گذاری شده بکشید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

در ماموریت Farewell ‘Chunky’ Lee Chong شما وظیفه دارید که شخصیت چانکی لی چانگ را در منطقه Chinatown بکشید. به طور معمولی هنگامی که در این ماموریت به چانگ نزدیک می‌شوید، او به سمت خودرو خود فرار می‌کند و شما باید او را تعقیب کرده و بکشید. اما با قابلیت جدیدی که تا این نقطه از بازی به دست آورده‌اید، می‌توانید یک بمب را روی ماشین این شخصیت کار بگذارید.

هنگامی که مرحله شروع شد، به سمت Chinatown رفته و به سمت جنوب شرقی آن حرکت کنید. در این هنگام می‌توانید خودرو او را که در یک گوشه پارک شده، پیدا کنید. حالا سوار این ماشین شوید و آن را به سمت شخصیت 8-Ball در منطقه Harwood ببرید و از او بخواهید که ماشین را بمب‌گذاری کند.

پس از این که ماشین را بمب‌گذاری کردید، آن را دقیقا به جایی بازگردانید که سوارش شدید. حالا از سمت شمال وارد منطقه Chinatown شوید تا لی چانگ پس از دیدن شما به سمت ماشین خود فرار کند. هنگامی که سوار ماشین شود و اقدام به استارت زدن کند، خودرو بمب‌گذاری شده منفجر خواهد شد تا تروفی Planned Ahead را به دست آورید. فقط توجه داشته باشید که به هیچ وجه از طریق دروازه جنوبی به Chinatown قدم نگذارید، چرا که در این حالت شخصیت مورد نظر از یک سمت دیگر فرار کرده و از آزاد شدن تروفی جلوگیری می‌کند. اگر در هر قسمتی از روند مذکور هم شکست خوردید، خود را بکشید یا بگذارید لی چانگ فرار کند تا ماموریت از ابتدا شروع شود.

GTA III Trophy Guide & Roadmap Got This Figured Out

در مرحله The Fuzz Ball، با استفاده از یک Coach (یک نوع اتوبوس) هشت زن را سوار وسیله نقلیه خود کنید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

تروفی از دست دادنی

در طی ماموریت The Fuzz Ball شما باید بین چهار تا هشت زن مختلف را سوار ماشین خود کرده و آن‌ها را تحویل Old School Hall بدهید. اما برای اینکه بتوانید هشت نفر را سوار خودرو خود کنید، به یک Coach (نام نوعی اتوبوس) نیاز خواهید داشت. شما می‌توانید یکی از این Coachها را در پارکینگ اتوبوس‌ها که در شرق گاراژ شخصیت جوئی قرار دارد، پیدا کنید.

حالا که Coach‌ را به دست آوردید، کافی است شروع به حرکت در خیابان‌ها کنید تا هشت نفر از زن‌ها را سوار کنید. هنگامی که همه هشت نفر سوار شدند، کافی است آن‌ها را به Old School Hall برسانید تا تروفی Got This Figured Out بازی GTA 3 Definitive Edition‌ برای شما آزاد شود. به هر حال اگر خواستید این ماموریت را تکرار کنید، خیلی ساده خود را کشته و از اول به انجام این مرحله بپردازید.

GTA III Trophy Guide & Roadmap By a Mile

مسابقه Turismo را در زیر ۱۸۰ ثانیه به اتمام برسانید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

Turismo اولین مرحله Pay Phone Mission بازی است که آن را از طرف شخصیت ال بورو (El Burro) در منطقه Portland دریافت می‌کنید. شما در طی این مرحله وظیفه دارید که به رانندگی در خیابان‌های Portland بپردازید. البته شما در این مسابقه تنها نیستید و سه خودرو دیگر هم در رقابت حضور دارند که اگر از آن‌ها غافل شوید، رتبه اول را از شما می‌ربایند. برای آزاد کردن تروفی By a Mile هم کافی است این مسابقه را در مدت زمانی کم‌تر از ۱۸۰ ثانیه به پایان برسانید. اگر موفق به این کار نشدید، به هیچ وجه نگران نباشید؛ چرا که پس از تکمیل تمامی Pay Phone Missionها می‌توانید به عقب بازگشته و مسابقه Turismo را تکرار کنید.

GTA III Trophy Guide & Roadmap Wreckless Driving

یک حرکت نمایشی بی‌نقص (Perfect Stunt) انجام دهید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

برای اینکه بتوانید یک حرکت نمایشی بی‌نقص (Perfect Stunt) از خود به جای بگذارید، باید با استفاده از ماشین خود از نقاط مشخص شده با نام Ramp بپرید و دقیقا روی چهارتا چرخ خود فرود بیایید. به احتمال زیاد شما در طول بازی این تروفی را آزاد خواهید کرد، اما اگر موفق به انجام این کار نشدید بدون شک در روند کسب تروفی Wheels Up این اتفاق رخ خواهد داد.

GTA III Trophy Guide & Roadmap Wheels Up

۲۰ عدد از Unique Jumpها را کامل کنید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

منظور از انجام دادن از Unique Jumpها پریدن از روی Rampهای سطح شهر و فرود آمدن در مناطق مشخصی است. هنگامی که یک Unique Jump را شروع کنید وارد صحنه آهسته می‌شوید و اگر آن را با موفقیت پشت سر بگذارید، پیام Successful روی صفحه به نمایش در می‌آید. شما می‌توانید Rampهایی که برای انجام Unique Jump به کار گرفته می‌شوند را در سطح سه جزیره مختلف بازی GTA 3 Definitive Edition پیدا کنید. همچنین بهتر است این کار را با استفاده از ماشین‌های اسپورتی مانند Banshee، Cheetah یا Infernus انجام دهید. هنگامی که ۲۰ بار Unique Jump موفق انجام دهید، تروفی Wheels Up برای شما آزاد خواهد شد.

GTA III Trophy Guide & Roadmap Come Out to Play-y-y-y

۲۵ نفر از اعضای Gangهای مختلف را با استفاده از مشت‌های خود یا اسلحه‌های Melee بکشید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

برای کسب تروفی Come Out to Play-y-y-y باید ۲۵ نفر از اعضای گنگ‌های مختلف را با استفاده از مشت‌های خود یا اسلحه‌های Melee (مانند چوب بیسبال) بکشید. البته بهتر است این ۲۵ نفر را از میان اعضای دو گنگ Triads یا Diablos انتخاب کنید؛ چرا که آن‌ها به غیر از کلت‌های کوچک و چوب بیسبال اسلحه‌ی قدرتمندی ندارند. برای این کار کافی است یک چوب بیسبال را از Safehouse خود بردارید و به سمت منطقه یکی از دو گنگ مذکور (یعنی دو منطقه Chinatown یا Hepburn Heights) حرکت کنید. سپس هر یک از اعضای گنگ را که مشاهده کردید با استفاده از چوب بیسبال بکشید.

GTA III Trophy Guide & Roadmap Where To?

۱۰۰ ماموریت مربوط به تاکسی‌ها (Taxi Fares) را تکمیل کنید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

برای انجام دادن ماموریت‌های مربوط به تاکسی یا Taxi Driver Mission به یک ماشین تاکسی یا Cabbie نیاز خواهید داشت. هنگامی که یک خودروی تاکسی پیدا کردید و سوار آن شدید، می‌توانید ماموریت‌های مربوط به آن را با فشردن دکمه D-pad بالا (:up:) دریافت کنید. حالا برای اینکه بتوانید تروفی Where To? بازی GTA 3 Definitive Edition را به دست آورید، باید ۱۰۰ عدد از این ماموریت‌ها را تکمیل کنید. تمام کردن ۱۰۰ ماموریت مذکور محدودیت خاصی نداشته و می‌توانید آن‌ها را در هر زمان یا منطقه‌ای که می‌خواهید انجام دهید. انجام دادن این ماموریت‌های هم کار خاصی ندارد و در طی آن‌ها باید تنها از نقطه A به نقطه B حرکت کنید.

GTA III Trophy Guide & Roadmap Liberty City Minute

هنگامی که خط سلامتی شما زیر عدد ۱۰ است، برای یک دقیقه زنده بمانید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

برای آزاد کردن تروفی Liberty City Minute باید میزان خط سلامتی یا HP خود را به زیر عدد ۱۰ برسانید و سپس برای یک دقیقه زنده بمانید. البته توجه داشته باشید که نیازی نیست در حین یک مبارزه این کار را انجام دهید و همین که یک دقیقه تحت هر شرایطی طاقت بیاورید کافی است. برای انجام دادن این کار را با استفاده از هر روشی که می‌خواهید آسیب ببینید تا اینکه میزان HP شما به زیر عدد ۱۰ برسد. سپس از هر نوع درگیری و مبارزه‌ای دور شوید و یک دقیقه صبر کنید تا تروفی برای شما آزاد شود.

GTA III Trophy Guide & Roadmap Full Artillery

از تمامی اسلحه‌های موجود در بازی حداقل یک دفعه استفاده کنید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

به طور کلی ۱۲ عدد اسلحه‌ی مختلف در بازی GTA 3 Definitive Edition وجود دارد که اگر تمامی ماموریت‌های Rampage را کامل کنید، حداقل یک دفعه از همه آن‌ها استفاده خواهید کرد. البته اگر علاقه‌ای به انجام Rampageها ندارید، می‌توانید با رفتن به سراغ Hidden Packageها یا تکمیل Firefighter Missionها به اسلحه‌ها دسترسی پیدا کنید. همچنین باید بدانید که قابلیت خرید آن‌ها از طریق Ammu-Nation و Phil’s Army Surplus هم ممکن است. در ادامه می‌توانید لیست تمامی ۱۲ اسلحه موجود در Grand Theft Auto 3 مشاهده کنید:

 • Fists
 • Baseball Bat
 • Pistol
 • Uzi
 • Shotgun
 • AK-47
 • M-16
 • Sniper Rifle
 • Molotov Cocktail
 • Grenade
 • Flamethrower
 • Rocket Launcher
GTA III Trophy Guide & Roadmap A Marked Man

ماموریت Last Request را کامل کنید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

این تروفی داستانی است و با پیش‌روی در روند بازی به طور خودکار برای شما آزاد خواهد شد. Last Request نام آخرین ماموریت مربوط به شخصیت Salvatore Leone و همچنین آخرین مرحله جزیره Portland است. فقط توجه داشته باشید که پیش از رفتن به سراغ این ماموریت، مراحل مربوط به دو شخصیت لوییجی و جوئی را کامل کنید؛ چرا که پس از ماموریت Last Request قادر به انجام مرحله‌های دو شخصیت مذکور نیستید.

GTA III Trophy Guide & Roadmap Offshore Delivery

ماموریت A Drop in the Ocean را به اتمام برسانید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

این تروفی داستانی است و با پیش‌روی در روند بازی GTA 3 Definitive Edition برای شما آزاد خواهد شد.

GTA III Trophy Guide & Roadmap Not So Fast

ماموریت The Exchange را کامل کنید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

این تروفی داستانی است و با پیش‌روی در روند بازی به طور خودکار برای شما آزاد خواهد شد. جالب است بدانید که The Exchange حکم آخرین ماموریت داستانی بازی را دارد و پس از آن کار شما با خط اصلی دستان تمام می‌شود. فقط توجه داشته باشید که Rampage و Vehicle Missionها را پیش ار رفتن به سراغ ماموریت مذکور انجام دهید، چرا که پس از آن اسلحه اعضای برخی گنگ‌ها قوی‌تر شده و به مشکل بزرگ‌تری برای شما تبدیل می‌شوند. البته حتی اگر پس از The Exchange سراغ Rampageها و Vehicle Missionها بروید، باز هم قابلیت به اتمام رساندن آن‌ها را دارید و چیزی را از دست نخواهید داد.

GTA III Trophy Guide & Roadmap A Gift from the King

ماموریت Kingdom Come را کامل کنید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

Kingdom Come آخرین Pay Phone Mission بازی GTA 3 Definitive Edition است که از شخصیت King Courtney دریافت می‌کنید. این ماموریت را می‌توانید با مراجعه به یک تلفن عمومی که در جزیره Staunton حضور دارد، آغاز کنید. هنگامی که این مرحله به پایان رسید، تروفی A Gift from the King برای شما آزاد می‌شود.

GTA III Trophy Guide & Roadmap Man Toyz

تمامی ماموریت‌های RC Toyz را تکمیل کنید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

به طور کلی چهار مرحله RC Toyz در بازی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را با مراجعه به Toyz Vanهایی که در مناطق معین شده پارک شده‌اند، شروع کنید. محل شروع این مراحل روی نقشه بازی نشان داده نمی‌شود، اما در ادامه می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید. این ماموریت‌ها از شما می‌خواهند که در عرض دو دقیقه، تا می‌توانید خوردوهای گنگ‌های شهر را با استفاده از Remote Explosiveها نابود کنید. با این وجود، اگر می‌خواهید تروفی Man Yoyz را آزاد کنید نابود کردن یک ماشین در هر یک از مراحل کافی خواهد بود.

 • مرحله Diablo Destruction در شهر Portland: این مرحله در منطقه Hepburn Heights و در کنار پارک واقع در آن جا قرار دارد. در این ماموریت باید ماشین‌های Stallion را نابود کنید
 • مرحله Mafia Massacre در شهر Portland: این مرحله در منطقه Saint Mark و روبروی Momma’s Restaurnate قرار دارد؛ جایی که مرحله Toni را از آنجا آغاز می‌کنید. در این مرحله باید ماشین‌های Sentinel گنگ مافیا را از بین ببرید
 • مرحله Casino Calamity در جزیره Staunton: این مرحله را می‌توانید در منطقه Trenton و شمال غربی کازینو Kenji پیدا کنید. در ادامه باید ماشین‌های Stinger گنگ یاکوزا را از بین ببرید
 • مرحله Rumpo Rampage در Shoreside Vale: مرحله مذکور را می‌توانید در منطقه Wichita Garden و درست در عقب Safehouse خود پیدا کنید. در ادامه هم وظیفه دارید که ماشین‌های Rumpo XL گنگ Hood را از بین ببرید
GTA III Trophy Guide & Roadmap Splish Splash

۱۵ آتش را در طی یک Fire Truck Mission واحد خاموش کنید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

بهتر است این کار را در حین تکمیل کردن ماموریت‌های Firefighter انجام دهید؛ چرا که باید در طی آن‌ها ۲۰ شعله آتش را در هر شهر خاموش کنید. در واقع باید بدانید تا زمانی که دشمنان سعی به نابودی خودرو شما نکنند، خاموش کردن ۱۵ شعله آتش در یک مرحله تنها زیاد سخت نیست. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که این کار را در شهر Portland و پیش از اینکه با اعضای گنگ‌ها دشمن شوید، انجام دهید. از آنجایی که Portland حکم کوچک‌ترین جزیره بازی GTA 3 Definitive Edition را دارد، خیلی سریع‌تر میان نقاط مخنلف آن جا به جا خواهید شد. هنگامی که ۱۵ شعله را در یک ماموریت به طور کامل خاموش کنید، تروفی Splish Splash را به دست می‌آورید.

GTA III Trophy Guide & Roadmap Playing Doctor

مرحله دوازدهم ماموریت‌های Paramedic را تکمیل کنید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

برای اینکه بتوانید ماموریت‌های Paramedic را انجام دهید،به یک آمبولانس نیاز خواهید داشت. در ادامه و برای اینکه بتوانید تروفی Playing Doctor را آزاد کنید، باید در یک تلاش همه ۱۲ مرحله این ماموریت را به سرانجام برسانید. همین موضوع Paramedic را به سخت‌ترین Vehicle Mission کل بازی تبدیل می‌کند. در ماموریت Paramedic شما وظیفه دارید که مردم مجروح را از سطح نقشه جمع کنید و آن‌ها را به بیمارستان برسانید. تحویل و در برخی مواقع پیدا کردن یک بیمار به شما زمان بیشتری می‌دهد تا به این روند ادامه دهید. هنگامی که به Level دوازدهم این ماموریت برسید و آن را با موفقیت پشت سر بگذارید، تروفی را به دست می‌آورید. ما به شما پیشنهاد می‌کنید که این کار را در ساعات ابتدایی تجربه بازی و هنگامی که شرایط آرامی بر شهر برقرار است، انجام دهید.

GTA III Trophy Guide & Roadmap Going Rogue

۱۵ نفر از دشمنان را در طی یک مرحله Vigilante Mission واحد بکشید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

شما می‌توانید این تروفی را در حین انجام دادن Vigilante Missionها به دست آورید که از شما می‌خواهد در محدوده هر جزیره، ۱۵ نفر از دشمنان را بکشید. کافی است در یکی از مراحل مذکور کار ۱۵ نفر از دشمنان را تمام کنید تا تروفی Going Rogue بازی GTA 3 Definitive Edition برای شما آزاد شود. استفاده از یک اسلحه Uzi در این مرحله و شلیک با آن هنگام رانندگی، می‌تواند به شما در کشتن راحت‌تر دشمنان کمک کند.

GTA III Trophy Guide & Roadmap Dirty Money

یک میلیون دلار (۱,۰۰۰,۰۰۰$) پول جمع کنید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

در نگاه اول جمع کردن یک میلیون دلار پول در این بازی ممکن است کار سختی به نظر برسد، اما باور کنید که اینگونه نیست. شما به طور طبیعی در حین تکمیل ماموریت‌های و فعالیت‌های مختلف بازی حدود ۷,۰۰۰,۰۰۰ پول جمع خواهید کرد. جالب است بدانید که فقط پیدا کردن همه Hidden Packageها، حدود یک میلیون دلار را برای شما به ارمغان می‌آورد.

GTA III Trophy Guide & Roadmap Right-hand Man

میزان Criminal Rating خود را به عدد ۲,۵۰۰ برسانید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

Criminal Rating یک آمار کلی است که می‌گوید شما در حین گشت و گذار در نقشه بازی GTA 3 Definitive Edition چقدر خلاف کرده‌اید. کشتن NPCها، منفجر کردن ماشین‌ها و آسیب زدن به سطح شهر باعث بالا رفتم این آمار می‌شود. انجام دادن ماموریت‌ها و فعالیت‌های مختلف بازی این عدد را به ۵,۰۰۰ می‌رساند و بنا بر همین موضوع، به احتمال زیاد این تروفی به صورت طبیعی برای شما آزاد خواهد شد. شما می‌توانید میزان Criminal Rating خود را در بالای صفحه Stats Screen مشاهده کنید.

GTA III Trophy Guide & Roadmap Furious First Responder

ماموریت‌های Paramedic، Firefighter و Vigilante را تکمیل کنید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

برای اینکه بتوانید تروفی Furious First Responder را به دست آورید، باید سه Vehicle Mission مذکور را تکمیل کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد تکمیل این سه مرحله می‌توانید به تروفی‌های Playing Doctor، Splish Splash و Going Rogue مراجعه کنید.

GTA III Trophy Guide & Roadmap Liberty City Secrets

تمام ۱۰۰ عدد Hidden Package بازی را به دست آورید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

به طور کلی ۱۰۰عدد Hidden Package در بازی GTA 3 Definitive Edition وجود دارد که حکم Collectibleهای آن را ایفا می‌کنند. پیدا کردن هر ۱۰ عدد از این Hidden Packageها یک آیتم یا اسلحه جدید را در اختیار شما می‌گذارند که می‌توانید آن‌ها را از طریق Safehouse خود بردارید. شما می‌توانید با کلیک روی لینک مکان همه Hidden Packageها روند راحت‌تری برای کسب این تروفی داشته باشید. در ادامه به پاداش‌هایی که در ازای جمع کردن هر Hidden Package به دست می‌آورید، اشاره می‌کنیم:

 • ۱۰ Hidden Package: کلت (Pistol)
 • ۲۰ Hidden Package: اسلحه Uzi
 • ۳۰ Hidden Package: نارنجک (Grenade)
 • ۴۰ Hidden Package: اسلحه Shotgun
 • ۵۰ Hidden Package: زره (Armor)
 • ۶۰ Hidden Package: کوکتل مولوتوف (Molotov Cocktail)
 • ۷۰ Hidden Package: اسلحه AK-47
 • ۸۰ Hidden Package: اسلحه Sniper Rifle
 • ۹۰ Hidden Package: اسلحه M-16
 • ۱۰۰ Hidden Package: یک میلیون دلار پول و اسلحه Rocket Launcher
GTA III Trophy Guide & Roadmap Is That All You’ve Got?

بازی GTA 3 Definitive Edition را ۱۰۰ درصد کنید

GTA III Trophy Guide & Roadmap

تروفی از دست دادنی 

روند ۱۰۰ درصد کردن بازی GTA 3 Definitive Edition تمام ماموریت‌های اصلی، فرعی و فعالیت‌هایی که به آن‌ها اشاره کردیم را در بر می‌گیرد. شما می‌توانید درصد تکمیل (Completion Percentage) خود را در قسمت Stats Screen مشاهده کنید. برای اینکه بتوانید بازی را ۱۰۰ درصد کنید، باید تمامی کارهایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم را به انجام برسانید:

 • ۴۸ عدد Story Mission
 • ۱۷ عدد Pay Phone Mission
 • ۴ عدد Off-Road Mission
 • ۴ عدد RC Mission (به تروفی Man Toyz مراجعه کنید)
 • ۴ عدد Vehicle Mission (به دو تروفی Furious First Responder و Where To? مراجعه کنید)
 • ۳ عدد Import و Export Mission
 • ۲۰ عدد Rampage
 • ۲۰ عدد Unique Jump (به تروفی Wheels Up مراجعه کنید)
 • ۱۰۰ عدد Hidden Package (به تروفی Liberty City Secrets مراجعه کنید)

فقط توجه داشته باشید که اگر به ترتیب درست پیش نروید، برخی از Story Missionها را از دست خواهید داد و به همین خاطر Is That All You’ve Got? یک تروفی از دست دادنی محسوب می‌شود. برای جلوگیری از این کار، به راهنمای تروفی‌های از دست دادنی که با نوشته قرمز مشخص شده‌اند مراجعه کنید.

در این نقطه به پایان راهنمای تروفی و اچیومنت بازی GTA 3 Definitive Edition می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا موفق به کسب تروفی پلاتینیوم این بازی شده‌اید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Powerpyx

اینستاگرام تیلنو

دارندگان این دسته از کنسول‌ها می‌توانند این بازی را با رزولوشن 4K و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه تجربه کنند.

این اثر شامل نسخه ریمستر بازی‌های GTA 3 ،GTA: Vice City , و GTA: San Andreas می‌شود.

این بازی برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، کامپیوتر، نینتندو سوییچ، اندروید و iOS منتشر می‌شود.

نسخه دیجیتالی این بازی در تاریخ ۲۰ آبان و نسخه فیزیکی در تاریخ ۱۵ آذر عرضه می‌شود.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *