بازی, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

نکته و ترفند سیستم مبارزه در بازی Dead Island 2

نکته و ترفند سیستم مبارزه در بازی Dead Island 2

نابود کردن زامبی‌ها در Dead Island 2 کاری بسیار ساده و لذت بخش است. با این وجود اما برای داشتن بهترین تجربه در این بازی، نیاز دارید که نکاتی را قبل از درگیری با زامبی‌ها یاد بگیرید. در دومین قسمت از نکته و ترفند‌های خود برای عنوان Dead Island 2 به سراغ سیستم مبارزه‌ی این اثر رفتیم. نکاتی که در این لیست وجود دارند، قرار نیست که چیز جدیدی را به شما آموزش بدهند، زیرا همانطور که گفتیم کشتن دشمنان کاری بسیار آسان است. این نکات انجام این امور را چندین برابر برایتان لذت بخش‌تر خواهند کرد. پس اگر می‌خواهید مردگان متحرک لس آنجلس را با استایلی خاص بکشید، همراه ما باشید.

نکاتی که باید در مبارزه‌ها رعایت کنید

بین Block کردن و Dodge دادن حملات دشمنان، Dodge را انتخاب کنید

در ابتدای بازی حق انتخابی به شما داده می‎‌شود، که بین قابلیت‎‌های Dodge دادن و یا Block کردن حملات دشمنان، یکی را انتخاب کنید. این دو قابلیت بر روی یک دکمه فعال می‎‌شوند، به همین دلیل نمی‎‌توانید از هر دو آن‌ها به طور همزمان استفاده کنید، اما هر زمانی که بخواهید می‎‌توانید آن‌ها را با هم تعویض کنید.  پیشنهاد ما انتخاب قابلیت Dodge است، تا راحت‎‌تر بتوانید از حملات دشمنان به خصوص در مواقعی که توسط چند زامبی محاصره شدید، جاخالی دهید.

اجازه دهید برخی از کارها را زامبی‌ها برای شما انجام دهند

یکی از بهترین نکات درباره زامبی‎‌ها، این است که باهوش نیستند، به همین دلیل می‎‌توانید از آن‌ها استفاده کنید تا برخی از کارهای مهم را برای شما انجام دهند. به عنوان مثال زمانی که دارید با یک Crusher مبارزه می‎‌کنید، اگر زمان‎‌بندی دقیقی داشته باشید، می‎‌توانید از او استفاده و به دیگر زامبی‎‌ها آسیب وارد کنید. البته که مواردی دیگری هم مانند Crusherها وجود دارند و چنین مکانیکی یک نکته‌ی مثبت برای بازی‌ای در این سبک به حساب می‌آید.

با کشتن دشمنان به کمک محیط، سلامتی سلاح خود را حفظ کنید

دنیای Dead Island 2 به شما اجازه می‌‎دهد تا زامبی‌‎ها را به روش‌‎های خلاقانه‌‎ای قلع و قمع کنید، به همین دلیل به جای اینکه با تبر خود چهار بار به یک زامبی ضربه بزنید، از محیط استفاده کنید، به عنوان مثال با پرتاب یک شوریکن Electrified شده به حفره‎‌ای از گاز، باعث ایجاد یک انفجار بزرگ می‎‌شوید که چند زامبی را به طور همزمان از بین خواهد برد. به همین دلیل برای حفظ سلاح در بهترین حالت، از محیط برای کشتن زامبی‎‌ها استفاده کنید.

نکته و ترفند سیستم مبارزه در بازی Dead Island 2

به Runnerها زمانی که برای حمله کردن مکث می‌کنند، ضربه بزنید

تشخیص Runnerها به اندازه کافی آسان است، آن‌ها نوعی از دشمنان هستند که به صورت خستگی ناپذیری به سمت شما می‎‌دوند، به همین دلیل ضربه زدن به آن‌ها بسیار سخت خواهد بود و حتی ممکن است حملات شما را Dodge کنند. یکی از آسان‌‎ترین روش‎‌ها برای از پای درآوردن Runnerها این است که درست قبل از  اولین حمله، به آن‌ها لگد بزنید تا بتوانید از سلاح خود در مقابل آن‌ها استفاده کنید. سیستم مبارزه در بازی Dead Island 2 به قدری پیشرفته است که شما باید الگوی حملات دشمنان را بعد از مدتی یاد بگیرید.

از ارتفاعات استفاده کنید

درست مانند زمانی که Obi-Wan در مبارزه با Anakin (شخصیت‎های فرنچایز Star Wars) با استفاده به موقع از ارتفاعات پیروز میدان شد، به طور هوشمندانه از ارتفاعات به سود خود استفاده کنید. این روش با سلاح‎‌های بلند مانند Pole و Pitchfork بسیار کاربردی است، البته باید مراقب Runnerها نیز باشید، زیرا آن‌ها نیز مانند شما می‎‌توانند از ماشین‎‌ها بالا بیایند.

اکثر دشمنان با شما هم سطح هستند، اما برخی از آن‌ها قوی‌تر خواهند بود

Dead Island 2 همواره شما را به چالش می‎‌کشد، به همین دلیل با دشمنانی که سطح پایین‎‌تری از شما دارند برخورد نخواهید داشت، فقط در برخی مراحل فرعی ممکن است دشمن یک یا دو Level پایین‌‎تر از شما باشد. به عنوان مثال اگر یک مرحله فرعی را در سطح 10 شروع کنید، دشمنان نیز در همین سطح هستند، اما اگر تا سطح 15 مرحله را تکمیل نکنید، سطح دشمنان ثابت نخواهد ماند و با Level شما هماهنگ می‎‌شوند. در Dead Island 2 هیچ کار آسانی وجود ندارد، در واقع تعدادی از دشمنانی که سطح بسیار بالاتری از شما دارند با یک آیکون اسکلت قرمز نمایش داده می‌‎شوند، و بهتر است زمانی که به Level آن‌ها رسیدید دوباره به نزدشان برگردید و مبارزه کنید، البته با توجه به مکانیزمی که توضیح دادیم، هرگز از Level زامبی‌ها بالاتر نخواهید رفت.

برای دیدن قسمت اول و راهنمای گشت و گذار در بازی Dead Island 2 سری به لینک قرار داده شده بزنید. در بخش بعدی به سراغ نکته و ترفند ارتقاهای این اثر می‌رویم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *