راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

آموزش بازی Cyberpunk 2077: نکاتی که باید در هنگام تجربه‌ی خود رعایت کنید (قسمت اول)

بازی Cyberpunk 2077

بازی Cyberpunk 2077 به شدت بزرگ و پرجزئیات است و امکان دارد هر بازیکن حین تجربه‌ی خود از بازی، بسیاری از نکات را از دست بدهد. در این مقاله، به ذکر کردن نکاتی می‌پردازیم که می‌تواند برای شروع کار شما در شهر Night City، بسیار مفید و کارآمد باشد.

بازی Cyberpunk 2077 یک پروژه‌ی جاه طلبانه و بزرگ است و مکانیک‌های متعددی را در جلوی روی بازیکن قرار می‌دهد. خود بازی آزادی عمل بسیاری به شما می‌دهد تا تصمیم مخصوص به خود را بگیرید و شرایط را به گونه‌ی دلخواه خود پیش ببرید. این بدان معنی است که شما در حین تجربه‌ی خود با تعداد بسیاری از جزئیات و انتخاب‌ها روبرو می‌شوید. از آن جایی که تعداد این مکانیک‌ها بسیاری زیاد است، ممکن است بخش عمده‌ای از بازیکنان در ساعات ابتدایی خود از تجربه‌ی بازی کم سردرگم شوند و مواردی را از دست بدهند که می‌تواند در روند بازی تاثیر مثبتی بگذارد.

این انتخاب‌های متعدد از اولین لحظه‌ی بازی برای شخصی سازی کاراکتر اصلی شروع می‌شود و تا پایان بازی و انتخابات داستانی مهم‌تر ادامه می‌یابد. این انتخاب‌ها تنها در خط اصلی داستان یافت نمی‌شوند و نقطه نقطه‌ی شهر نایت سیتی می‌تواند میزبان یکی از تصمیمات جدید شما باشد. البته درک این موضوع و عملکرد انتخابات کمی سخت است و شما می‌توانید در طی تجربه‌ی خود برداشت بهتری از این آزادی عمل‌ها داشته باشید. به هر حال، اگر قصد دارید با این بازی بیش‌تر آشنا شوید، می‌توانید به پیش نمایش بازی Cyberpunk 2077 مراجعه کنید. هم چنین، اگر دوست دارید با شخصیتی که کیانور ریوز به اجرای آن می‌پردازد بیش‌تر آشنا شوید، می‌توانید به مقاله‌ی معرفی شخصیت جانی سیلورهند در بازی Cyberpunk 2077 سر بزنید.

بازی Cyberpunk 2077

پیام‌های خود را به طور مرتب چک کنید

تعاملات اجتماعی بخش بزرگی از بازی Cyberpunk 2077 را شکل می‌دهد و پیام‌های مختلفی به صورت مرتب برای V، شخصیت اصلی بازی، فرستاده می‌شود که نباید به هیچ وجه آن‌ها را نادیده بگیرید. در اکثر مواقع، شما پیام‌هایی را با محوریت ماموریت‌های جدید یا تخفیف کالاهای مختلف را دریافت می‌کنید. هم چنین، شما در طول تجربه‌ی خود در شهر نایت سیتی، دوستان زیادی پیدا کرده و شماره‌ی آن‌ها را ذخیره می‌کنید. این افراد، به طور مرتب با شما در تماس و تعامل هستند تا از حال و روز شما خبر داشته باشند. اما توجه کردن به این پیام‌ها به شدت مهم است، چرا که می‌توانند شروع کننده‌ی یک ماموریت هیجان انگیز یا دارای اطلاعات مهمی باشند. توجه کنید که این پیام‌ها ارتباط شما با شخصیت‌های دیگر را شکل می‌دهد و اگر نتوانید آن‌ها را درست مدیریت کنید، ممکن است به جای یک دوست جدید، یک دشمن جدید را به وجود آورید.

کاور گرفتن ضروری است

شما در بخش آموزشی بازی می‌توانید روش کار کاور گرفتن را یاد بگیرید تا از آن استفاده کنید؛ اما موضوع این جاست که کاور گرفتن یکی از مهم‌ترین مکانیک‌های مبارزات در بازی Cyberpunk 2077 است. هر گاه جایگاه مناسبی را برای کاور گرفتن پیدا کردید، بهتر است به پشت آن بروید، به گونه‌ای که تمام بدن خود را از دید دشمنان مخفی کنید. اگر در شرایط درست قرار بگیرید، به محض نشانه گرفتن V سر خود را بالا می‌آورد و نوک تفنگ خود را به سمت دشمنان می‌گیرد. کاور گرفتن یکی از مهم‌ترین نکات در بازی است و می‌تواند در بسیاری از جاهای سخت به کمک شما بیاید، مخصوصا در جاهایی که با دشمنان قوی‌تر برخورد می‌کنید. حتی قوی‌ترین V ممکن هم نمی‌تواند بیش از یک حدی در مقابل ضربات دشمنان دوام بیاورد و نیاز به دور شدن از مسیر گلوله‌ها و اسلحه‌های دیگر دارد.

این مورد شاید برای همه‌ی بازیکنان در بازه‌ی اول قابل شناسایی نباشد، اما باید بدانید که شما حین کاور گرفتن هم می‌توانید دشمنان خود را هک کنید. دکمه‌ی اسکن کردن را در هنگام کاور گرفتن فشار دهید و V کمی بالا می‌آید تا دید کافی برای هک کردن دشمنان داشته باشد. هنگامی که شما از قابلیت هک کردن استفاده می‌کنید، زمان برای چند لحظه‌ای آهسته‌تر می‌شود و شما می‌توانید در این میان، میدان مبارزه را بهتر شناسایی کنید. هم چنین، لازم است بدانید که همه‌ی موانع برای کاور گرفتن مناسب نیستند؛ پس اگر حس کردید که جایگاه مناسبی ندارید یا در حال آسیب خوردن هستید، بلافاصله از آن جا خارج شوید و جایگاه مناسب‌تری را برای پوشش گرفتن انتخاب کنید.

بازی Cyberpunk 2077

دشمنان را Tag کنید

هنگامی که در حال اسکن کردن دشمنان هستید، باید آن‌ها را Tag کنید. هنگامی که این کار را انجام دهید، می‌توانید موقعیت آن‌ها در هر جایی که قرار دارند، مشاهده کنید. بسیاری از بازیکنان ممکن است که این ویژگی را در ساعت‌های اولیه‌ی تجربه‌ی خود از بازی Cyberpunk 2077 از دست بدهند، پس حواس خود را به خصوص در مواقع مخفی کاری جمع کنید. برای انجام دادن این کار بر روی کنسول‌های، کافی است هنگام اسکن کردن دکمه‌ی R3 یا RS را بر روی دشمنان فشار دهید. هنگامی که این کار را انجام دادید، می‌توانید آن‌ها را حتی از پشت دیوار یا موانع دیگر هم مشاهده کنید. هم چنین، جالب است بدانید که شما می‌توانید دشمنان را حتی از راه دوربین‌های امنیتی هک شده هم Tag کنید. این کار به شما اجازه می‌دهد که قبل از قدم گذاشتن در میدان مبارزه، نقاط قوت و ضعف دشمنان را نیز مشاهده کنید. Tag کردن دشمنان در مواقعی که قصد استفاده از مخفی کاری یا همان Stealth را دارید به شدت موثر است. یکی دیگر از قابلیت‌های Tag کردن هنگام استفاده از Tech Gunها مشخص می‌شود. این نوع از اسلحه‌ها، به V اجازه می‌دهد دشمنان خود را حتی از پشت دیوار هم بزند. بدیهی است که اگر کسی را Tag کرده باشید، خیلی راحت‌تر می‌توانید از پشت دیوار به سمت او شلیک کنید.

روش استفاده از Perk Point و Attribute Point

  1. بازی Cyberpunk 2077 مانند بسیاری از آثار نقش آفرینی دیگر از یک درخت مهارت استفاده می‌کند که قابلیت ارتقاء دادن شخصیت اصلی بازی را به بازیکن می‌دهد. در سایبرپانک، بازیکن می‌تواند با استفاده از Attribute Points قدرت‌های پایه‌ی شخصیت خود مانند قدرت، مهارت هک کردن و قدرت در مخفی کاری را ارتقاء دهد. از طرفی دیگر، Perk Points هم برای آزاد کردن یک سری از مهارت‌ها و ویژگی‌های خاص به کار می‌آید. بازی در طی روند تجربه، میزان مناسبی از Attribute Points و Perk Points را به شما می‌دهد که بهتر است آن‌ها را با توجه به سبک بازی خود و در راه‌های مختلف خرج کنید.

در واقع، شما می‌توانید هر موقعی که خواستید، هر دو را خرج کنید تا شخصیت خود را قوی‌تر کنید. اما پیشنها ما این است که هر طوری هم که شده چند Attribute Points را برای مواقع ضروری نگه دارید. Perk Points تنها می‌تواند برخی از ویژگی‌های V مانند مهارت‌های مخفی کاری و مبارزه را قوی‌تر کند؛ اما Attribute Points می‌تواند در بسیاری از جاها مانند هک کردن سیستم‌ها، صحبت کردن با NPCها یا تعامل با برخی از اشیاء به شما کمک کند. هنگامی که شما چند تا این Attribute Points را ذخیره کنید، می‌توانید در مواقع ضروری راه خود را ادامه دهید. برای مثال، هنگامی که به یک در قفل شده برخورد کردید، می‌توانید بلافاصله و با خرید یک مهارت جدید با استفاده از Attribute Points، مسیر خود را ادامه دهید. اما دقت کنید که وقت خود را زیاد بر روی ارتقاء دادن V نگذارید و سعی کنید که همه‌ی فعالیت‌ها را به طور متعادلی ادامه دهید، چرا که دشمنان موجود در شهر نایت سیتی رفته رفته قوی‌تر می‌شوند و شما هم باید همزمان با آن‌ها، قوی‌تر شوید.

بازی Cyberpunk 2077

به طور مرتب هک کنید

جالب است بدانید که شما امتیازات زیادی برای کارهایی که در دنیای بازی انجام می‌دهید می‌گیرید. البته این امتیازات با توجه به سبک بازی شما داده می‌شود. برای مثال اگر شما به طور مرتب از یک کلت یا همان Handgun استفاده می‌کنید، در ادامه مهارت‌های جدیدی را برای Handgun باز خواهید کرد. این موضوع به شما اجازه می‌دهد که V خود را با توجه به سبک بازی موردعلاقه‌تان، ارتقاء دهید. پس با این ذهنیت، بهتر است در طول تجربه‌ی خود هر وسیله یا دشمنی را که می‌بینید، هک کنید. با این روند، شما در زمینه‌ی استفاده گجت‌های مختلف هم قوی‌تر می‌شوید و می‌توانید در ادامه روند متنوع و جذاب‌تری را تجربه کنید.

البته در این میان باید بگوییم که نیازی نیست تمام تمرکز خود را روی هک کردن بگذارید تا به یک سوپرهکر تبدیل شوید، تنها لازم است این کار را به صورت مرتب انجام دهید تا در جاهای سخت‌تر که پر از دوربین و سیستم‌های امنیتی است، به مشکل بر نخورید. هم چنین، هک کردن گاو صندو‌ق‌ها و ترمینال‌ها و به دست آوردن پول بیشتر، به هیچکس صدمه‌ای نمی‌زند.

در پایان، اگر قصد دارید به تجربه‌ی جدیدترین اثر استودیو CD Projekt بپردازید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Cyberpunk 2077 برای PS4، خرید بازی Cyberpunk 2077 برای PS5 و خرید بازی Cyberpunk 2077 برای ایکس باکس مراجعه کنید.

نظر شما در مورد نکات ذکر شده چیست؟ اگر سوال یا پیشنهادی در مورد مقالات آموزشی سایبرپانک دارید، در بخش نظرات با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GameSpot

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

1 نظر در “آموزش بازی Cyberpunk 2077: نکاتی که باید در هنگام تجربه‌ی خود رعایت کنید (قسمت اول)

  1. محمدرضا اسکندری گفت:

    سایبرپانک حداقل تا الآن روی PC مشکلات زیادی داره. باگ‌های خنده‌دار و مشکلات گرافیکی روی تجربه بازی اثر می‌ذارن ولی بدون شک با برطرف شدن این مشکلات با یکی از بهترین بازی‌های تاریخ طرفیم. گیم پلی، جهان بازی و داستان خاصش همه و همه اونقدر جذابن که حتی با وجود مشکلات فنی باز هم آدم رو مجبور به تجربه سایبرپانک ۲۰۷۷ می‌کنن

دیدگاهتان را بنویسید