بازی, عمومی, کنسول های قدیمی, مقالات عمومی, یادداشت

شخصیت های بازی پلی استیشن یک که فراموش شدند

شخصیت های بازی

طی این سال‌ها بعضی از شخصیت‌های بازی کنسول پلی استیشن یک توانستند خود را به کنسول PS4 برسانند. ولی بعضی از شخصیت‌ها هستند که هواداران تا همین حالا در انتظار حضور دوباره آن‌ها نشسته‌اند. تیم تیلنو در این یادداشت قصد دارد که به شخصیت‌هایی بپردازد که برای همیشه توسط سازندگان فراموش شدند. با ما همراه باشید.

کنسول پلی استیشن یک در 12 آذر 1373 (3 دسامبر 1994) توسط شرکت Sony Interactive Entertainment ساخته شد. شاید اسم این شرکت برای بعضی‌ها عجیب باشد ولی لوگوی این شرکت را همه می‌شناسند. کنسول پلی استیشن یک با بازی‌هایی مثل Metal Gear Solid، سری Crash Bandicot، سری Resident Evil، سری Parasite Eve، سری Dino Crisis و … به یکی از کنسول‌هایی تبدیل شد که با گذشت 26 سال هنوز هم در یاد هواداران باقی‌مانده است و تا همین الان بازی‌های PS1 در خرده فروش‌ها خرید و فروش می‌شود. تا اینکه شرکت سونی متوجه این قضیه شد و در بیست و چهارمین سالگرد منتشر شدن کنسول پلی استیشن یک، کنسول پلی استیشن کلاسیک را در سال 2018 روانه‌ی بازار کرد.

بازی Xena – Warrior Princess

شخصیت های بازی

بازی Xena_Warrior Princess در سال 1378 (1999) توسط شرکت الکترونیک آرتز (Electronic Arts) از روی سریالی با همین نام ساخته شد که زینا در قسمت آخر این سریال در حالی که تنها به جنگ ارتش سامورایی ها می‌رود، برای همیشه کشته می‌شود. داستان بازی اینطور شروع می‌شود که گبریل (Gabrielle) توسط یک جادوگر دزدیده می‌شود و زینا ماموریت برگرداندن گبریل را شروع می‌کند. ولی متاسفانه این اولین و آخرین بار بود که با شخصیت زینا در یک بازی داستانی همراه بودیم و برای همیشه توسط شرکت الکترونیک آرتز فراموش شد.

بازی Parasite Eve

شخصیت های بازی

بازی Parasite Eve یک بازی نقش آفرینی است که در سال 1377 (1998) توسط شرکت Square ساخته و منتشر شده است. این بازی دنباله‌ای از رمان Parasite Eve بود که توسط Hideaki Sena نوشته شده است؛ همچنین این اولین بازی در سری بازی‌های ویدیویی Parasite Eve نیز به شمار می رود. بازی داستان یک مامور پلیس شهر نیویورک به اسم Aya Brea را روایت می‌کند که قصد دارد جلوی زنی را که سعی دارد عالم بشریت را نابود کند را بگیرد.

شخصیت بازی یعنی Aya Brea بعد از اینکه در بازی the 3rd birthday ظاهر شد، دیگر خبری ازش نشد و به خاطره‌ها پیوست. حالا هواداران این سری فقط به دنبال این هستند که شرکت Square Enix نسخه‌های قبلی را ریمیک (Remake) کند و بار دیگر با این کاراکتر دوست داشتنی دیدار کنند.

بازی Monkey Magic

شخصیت های بازی

بازی Monkey Magic که بر اساس یک انیمه با همین نام ساخته شده بود، در سال 1378 (1999) توسط شرکت SunSoft برای کنسول پلی استیشن یک منتشر شد. عجیب است که این شخصیت بعد از این بازی به طرز عجیبی ناپدید شد؛ به طوری که  حتی یک بار هم در نسخه‌ای جدید از این مجموعه دیده نشد. هواداران این بازی و شخصیت، با گذشت 21 سال هنوز در سایت‌ها از این بازی حرف می‌زنند و دوست دارند که یک بار دیگر این شخصیت را ببینند.

بازی Dino Crisis

شخصیت های بازی

وقتی اسم شرکت کپ‌کام را می‌شنویم تمام خاطرات خوش و عالی در کسری از ثانیه از جلوی چشم‌هایمان می‌گذرد. قطعا شرکت کپ کام با ساخت سری Street Fighter ،Resident Evil و Dino Crisis، برد بزرگی کرده است. شرکت کپکام تقریبا همیشه سعی داشته که بازی‌های خود را زنده نگه دارد. هواداران به‌ دلیل سیاست‌هایی که این شرکت دارد، همیشه از عملکرد شرکت کپکام راضی بودند ولی تنها چیزی که این چند سال هواداران را کمی ناراحت کرده، فراموش شدن بازی Dino Crisis است. بعد از اینکه شرکت کپکام نسخه‌ی سوم این مجموعه را برای پلتفرم Xbox منتشر کرد، این سری برای همیشه فراموش شد و کنار گذاشته شد. حالا هواداران خیلی وقت است که دلتنگ شخصیت‌های این سری یعنی Regina و Dylan شده‌اند.

بازی Akuji the Heartless

شخصیت های بازی

بازی Akuji the Heartless یک بازی اکشن و نقش‌افرینی است که در سال 1377 (1998) توسط استودیو‌ی Crystal Dynamics ساخته شد و توسط شرکت Eidos Interactive منتشر شد. بازی داستان یک شخصیت به اسم Akuji را روایت می‌کند که در روز عروسی خودش، برادرش سر می‌رسد و قلبش را از جا می‌کند. بنابراین Akuji تصمیم می‌گیرد که از جهان ‌زیرین سفر کند و انتقام خود را بگیرد. ولی متاسفانه این اولین‌ بار و آخرین ‌بار بود که شخصیت اصلی بازی یعنی Akuji را در یک داستان همراهی کردیم و از آن موقع تا حالا هیچ خبری از این بازی و شخصیت نشد و برای همیشه توسط سازندگان فراموش شد.

بازی Apocalypse

شخصیت های بازی

بازی Apocalypse یک بازی شوتر سوم شخص است که توسط استودیوی Neversoft ساخته شد و توسط شرکت Activision برای کنسول پلی استیشن یک منتشر شد. بازیگر سرشناس هالیوودی، یعنی Bruce Willis، به عنوان شخصیت اصلی در بازی حضور داشت. داستان بازی درباره‌ی یک دانشمند شیطانی با استعداد به نام “The Reverend” بود که بر اساس یک ایده‌ی آخرالزمانی که به سرعت در حال نزدیک شدن بود، تصمیم داشت تا جهان را نابود کند. تنها یک نفر بود که توانایی ایستادگی در مقابل این دانشمند شیطانی را داشت، آن هم کسی نبود جز Bruce Willis. خب متاسفانه این آخرین بار بود که Bruce Willis را در نقش یک منجی آخرزمانی دیدیم و شرکت اکتیویژن این شخصیت را به طور کامل فراموش کرد.

بازی Disney’s Hercules

شخصیت های بازی

بازی Hercules یک بازی ویدیویی اکشن برای پلی استیشن یک و ویندوز است که در سال 1376 (1997) توسط استودیو‌ی Disney Interactive منتشر شد که بر اساس انیمیشنی با همین نام ساخته شده بود. داستان بازی دقیقا مثل داستان انیمیشن بود. هرکول، فرزند زئوس، از قدرت خدایی خود محروم شده و باید ثابت کند که او یک قهرمان واقعی است تا بتواند جاودانگی خود را بازیابد. هدف او این است تا بتواند به زئوس و سایر خدایان در کوه المپوس بپیوندد. برای انجام این کار، هرکول باید چندین وظیفه را پشت سر بگذارد و بسیاری از افراد شرور را شکست دهد و در پایان با هادس (Hades)، حاکم مردگان، که مسئول از دست دادن هرکول نیز از جاودانگی خود است، روبرو شود.

متاسفانه این اولین‌بار و آخرین‌بار بود که هرکول را در یک ماجراجویی همراهی کردیم و قرار نیست که حالا حالا‌ها شاهد بازگشت او باشیم.

بازی Bugs Bunny & Taz: Time Busters

شخصیت های بازی

بازی Bugs Bunny & Taz: Time Busters یک بازی ویدیویی بر اساس شخصیت‌های انیمیشن Looney Tunes است که توسط استودیوی Behaviour Interactive در سال 2000 برای پلی استیشن یک و ویندوز ساخته شد. از این بازی به عنوان دنباله غیرمستقیم بازی 1999 Bugs Bunny: Lost in Time نیز یاد می‌شود.

مانند بیشتر بازی‌های دیگر این آخرین‌بار بود که شخصیت باگزبانی (Bugs Bunny) که در ایران به بانی خرگوشه نیز معروف است را در یک بازی ویدیویی دیدیم.

بازی Nightmare Creatures

شخصیت های بازی

بازی Nightmare Creatures یک بازی ترسناک است که در سال 1997 توسط شرکت Kalisto Entertainment برای پلی استیشن یک، نینتندو 64 و ویندوز ساخته شده است. داستان بازی درباره‌ی یک افسانه است که در آن، برادران مخفی شیطانی یک کلید گمشده را برای ورود به تاریک‌ترین منطقه که ترس‌های کفرآمیز انسان‌ها وجود دارد را پیدا می‌کنند. بنابراین با این کار، بدترین شیاطینی که دنیا تا به حال به خود دیده است، به خیابان‌های شهر لندن راه پیدا می‌کنند. در این بین فقط دو نفر توانایی مبارزه با شیاطین را دارند که آن‌ها، دو شخصیت اصلی بازی هستند.

این آخرین‌باری بود که با این دو شخصیت در خیابان‌های لندن به جنگ شیاطین رفتیم.

بازی Fear Effect

شخصیت های بازی

بازی Fear Effect یک بازی اکشن ماجراجویی و ترسناک است که در سال 2000 توسط استودیوی Kronos Digital Entertainment ساخته شد و توسط شرکت Eidos Interactive در چهار سی‌دی برای پلی استیشن یک منتشر شد.

بازی دارای چهار شخصیت اصلی است که در کنسول پلی استیشن یک، فقط در دو نسخه آن‌ها را همراهی کردیم. بازی Fear Effect تقریبا در حال فراموش شدن بود که در سال 2018 یک نسخه از بازی تحت عنوان Fear Effect Sedna منتشر شد که ادامه‌ی دو نسخه‌ی قبل بود. ولی آن‌چیزی نبود که هواداران از شرکت اسکوئر انیکس انتظار داشتند. بازی به حدی بد بود که در سایت متاکریتیک، نمره‌ی چهل و هشت را کسب کرد. چند ماه قبل از اینکه بازی Fear Effect Sedna منتشر شود، پیج رسمی بازی در توییتر اعلام کرد که ریمستر نسخه‌ی اول نیز در دست ساخت است. ولی از آن موقع دو سال گذشته و نه تنها ریمستر بازی منتشر نشد، بلکه حتی خبری از یک بازی درست و حسابی با حال و احوال نسخه‌های قدیمی نیز به گوش نمی‌رسد.

قطعا شخصیت‌های بازی فراموش شده‌ی خیلی زیادی می‌توانستند در این لیست قرار بگیرند. با این حال این ده بازی انتخابی تیم تیلنو بود که کمی قبل با سرگذشتی آن‌ها آشنا شدیم. شما جای خالی کدام بازی و یا شخصیت فراموش شده‌ی کنسول پلی استیشن یک را در این لیست احساس می‌کنید؟ نظر خودتان را با تیم تیلنو به اشتراک بگذارید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید