اخبار و رویدادها, بازی

آپدیت بزرگ سایبرپانک ۲۰۷۷ تاخیر خورد

بازی Cyberpunk 2077

به نظر می‌رسد مشکلات سایبرپانک 2077 تمامی ندارد. در جدیدترین اخبار از این بازی دردسر ساز، سی دی پراجکت رد اعلام کرد که پچ بزرگ دوم که قرار بود در اسفندماه منتشر شود، تاخیر خورده است. همراه تیلنو باشید.

بعد از انتشار سایبرپانک 2077 (Cyberpunk 2077)، ایرادات پر تعداد بازی از کرش کردن‌‌های زیاد تا هزاران باگ مختلف، حسابی صدای طرفداران را در آورد. مشکلاتی که در روز‌های اولیه، امکان تجربه بازی روی کنسول‌های نسل هشتمی را با مشکل جدی روبرو کرده بود. با گذشت مدتی سی دی پراجکت رد اعلام کرد، آپدیت‌های بزرگی برای بازی خواهند شد و بهبود‌های بزرگی را اعمال خواهند کرد. اولین آپدیت بازی در بهمن ماه منتشر شد و از لحاظ فنی مشکلات زیادی را بهبود نداد. بروزرسانی صرفا به مشکلات در مراحل مختلف پرداخت و بیشتر باگ‌هایی را که شما را از ادامه یک مرحله باز می‌داشتند، رفع کرد. سی دی پراجکت رد نیز از عصبانیت کاربران نسبت به این بروزرسانی مطلع بود و اعلام کرد تا قبل از پانزدهم اسفند، دومین بروزرسانی بزرگ سایبرپانک 2077 را منتشر خواهد کرد. طرفداران سایبرپانک در انتظار بروزرسانی دوم و تجربه کم عیب و نقص بازی بودند اما خبر بد دیگری از راه رسید. شوربختانه تمام سیستم‌های سی دی پراجکت رد، با حمله‌ای هدف‌دار هک شدند. حمله سایبری به این شرکت، کد‌های ویچر 3، سایبرپانک 2077، رد انجین موتوربازی‌سازی مخصوص این شرکت لهستانی و نسخه منتشر نشده ویچر 3 را به دست هکر‌ها انداخت. خیلی تیم هکر با انتشار بیانیه‌ای قصد اخاذی از سی دی پراجکت رد را داشتند و لهستانی هم خیلی زود این ایده را رد کردند. با گذشت چند روز تیم هکر، تمام کد‌ها را در فضای دارک وب به فروش رساند و هفت میلیون دلار به جیب زد.

بازی Cyberpunk 2077

سی دی پراجکت رد اعلام کرده تبعات این حمله سایبری باعث شده تا شاهد تاخیر خوردن پچ دوم سایبربانک باشیم. با توجه به اطلاعات منتشر شده، مدت‌‌ها است که همه‌گیری ویروس کرونا کارمندان سی دی پراجکت رد را دور ار کرده و این قضیه، مشکلات زیادی را به همراه داشته است. این هک گسترده سبب شده تا کارمندان نتوانند به فضای کاری خود دسترسی داشته باشند و دو هفته کار روی آپدیت متوقف شود. هیچ خبری از زمان انتشار بازی و مدت تاخیر اعلام نشده و بنظر می‌رسد، فعلا باید منتظر بمانیم. حال باید دید چه زمانی اوضاع کاری سی دی پراجکت رد، رو به راه شده و کارمندان این شرکت بزرگ بازی‌سازی می‌توانند مانند قبل به کار خود ادامه دهند. مشکلات سایبرپانک 2077 ضرر‌های فراوانی به این شرکت لهستانی زد و علاوه‌بر هزینه مالی هنگفت، برای پس‌گرفتن بازی، سهام این شرکت را نیز با شیب تندی رو به پایین هدایت کرد.

موفق به تجربه سایبرپانک شده‌اید؟ نظر شما درباره این بازی و مشکلات آن چیست؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و کاربران آن به اشتراک بگذارید.

با ورود به نسل نهم بازی‌های ویدئویی، می‌توانید برای خرید‌های کنسول‌های مایکروسافت و سونی، به بخش فروشگاه سر بزنید و برای خرید ایکس باکس سری ایکس و خرید ایکس باکس سری اس اقدام کنید. فراموش نکنید که خرید PS5 و خرید PS5 دیجیتال نیز در تیلنو امکان‌پذیر است و می‌توانید آن‌ها را با بهترین قیمت تهیه کنید. راستی، کنترلر Dual Sense و دسته ایکس باکس سری ایکس و اس نیز در فروشگاه قرار دارند و می‌توانید نگاهی به این محصولات نیز بیندازید.

منبع: IGN

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید