اخبار و رویدادها, بازی

بخش چند نفره‌ ی بازی Cyberpunk 2077 بیش از یک حالت ساده خواهد بود

سایبرپانک 2077

در حالی که تنها چند روز به عرضه‌ی بازی Cyberpunk 2077 باقی مانده است، با خبر شدیم که بخش چندنفره‌ی این بازی چیزی بیش از یک حالت ساده خواهد بود و با توجه به گفته‌های استودیو CD Projekt RED، مانند یک بازی جدا و مستقل عمل خواهد کرد.

بازی Cyberpunk 2077 پس از تاخیرها و انتظارات طولانی، قرار است در تاریخ ۲۰ آذر ۹۹ (۱۰ دسامبر ۲۰۲۰)، وارد بازارهای جهانی شود. اثری که استودیو CD Projekt RED، توسعه دهنده‌ی بازی، مانور زیادی بر روی آن داده و همواره از ویژگی‌های انقلابی‌اش تعریف کرده. درست است که تمرکز اصلی سازندگان در بازی Cyberpunk 2077 بخش تک نفره و داستانی خواهد بود، اما ظاهرا پس از عرضه‌ی رسمی خود بازی، یک بخش چندنفره نیز به آن اضافه خواهد شد. بخشی با پرداخت‌های درون برنامه‌ای که قرار است درآمدزایی سازندگان را حتی در روزهای پس از عرضه هم تضمین کند. جدا از این مسئله، اگر قصد دارید با شخصیتی که کیانو ریوز معروف به اجرای آن می‌پردازد بیش‌تر آشنا شوید، می‌توانید به مقاله‌ی معرفی شخصیت جانی سیلورهند در بازی Cyberpunk 2077 مراجعه کنید.

با توجه به گفته‌های آدام کیسینسکی (Adam Kicinski)، موسس و رئیس استودیو CD Projekt، بخش چندنفره قرار نیست تنها به یک «حالت» اضافی تبدیل شود و مقیاس به مراتب بزرگ‌تری خواهد داشت. سازندگان ادعا می‌کنند که بهتر است این بخش را با عنوان یک محصول جداگانه صدا بزنیم.

بازی Cyberpunk 2077

آدام کیسنسکی در این باره اظهار کرد:

پس، بیاید در اول آن را یک حالت صدا نزنیم. این بخش یک محصول جداگانه است، آن هم یک محصول بزرگ. ما به آن با چشم یک محصول جداگانه نگاه می‌کنیم.

در این میان باید بدانید که بخش چندنفره‌ی بازی Cyberpunk 2077 به کمپین داستانی آن متصل است، اما اهداف متفاوتی را دنبال می‌کند. در واقع، تیمی که بر روی بخش چندنفره کار می‌کند از تیمی که وظیفه‌ی توسعه بخش داستانی را دارد، به طور کامل جدا است. اما موضوع این جا است که استودیو CD Projekt سعی می‌کند در حال حاضر سر و صدای زیادی را برای بخش Multiplayer به وجود نیاورد و تمرکز خود را بر روی کمیپن داستانی و هیجانات مربوط به آن بگذارد. کیسینسکی اعلام کرد که طرفداران می‌توانند در یک چهارم ابتدایی سال ۲۰۲۱، انتظارات بیش‌تری در مورد اخبار مربوط به بخش آنلاین بازی Cyberpunk 2077 داشته باشند.

تنها چیزی که در حال حاضر در مورد این بخش میدانیم، این است که به طور حتمی از پراخت‌های درون برنامه‌ای استفاده خواهد کرد. اما با توجه به گفته‌های خود سازندگان، این پرداخت‌های درون برنامه‌ای قرار است به گونه‌ای در بازی قرار گیرد که همه احساس خوبی در مورد آن داشته باشند و هم چنین، آن افرادی هم که علاقه‌ای به هزینه‌های اضافی ندارند، بتوانند به پاداش‌های آن دسترسی پیدا کنند.

بخش Multiplayer سایبرپانک قرار نیست به همین زودی‌ها به طور جهانی عرضه شود، بلکه باید در خوش بینانه‌ترین حالت ممکن، اوایل سال ۲۰۲۲ را برای آن در نظر بگیریم. اما شاید این راهبرد استودیو CD Projekt RED، برای همه بهتر باشد. همان طور که می‌دانید همه‌ی طرفداران بیش‌تر برای بخش داستانی این بازی هیجان زده هستند و کم‌تر کسی پیدا می‌شود که با هیجان بسیاری منتظر بخش آنلاین آن باشد.

بازی Cyberpunk 2077 در تاریخ ۲۰ آذر (۱۰ دسامبر) برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس (اس) و رایانه‌های شخصی منتشر شود. برای خرید بازی Cyberpunk 2077 در روز عرضه می‌توانید به فروشگاه تیلنو مراجعه کنید.

نظر شما در مورد سرنوشت نهایی بخش چندنفره‌ی سایبرپانک چیست؟‌ آیا این بخش می‌تواند مانند همان محصولی باشد که سازندگان در مورد آن می‌گویند؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GameSpot

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید