اخبار و رویدادها, بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش, رویدادهای گیمی

بازی Call of Duty: Warzone: تغییرات Verdansk 84

بازی Call of Duty: Warzone

Verdansk 84 نام جدید‌ترین نقشه بازی Call of Duty: Warzone است که تغییرات گسترده‌ای را در نقشه Verdansk اعمال کرده. با تیلنو و معرفی این تغییرات و بخش‌های جدید نقشه مذکور همراه باشید.

فصل سوم بازی کال اف دیوتی: وارزون به عنوان یکی از بهترین بازی‌های شوتر اول شخص با نقشه جدیدی به نام Verdansk 84 همراه است. این نقشه که بازیکنان را به نسخه سال ۱۹۸۴ نقشه Verdansk می‌برد، در کنار حفظ برخی از موارد اصلی، تغییرات بسیاری به وجود آورده است. این تغییرات که تعداد آن‌ها بی‌شمار بوده، طیف گسترده‌ای از محتوا‌ها از ساختمان‌های جدید گرفته تا نقشه‌های موجود در مجموعه بازی‌های Black Ops پیشین را در بر می‌گیرد. به این دلیل که اشاره به تک تک تغییرات تقریبا غیر‌ممکن است، ما در این مطلب قصد داریم مهم‌ترین و چشمگیر‌ترین تغییرات ایجاد شده در فصل سوم بازی Call of Duty: Warzone در قبال نقشه Verdansk را معرفی کنیم. با تیلنو همراه باشید.

نقشه Verdansk 84 – تمامی تغییرات نقشه جدید بازی Call of Duty: Warzone

بازی Call of Duty: Warzone

به واسطه تغییرات اعمال شده که ترکیبی از تغییرات بزرگ تا اصلاحات جزئی مناظر هستند، نقشه Verdansk 84 به شکل تصویر بالا در آمده است. بزرگترین تغییرات، مناطق کاملا جدیدی از جمله Summit ،Military Base ،Salt Mine و Array هستند که منطقه شمالی نقشه را به کلی متحول می‌کنند. در کنار این امر، مکان‌هایی همچون Airport ،Stadium و Superstore کاملا از نو ساخته شده‌اند که به موجب آن جریان نبرد‌ در این مکان‌ها نسبت به گذشته بسیار متفاوت خواهد بود.

۱- Summit

بازی Call of Duty: Warzone

بیشترین حجم تغییرات در Verdansk 84 مربوط به بخش شمالی این نقشه است. در نگاه اول به نقشه مذکور متوجه خواهید شد که دریاچه یخ‌زده حذف شده و به جای آن ساختمانی آشنا از اولین بازی Call of Duty: Black Ops قرار گرفته است. ساختمان مورد بحث Summit است که علاقه‌مندان به سری کال اف دیوتی آن را به خوبی می‌شناسند. Summit یکی از مشهور‌ترین نقشه‌های مجموعه Call of Duty: Black Ops بوده که وجود آن در بازی Call of Duty: Warzone به جهت همکاری استودیو اینفینیتی وارد (Infinity Ward) با استودیو تری‌آرک (Treyarch) منطقی است. بازیکنان می‌توانند در تمامی بخش‌های Summit گشت و گذار کنند. همچنین این مکان دارای تله‌کابین است که با کمک آن می‌توانید سریعتر جابه‌جا شوید.

۲- Gora Viaduct

بازی Call of Duty: Warzone

سد (Dam)، یکی از بخش‌های نمادین نسخه قبلی نقشه Verdansk است. این بخش دارای پل عظیمی بود که به یک دریاچه یخ‌زده منتهی می‌شد. با این وجود که هنوز در فصل سوم یک پل وجود دارد، اما این مورد در Verdansk 84 نسبت به آنچه که به یاد می‌آورید، دارای شرایط متفاوتی است. در این نقشه سازندگان بازی کال آف دیوتی: وارزون اقدام به حذف دیواره عظیم سد کرده و آن را به پل قوسی شکل که رودخانه‌ای کوچک در زیر آن جریان دارد، تغییر داده‌اند. این تغییرات بدون شک نحوه نبرد و جنگ بین بازیکنان بازی Call of Duty: Warzone را دگرگون خواهد کرد.

۳- Old Mine

بازی Call of Duty: Warzone

Old Mine منطقه جدیدی در قسمت غربی تازه‌ترین نقشه بازی کال آف دیوتی: وارزون بوده که دارای چندین بنای جدید از جمله یک ساختمان چند طبقه است. به دلیل قرار گرفتن در کنار یک زمین مرتفع، فرصت‌های بسیاری برای اتخاذ استراتژی‌‌های مختلف در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد. این مکان جدید نقشه Verdansk 84 برای بازیکنانی که قصد قرار گرفتن در قسمت غربی را دارند، پتانسیل تبدیل شدن به تنگراه و گذرگاه استراتژیک را دارد. در هنگام حضور در Old Mine حتما معدن کوچک آن را در نظر داشته باشید؛ زیرا ممکن است افرادی در آن کمین کرده و منتظر شما باشند.

۴- Factory

بازی Call of Duty: Warzone

در بخش شرقی Superstore، منطقه جدیدی به نام کارخانه (Factory) وجود دارد که پیش‌بینی می‌شود به یکی از شلوغ‌ترین مناطق نقشه Verdansk 84 تبدیل شود. دلیل این احتمال حجم گسترده ساختمان‌ها و مکان‌های قابل استفاده برای مخفی شدن است. یکی از قابل‌توجه‌ترین بخش‌های این منطقه هواپیمای بزرگی بوده که در سمت غرب کارخانه وجود دارد. این امکان وجود دارد که وارد هواپیما شده و با استراتژی درست به بهترین شکل از آن بهره ببرید. در اطراف منطقه Factory ساختمان‌های کوچک بسیاری وجود دارد که ممکن است تحت کنترل دیگر بازیکنان بازی کال آف دیوتی: وارزون باشند.

۵- Grid Radar Array

بازی Call of Duty: Warzone

از نظر اندازه، Grid Radar Array یکی از بزرگترین تغییرات نقشه Verdansk 84 بازی Call of Duty: Warzone است. این پنل راداری در شمال شرق ایستگاه تلویزیونی (TV Station) قرار داشته و به لطف حجم عظیم آن که تقریبا کل منطقه را اشغال کرده، به راحتی قابل مشاهده است. اکثریت ساختمان‌هایی که در کنار این پنل قرار دارند، همانند قبل بوده و تغییرات زیادی را تجربه نکرده‌اند. در هنگام حضور در Grid Radar Array حتما مراقب بازیکنانی باشید که در بالای پنل راداری قرار داشته یا در ساختمان‌های جدید موجود در شرق Verdansk 84 پناه گرفته‌اند.

۶- Salt Mine

بازی Call of Duty: Warzone

پیش از معدن سنگ (Quarry‎)، بخش اعظم قسمت شمال شرقی نقشه وردانسک 84 به یک معدن نمک اختصاص داشت. بسیاری از سازه‌ها و بنا‌هایی که از دوران معدن سنگ به یاد دارید، همچنان وجود دارند، اما به دلیل وجود معادن نمک، بخش‌های شمالی تفاوت بسیاری با قبل دارند. طبق اعلام کمپانی اکتیویژن (Activision) ناشر بازی کال آف دیوتی: وارزون، دو ورودی معدن در حال حاضر بسته هستند که این امر خبر از باز شدن احتمالی آن‌ها در آینده می‌دهد.

۷- آپارتمان‌های در حال ساخت در Promenade

بازی Call of Duty: Warzone

در منطقه Promenade نقشه Verdansk 84 ساختمان آپارتمانی بزرگ وجود دارد که کامل نشده و در حال ساخت است. به دلیل شرایط خاص این سازه و وجود گزینه‌های بسیاری برای مخفی شدن، نحوه انجام نبرد‌ها به طور قابل توجهی دچار تغییر شده است. این ویژگی باعث می‌شود که تعداد زیادی از بازیکنان Call of Duty: Warzone وارد این آپارتمان و ساختمان‌های اطراف آن شده و درگیری‌های زیادی رخ دهد.

۸- برج رادیویی در حال ساخت

بازی Call of Duty: Warzone

در طول فصل سوم بازی Call of Duty: Warzone، بلندترین ساختمان در منطقه Downtown کامل نشده و در حال ساخت است. این بدان معنی است که برج رادیویی (Broadcast Tower) به بلندی گذشته نبوده و بازیکنان متوجه ارتفاع کمتر آن خواهند شد. این ویژگی باعث می‌شود نبرد با بازیکنانی که در سطح بالاتری قرار دارند، آسان‌تر باشد. به این دلیل که برج رادیویی در حال ساخت است، راه‌هایی بیشتری از جمله استفاده از جرثقیل و بالابر برای رسیدن به سقف وجود دارد. در حال حاضر این امکان وجود ندارد از پایین به بالای جرثقیل دسترسی پیدا کنید و لازم است با استفاده از هلیکوپر یا چتر روی آن فرود بیایید. قسمت بالایی برج رادیویی شما را در معرض خطر قرار می‌دهد و همانند گذشته نمی‌توانید به راحتی از آن استفاده استراتژیک کنید. در نقشه Verdansk 84 نه تنها از لحاظ ظاهری، بلکه از نظر تعادل نیز شاهد تغییراتی در برج رادیویی هستیم.

۹- Stadium

بازی Call of Duty: Warzone

مسلما مشهورترین نقطه عطف نسخه اصلی نقشه وردانسک در بازی کال آف دیوتی: وارزون، بخش استادیوم این نقشه بود که خوشبختانه در نسخه وردانسک 84 این بخش وجود دارد و همچنان ارزش‌های خود را حفظ کرده است. استادیوم هم‌اکنون در حال ساخت قرار داشته که به همین دلیل قسمت عمده آن فاقد حس هزارتوی قبلی است. هنوز بخش‌های داخلی وجود دارد، اما اکثریت محیط‌های استادیوم را بخش‌های خارجی تشکیل می‌دهند که از بلندی و گستردگی قبل برخوردار نیستند. این تغییرات باعث می‌شود بازیکنان قادر به مخفی شدن در قسمت‌های مختلف نباشند. کل استادیوم نسبت به قبل مسطح‌تر شده و بازیکنان بیش از پیش در معرض خطر قرار دارند.

۱۰- Standoff در بخش Farmland

بازی Call of Duty: Warzone

بخش Farmland در بازی Call of Duty: Warzone هیچ‌گاه به دلیل برخورداری از ساختمان‌های بلند مشهور نبوده، اما اکنون در Verdansk 84 این منطقه دارای نقشه محبوبی از بازی Call of Duty: Black Ops 2 به نام Standoff است. ساختمان جدیدی که به واسطه Standoff اضافه شده، طیف گسترده‌ای از گزینه‌های مختلف را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. پنجره‌های بسیاری که به واسطه آن‌ها می‌توانید بیرون را ببینید و بخش بیرونی حصارکشی شده که می‌توانید در آن مخفی شوید، تنها دو مورد از نقاط قوت بخش Standoff هستند. بدون شک با اضافه شدن این ساختمان جدید، Farmland بیش از پیش شلوغ خواهد شد.

در پایان اگر زیاد به بخش بتل‌رویال علاقه ندارید و می‌خواهید جدیدترین نسخه Call of Duty را تهیه کنید، می‌توانید به صفحه خرید بازی Call of Duty: Black Ops Cold War برای PS4، خرید بازی Call of Duty: Black Ops Cold War برای PS5 و خرید بازی Call of Duty: Black Ops Cold War برای Xbox مراجعه کنید.

آیا تاکنون بازی Call of Duty: Warzone را تجربه کرده‌اید؟ تغییرات نقشه وردانسک را مثبت ارزیابی می‌کنید؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GameRadar

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *