اخبار و رویدادها, بازی

فروش بازی Cyberpunk 2077 از ۱۳ میلیون نسخه گذشت

بازی Cyberpunk 2077

بازی Cyberpunk 2077 با وجود این حجم از مشکلات فنی و پس دادن بازی توسط کاربران، باز هم خیلی سریع از رکورد فروش ۱۳ میلیون نسخه‌ای گذشت. همراه اخبار تیلنو باشید.

بازی Cyberpunk 2077 در نهایت با وجود حجم زیادی از حاشیه‌ها و مشکلات فنی بر روی کنسول‌های نسل هشتم، باز هم فروش خوبی را تجربه کرده و ظاهرا به مرحله‌ی سودآوری رسیده است. در ابتدا، بررسی بازی Cyberpunk 2077 از دید سایت‌های معتبر دنیا نظرات به نسبت مثبت منقدان را نشان می‌داد، اما پس از عرضه شدن این اثر بر روی همه‌ی پلتفرم‌ها، بازیکنان متوجه مشکلات فنی و باگ‌های فراوان در آن شدند که می‌توانید با مطالعه‌ی مقاله‌ی چه اتفاقی برای بازی Cyberpunk 2077‌ افتاد؟، بهتر متوجه این موضوع شوید.

به هر حال، بازی Cyberpunk 2077 در تاریخ ۲ دی ۹۹ (۲۲ دسامبر) از نرخ فروش ۱۳ میلیون نسخه‌ای گذشت که با توجه به فاصله‌ی کوتاه تا روز عرضه، آمار چشم گیری است. البته از این ۱۳ میلیون فروش نسخه‌هایی که توسط بازیکنان به شرکت بازیساز پس داده شده، کم شده است. البته شرایط آن قدر هم که فکر می‌کنید خوب نیست. بیش‌تر بازی‌های امروزی در فروشگاه‌های معروف مانند Steam، PS Store و Xbox Games Store به فروش می‌رسند اما در این آمار ۱۳ میلیون نسخه‌ای، تنها درآمد بازی‌هایی کم شده که به صورت مستقیم به خود شرکت CD Projekt پس داده شده است. به عبارتی دیگر، فروشگاه‌های بزرگ پلی استیشن و ایکس باکس، هنوز آمار دقیق Refund‌ یا پس دادن بازی توسط بازیکنان را منتشر نکرده‌اند.

بازی Cyberpunk 2077

البته در این میان باید توجه کرد که حتی اگر آمار نهایی نسخه‌های Refund شده را هم به دست بیاوریم، پول محسوسی از دست استودیو CD Projekt خارج نخواهد شد؛ چرا که تجربه نشان داده بیش‌تر بازیکنان صبر کردن برای عرضه‌ی به روز رسانی و رفع شدن مشکلات بازی را به پس دادن آن ترجیح می‌دهند. خود استودیو CD Projekt هم در طی یک بیانه‌ی رسمی، اعلام کرد که در طول دو ماه فوریه و ژانویه سال ۲۰۲۱، با عرضه‌ی به روز رسانی‌های بزرگ حجم بزرگی از مشکلات فنی را برطرف خواهد کرد.

بازی Cyberpunk 2077 در تاریخ ۲۰ آذر (۱۰ دسامبر) عرضه شد و تنها پس از گذشت حدود ۱۲ روز، ۱۳ میلیون نسخه فروخت. موضوع کم رنگ‌تر شدن جریان‌های مخالف این بازی در موفقیت آن بی‌تاثیر نبوده و انتظار می‌رود در ماه‌های آینده شاهد فروش بهتر اثر جدید استودیو CD Projekt هم باشیم.

در حال حاضر، خبری از فروش مجزای پلتفرم‌های مختلف وجود ندارد و در حال حاضر نمی‌دانیم که هر قسمت از این ۱۳ میلیون به چه فروشگاهی بستگی دارد؛ اما اطلاعات محدودی در مورد عملکرد بازی در فروشگاه Steam وجود دارد. بازی Cyberpunk 2077 به سریع‌ترین اثری تبدیل شد که در پلتفرم استیم، به سقف فروش ۱ میلیون نسخه رسیده است. هم چنین سایبرپانک با توجه به ۲۱۱,۰۵۹ بازیکن همزمان در روز انتشار، به چهارمین بازی پرطرفدار این فروشگاه، تبدیل شد.

صفحه‌ی Refund کردن بازی در سایت خود استودیو CD Projekt در حال حاضر بسته شده است اما پلتفرم‌های دیگر هم چنان قادر به پس گرفتن بازی خواهند بود. در حال حاضر تنها باید صبر کنیم تا آمار ادامه‌ی فروش و نسخه‌های پس داده شده را مشاهده کنیم.

در پایان اگر قصد دارید به تجربه‌ی این بازی Open-World و نقش آفرینی بپردازید، می‌توانید از طریق لینک‌هایی که در ادامه قرار گرفته‌اند، استفاده کنید.

نظر شما در مورد فروش بازی Cyberpunk 2077 چیست؟ به نظر شما آیا این بازی لیاقت این فروش گسترده را دارد؟ یا به آن چه که استحقاقش را دارد رسیده است؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Eurogamer

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید