تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی بازی Cyberpunk 2077

بازی Cyberpunk 2077

پس از تقریبا هفت سال انتظار بالاخره بازی Cyberpunk 2077 عرضه شد و توانست نمرات بالایی را کسب کند. استودیوی CD Projekt یک بار دیگر به سراغ ساخت شاهکاری در ژانر نقش آفرینی رفته است و حالا ما هم باید به سراغ شکار تروفی‌های این بازی برویم. معمولا بازی‌های نقش آفرینی یا RPG دنیای بسیار بزرگی دارند و همین المان باعث می‌شود تا دست سازندگان برای طراحی تروفی‌های متفاوت باز باشد؛ همین دنیای بزرگ کار بازیکنان برای بدست آوردن تروفی‌ها را بسیار سخت‌تر می‌کند. حالا در تیلنو تصمیم گرفتیم تا با ارائه‌ی یک راهنمای تروفی دقیق، شما را در این مسیر یاری کنیم. پیش نمایش بازی Cyberpunk 2077 را نیز می‌توانید در تی بلاگ مطالعه فرمایید.

پلاتینوم

طلایی – ۱ تروفی

نقره – ۱۷ تروفی

برنز – ۲۶ تروفی

درجه سختی: ۳ از ۱۰ (همه‌ی تروفی‌ها را می‌توانید روی درجه‌ی Easy بدست بیاورید)

مدت زمان لازم برای پلات کردن: حدود ۶۰ تا ۷۰ ساعت

Never Fade Away

تمام تروفی‌های بازی Cyberpunk 2077 را بدست آورید.

The World

بخش داستانی بازی را به اتمام برسانید. این تروفی بعد از مرحله‌ی داستانی ?Where is my Mind باز می‌شود؛ فراموش نکنید که هنگام پخش تیتراژ بازی، گزینه‌‌ی Sure, Just One More Gig را با بازی Cyberpunk 2077 انتخاب کنید تا یک بار دیگر به دنیای بازی برگردید تا بتوانید تمام ماموریت‌های فرعی و فعالیت‌های مختلف را کامل کنید.

The Devil

*این تروفی ممکن است از دست برود*

برای بدست اوردن این تروفی، شخصیت Takemura حتما باید زنده بماند. درست قبل از مرحله‌ی آخر بازی، شما وارد مرحله‌ای تحت عنوان Search and Destroy می‌شوید. در این مرحله باید حواستان باشد که شخصیت تاکمورا نجات پیدا کند جراکه این تروفی به زندگی او در مرحله‌ی بعدی مربوط می‌شود؛ اگر او بمیرد و شما سیو دستی نکرده باشید، برای این تروفی باید یک بار دیگر از اول بازی را انجام دهید تا جان او را نجات دهید. این نکته هم قابل ذکر است که بازی به شما نمی‌گوید که می توانید او را نجات دهید و شاید شما فکر کنید که او باید حتما بمیرد، ولی این اشتباه را نکنید.

به تاکمورا کمک کنید تا انتقام مرگ Saburo Arasaka را بگیرد. این تروفی مربوط به یکی از پایان‌های متفاوت بازی است که بر اساس دیالوگ‌های انتخابی شما در طول جریان بازی حاصل می‌شود. قبل از رسیدن به پایان ?Where is my Mind در مرحله‌ی Nocturne Op55N1، دیالوگ‌هایی تاثیرگذار برای شما به نمایش در می‌آید که یکی از آن‌ها مربوط به این تروفی می‌شود. در ادامه همراه یکی از شخصیت‌ها به بالکن می‌روید و با جانی سیلورهند صحبت می‌کنید.

The Star

از شهر نایت سیتی به همراه Aldecaldos خارج شوید. این تروفی هم مثل تروفی قبلی، مربوط به یکی از پایان‌های متفاوت بازی است که بر اساس دیالوگ‌های انتخابی شما در طول جریان بازی حاصل می‌شود. قبل از رسیدن به پایان All Along the Watchtower در مرحله‌ی Nocturne Op55N1، دیالوگ‌هایی تاثیرگذار برای شما به نمایش در می‌آید که یکی از آن‌ها مربوط به این تروفی می‌شود. در ادامه همراه یکی از شخصیت‌ها به بالکن می‌روید و با جانی سیلورهند صحبت می‌کنید.

The Sun

بعد از مرگ به یک افسانه تبدیل شوید (این تروفی ممکن است کمی شما را گیج کند). این تروفی هم مثل تروفی قبلی، مربوط به یکی از پایان‌های متفاوت بازی است که بر اساس دیالوگ‌های انتخابی شما در طول جریان بازی حاصل می‌شود. قبل از رسیدن به پایان Path of Glory در مرحله‌ی Nocturne Op55N1، دیالوگ‌هایی تاثیرگذار برای شما به نمایش در می‌آید که یکی از آن‌ها مربوط به این تروفی می‌شود. در ادامه همراه یکی از شخصیت‌ها به بالکن می‌روید و با جانی سیلورهند صحبت می‌کنید.

Temperance

به جانی سیلورهند اجازه دهید تا در بدن شما باقی بماند. این تروفی هم مثل تروفی قبلی، مربوط به یکی از پایان‌های متفاوت بازی است که بر اساس دیالوگ‌های انتخابی شما در طول جریان بازی حاصل می‌شود. قبل از رسیدن به پایان New Dawn Fades در مرحله‌ی Nocturne Op55N1، دیالوگ‌هایی تاثیرگذار برای شما به نمایش در می‌آید که یکی از آن‌ها مربوط به این تروفی می‌شود. در ادامه همراه یکی از شخصیت‌ها به بالکن می‌روید و با جانی سیلورهند صحبت می‌کنید. در این قسمت تصمیم می‌گیرید که پایان بازی به چه شکل رقم بخورد.

Breathtaking

تمام اشیا مربوط به شخصیت جانی سیلورهند را جمع آوری کنید. این شخصیت که کیانو ریوز وظیفه‌ی اجرای نقشش را دارد، در مواقع ضمیر ناخودآگاهی است که در بدن شخصیت اصلی بازی یعنی V، حضور دارد. برای این تروفی شما باید با تکمیل مراحل فرعی، تمام تکه‌های لباس مربوط به جانی سیلورهند را جمع‌ آوری کنید.

It’s Elementary

تمام Gigها و ماموریت‌های NCPD Scanner Hustles را تکمیل کنید. در سرتاسر نقشه ماموریت‌های فرعی و گوناگونی پیدا می‌شود که دوتا از آن‌ها، گیگ‌ها و مراحل مربوط به پلیس شهر نایت سیتی هستند. شما برای کسب این تروفی باید علاوه بر تکمیل کردن Gigهای بازی، تمام اسکنرهای پلیس شهر نایت سیتی را بدزدید یا از کار بندازید. مکان دقیق این فعالیت‌ها در این لینک قرار داده شده است. برای پیدا کردن Gigها نیز می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

!Greetings from Pacifica

تمام Gigها و ماموریت‌های NCPD Scanner Hustles را در منطقه‌ی Pacifia تکمیل کنید. برای اطلاعات کامل و مکان دقیق این فعالیت‌ها، به تروفی It’s Elementary مراجعه کنید.

The Wasteland

تمام Gigها و ماموریت‌های NCPD Scanner Hustles را در منطقه‌ی Badlands تکمیل کنید. برای اطلاعات کامل و مکان دقیق این فعالیت‌ها، به تروفی It’s Elementary مراجعه کنید.

Little Tokyo

تمام Gigها و ماموریت‌های NCPD Scanner Hustles را در منطقه‌ی Wesrbrook تکمیل کنید. برای اطلاعات کامل و مکان دقیق این فعالیت‌ها، به تروفی It’s Elementary مراجعه کنید.

Mean Streets

تمام Gigها و ماموریت‌های NCPD Scanner Hustles را در منطقه‌ی Heywood تکمیل کنید. برای اطلاعات کامل و مکان دقیق این فعالیت‌ها، به تروفی It’s Elementary مراجعه کنید.

The Jungle

تمام Gigها و ماموریت‌های NCPD Scanner Hustles را در منطقه‌ی Santo تکمیل کنید. برای اطلاعات کامل و مکان دقیق این فعالیت‌ها، به تروفی It’s Elementary مراجعه کنید.

City Lights

تمام Gigها و ماموریت‌های NCPD Scanner Hustles را در منطقه‌ی City Center تکمیل کنید. برای اطلاعات کامل و مکان دقیق این فعالیت‌ها، به تروفی It’s Elementary مراجعه کنید.

Autojock

تمام خوردوهایی که در بازی وجود دارند را خریداری کنید. در طول جریان بازی و هنگامی که در حال گشت زنی در محیط هستید، ممکن است برای شما پیامی بیاید یا گوشی شما زنگ بخورد؛ پشت خط افرادی هستند که می‌خواهند خودروی خودشان را به شما بفروشند. پس از این تماس‌ها، بخشی تحت عنوان Rides به دفترچه‌ی شما اضافه می شود که می‌توانید ماشین‌های متفاوت را ببینید. حال می‌توانید روی خودروی دلخواهتان بروید و با زدن دکمه‌ی بازی Cyberpunk 2077 گزینه‌ی Track Job را انتخاب کنید. حال نشانگری زرد رنگ در نقشه برای شما ظاهر می‌شود که نشان می‌دهد آن خودرو کجا به فروش می‌رسد. شما نمی‌توانید به سراغ یک دلال خودرو بروید و همه‌ی ماشین‌ها را از او بخرید، چراکه هر ماشین مکان خاص خودش را دارد و قبل از هر چیز باید پیامک آن برای شما فرستاده شود.

ماشین‌های مدل بالاتر با بالا رفتن اعتبار خیابانی (Street Cred) شما آزاد می‌شوند. شما می‌توانید این اعتبار را با تکمیل مراحل فرعی بازی بدست بیاورید. پس از این که به سطح اعتبار ۵۰ رسیدید، می‌توانید تمام این ماشین‌ها را خریداری کنید.

بهترین روش برای بدست اوردن این تروفی این است که ابتدا بخش داستانی بازی را به اتمام برسانید. سپس با کامل کردن فعالیت‌های مختلف و انجام مراحل فرعی، اعتبار خود را به ۵۰ برسانید. بعد از انجام این کار‌ها، شروع به گشت زنی در محله‌های مختلف بازی بکنید تا آن تناس را دریافت کنید. فراموش نکنید که برای ماشین هر منطقه باید حتما در آن محله باشید. اگر به سراغ انجام Gigها و چالش‌های NCPD بروید، احتمالا تا موقعی که به آن را به پایان برسانید، تمام پیام‌های ماشین‌‌ها برای شما فرستاده شده است. این خوروهای خاص به ترتیب از ارزان‌ترین تا گران‌ترین باز خواهند شد.

حال از آنجایی که حتی ارزان‌ترین مدل این ماشین‌ها نیز گران است، شما به پول بسیار زیادی احتیاج دارید؛ پس سعی کنید پول‌های خود را زیاد صرف خرید اسلحه یا ویژگی‌های سایبری نکنید. در لیست زیر مدل ماشین‌ها، قیمتشان و محلی که در آن یافت می‌شوند، آورده شده است.

 1. Galena G240 – €$13,000 – Watson
 2. (Quartz EC-L R275 – €$29,000 – Watson (at Street Cred 12
 3. (Thorton Colby C240T – €$39,000 – Watson (at Street Cred 20
 4. (Shion MZ2 – €$75,000 – Watson, visit Little China (at Street Cred 30
 5. Type-66 “Cthulu” – (Free) – Watson
 6. Maimai P126 – €$14,000 – Westbrook
 7. (Kusanagi CT-3X – €$22,000 – Westbrook (at Street Cred 12
 8. (Turbo-R 740 –  €$129,000 – Westbrook, visit Charter Hill (at Street Cred 30
 9. (Arch Nazaré – €$138,000 – Westbrook (at Street Cred 40
 10. (Aerondight “Guinevere” – €$225,000 – Westbrook, visit North Oak (at Street Cred 50
 11. Columbus V340-F Freight – €$19,000 – City Center
 12. (Emperor 620 Ragnar – €$32,000 – City Center (at Street Cred 12
 13. (Quadra Type-66 Avenger – €$55,000 – City Center (at Street Cred 20
 14. (Outlaw GTS – €$62,000 – City Center, visit Corpo Plaza (at Street Cred 30
 15. (Caliburn – €$157,000 – City Center, visit Downtown (at Street Cred 40
 16. Thrax 388 Jefferson – €$17,000 – Heywood
 17. (Cortes V5000 Valor – €$37,000 – Heywood (at Street Cred 12
 18. (Alvarado V4F 570 Delegate – €$62,000 – Heywood (at Street Cred 20
 19. (Apollo – €$ 94,000 – Heywood (at Street Cred 30
 20. Supron FS3 – €$16,000 – Santo Domingo
 21. (Thorton Colby CX410 Butte – €$43,000 – Santo Domingo (at Street Cred 12
 22. (Type-66 640 TS – €$58,000 – Santo Domingo (at Street Cred 20
 23. (Mackinaw MTL1 – €$ 128,000 – Santo Domingo (at Street Cred 30
 24. Thorton Galena “Gecko” – €$21,000 – Badlands
 25. (Thorton Colby “Little Mule” – €$49,000 – Badlands (at Street Cred 12
 26. (Shion “Coyote” – €$115,000 – Badlands (at Street Cred 20
 27. (Quadra Type-66 “Javelina” – €$73,000 – Badlands (at Street Cred 30

True Soldier

۳۰۰ دشمن را توسط سلاح‌های Ranged بکشید. برای این تروفی می توانید از سلاح‌های دستی (Firearms) مثل: پیستول‌ها، ریوالورها، Assault Rifles، اسنایپر، شاتگان و SMG استفاده کنید. فراموش نکنید که در این تروفیبازی Cyberpunk 2077 True Soldier باید ۳۰۰ دشمن را با سلاح‌هایی که گفتیم بکشید یا سرشان را قطع کنید. این در حالی است که برای تروفی بازی Cyberpunk 2077 True Warrior باید ۱۰۰ دشمن را سلاح‌های Melee از بین ببرید که در تروفی بعدی به توضیح آن خواهیم پرداخت. فراموش نکنید که پلیس‌های شهر نایت سیتی نیز به عنوان دشمن محسوب می‌شوند، پس برای بدست اوردن این تروفی دشمن کم نخواهید اورد.

True Warrior

۱۰۰ دشمن را با سلاح‌های Melee بکشید. همانطور که تروفی قبل نیز اشاره کردیم، برای این تروفی باید از سلاح‌های سرد استفاده کنید؛ اسلحه‌هایی مثل کاتانا یا چاقو. بهتر است که برای بدست اوردن این تروفی و تروفی قبلی، مدام بین اسلحه‌های خودتان عوض (سوییچ) کنید تا با طیف بیشتری از سلا‌ح‌ها دشمن بکشید. اگر این کار را انجام دهید، احتمالا تا به پایان رساندن بخش داستانی، این دو تروفی برای شما آزاد می‌شوند.

The Wandering Fool

تمام گرافیتی‌های تاروت را برای ماموریت Fool on the Hill پیدا کنید. این تروفی یکی از تروفی‌های وقت گیر است که مدت نسبتا زیادی را باید صرف آن کنید. در لینک داده شده، جای تمامی این گرافیتی‌ها برای شما آورده شده است.

Legend of The Afterlife

سطح اعتبار خیابانی یا Street Cred خود را به بالاترین سطح ممکن برسانید. برای این تروفی شما باید سطح خود را به ۵۰ برسانید. برای این کار نیاز دارید تا تمام ماموریت‌های اصلی، ماموریت‌های فرعی، تمام گیگ‌ها و همه‌ی رویدادها و چالش‌های NCPD را تکمیل کنید. سطح اعتبار شما همیشه در قسمت بالای صفحه در سمت چپ نمایش داده می‌شود. هم چنین می‌توانید با رفتن به بخش ویژگی‌های شخصیت خودتان نیز این سطح را مشاهده کنید. این نکته را هم باید بدانید که با تمام کردن بخش داستانی، سطح شما به ۲۰ خواهد رسید.

The Fool

به یک مزدور تبدیل شوید. این تروفی مربوط به بخش داستانی بازی می‌شود و بعد از بخش Prologue و آموزش اول بازی برای شما آزاد می‌شود. این تروفی ممکن نیست از دست برود.

The Lovers

Relic را بدزدید. این تروفی نیز مربوط به بخش داستانی است و بعد از مرحله‌ی The Heist خود به خود بدست می‌آید.

The Hermit

Alt Cunningham را پیدا کنید. این تروفی یکی از تروفی‌های بخش داستانی محسوب می‌شود و بعد از مرحله‌ی اصلی Transmission آزاد می‌شود. این تروفی را از دست نخواهید داد.

The Wheel of Fortune

از Anders Hellman بازجویی کنید. این تروفی نیز از بخش داستانی بازی بدست می‌آید. بعد از تمام کردن مرحله‌ی اصلی Life During Wartime، این تروفی برای شما آزاد می‌شود.

The High Priestess

با شخصیت Hanako Arasaka صحبت کنید. این تروفی نیز درست مثل تروفی‌های قبلی، مربوط به بخش داستانی بازی Cyberpunk 2077 می‌شود. برای باز کردن این تروفی کافیست مرحله‌ی اصلی Search and Destroy را به اتمام برسانید.

To Protect and Serve

خط داستانی River Ward را به اتمام برسانید. برای بدست آوردن این تروفی باید تمام مراحل مربوط River Ward را به پایان برسانید. در ادامه مراحل فرعی این خط داستانی و نحوه‌ی آزاد کردن آن‌ها توضیح داده شده است:

مرحله‌ی I Fought The Law: در طی مرحله‌ی اصلی Life During Wartime، شما تماسی را از طرف شخصیت Elizabeth Peralez دریافت می‌کنید و آن موقع این مرحله‌ی فرعی برای شما آزاد می‌شود. نگران از دست دادن نباشید، چراکه این ماموریت در ژورنال شما اضافه خواهد شد و هر موقع که بخواهید می‌توانید به سراغ آن بروید.

مرحله‌ی The Hunt: بعد از تمام کردن مرحله‌ی قبلی، باید ۲۴ ساعت صبر کنید تا این مرحله برای شما آزاد شود (۲۴ ساعت درون بازی). برای این که این زمان زودتر بگذرد، می‌توانید به صورت دستی زمان را ۲۴ ساعت جلو ببرید. بعد از سپری شدن این ۲۴ ساعت، تماسی را از طرف River Ward دریافت خواهید کرد. پیام او تحت عنوان Come Here Please را باز کنید تا این مرحله برای شما شروع شود. برای گذراندن این مرحله می‌توانید از این چند راهنمایی که به شما می‌گوییم استفاده کنید. هنگامی که باید از Kiroshi برای پیدا کردن قفسه‌ی درست استفاده کنید، باید به سراغ قفسه‌ی درون اتاق بچه‌ها بروید. نکته‌ی دوم، هنگامی که تمام سرنخ‌ها را در بخش Braindance پیدا کنید، ریور شما را خود به خود به مزرعه‌ی وعده داده شده می‌برد. اگر نتوانید همه را پیدا کنید، باید آن را حدس بزنید؛ گزینه‌ی درست (Edgewood) است. نکته‌ی دیگر این است که هنگامی که به مزرعه رسیدید، از نردبان سمت چپ مزرعه بالا بروید و وارد آنجا شوید تا از خطر Turretها در امان باشید.

مرحله‌ی Following The River: بعد از اتمام مرحله‌ی قبلی، چند روز زمان می‌برد تا دوباره ریور به شما زنگ بزند. بعد از این که پیام او را دریافت کردید، گزینه‌ی Definitely, be glad را انتخاب کنید تا این مرحله‌ برای شما شروع شود. بعد از پایان این سه مرحله، این تروفی برای شما آزاد می‌شود.

!To Bad Decisions

خط داستانی شخصیت Kerry Eurodyne را کامل کنید. برای بدست آوردن این تروفی باید تمام ماموریت های فرعی این شخصیت را کامل کنید. یکی از کارهایی که قبل از شروع این مراحل باید انجام دهید، تمام کردن ماموریت‌ها شخصیت Rogue است که برای انجام آن می‌توانید به تروفی trophy Bushido and Chill مراجعه کنید. خود مراحل شخصیت Kerry به ترتیب زیر اتفاق می‌افتد:

 1. Holdin’ On
 2. Second Conflict
 3. A Like Supreme
 4. !Rebel! Rebel
 5. I Don’t Wanna Hear It
 6. Off The Leash
 7. Boat Drinks

Judy vs Night City

خط داستانی شخصیت Judy Alvarez را به اتمام برسانید. انجام تمامماموریت‌های فرعی این شخصیت برای این تروفی ضروری است. شما در طول داستان بازی با Judy آشنا می شوید و به مرور زمان ماموریت‌های او برای شما باز می‌شود. ماموریت‌های Judy به شرح زیر است:

 1. Both Sides
 2. Ex-Factor
 3. Talkin’ ‘Bout A Revolution
 4. Pisces
 5. Pyramid Song

Life of the Road

خط داستانی شخصیت Panam Palmer را کامل کنید. این تروفی نیز درست مثل تروفی قبل، باید کارهایی که ذکر شده است را انجام دهید. ماموریت‌های این شخصیت را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید:

 1. Riders on the Storm
 2. With a Little Help From My Friends
 3. Queen of the Highway

Bushido and Chill

تمام ماموریت‌های فرعی شخصیت Rogue را انجام دهید. این تروفی هم مثل دو تروفی قبلی است، فقط با این تفاوت که مراحل کمتری را در برمی‌گیرد. ماموریت‌های زیر مربوط به شخصیت Rogue می‌شوند:

 1. Chippin’ In
 2. Blistering Love

I Am The Law

تمام ماموریت‌های Cyberpsycho Sightings را انجام دهید. برای بدست آوردن این تروفی باید به تک تک محل‌هایی که در لینک آورده شده است بروید و آن‌ها را کامل کنید.

Full Body Conversion

حداقل یک Implant یا چیپ را در تمام قسمت‌های بدنتان نصب کنید. این چیپ‌ها را می‌توانید از مکان‌هایی که با علامت بازی Cyberpunk 2077 نشان داده شده‌اند تهیه کنید. هر کدام از این Ripperdocها، چیپ متفاوتی را به فروش می‌رساند. وقتی که وارد نقشه می‌شوید، دکمه‌ی بازی Cyberpunk 2077 را فشار دهید تا Service Pointها به نمایش در بیان تا راحت‌تر این مغازه‌ها را پیدا کنید. شما می‌توانید این ایمپلنت‌ها را بخرید یا با انجام دادن ماموریت‌های فرعی آن‌ها را جایزه بگیرید تا در Ripperdocها برای شما به رایگان نصب کنند. در سطح ۲۰ و ۵۰ از Street Cred، ایمپلنت‌های جدیدی برای شما باز می‌شود. فراموش نکنید که برای تروفی بازی Cyberpunk 2077 Autojock نیاز به پول زیادی دارید، پس ول زیادی صرف ایمپلنت‌ها نکنید. در ادامه می‌توانید تمام بخش‌هایی از بدن که می‌توانید روی آن‌ها ایمپلنت نصب کنید را مشاهده کنید:

 • Frontal Cortex
 • Ocular System
 • Circulatory System
 • Immune System
 • Nervous System
 • Integumentary System
 • Operating System
 • Skeleton
 • Hands
 • Arms
 • Legs

Gun Fu

۳ دشمن را پشت سر هم در ۳.۵ ثانیه با Revolver یا پیستول بکشید. برای این تروفی برخلاف توضیحی که داده شده است، زیاد کار سختی ندارید. این تروفی را احتمالا هنگامی که در نقش جانی سیلورهند بازی می‌کنید بدست خواهید اورد؛ چراکه سلاح این شخصیت یک Revolver است که با هر شلیک، یک نفر را می‌کشد. در صورتی که تا پایان بازی این تروفی را آزاد نکردید، به یکی از رویدادهای NCPD آبی رنگ بروید. در آنجا دشمنان زیادی حضور دارند که کار شما را بسیار آسان می کند. توجه داشته باشید که سلاح شما باید آنقدر قوی باشد که با یک شلیک دشمت را از پا در بیاورد. با تمام کردن بخش داستانی، سلاح‌های قدرتمندی در اختیار شما قرار می‌گیرد.

Christmas Tree Attack

یک Breach Protocol را تا موقعی که حداقل ۳ Daemons آپلود شده‌اند، کامل کنید. برای این تروفی نیاز به سرعت عمل بالایی دارید، چراکه در این ماموریت‌ها Daemonها خیلی سریع وارد می‌شوند و برای این تروفی مجبورید که تا قبل از ورود چهارمی، ماموریت را تمام کنید.

Ten Out of Ten

*این تروفی ممکن است از دست برود*

برای بدست اوردن این تروفی، شما نیاز به Attribute Points دارید. برای بالاترین سطح مهارت نیاز به ۱۷ تا از این امتیازها دارید و احتمالا در طول بازی مکن است حواستان به این تروفی نباشد و آن‌ها را خرج کنید. پس بهترین راه این است که ابتدا یک سیو دستی (Manual Save) انجام دهید، امتیازهای مورد نیاز را خریداری کنید، تروفی را بدست آورید و سپس از اونجایی که سیو انجام دادید، بازی را دوباره شروع کنید.

در یکی از شاخه‌های درخت مهارت (Skills)، سطح خود را به بالاترین لول ممکن برسانید. هر مهارت ۲۰ لول دارد، شما برای این تروفی باید در یکی از ۱۲ مهارت موجود در بازی Cyberpunk 2077 به بالاترین سطح برسید. برای بالا بردن سطح یک مهارت، باید روش کشتن آن مهارت را به طور مرتب تکرار کنید. مثلا برای مهارت سلاح‌های دستی یا Handguns، باید افراد زیادی را با این نوع سلاح‌ها بکشید.

برای دیدن درخت مهارت‌ها و پیشرفت خود تاچ پد را فشار دهید و وارد تب Character شوید. سپس وارد هر مهارتی که می‌خواهید شوید و آن را بالا ببرید. آسان‌ترین مهارت ممکن که می‌توانید سراغش بروید، مهارت Reflexes است. فراموش نکنید که برای بالا بردن آن تا بالاترین سطح، به حداقل ۱۷ Attribute Points نیاز دارید.

بازی Cyberpunk 2077
بازی Cyberpunk 2077

Gunslinger

به یکی از نارنجک‌هایی که دشمنان پرت می‌کنند، رو هوا با Revolver شلیک کنید. برای این تروفی مشخصا اول از همه نیاز به یک ریوالور دارید؛ برای بدست آوردن آن می‌توانید یا آن را بخرید یا پس کشتن دشمنی که این سلاح را دارد، از زمین بردارید (لوت کنید). برای صرفه جویی پول‌هایتان بهتره که از اسلحه دشمنان استفاده کنید.

نارنجک‌هایی که توسط دشمنان پرت می‌شوند، با رنگ قرمر مشخص می‌شوند تا راحت‌تر آن‌ها را ببینید. همه‌ی دشمنان نارنجک ندارند؛ بهتر است خلافی مرتکب شود تا پلیس‌ها از راه برسند، چراکه معمولا آن‌ها همراه خودشان نارنجک دارند. حالا شلیک به این نارنجک‌ها بدون کند کردن زمان کار بسیار سختی است، پس بهتره مهارت خاصی را بدست بیاورید.

برای کند کردن زمان دو مهارت ویژه وجود دارد. یکی Dynalar Sandevistan و دیگری Zetatech Sandevistan. این دو قابلیت را می‌توانید با رفتن به Ripperdocها تهیه کنید. سپس دکمه‌های :l1: + :r1: را فشار دهید تا از این قابلیت استفاده کنید.

Two Heads, One Bullet

با یک شلیک از اسنایپر، ۲ نفر را از پا در بیاورید. درست مثل تروفی‌های قبلی، اول کاری که باید بکنید، پیدا کردن سلاح مورد نیازتان است. برا یان تروفی یا باید یک اسنایپر بخرید یا با لوت کردن دشمنان آن را بدست آورید. اسنایپر در بازی زیاد دیده می‌شود پس توصیه می‌کنیم پول صرف خرید آن نکنید. حال بعد از پیدا کردن اسنایپر، باید موقعیت مناسبی را پیدا کنید. برای این تروفی بهتر است به سراغ گشت‌های پلیس بروید. معمولا دو پلیس کنار همدیگر سر تقاطع خیابان‌ها دیده می‌شوند و موقعیت مناسبی را برای شما ایجاد می‌کنند. زاویه خود را طوری تنظیم کنید که هر دو در یک خط قرار بگیرند تا با یک شلیک کشته شوند. معمولا نوع اسنایپر تاثیری روی این تروفی ندارد ولی اگر نتوانستید این کار را انجام دهید، درجه‌ی سختی بازی را روی Easy بگذارید یا بعدا با اسنایپر قوی‌تری به سراغ آن‌ها بروید.

بازی Cyberpunk 2077
بازی Cyberpunk 2077

Rough Landing

در حالی که قابلیت Berserk فعال است، فرودی ابرقهرمانی داشته باشید و با آن ۲ نفر را بکشید. ابل باید قابلیت Berserk را از یکی از Ripperdoc خریداری کنید. بهترین انتخاب شما، Biodyne Berserk MK.1 است، چراکه اصلا نیازی به Attribute Points ندارد؛ این قابلیت را در Ripperdoc منطقه Westbrook می‌توانید تهیه کنید. حال برای فعال کردن آن دکمه‌های :l1: + :r1: را بزنید. از ارتفعای بلند روی دو دشمن هم فرود بیاید تا شوکی این دو نفر را بکشید. برای این که مطمئن شوید حتما این دو نفر می‌میرند، می‌توانید از قبل کمی به آن‌ها دمج وارد کنید.

Stanislavski’s Method

۱۰ تا از دیالوگ‌هایی که روند خط داستانی شخصیت V را مشخص می‌کنند، انتخاب کنید. در طول مراحل فرعی و اصلی بازی Cyberpunk 2077، دیالو‌گ‌هایی وجود دارند که مشخص می‌کنند مسیر زندگی V چکونه باشد. این انتخاب‌ها به آن انتخاب اولیه شما (Nomad، کورپو و Street Kid) وابسته است. این دیالوگ‌ها با رنگ آبی و زرد نمایش داده می شوند. در طول بازی انتخا‌ب‌های زیادی دارید ولی محدودند؛ پس سعی کنید که حداقل ۱۰ تا از این دیالوگ‌ها را انتخاب کنید تا این تروفی را بدست بیاورید.

Master Crafter

۳ آیتم یا وسیله‌ی Legendary بسازید. برای این کار ابتدا به ۱۸ Attribute Points نیاز دارید و باید آن‌ها را وارد بخش توانایی‌های تکنیکال (Technical Ability) بکنید. توجه کنید که این پوینت‌ها محدود هستند و ممکن است این تروفی را از دست بدهید. بعد از انجام دادن این کار، ویژگی با پرک Edgerunner Artisan را که در سمت راست صفحه برای شما نمایش داده می‌شود، خریداری کنید. این پرک به شما اجازه می دهد تا وسایل Legendary بسازید.

در ادامه دو روش برای ساخت این آیتم‌ها دارید. روش اول اینه که با رفتن به منوی Crafting، ۳ پرک True Craftsman, Crease Monkey, Tune-Up را بخرید. مهارت Tune Up به شما اجازه می‌دهد تا از تکه‌های آیتم Epic، آیتم Legendary بسازید. روش دوم، خریدن نقشه یا بلوپرینت آیتم‌های Legendary از دلال‌های اسلحه است. حالا می‌توانید با سوا کردن بخش‌های این وسایل، تکه‌های Legendary بدست بیاورید. این روش هزینه‌ی بیشتری دارد و ما روش اول را توصیه می‌کنیم.

Daemon In The Shell

۳ دشمن را همزمان با هک Detonate Grenade بکشید. مسلما قبل از شروع کار، باید این هک را بدست بیاورید. این هک فقط در سطح Epic و Legendary وجود دارد وهنوز روش دقیقی برای آن مشخص نشده است و بزودی این بخش را به‌روزرسانی می‌کنیم. برای دسترسی به منوی هک‌ها، تاچ پد را فشار دهید، وارد Inventory شوید و سپس Cyberware را انتخاب کنید و وارد بخش Op system و Mods شوید. توصیه می کنیم علاوه بر هک Detonate Grenade، هک Request Backup را نیز بخرید.

با این هک شما می‌توانید همه‌ی دشمن‌ها را کنار هم جمع کنید تا به یکدیگر نزدیک شوند. وقتی که ۳ تا یا بیشتر از آن‌ها کنار هم بودند، هک مخصوص نارنجک را فعال کنید تا نارنجک یکی از آن‌ها منفجر شود و تروفی مورد نظر بدست بیاید. هک Request Backup را نیز می‌توانید از Netrunnerها خریداری کنید.

The Quick and the Dead

۵۰ دشمن را موقعی که زمان کند شده است بکشید. برای این که زمان را کند کنید، باید ایمپلنت Nervous System Cyberware را بخرید. این ایمپلنت را باید از Ripperdocها تهیه کنید؛ Buck’s Clinic در منطقه‌ی Watson این ایمپلنت را می‌فروشد. این ایمپلنت در کنار پرک Multitasker، به ما اجازه می‌دهد تا هنگام داج کردن، سر خوردن زمان را کند کنید و موقع Sprint و سر خوردن نیز شلیک کنید. فراموش نکنید که پلیس‌ها نیز در این تروفی به عنوان دشمن محسوب می‌شوند.

Must Be Rats

حواس دشمن‌ها را ۳۰ بار با هک Distract Enemies پرت کنید؛ بدون این که آن‌ها متوجه حضور شما شوند. برای کسب این تروفی باید از همان ابتدای بازی به سراغش بروید. با زدن دکمه‌ی :l1: وارد حالت اسکن شوید؛ وسایلی که با رنگ شبز مشخص شده‌اند، می‌توانند حواس دشمن‌ها را پرت کنند، وسایلی مثل تلویزیون‌ها و دوربین‌ها و حتی Vending Machines. در همان حالت اسکن مربع را فشار دهید تا از این هک استفاده کنید. توجه داشته باشد که این هک فقط در صورتی کار می‌کند که در حال مبارزه نباشید و دشمن‌ها هنوز متوجه حضور شما نشده باشند. این کار را ۳۰ بار انجام دهید تا تروفی مورد نظر بدست بیاید. علت این که می‌گوییم از همان ابتدا به سراغ این تروفی بروید این است که با گذر زمان، دشمن‌ها کمتر می‌شوند و شما فرصت کمتری برای این کار خواهید داشت.

V for Vendetta

با استفاده از ویژگی Second Heart دوباره زنده شوید و در طی ۵ ثانیه، دشمنی که باعث مرگتان شد را بکشید. این ویزگی یا Cyberware یکی از آیتم‌های Legendary بازی محسوب می‌شود و پول زیادی باید برای آن خرج کنید؛ پس بهتر است اول یک سیو دستی انجام دهید، تروفی را بدست بیاورید و سپس بازی را دوباره لود کنید. از آنجایی که Attribute Points شما در بازی محدود است، ممکنه این تروفی را از دست بدهید. برای این میژگی باید سطح Attribute شما حداقل ۱۶ باشد و باید آن را از Ripperdocها تهیه کنید. پس از این که این مهارت را خریداری کردید، اجازه دهید یکی از دشمنان شما را بکشد، سپس با ویژگی Second Heart دوباره زنده شوید و فورا او را بکشید. بهتر است قبل از این کار به او کمی صدمه بزنید تا نوار سلامتش کم باشد و ترجیحا تنها باشد.

Right Back At Ya

یکی از دشمنانی را که به سمت شما نارنجک پرت کرده است را بکشید. این تروفی یکی از تروفی‌های آسان بازی است و احتمالا شما آن را خود به خود بدست می آورید. برای این تروفی کافیست تا یکی از دشمنانی که به سمت شما نارنجک پرتاب کرده را از پا در بیاورید، پس اصلا نگران این تروفی نباشید چون فرصت زیادی برای انجام آن دارید.

Frequent Flyer

تمام Fast Travelهای بازی را پیدا کنید. برای این تروفی کافیست به مکان‌هایی که در این لینک قرار داده شده است بروید و Fast Tavelهای بازی را باز کنید.

نظر شما در مورد این بازی چیست؟ آیا تا حالا موفق به تجربه‌ی آن شده‌اید یا صبر می‌کنید تا بعدا به سراغ همان اثری که CD Projekt وعده داده بود بروید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو به اشتراک بگ%B

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “راهنمای تروفی بازی Cyberpunk 2077

 1. مجتبی گفت:

  الان دیگه بریم سراغش یا زوده هنوز؟

  1. کیوان جهانبانی گفت:

   سلام به شما، به نظرم الان اوضاع از از زمان عرضه بازی خیلی بهتر شده ولی هنوز به هر حال باگ داره. اگه می‌تونید صبر کنید آپدیت بزرگ بعدی بیاد، بعد برید سراغش.

 2. علیرضا گفت:

  این تروفی Autojock یکم سخت نیست؟

  1. کیوان جهانبانی گفت:

   سلام دوست عزیز، بله اتفاقا این تروفی یکی از سخت‌ترین تروفی‌ها این بازیه. نکته اصلی و مهمی که باید بهش توجه کنید اینه که پول خیلی زیادی برای این تروفی نیازه؛ پس سعی کنید تا جایی که میشه پولتونو صرف موارد دیگه نکنین. برای آزاد کردن ماشین‌ها هم همون کارایی که گفتیم رو انجام بدین کافیه.

دیدگاهتان را بنویسید