بازی, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای گشت و گذار در بازی Dead Island 2

راهنمای گشت و گذار در بازی Dead Island 2

بازی Dead Island 2 پس از یک دهه در ساخت بودن توسط حداقل چهار استودیو، توسط Dambuster به خط پایان مراحل توسعه رسیده است. برای زنده ماندن و قلع و قمع کردن زامبی‌‎ها در تپه‎‌های Hollywood و دیگر نقاط شهر Los Angeles، نیاز به رعایت نکاتی دارید که ما آن‌ها را برای شما آماده کرده‌‎ایم، پس اگر علاقه‎‌مند به گشت و گذار در بازی Dead Island 2 هستید در ادامه همراه ما بمانید.

نکاتی که باید در گشت و گذار رعایت کنید

در ابتدای بازی از فیوزها کمک بگیرید

اهمیت فیوزها از ابتدای بازی مشخص نمی‎‌شود، اما بهتر است که هرجا امکانش را دارید آن‌ها را همراه خود داشته باشید. حداکثر سه فیوز را می‎‌توانید در Inventory خود نگه‌ دارید، تا از آن‌ها برای باز کردن صندوقچه‌‎هایی پر از سلاح، متریال‌‎های Crafting و پول استفاده کنید. البته دقت داشته باشید اکثر این صندوقچه‌‎ها به تله‌‎های انفجاری مجهز شده‎‌اند، بنابراین پس از باز کردن آن‌ها مقداری فاصله بگیرید و یا از زامبی‎‌ها برای خنثی کردن اثر انفجار استفاده کنید.

حواستان به درهای قفل شده پرت نشود

به غیر از درهایی که برای باز کردن آن‌ها نیاز به فیوز دارید، تعدادی در نیز در بازی وجود دارند که قفل هستند و برای باز کردن آن‌ها به یک کلید خاص نیاز دارید و یا از طرف دیگه‌‎ای باز می‌‎شوند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که زیاد وقت خود را برای باز کردن آن‌ها تلف نکنید. بسیاری از درها و صندوقچه‎‌ها با آیتم‌‎هایی که در مراحل به دست می‌‎آورید باز خواهند شد. در Dead Island 2 المان‌‎های مترویدوانیایی جزیی حضور دارند، پس نگران درهای قفل شده نباشید، زیرا دوباره و پس بدست آوردن کلید به نزدشان برمی‎‌گردید.

اگر دری قفل نبود، به سرعت آن را باز کنید

اگر در محیط بازی یک در و یا صندوقچه‎‌ای پیدا کردید که قفل نبودند، به سرعت آ‌نها را باز کنید. این درها بیشتر اوقات باعث ایجاد میانبرهایی در منطقه می‌شوند که در رسیدن سریع‌تر به نقاط مختلف نقشه به کمک شما می‌آیند. فقط توجه داشته باشید، پس از باز کردن یک در نمی‌توانید آن را ببندید، پس قبل از باز کردن چیزی مطمئن شوید که آماده هستید.

Medkitها محدود هستند، پس از Snackها برای Heal کردن استفاده کنید

در Dead Island 2 فقط می‎‌توانید پنج Medkit در اختیار داشته باشید، البته می‎‌توانید آن‌ها را Craft یا از فروشگاه‎های بازی نیز خریداری کنید، اما باز هم در موقعیت‎‌های حیاتی به آن‌ها دسترسی نخواهید داشت. به همین دلیل، زمانی که آسیب دیده‎‌اید، تا جایی که امکان دارد سعی کنید از پروتئین بارها و نوشیدنی‎‌های انرژی‎‌زا بهره ببرید، و Medkitها را برای موقعیت‌‎های ضروری نگه دارید.

راهنمای گشت و گذار در بازی Dead Island 2

وقتی به منطقه‌ای برمی‌گردید، منابع Respawn می‌شوند

یکی از نکات جالب درباره محیط نیمه جهان باز Dead Island 2 این است، منابع منطقه‌ای که قبلا  آن را لوت کرده‌اید، دوباره پدیدار و Respawn خواهند شد. این مسئله ویژگی بسیار مهمی است و بسیار می‌تواند در لحظات سخت به کمک شما بیاید، زیرا در بازی سلاح‌‎ها به سرعت می‌‎شکنند و اگر برای جمع آوری منابع وقت بیشتری بگذارید، هرآنچه که نیاز دارید را می‌توانید Craft کنید.

دشمنانی که اسم دارند، آیتم‌های خاصی مانند کلید و Skill Card نگه می‌دارند

بیشتر زامبی‎‌ها با اسم‌های Class خود مانند Walker، Shambler و Crusher نام گذاری شده‌‎اند. اما اگر زامبی مشاهده کردید که یک اسم خاص مانند Nosy Neighbor و Farouk دارد، هرزمانی که امکانش وجود داشت آن‌ها را از بین ببرید، زیرا به احتمال زیاد آیتم‌‎های ارزشمندی مانند کلید برای باز کردن یک در پیدا خواهید کرد. البته بعضی از آن‌ها تا زمانی که کوئست مشخص شده‌‎ای را دنبال نکنید Spawn نخواهند شد.

امکان Fast Travel وجود دارد، اما بازی به خوبی آن را توضیح نمی‌دهد

محیط‌‎های ابتدایی بازی زیاد وسیع نیستند، اما با پیشرفت در داستان محیط‎‌ها نیز بزرگ‎‌تر می‎‌شوند و درنتیجه جا به جایی در نقشه دشوار خواهد شد. خوشبختانه Dead Island 2 دارای سیستم Fast Travel است اما به خوبی آن را توضیح نمی‌‎دهد و ممکن است کمی گیج کننده شود. به طور خلاصه برای Fast Travel باید به یکی از Safe Houseهایی که قابلیت Fast Travel در آن فعال هست بروید، و از آنجا توسط پوسترهایی که بر روی دیوار هستند به دیگر Safe Houseها سفر کنید.

مزاحم زامبی‌هایی که خواب هستند نشوید

هر منطقه‌‎ای از بازی شامل تعدادی زامبی می‌شود که بعضی از آن‌ها درحال حرکت و بعضی دیگر بی‌‎حرکت دراز کشیده‌اند. اگر با گروه دوم مواجه شدید، مزاحم آن‌ها نشوید تا آسان‌تر در محیط رفت و آمد کنید. در بیشتر مواقع اگر شما به این زامبی‌ها حمله نکنید، آن‌ها کاری به شما ندارند، پس ضربه‌ای به زامبی‌ها نزنید و آیتمی به سمت آن‌ها پرتاب نکنید.

پس از به پایان رساندن نکته و ترفند گشت و گذار در بازی Dead Island 2، به سراغ راهنمای سیستم مبارزه و ارتقای این اثر هم می‌رویم، پس همراه ما باشید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *