اخبار و رویدادها, بازی, کنسول

کنسول پلی استیشن ۴: عرضه بازی‌های موردانتظار نسل نهم

کنسول پلی استیشن 4

به واسطه پشتیبانی شرکت سونی از کنسول‌های نسل هشتمی، بازی‌های مورد‌انتظار Gran Turismo 7 ،God of War: Ragnarok و Horizon Forbidden West برای کنسول پلی استیشن 4 نیز عرضه خواهند شد.

مدتی پیش نسل نهم کنسول‌های بازی شرکت سونی تحت عنوان کنسول پلی استیشن 5 در دسترس بازیکنان سراسر جهان قرار گرفت. به این واسطه انتظار می‌رود کنسول‌های نسل قبل فراموش شده و تمرکز فعالان صنعت بازی‌های ویدیویی و تولید‌کنندگان آثار به این کنسول معطوف شود. با این حال چنین اتفاقی برای کنسول PS4 با چندین سال فاصله رخ داده و این پلتفرم همچنان مورد حمایت و پشتیبانی بازی‌سازان خواهد بود. در همین رابطه هرمن هالت (Hermen Hulst) رئیس استودیوهای پلی استیشن (PlayStation Studios) در بخشی از مصاحبه‌اش با پادکست پلی استیشن از انتشار بازی‌های مهم و انحصاری روی کنسول نسل هشتمی سونی خبر داده است.

در ابتدای امر هرمن هالست از اهمیت بالای کنسول Playstation 4 برای سونی و توجه زیاد استودیو‌های سازنده بازی‌های آینده پلتفرم‌ پلی استیشن به این کنسول گفته است. وی در ادامه می‌گوید که «سونی نه می‌تواند و نه می‌خواهد ۱۱۰ میلیون دارنده کنسول مذکور را کنار بگذارد» و در این راستا شرکت ذکر شده به ساخت نسخه پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 بازی‌های مختلف ادامه می‌دهد. هرمن هالست از بین این دست بازی‌ها به سه اثر مورد‌انتظار Gran Turismo 7 ،God of War: Ragnarok و Horizon Forbidden West اشاره کرده است.

بازی Gran Turismo 7با این وجود که عرضه بازی Horizon Forbidden West برای کنسول PS4 تایید شده و افراد مختلفی بار‌ها به در دسترس قرار گرفتن بازی God of War: Ragnarok روی کنسول مذکور اشاره کرده‌اند، نام بردن از بازی Gran Turismo 7 به عنوان یکی از آثار قابل تجربه توسط دارندگان کنسول پلی استیشن 4 غافلگیر‌کننده است؛ زیرا سونی از این اثر به عنوان بازی انحصاری کنسول پلی استیشن 5 نام برده بود.

علی‌رغم این که می‌توانید بازی‌های Gran Turismo 7 ،God of War: Ragnarok و Horizon Forbidden West را روی کنسول هفت ساله پلی استیشن 4 انجام دهید، اما بدون شک تجربه آن‌ها روی کنسول پلی استیشن 5 به شدت متفاوت خواهد بود. قدرت بالاتر و فناوری‌های جدید این کنسول به شما اجازه می‌دهند که آثار ذکر شده را با رزولوشن 4K و در شرایطی که از فناوری ری تریسینگ (Ray Tracing) بهره می‌برند، تجربه کنید. از دیگر ویژگی‌های استفاده از کنسول نسل نهم سونی می‌توان به لودینگ‌های سریع‌تر، صدای سه‌بعدی و نرخ فریم بالاتر اشاره کرد. همچنین در اختیار داشتن کنترلر دوال سنس به معنای دسترسی به ویژگی‌های بازخورد لمسی (Haptic Feedback) و تریگر‌های تطبیق‌پذیر (Adaptive Triggers) است.

هیچ‌یک از بازی‌های اشاره شده بالا تاریخ انتشار دقیقی ندارند و حتی سال انتشار آن‌ها تغییر کرده است. هرمن هالست در مصاحبه با پادکست پلی استیشن به این نکته اشاره کرده که احتمال عرضه بازی هورایزن فوربیدن وست در تعطیلات ۲۰۲۱ وجود دارد. جدید‌ترین عضو مجموعه خدای جنگ یعنی بازی گاد او وار: رگناروک و بازی گرن توریسمو 7 با تاخیر رو‌به‌رو شده‌اند و سال انتشار آن‌ها به ۲۰۲۲ تغییر پیدا کرده است.

نظر شما راجع به عرضه بازی‌های مختلف به صورت همزمان روی کنسول‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 چیست؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Polygon

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید