اخبار و رویدادها, کنسول

Denuvo به عنوان یک میان افزار، برای جلوگیری از چیترها به کنسول PS5 خواهد آمد

کنسول PS5

Denuvo که به قفل حقوق ناشر و سازنده و قابلیت‌های ضد تقلبش در بازی‌ها شناخته می‌شود، به زودی به کنسول PS5 خواهد آمد. این شرکت تایید کرد که در آینده این فناوری بخشی از ابزارها (Tools) و میان‌افزار (Middleware) در این کنسول خواهد بود. این بدین معنی است که از این پس سایر شرکت‌های بازی‌سازی قادر به استفاده از این سیستم برای جلوگیری از تقلب (Cheating) در بازی‌ها خواهند بود. با تیلنو همراه باشید.

پیش‌تر، ما Denuvo را به اقداماتش برای جلوگیری از استفاده غیر قانونی بازی‌ها (کرک) در رایانه‌های شخصی می‌شناختیم. بسیاری از گیمرها معتقدند این نرام‌افزار باعث کندی بازی‌ها می‌شود و آن‌چنان رابطه خوبی با آن ندارند. این نرم‌افزار فرایند کرک کردن بازی‌ها را به شدت پیچیده و دشوار می‌کند. خیلی از شرکت‌های بازی سازی هم اکنون از این فناوری برای بازی‌های خود بر روی ریانه‌های شخصی استفاده می‌کنند اما در بسیاری از مواقع این کار باعث نارضایتی طرفداران و گیمرها می‌شود. از طرفی برخی شرکت‌ها نیز برای جلوگیری و اجتناب از این اشکالات از این فناوری‌ها و قفل‌های امنیتی بهره نمی‌برند، برای مثال بازی پر افتخار و بزرگی مانند Witcher 3 و یا Cyberpunk 2077 از هیچ گونه قفل امنیتی استفاده نمی‌کنند.

در این خبر، Irdeto نحوه و چگونگی استفاده از Denuvo را برای کاربران توضیح داد. این شرکت خاطرنشان کرد:

این کار باعث می‌شود تا از تغییر تجربه بازی در سیستم توسط برخی افراد جلوگیری شود.

این بدین معنی است که دیگر بازیکنان نمی‌توانند در بخش تک‌نفره و آفلاین، برای پیشی گرفتن در بازی تقلب کنند. این نرم‌افزار در بخش انلاین نیز برای مقابله با بازیکنانی که تقلب می‌کنند و هم‌چنین برای امنیت بازی‌ها اجرا می‌شود.

کنسول PS5

Denuvo بیشتر برای اقدامات ضد دستکاری و قفل‌های امنیتی خود در رایانه‌های شخصی شناخته می‌شود. با این‌حال در بعضی مواقع استفاده از این نرم‌افزار باعث می‌شود تا تداخلاتی در برنامه‌ها ایجاد شود و آن‌طور که باید و شاید همه چیز طبق برنامه پیش نرود.جالب است بدانید که بسیاری از شرکت‌هایی که آن را در بازی‌های خود پیاده سازی و اجرا می‌کنند، ممکن است در پایان آن را از پروژه خود حذف کنند. به عنوان مثال بازی‌های Devil May Cry 5 و Resident Evil 2 سرانجام این نرم‌افزار را کنار گذاشتند.

در اعلامیه Irdeto هیچ اشاره‌ای به اولین بازی‌ها یا شرکت‌هایی که برای کنسول PS5 از این فناوری استفاده خواهند کرد، نشده است و باید در آینده دید که Denuvo چه برنامه‌ای برای بازی‌های این کنسول خواهد داشت.

پس از آزمایش‌هایی که صورت گرفته به نظر می‌رسد درایو بلو ری (Blu Ray) کنسول PS5 عملکرد بهتری را نسبت به ایکس باکس سری ایکس داشته است. برای مطالعه خبر عملکرد بهتر درایو بلو ری کنسول PS5 نسبت به ایکس باکس سری ایکس به بلاگ تیلنو مراجعه نمایید.

به نظر شما آمدن فناوری Denuvo به PS5 اتفاق خوبی می‌تواند باشد؟ آیا اشکالاتی که این فناوری دارد به عملکردهای ضد تقلبش می‌ارزد؟ لطفا نظرات خود را با تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: Siliconera.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *