اخبار و رویدادها, مقالات عمومی

بخش چند نفره بازی Cyberpunk 2077 احتمالا مانند GTA Online خواهد بود

بازی Cyberpunk 2077

سرانجام پس از انتظارات بسیار و تاخیر‌های پیاپی، بازی Cyberpunk 2077 در تاریخ ۱۰ دسامبر (۲۰ آذر) امسال منتشر خواهد شد (البته در صورتی که باری دیگر تاخیر نخورد). مدتی است که شایعاتی مطرح شده‌اند که خبر از تشابه بخش آنلاین Cyberpunk 2077 به GTA Online می‌دهند.

مدتی پیش تحلیل گران ادعا کردند که بخش چند نفره‌ی سایبرپانک ۲۰۷۷ به بخش آنلاین GTA V شباهت‌های بسیاری دارد. تاکنون CD Projekt Red (سازنده‌ی بازی) اطلاعاتی را در این باره منتشر نکرده است، بنابراین زیاد نمی‌توان در رابطه با شکل و شمایل این حالت اظهار نظر کرد. سازنده‌ی بازی تنها خبری که درباره‌ی حالت آنلاین این بازی منتشر کرده، این است که این بخش در زمان عرضه‌ی بازی در دسترس نیست و احتمالا تا سال ۲۰۲۲ هم آماده نخواهد شد. میخایل نواکوفسکی اعلام کرده است که بخش آنلاین بازی یک پروژه‌ی بزرگ و در ابعاد AAA (این نوع بازی‌ها در بزرگترین ابعاد ممکن ساخته می‌شوند و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند؛ مانند سری God Of War) است. از دیگر اطلاعات مربوط به این بخش می‌توان به همزمان کار کردن CD Projekt Red روی بازی و این حالت و دارای پرداخت درون برنامه‌ای بودن این بخش اشاره کرد.

بازی Cyberpunk 2077

در زمانی که همه به بخش داستانی و آفلاین بازی چشم دوخته‌اند موسسه‌ای به نام M Science گفته است که بخش مولتی پلیر (Multi Player) به جی‌تی‌ای آنلاین شباهت بسیار زیادی دارد و شامل چند DLC (بسته‌ی الحاقی)، آپدیت‌های بزرگ و محتوا‌های اضافه‌ی بسیاری خواهد بود. این شرکت باور دارد این سیاست بسیار کاربردی خواهد بود و به سود CD Projekt Red تمام خواهد شد؛ مخصوصا در بلند مدت. او اضافه می‌کند سیاست «عرضه‌ی DLCهای غیر رایگان و محتوا‌های پولی» نسبت به سیاست «DLCها و محتوا‌های رایگان» سود کمتری دارد؛ او محبوبیت و موفقیت GTA Online را در استفاده از روش دوم می‌داند. طبق اعلام آن‌ها سود GTA Online تا سال ۲۰۱۷ به رقم ۱ میلیارد دلار رسیده است؛ و در اواسط سال ۲۰۲۰ هم شاهد رشد بی سابقه‌ی این سود بوده‌ایم. آن‌ها بر این عقیده هستند که عرضه‌ی محتواهای تمام رایگان و منظم جی ‌تی‌ ای آنلاین باعث موفقیت این حالت شده است اما برند «GTA» هم تاثیر زیادی بر محبوبیت GTA Online داشته است.

هم اکنون هم عده‌ی کثیری بر این باورند که بعد از عرضه‌ی Cyberpunk 2077 افراد زیادی از سری GTA به این بازی مهاجرت می‌کنند. البته باید توجه داشت که در صورتی که شایعات درست باشد و Cyberpunk 2077 در بخش آنلاین خود شباهت‌هایی به GTA V داشته باشد؛ احتمالا سایبرپانک ۲۰۷۷ موفق‌تر خواهد بود زیرا Cyberpunk 2077 یک بازی نقش آفرینی است و جهانی غنی‌تر از یک بازی اکشن دارد.

بازی Cyberpunk 2077

بازی Cyberpunk 2077 (فقط بخش آفلاین) در ۱۰ دسامبر (۲۰ دسامبر) سال ۲۰۲۰ برای کنسول‌های نسل هشتم و نسل نهم ماکروسافت و سونی، PC و سرویس ابری گوگل استادیا منتشر خواهد شد، همجنین این بازی با ارتقایی رایگان از نسل هشتم به نسل نهم آپدیت می‌شود. برای اینکه اطلاعات بیشتری از این بازی کسب کنید می‌توانید به مطالعه‌ی مقاله‌ی تمام اطلاعات از Cyberpunk 2077 مشغول شوید.

نظر شما در رابطه با بازی Cyberpunk 2077 چیست؟ آیا شباهت بخش آنلاین این بازی به بخش آنلاین سری GTA مفید خواهد بود؟ نظرات خود را با تیلنو در میان بگذارید.

منبع : Gamerant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید