اخبار و رویدادها, بازی, پوستر بازی, رویدادهای گیمی, گیم پلی بازی, نمایش و پیش نمایش

نکاتی که از نمایش جدید Capcom در مورد بازی Resident Evil 8: Village یاد گرفتیم

بازی Resident Evil 8

شرکت Capcom در طی مراسمی که در مورد بازی Resident Evil 8: Village بود به منتشر کردن اطلاعات مختلفی در مورد این بازی مورد انتظار، از جمله تاریخ عرضه‌ی آن پرداخت. با تیلنو همراه باشید.

شرکت Capcom به مناسبت سالگرد ۲۵ سالگی مجموعه‌ی رزیدنت اویل و نزدیک بودن به عرضه‌ی بازی Resident Evil Village، مراسمی را برگزار کرد و به بازگو کردن اطلاعات مختلفی به خصوص در مورد بازی جدید، پرداخت. بازی Resident Evil Village حکم هشتمین نسخه از مجموعه‌ی اصلی رزیدنت اویل را دارد و قصد دارد داستان نسخه‌ی هفتم را در محیطی متفاوت و بزرگ‌تر، ادامه دهد. کپکام در این مراسم از اطلاعات مختلفی در مورد داستان، گیم پلی، محیط، تاریخ عرضه و… بازی Resident Evil 8 رونمایی کرد که شامل جزئیات هیجان انگیزی می‌شود.

نسخه‌ی هشتم مجموعه‌ی رزیدنت اویل که به عنوان جاه طلبانه‌ترین نسخه‌ی مجموعه تا این لحظه هم به حساب می‌آید، قصد دارد تغییرات چشم گیری را در مجموعه  اعمال کند. از جمله‌ی این تغییرات، قرار دادن بازیکن در محیط‌های روستایی و بزرگ است که ناخودآگاه ما را به یاد بازی Resident Evil 4 می‌اندازد. در واقع، به نظر می‌رسد که Capcom می‌خواهد با در پیش گرفتن یک مسیر جدید، از ریشه‌های این مجموعه هم الهام بگیرد تا اثری را روانه‌ی بازار کند که مورد استقبال بخش عمده‌ای از طرفداران قرار بگیرد.

اطلاعات جدید بازی Resident Evil 8: Village

بازی Resident Evil 8

داستان

با این که عمده‌ی تمرکز مراسم برگزار شده در مورد گیم پلی بازی Resident Evil 8 بود، می‌شد با کمی دقت اطلاعات بیش‌تری در مورد داستان و شخصیت‌های آن هم کسب کرد. برای مثال، انگیزه‌ی اصلی ایتن وینترز (Ethan Winters) برای وارد شدن به این روستای ترسناک با افراد عجیب و غریب، دخترش است. در واقع، دختر Ethan در این روستا گروگان گرفته شده و شخصیت اصلی بازی هم برای نجات دادن دختر خود وارد یک ماجراجویی ترسناک و به شدت خطرناک می‌شود. نکته‌ی هیجان انگیز دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد، این است که کریس ردفیلد (Chris Redfield) به عنوان کسی که دختر Ethan را به گروگان گرفته، شناخته می‌شود. البته اطلاعات ما در مورد داستان به این نکات محدود می‌شود و در حال حاضر باید برای منتشر شدن جزئیات بیش‌تر منتظر بمانیم.

شخصیت‌های منفی

با توجه به نمایش بازی Resident Evil 8 می‌توانیم نکات کمی هم در مورد شخصیت‌های منفی یا همان آنتاگونیست‌های بازی هم به دست آوریم. در حال حاضر مشخص نیست که کریس ردفیلد قرار است چه نقشی در جریان‌ها و اتفاقات بازی داشته باشد، اما اطلاعات خوبی در مورد سایر آنتاگونیست‌های بازی وجود دارد. آن طور که مشخص است، چندین ومپایر یا خون آشام مونث دلیل اصلی جریانات شیطانی Resident Evil Village هستند و قرار است Ethan را حسابی اذیت کنند. در رأس این خون آشام‌ها، یک خانم بسیار قد بلند وجود دارد که از قضا به شدت توجه طرفداران مجموعه‌ی رزیدنت اویل را به خود جلب کرده است. این شخصیت که دیمیتریسو (Dimitrescu) نام دارد، از دختران خون آشام خود برای انجام دادن کارهای مختلف استفاده می‌کند. نکته‌ی دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد این است که نوک این زنجیره به دیمیتریسو محدود نمی‌شود و خود او هم از یک رتبه‌ی والاتر دستور می‌گیرد؛ فردی که او را با نام مادر میراندا (Mother Miranda) صدا می‌کنند.

محیط و پیش زمینه

همان طور که پیش از این هم اشاره کردیم، بازی Resident Evil 8: Village به طور مشخصی از Resident Evil 4 الهام می‌گیرد و این الهام گیری در چند نکته‌ی کوچک خلاصه نمی‌شود؛ اما نکته‌ای که می توان به آن اشاره کرد این است که محیط و نقشه‌ی بازی شباهت زیادی به نسخه‌ی چهارم و حال و هوای آن دارد. ما در حال حاضر می‌دانیم که Ethan ماجراجویی کابوس وار خود را در یک روستای برفی و بی‌روح شروع می‌کند و قسمت قابل توجهی از بازی هم در داخل آن جریان دارد. پیش از این، می‌دانستیم که قلعه‌ی موجود در این روستا هم نقش بزرگی در جریان بازی خواهد داشت، اما حالا به لطف اطلاعات Capcom تسلط بیش‌تری نسبت به شرایط و چگونگی این قلعه داریم. این قلعه یک محیط به شدت بزرگ را جلوی روی بازیکن قرار می‌دهد که پر از پازل‌های معروف مجموعه‌ی Resident Evil است. همان طور که می‌توان در نگاه او متوجه شد، این قلعه حال و هوای Gothic و سازه‌هایی را دارد که پیش از دوران رنساس و در اروپای غربی و مرکزی دیده می‌شد. مشخصا این حال و هوای Gothic، با سیاه چاله‌ها و اتمسفر به شدت ترسناکی همراه خواهد بود که قسمتی از آن را در ویدیوی منتشر شده مشاهده کردیم. البته هنوز مخشص نیست؛ شاید به غیر از روستا و خود قلعه، مکان‌های دیگری برای بازدید کردن وجود داشته باشد، اما در حال حاضر اطلاعات بیش‌تری در مورد محیط‌های بیش‌تر در دسترس نیست.

طرح مفهومی شخصیت Ethan Winters

بازی Resident Evil 8

دشمن‌ها

آن طور که از تریلرهای جدید مشخص است، شرکت Capcom نسبت به یکی از بزرگ‌ترین ایرادهایی که طرفداران بر بازی Resident Evil 8: Village وارد می‌کردند، واکنش نشان داده است. هنگام رونمایی از تریلرهای اولیه‌ی بازی بسیاری از طرفداران اعتقاد داشتند که Village موفق به ارائه دادن تنوع بالایی از دشمنان نخواهد بود، اما با توجه به مراسم اخیر می‌توانیم این نظریه را به طور کامل رد کنیم. ما پیش از این و در تریلرهای قدیمی، موجوداتی مانند گرگینه و هیولاهای شبه انسان را مشاهده کرده‌ایم؛ اما ظاهرا Capcom دشمنان دیگری را هم در نظر گرفته است. اولین موجوداتی که در تریلرهای جدید به چشم می‌آیند، موجودات زامبی مانندنی هستند که با خود اسلحه‌هایی مانند شمشیر را حمل می‌کنند. علاوه بر این زامبی‌ها، یک موجود غول پیکر هم نیز وجود دارد که یک تبر یا چکش به شدت بزرگ را با خود حمل می‌کند که اندازه‌ای سه تا چهار برابری نسبت به Ethan دارد. در این میان، آن جادوگر و خون آشام‌هایی که پیش از این هم اشاره کردیم وجود دارند که می‌توانند با احضار کردن دسته‌ای از حشرات به سراغ بازیکن بیایند. مبارزه کردن با هر یک از این موجودات ریز و درشت استراتژی منحصر به فرد خود را می‌طلبد و بازیکن باید برای از پا درآوردن دشمنان خود، برنامه ریزی کند.

مبارزات Melee

با توجه به آن چه که شرکت Capcom از بازی Resident Evil 8: Village نشان داده است، درگیری‌های فیزیکی و Melee بخش بزرگی از بازی را به خود اختصاص می‌دهند و نقش به مراتب بزرگ‌تری نسبت به نسخه‌ی هفتم دارند. البته در کنار مبارزات، خوشبختانه حجم بزرگی از پازل‌های معروف مجموعه، گشت و گذار در محیط و صحنه‌های ترسناک متعددی هم وجود دارد که بازیکنان می‌توانند به دنبال آن‌ها بگردند. یکی از بخش‌های مبارزه که در نسخه‌ی جدید میزبان ارتقای چشم گیری شده است، دفاع کردن و مبارزت Melee است. این دو در بازی Resident Evil 7 هم وجود داشتند اما قرار است در Village، سطح جدیدی از آن‌ها را تجربه کنیم. Ethan حالا می‌تواند برخلاف نسخه‌ی قبلی، دشمنان را با یک ضربه به عقب بازگرداند تا در مبارزه با دسته‌ی بزرگی از دشمنان، کار راحت‌تری داشته باشد. البته ظاهرا Ethan نمی‌تواند به طور نامحدود از این ضربه‌ها استفاده کند و باید برای شارژ کردن آن‌، ضربه‌ی دشمنان را با تکنیک‌های دفاعی دفع کند.

مدیریت آیتم‌ها و Inventory

شرکت Capcom پیش از این و در نمایش‌های اولیه‌ی بازی هم اشاره کرده بود که سیستم مدیریت آیتم‌ها و Inventory قرار است در Village دست خوش تغییراتی نسبت به نسخه‌های چند سال اخیر شود. به طور واضح، آن‌ها می‌خواهند در بازی Resident Evil 8 از سیستمی استفاده کنند که پیش از این در Resident Evil 4 دیده شده بود. در این سیستم جدید، بازیکن باید آیتم‌های مختلف خود را در یک محیط جدول بندی شده مرتب کند که حکم یک مینی گیم با حال و هوای Tetris را دارد. در واقع، شما باید آیتم‌ها را با توجه به اندازه‌ای که دارند، مرتب کنید تا از فضای ممکن حداکثر بهره را ببرید.

البته به هیچ وجه نگران سیستم ساخت و ساز یا Crafting نباشید؛ چرا که این مکانیک هنوز هم در بازی وجود دارد و فقط با حال و هوای جدید Inventory ترکیب شده است و شما می‌توانید از آن برای ساخت آیتم‌های Healing و گلوله استفاده کنید.

شخصیتی به نام Duke

شخصیت مهم دیگری که Capcom از آن رونمایی کرد، The Duke است. Duke بیش‌تر حکم همان Merchant یا فروشنده‌هایی را دارد که همواره در سطح دنیای بازی‌های ویدیویی مشاهده می‌کنیم. طراحی ظاهری این شخصیت به شدت عجیب و در نوع خود جالب است که می‌توانید تصویر او را در ادامه مشاهده کنید. شخصیت Duke می‌تواند وسایل مورد نیاز بازیکن مانند تیر، آیتم‌های Heling و… را به فروش برساند؛ آن هم دقیقا مانند فروشنده‌ای که در بازی Resident Evil 4 مشاهده کردیم. علاوه بر خرید کردن، شما می‌توانید اسلحه و سایر وسایل خود را به فروش برسانید یا آن‌ها را ارتقاء دهید.

نکته‌ی دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد، این است که سیستم استفاده از اسلحه‌ها در بازی Resident Evil 8: Village هم شباهت زیادی به نسخه‌ی چهارم دارد. با توجه به گفته‌ی سازندگان اسلحه‌ها بیش‌تر از این که در محیط بازی پیدا شوند، در فروشگاه Duke وجود دارند و بازیکن باید اسلحه‌های خود را بخرد. البته این در حالی است که که ما در تریلر Ethan را در حالی مشاهده کردیم که یک تفنگ را در محیط قلعه پیدا می‌کند؛ پس حرف سازندگان چه معنایی می‌دهد؟ شاید بهتر است فرض کنیم که این سیستم ترکیبی از خریدن و پیدا کردن آن‌ها خواهد بود. به هر حال، با حال و هوای جدید Inventory و حضور شخصیت Duke، به نظر می‌رسد که اسلحه‌ها پس از مدتی غیرقابل استفاده می‌شوند و مانند نسخه‌های قبلی مجموعه امکان استفاده‌ی همیشگی از آن‌ها وجود ندارد.

شخصیت Duke

بازی Resident Evil 8

نسخه‌ی Demo

شرکت Capcom جزء معدود ناشرهای بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شود که هنوز برای اکثر بازی‌های خود یک نسخه‌ی Demo رایگان را در دسترس می‌گذارد و مجموعه‌ی Resident Evil هم در این میان استثاء نیست. بنابراین، وجود دموی Maiden هم ما را غافلگیر نمی‌کند. اما متاسفانه، دموی Maiden تنها برای بازیکنان پلی استیشن 5 وجود دارد که در حال حاضر در دسترس است. البته جالب است بدانید که این دمو از بازی اصلی جدا است و بازیکن را در نقش فردی به غیر از ایتن قرار می‌دهد. در واقع، این دمو داستان یک زن را روایت می‌کند که می‌خواهد به هر قیمتی هم که شده از قلعه‌ی موجود در بازی فرار کند. ایده‌ی دمو از این لحاظ جذاب است که خود ایتن هم بعدها و در بازی اصلی، باید با شرایط مشابهی روبرو شود و از قلعه فرار کند. Maiden شامل هیچ مبارزه‌ای نمی‌شود و تمرکز بازیکن را تنها روی گشت و گذار و حل پازل‌ها می‌گذارد. هم چنین، این دمو علاوه بر این که ارتباط‌هایی با بازی اصلی دارد، از فناوری صدای سه بعدی و Ray Tracing روی پلی استیشن 5 بهره می‌برد.

البته اگر شما از پلتفرمی غیر از پلی استیشن 5 استفاده می‌کنید، به هیچ وجه نگران نباشید. هر چند که Maiden یک انحصاری برای کنسول نسل نهمی سونی است، اما Capcom تایید کرد که در بهار ۲۰۲۱ یک دموی رایگان برای تمامی پلتفرم‌های هدف منتشر خواهد کرد که به احتمال زیاد بیش‌تر حاوی بخشی از بازی اصلی است تا این که مانند Maiden یک داستان جدا باشد. غیر از بازه‌ی حدودی انتشار این دمو، سازندگان اطلاعات بیش‌تری در مورد آن به اشتراک نگذاشتند.

نسخه‌های مختلف بازی Resident Evil Village

همان طور که پیش از این هم انتظار می‌رفت، بازی Resident Evil 8: Village در قالب نسخه‌های مختلفی در دسترس بازیکنان قرار می‌گیرد. اول از همه به نسخه‌ی Deluxe Edition می‌پردازیم؛ نسخه‌ای که علاوه بر یک اسلحه‌ی Samurai Edge و خود بازی اصلی، امکان تغییر برخی از عناصر را با جزئیات Resident Evil 7 می‌دهد. برای مثال، بازیکنانی که این نسخه را تهیه کنند می‌توانند از موسیقی Safe Room و دستگاه ذخیره کننده‌ای که پیش از این در نسخه‌ی هفتم دیده می‌شد، استفاده کنند. پس از نسخه‌ی دلوکس، Collector’s Edition وجود دارد که علاوه بر تمام محتویات Deluxe Edition شامل استیل بوک، آرت بوک و یک اکشن فیگور بزرگ از کریس ردفیلد می‌شود که فضای زیادی را هم اشغال می‌کند.

در این حال، Capcom یک باندل را همزمان با بازی جدید روانه‌ی بازار می‌کند که شامل دو بازی Resident Evil 8 و Resident Evil 7 می‌شود. بازیکنانی که پیش از این موفق به تجربه‌ی نسخه‌ی هفتم نشده‌اند، می‌توانند از این باندل برای درک بهتر داستان و جریانات استفاده کنند؛ چرا که داستان این دو بازی به هم مربوط است. هم چنین، باید بدانید هر کسی فارغ از این که چه نسخه‌ای از بازی را تهیه کند، به بخش چندنفره‌ی آن که با نام Resident Evil Re: Verse شناخته می‌شود دسترسی پیدا خواهد کرد. به به عبارتی دیگر، مهم نیست که شما چه نسخه‌ای از بازی را می‌خرید، در هر صورت می‌توانید به تجربه‌ی این بخش آنلاین و چند نفره بپردازید.

تاریخ انتشار Resident Evil Village

یکی از مهم‌ترین جزئیاتی که طرفداران از این مراسم می خواستند، تاریخ انتشار نسخه‌ی جدید رزیدنت اویل بود. ما در حال حاضر فاصله‌ی زیادی با عرضه‌ی این اثر مورد انتظار نداریم، چرا که بازی Resident Evil 8 در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ (۷ می ۲۰۲۱) روانه‌ی بازار خواهد شد. هم چنین، با این که Village پیش از این تنها برای کنسول‌های نسل نهمی و رایانه‌های شخصی تایید شده بود، Capcom اشاره کرد که نسخه‌ی مخصوص پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان بازی همزمان با عرضه‌ی جهانی منتشر خواهد شد.

بازی Resident Evil 8

در پایان اگر قصد داربد بازی Resident Evil 8: Village را در زمان عرضه در بهترین حالت ممکن تجربه کنید می‌توانید به صفحه‌ی خرید PS5، خرید PS5 دیجیتالی، حرید Xbox Series X و خرید Xbox Series S مراجعه کنید.

نظر شما در مورد نسخه‌ی جدید مجموعه‌ی Resident Evil چیست؟ آیا Village می‌تواند در حد سایر نسخه‌ی سری ظاهر شود؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید