راهنمایی و آموزش, تروفی بازی, راهنمای بازی

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Diablo 4

راهنمای تروفی بازی Diablo 4

بازی Diablo 4 که به تازگی منتشر شده و تقریبا از هر لحاظی موفق بوده، تروفی و اچیومنت‌های چالش برانگیزی دارد که در حین رسیدن به آن‌ها، ممکن است به مشکل برخورید. اما با مطالعه راهنمای تروفی بازی Diablo 4 بر این مشکل‌ها غلبه خواهید کرد.

راهنمای تروفی بازی Diablo 4

بازی Diablo 4 که یکی از موردانتظارترین آثار سال 2023 محسوب می‌شد، به تازگی منتشر شده و ویدیو گیم فوق‌العاده‌ای به نظر می‌رسد. شما در این بازی فرمول جذاب دیابلو را در کامل‌ترین حالت ممکن مشاهده می‌کنید که عبارت است از کشتن دشمنان، لوت کردن و ادامه دادن داستان. اما اگر می‌خواهید تمام محتویات موجود در اثر را به پایان برسانید و آن را تکمیل کنید، باید به سراغ آزاد کردن تروفی‌ها و اچیومنت‌های آن بروید. اما توجه داشته باشید که این کار آسان نیست و چالش‌های صعب العبوری را در خود جای داده است. برای اینکه بتوانید تروفی پلاتینیوم دیابلو 4 را به دست آورید باید کمپین داستانی را به اتمام برسانید، به Level یا سطح 100 برسید، به محتویات Endgame بپردازید و سپس Uber Lilith که حکم باس فایت نهایی را دارد، شکست دهید. اما قضیه جایی سخت‌تر می‌شود که باید روی حالت Hardcore به Level یا سطح 50 برسید. علاوه بر این باید اشاره داشته باشیم که نیازی نیست هر پنج کلاس موجود در بازی را انتخاب کرده و آن‌ها را تا انتها Level-Up کنید؛ چرا که آزاد کردن تنها چند Skill برای کلاس‌های پنج گانه کافی خواهد بود.

با وجود اینکه می‌توان کار را روی حالت Hardcore آغاز کرد و با یک Playthrough همه تروفی‌ها را به دست آورد، پیشنهاد می‌کنیم که کار را با درجه سختی‌هایی پایین شروع کنید؛ چرا که رسیدن به سطح 100 در حالت Hardcore چیزی ترسناک‌تر از یک کابوس است. حال اگر روند معمول را در پیش بگیرید و به صورت مفید بازی کنید، در زمانی حدود 70 الی 100 ساعت به Level مورد نظر خواهید رسید. به هر حال برای اطلاعات بیش‌تر ادامه مقاله راهنمای تروفی بازی Diablo 4 را از دست ندهید.

راهنمای تروفی بازی Diablo 4

نقشه کلی تروفی‌ها و اچیومنت‌ها

 • درجه سختی کسب تروفی پلاتینیوم: 9 از 10 (این موضوع وابستگی زیادی به Difficulty انتخاب شده در حین مبارزه با Uber Lilith دارد)
 • مدت زمان مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: 100 الی 150 ساعت (70 الی 120 ساعت برای رسیدن به سطح 100 و زمانی حدود 20 ساعت برای رسیدن به سطح 50 روی حالت Hardcore)
 • تعداد تروفی‌های آفلاین: صفر، برای تجربه این بازی باید به اینترنت متصل باشید
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: 26 (یک پلاتینیوم، 6 گلد، 12 سیلور و 7 برنز)
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: یک، تروفی True Perservance (برای کسب این تروفی باید روی حالت Hardcore که حکم Permadeath را دارد، به سطح 50 برسید. اگر در حین تجربه این حالت بمیرید، شخصیت شما به صورت کلی حذف خواهد شد)
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: صفر، تا حالا گزارشی مبنی بر تروفی گلیچ شده دیده نشده است
 • تعداد دفعات مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: یک دفعه، با این حال پیشنهاد می‌کنیم که با دو Playthrough مجزا به سراغ تروفی پلاتینیوم بروید
 • آیا امکان گشت و گذار در دنیای بازی پس از اتمام داستان وجود دارد؟ بله، پس از اتمام داستان قادر هستید به صورت آزادانه در سطح نقشه جا به جا شوید
Diablo 4 Trophy Guide Arise, Champion

تمام تروفی‌های بازی Diablo 4 را به دست آورید

Platinum

درست مانند هر اثر دیگری، برای اینکه بتوانید تروفی پلاتینیوم بازی Diablo 4 را به دست آورید باید سایر تروفی‌های آن را آزاد کنید. لازم به ذکر است برای کسب تروفی پلاتینیوم نیازی به خرید DLC و پرداخت‌های درون برنامه‌ای نخواهد بود.

Diablo 4 Trophy Guide Emancipation

کمپین داستانی را به اتمام برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما زمانی این تروفی را به دست می‌آورید که کمپین داستانی دیابلو 4 را به صورت کامل به سرانجام برسانید. داستان این بازی 6 چپتر مختلف دارد که در پنج منقطه متفاوت تعریف می‌شود.

Diablo 4 Trophy Guide Dedicated Protector

شخصیت خود را به Level یا سطح 50 برسانید

Bronze

برای اطلاعات بیش‌تر به تروفی Devoted Protector مراجعه کنید.

Diablo 4 Trophy Guide Legion Killer

666 عدد از Demon، Fallen یا Goatmanها که دشمنان بازی محسوب می‌شوند، بکشید

Bronze

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Diablo 4 به تروفی Legion Killer می‌رسیم که برای آزاد کردنش باید 666 عدد از هیولاهای موجود در بازی اعم از Demonها، Fallenها و Goatmanها را بکشید. به احتمال زیاد خود شما این تروفی را به صورت طبیعی و با پیشروی در روند بازی به دست خواهید آورد. اما با این حال، می‌توانید در ادامه نام این دشمنان و محیطی که بیش‌تر در آن حضور دارند را مشاهده کنید:

 • Demonها: دو منطقه Kehjistan و Hawezar
 • Fallenها: دو منطقه Fractured Peaks و Kehjistan
 • Goatmanها: سه منطقه Fractured Peaks، Scosglen و Dry Steppes

برای مشاهده روند مبارزه و آمار دشمنان کشته شده می‌توانید وارد بخش Collection شوید، گزینه Challenges را انتخاب کنید و سپس از بخش Monsters، به مشاهده اطلاعات مورد نظر بپردازید

Diablo 4 Trophy Guide Undead Undone

666 عدد از Ghostها، Skeletonها یا Zombieها را بکشید

Bronze

در این نقطه به تروفی Undead Undone می‌رسیم که برای آزاد کردنش باید 666 عدد از هیولاهای موجود در بازی اعم از Ghostها، Skeletonها یا Zombieها را بکشید. به احتمال زیاد خود شما این تروفی را به صورت طبیعی و با پیشروی در روند بازی به دست خواهید آورد. اما با این حال، می‌توانید در ادامه نام این دشمنان و محیطی که بیش‌تر در آن حضور دارند را مشاهده کنید:

 • Ghostها: دو منطقه Fractured Peaks و Scosglen
 • Skeletonها: دو منطقه Fractured Peaks  و Scosglen
 • Zombieها: دو منطقه Scosglen و Dry Stepps

برای مشاهده روند مبارزه و آمار دشمنان کشته شده می‌توانید وارد بخش Collection شوید، گزینه Challenges را انتخاب کنید و سپس از بخش Monsters، به مشاهده اطلاعات مورد نظر بپردازید.

Diablo 4 Trophy Guide Exterminator

666 عدد از Snakeها یا Spiderها را بکشید

Bronze

در این نقطه به تروفی Exterminator می‌رسیم که برای آزاد کردنش باید 666 عدد از هیولاهای موجود در بازی اعم از Snakeها یا Spiderها را بکشید. به احتمال زیاد خود شما این تروفی را به صورت طبیعی و با پیشروی در روند بازی به دست خواهید آورد. اما با این حال، می‌توانید در ادامه نام این دشمنان و محیطی که بیش‌تر در آن حضور دارند را مشاهده کنید:

 • Snakeها: دو منطقه Scosglen و Hawezra
 • Spiderها: دو منطقه Scosglen و Hawezar

برای مشاهده روند مبارزه و آمار دشمنان کشته شده می‌توانید وارد بخش Collection شوید، گزینه Challenges را انتخاب کنید و سپس از بخش Monsters، به مشاهده اطلاعات مورد نظر بپردازید.

Diablo 4 Trophy Guide Turned

666 عدد از Drownedها، Vampireها یا Werewolfها را بکشید

Bronze

در این نقطه به تروفی Turned می‌رسیم که برای آزاد کردنش باید 666 عدد از هیولاهای موجود در بازی اعم از Drownedها، Vampireها یا Werewolfها را بکشید. به احتمال زیاد خود شما این تروفی را به صورت طبیعی و با پیشروی در روند بازی به دست خواهید آورد. اما با این حال، می‌توانید در ادامه نام این دشمنان و محیطی که بیش‌تر در آن حضور دارند را مشاهده کنید:

 • Drownedها: در ساحل تمامی مناطق به غیر از Fractured Peaks
 • Vampireها: منطقه Fractured Peaks
 • Werewolfها: منطقه Scosglen

برای مشاهده روند مبارزه و آمار دشمنان کشته شده می‌توانید وارد بخش Collection شوید، گزینه Challenges را انتخاب کنید و سپس از بخش Monsters، به مشاهده اطلاعات مورد نظر بپردازید.

Diablo 4 Trophy Guide Tortured Souls

666 عدد از Banditها، Cultistها یا Knightها را بکشید

Bronze

در این نقطه به تروفی Tortured Souls می‌رسیم که برای آزاد کردنش باید 666 عدد از دشمنان موجود در بازی اعم از Banditها، Cultistها یا Knightها را بکشید. به احتمال زیاد خود شما این تروفی را به صورت طبیعی و با پیشروی در روند بازی به دست خواهید آورد. اما با این حال، می‌توانید در ادامه نام این دشمنان و محیطی که بیش‌تر در آن حضور دارند را مشاهده کنید:

 • Banditها: سه منطقه Fractured Peaks، Kehjistan و Dry Steppes
 • Cultistها: دو منطقه Kejjistan و Hawezar
 • Knights: منطقه Hawezar

برای مشاهده روند مبارزه و آمار دشمنان کشته شده می‌توانید وارد بخش Collection شوید، گزینه Challenges را انتخاب کنید و سپس از بخش Monsters، به مشاهده اطلاعات مورد نظر بپردازید.

Diablo 4 Trophy Guide Hammer Down

به عنوان یک Barbarian و هنگامی که قابلیت Berserking فعال است،. 50 نفر از دشمنان را بکشید

Silver

پیش از پرداختن به هر چیزی باید بدانید که Barbarian یکی از کلاس‌های بازی محسوب می‌شود و قابلیت Berserking، در انحصار همین کلاس قرار دارد. هنگامی که Berserking را فعال شود، یک هاله نارنجی و درخشان دور شخصیت شما شکل می‌گیرد. در ادامه فعال شدن این قابلیت برای شخصیت اصلی، او می‌تواند 25 درصد آسیب بیش‌تری به دشمنان برساند و 30 درصد سریع‌تر از حالت معمولی حرکت کند. اما باید در نظر داشته باشید که تنها یک سری Skillهای محدود قادر به فعال کردن Berserking هستند. از جمله این Skillها می‌توانیم به Upheaval و Double Swing (و البته Upgradeهایشان) اشاره کنیم که شما را یک قدم به آزاد کردن این تروفی نزدیک‌تر می‌کنند. بنابراین یکی از دو Skill ذکر شده را فعال کنید، در حالت Berserking قرار بگیرید و 50 نفر از دشمنان را بکشید تا تروفی Hammer Down آزاد شود.

Diablo 4 Trophy Guide Shifty Swipes

هنگامی که کنترل یک شخصیت Druid را به دست دارید، 50 نفر از دشمنان را در حالت Werebear و 50 نفر از دشمنان را در حالت Werewolf بکشید

Silver

دو حالت Werebear و Werewolf (یا به اصطلاح فارسی خرسینه و گرگینه)، در مرکز Skillهای کلاس Druid قرار دارند. هنگامی که به درخت مهارت‌ها مراجعه کنید، قابلیت‌های متفاوتی برای دو حالت مذکور می‌بینید. از جمله این Skillها می‌توان به Maul و Claw اشاره کرد که به ترتیب به حالت Werebear و Werewolf تعلق دارند. توجه داشته باشید که Skillهای مربوط به خرسینه‌ها با رنگ نارنجی نشان داده می‌شود و Skillهای گرگینه‌ها، با رنگ بنفش دیده خواهند شد. در ادامه کافی است 50 نفر از دشمنان را در حالت Werebear و 50 نفر از دشمنان را در حالت Werewolf شکست دهید تا تروفی Shifty Swipes را به دست آورده باشید.

Diablo 4 Trophy Guide Army of Bones

هنگامی که در قالب یک شخصیت Necromancer قرار دارید، 100 عدد Skeleton Mage یا Warrior را احضار کنید

Silver

شخصیت‌های مربوط به کلاس Necromancer از همان ابتدا می‌توانند به احضار Skeletonها بپردازند و از آن‌ها در طی نبرد کمک بگیرند. در واقع هنگامی که یک دشمن را کشتید، از این قابلیت کمک بگیرید تا یک اسکلت از جسد دشمن کشته شده بلند شود و به کمک‌تان آید. حال هنگامی که چهار Skeleton در کنار شما وجود دارند، احضار کردن یک نفر دیگر به ظاهر شدن موجودی با نام Skeleton Priest منجر می‌شود که سایر یاران شما را تقویت می‌کند. حالا کافی با استفاده از این روش 100 نفر از Skeletonها یا Warriorها را احضار کنید تا تروفی مورد بحث به حساب PSN شما اضافه شود. فقط باید اشاره کنیم که با آزاد کردن قابلیت Book of the Dead انجام این کار را برای شما راحت‌تر خواهد کرد.

Diablo 4 Trophy Guide In and Out

هنگامی که در قالب یک شخصیت Rouge قرار دارید، 50 نفر از دشمنان را با استفاده از Skillهای مربوط به مبارزات تن به تن و 50 نفر دیگر را با استفاده از Skillهای از راه دور بکشید

Silver

Skillهای اولیه و پایه کلاس Rouge به استفاده از اسلحه‌های سرد (مانند خنجر) و اسلحه‌های دور برد (مانند تیر و کمان) تقسیم می‌شود. حال برای اینکه به تروفی In and Out برسید، کافی است با هر یک از این دو نوع Skill بیش از 50 نفر از نیروهای دشمن را بکشید (50 نفر با اسلحه‌های سرد و 50 نفر با اسلحه‌های دور برد). فقط حواس‌تان باشد که در حین استفاده از قابلیت‌های مربوط به تیر و کمان زیاد به هدف خود نزدیک نشوید.

Diablo 4 Trophy Guide Master of the Elements

هنگامی که در قالب یک شخصیت Sorcerer قرار دارید، به طور مجموع 100 نفر از دشمنان را با استفاده از نیروی Fire، Frost یا Lightning بکشید

Silver

شخصیت‌های کلاس جادوگر یا Sorcerer می‌توانند از همان ابتدا با استفاده از نیروی آتش (Fire)، یخ (Frost) و رعد و برق (Lightning) به دشمنان خود آسیب بزنند. کافی است به طور مجموعه و با استفاده از این سه عنصر 100 نفر از دشمنان را بکشید تا به تروفی مورد نظر دست پیدا کنید.

Diablo 4 Trophy Guide Convenient Crafts

یک Elixir و یک Incense درست کنید

Silver

Elixirها و Incenseها آیتم‌هایی هستند که می‌توانید در نزد Alchemist Vendorها به درست کردن‌شان بپردازید. شما می‌توانید این Elixirها که قدرت‌های مختلفی را ارتقا می‌دهند و با 5 درصد XP Boost همراه هستند، از سطح 5 به بعد و با استفاده از Upgrade Materialها درست کنید. با توجه به XB Boost موجود در این اکسیرها، بهتر است همیشه یکی از آن‌ها را همراه خود داشته باشید.

در دستی دیگر Incenseها آیتم‌های قابل مصرف دیگری هستند که برای 20 دقیقه، بخش‌های مختلف شخصیت قابل کنترل را افزایش می‌دهند. هنگامی که به Level یا سطح 45 رسیدید می‌توانید به درست کردن این Incenseها بپردازید.

Diablo 4 Trophy Guide Potent Alterations

یک قطعه از Armor، یک Jewelry و یک اسلحه را Upgrade کنید

Silver

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Diablo 4 به تروفی Potent Alterations می‌رسیم که برای به دست آوردنش، باید یک قطعه Armor (زره)، یک Jewelry (گوهر) و یک Weapon (اسلحه) را Upgrade کنید. ارتقا دادن این آیتم‌ها باعث قدرتمندتر شدن شما می‌شود تا هم برای محتویات Endgame آمادگی بیش‌تری داشته باشید و هم نسبت به دشمنان دست بالا را بگیرید.

اما برای ارتقا دادن Armorها و Weaponها باید به Blacksmithها مراجعه کنید که از سطح 10 در دسترس قرار می‌گیرند. این در حالی است که برای ارتقا دادن Jewelryها باید تا زمان رسیدن به سطح 20 صبر کنید و سپس به سراغ Jewelry Vendorها بروید. هنگامی که از هر سه آیتم مذکور را یک بار ارتقا دهید، به تروفی مورد نظر خود خواهید رسید.

Diablo 4 Trophy Guide Living Nightmares

یک Sacred and Ancestral Nightmare Dungeon را تکمیل کنید

Silver

Sacred and Ancestral Nightmare Dungeonها سیاه چاله‌‌هایی محسوب می‌شوند که فقط در World Tier سطح سه یا چهار قابل دسترس هستند (منظور از World Tier میزان سختی هر منطقه‌ای است). برای اینکه بتوانید به Tier سطح سه برسید، باید کمپین داستانی را به اتمام رسانده و سپس Capstone Dungeon در منطقه Kyovashad را تکمیل کنید. حال هنگامی که این کار را انجام دادید، باید آیتم‌هایی تحت عنوان Nightmare Dungeon Sigil پیدا کنید که حکم کلید برای سیاه‌چاله‌های مورد بحث را دارند. راه‌های مختلفی برای به دست آوردن این کلیدها وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توانیم به رویدادهای Whisper of the Dead، رویدادهای Helltide و داخل خود Nightmare Dungeonها اشاره کنیم. هنگامی که یکی از این سیاه‌چاله‌ها را به اتمام برسانید و به انتهای آن برسید، تروفی مورد نظر را به دست خواهید آورد.

Diablo 4 Trophy Guide Turning the Tides

در محدوده Helltide Zoneها 1000 عدد Aberrant Cinder به دست آورید

Silver

Aberrant Cinder نام یک نوع خاص از آیتم‌های موجود در بازی است که تنها در محدوده Helltide Zoneها پیدا می‌شوند. البته توجه داشته باشید که خود این Helltide Zoneها فقط در World Tier سطح سه و چهار به چشم می‌خورند که پیش از این به آن پرداختیم. هنگامی که وارد World Tier سطح سوم یا چهارم یک منطقه شدید، با یک Helltide Zone روبرو می‌شوید که یک ساعت به طول می‌انجامد. اما پس از این یک ساعت ناپدید می‌شود و تا قبل از یک برهه 75 دقیقه‌ای به صورت مجدد ظاهر نخواهد شد. به هر حال، هنگامی که به طرف یک Helltide Zone رفتید در محدوده آن به کشتن دشمنان پرداختید، می‌توانید این Aberrant Cinderها را از جسدشان بردارید. هنگامی که 1000 عدد از این آیتم‌ها را به دست آوردید، تروفی Turning the Tides به شما تعلق دارد. راستی توجه داشته باشید که همین Helltide Zoneها شامل صندوقچه‌های خاصی می‌شوند که فقط با Aberrant Cinder قادر به باز کردن‌شان خواهید بود؛ صندوقچه‌هایی که معمولا آیتم‌های ارزشمندی درون خود دارند.

Diablo 4 Trophy Guide Chaotic Whispers

10 عدد Caches of Chaos را از Tree of Whispers باز کنید

Silver

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Diablo 4 به تروفی Chaotic Whispers می‌رسیم که می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد. پس از اینکه کمپین داستانی را به اتمام رساندید، سریعا با شخصیت Lorath صحبت کنید تا رویدادهایی تحت عنوان Whisper of the Dead در دسترس قرار گیرد. این رویدادها که به صورت اتفاقی در سطح دنیای بازی به چشم می‌خورند، به شما ماموریت‌هایی نظیر کشتن تعداد مشخصی از دشمنان را می‌دهند. Whisper of the Deadها در سه سطح برگزار می‌شوند و به ترتیب یک، سه و پنج عدد از آیتم‌هایی پاداش می‌دهند که Grim Favor نام دارند.

هنگامی که 10 عدد از این Grim Favorها را به دست آوردید، باید به سمت Tree of Whispers بروید و یک Cache بگیرید. این Cacheها به طور معمول سه انتخاب به شما می‌دهند تا یکی را برگزینید. اما در این میان یک سری گزینه دیگر با نام Collection of Chaos وجود دارد که برای تروفی با آن‌ها کار داریم. هنگامی که 10 عدد از این Collection of Chaosها را باز کردید، تروفی برای شما خواهد بود.

Diablo 4 Trophy Guide First Aid

Healing Potion خود را تا سطح نهایی ارتقا دهید

Silver

هنگامی که شخصیت شما به Level یا سطح 10 رسید، می‌توانید با مراجعه به Alchemist Vendorها معجون‌های احیا سلامتی یا Healing Potionهای خود را ارتقا دهید. بالاترین سطح موجود برای این معجون‌های سلامتی Superior Healing Potion نام دارد که برای درست کردن آن، باید به Level یا سطح 90 برسید. از آنجایی که 90 عدد بزرگی محسوب می‌شود، در ساعات پایانی بازی به آن دست پیدا خواهید کرد. اما علاوه بر سطح ذکر شده، یک سری ماده اولیه یا Upgrade Material احتیاج دارید تا بتوانید ماموریت خود را کامل کنید. بیش‌تر این Metrialها به صورت اتفاقی در جهان بازی پیدا می‌شوند یا از جسد دشمنان کشته شده به دست می‌آیند. در ادامه می‌توانید لیست این Upgrade Metrialها را با چشم ببینید:

 • 10 عدد Forgotten Souls (که در داخل Helltide Zoneها دیده می‌شود)
 • 10 عدد Fiend Rose (که در داخل Helltide Zoneها دیده می‌شوند)
 • 20 عدد Angelbreath
 • 20 عدد Grave Dust
 • 20 عدد Demon’s Heart
 • 36 عدد Blightshade
 • 36 عدد Howler Moss
 • 12,500 واحد طلا یا Gold
Diablo 4 Trophy Guide Master Combatant

در حالت PvP پنج نفر از دشمنان را بکشید (پنح Kill بگیرید)

Silver

مبارزات PvP یا بازیکن علیه بازیکن تنها در محدوده‌هایی تحت عنوان Fields of Hatred در دسترس قرار می‌گیرند. شما می‌توانید این محدوده‌ها را در سطح دو منطقه Dry Steppes و Kehjistan پیدا کنید. در ادامه باید به سمت یکی از این Field of Hatredها بروید و با زدن یک Gesture با نام Mark for Blood به سمت سایر گیمرها یورش ببرید. توجه داشته باشید که برای انتخاب این Gesture باید دکمه دی پد بالا (D-Pad) را فشار دهید و در نزدیک یک گیمر دیگر قرار داشته باشید. اگر می‌خواهید انجام این کار تسریع پیدا کند، بهتر است به همراه دوستان خود وارد مبارزات PvP شده و آن‌ها را بکشید.

Diablo 4 Trophy Guide Worldly Slayer

یک World Boss را بکشید

Gold

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Diablo 4 به تروفی Worldly Slayer می‌رسیم که برای به دست آوردنش، باید یک World Boss را بکشید. به طور کلی دیابلو 4 شامل سه عدد از این World Bossها می‌شود: موجودات ترسناک و عظیم الجثه‌ای که قادر هستید به اتفاق سایر گیمرها به مبارزه با ایشان بپردازید. این هیولاها هر چند ساعت یک بار Spawn شده و با علامت یک تایمر معکوس روی نقشه نمایش داده می‌شوند (حدود 30 دقیقه پس از اعلام اولیه). در ادامه شما 15 دقیقه زمان دارید تا به همراه سایر گیمرها این World Bossها را بکشید که از قضا، پاداش‌های فوق‌العاده ارزشمندی به همراه می‌آیند. فقط توجه داشته باشید که باس فایت‌های مورد بحث تنها پس از اتمام کمپین داستانی در دسترس قرار می‌گیرند. البته در این میان یک استثنا هم وجود دارد. اگر روی World Tier 2 و سطح Veteran به تجربه بازی بپردازید، می‌توانید World Bossها را پیش از اتمام داستان هم مشاهده کنید. این باس‌های که به ترتیب با نام‌های Ashva, The Pestilent، Avarice, The Gold Cursed و Wandering Death نام دارند، در مناطق زیر پیدا خواهند شد.

 • محدوده The Crucible در منطقه Fractured Peaks
 • محدوده Caen Adar در منطقه Scosglen
 • محدوده Sarran Caledra در منطقه Dry Steppes
 • محدوده The Sacred Basin در منطقه Kehjistan
 • محدوده Fields of Desecration در منطقه Hawezar
Diablo 4 Trophy Guide Estuar Sightseer

تمام Estuar را به طور کامل بگردید

Gold

Estuar نام نقشه بازی Diablo 4 است که برای تروفی Estuar Sightseer، باید به تک تک منطقه‌های آن سر بزنید و مه موجود روی نقشه را از بین ببرید. شما می‌توانید خیلی راحت و با رفتن به سمت مناطق کشف نشده، به اصطلاح آن را Discover کرده و یک قدم رو به جلو بردارید. نقشه بازی مورد بحث به طور کلی شامل 309 عدد Area مختلف می‌شود که باید آن‌ها را Discover کنید. همچنین اگر خواستید روند پیشرفت خود را ببینید، به Renown هر Region نگاه بیندازید. علاوه بر این موارد، باید بدانید تکمیل کمپین داستانی برای انجام این کار ضروری است؛ چرا که برخی از مناطق نقشه فقط پس از اتمام داستان در دسترس قرار می‌گیرند. برای اطلاعات بیش‌تر می‌توانید به راهنمای تمام Areaهای بازی Diablo 4 سر بزنید.

Diablo 4 Trophy Guide Curious Collector

به Occulist مراجعه کنید و با استفاده از Codex of Power دقیقا 10 آیتم به وجود آورید

Gold

Codex of Power نام یک قابلیت Legendary است که می‌توانید پس از آزاد کردنش، از آن کمک بگیرید و آیتم‌ها را به سطح Legendary برسانید. برای به دست آوردن این Codex of Powerها، باید به سراغ Side Dungeonها یا سیاه چاله‌های فرعی بروید و به گشت و گذار در آن‌ها بپردازید. پس از تکمیل هر یک از این Side Dungeonها یک Codex of Power دریافت خواهید کرد. با وجود اینکه 115 عدد از این قابلیت‌ها در دنیای بازی وجود دارد، شما می‌توانید از یکی از آن‌ها کمک بگیرید و با ساخت 10 آیتم، تروفی Curious Collector را به دست آورید. هنگامی که به Codex of Power مورد نیاز دسترسی پیدا کردید، به یک Occulist در شهرهای بزرگ مراجعه کرده و 10 آیتم را با استفاده از آن، به سطح Legendary برسانید. برای اطلاعات بیش‌تر به صفحه راهنمای Codex of Powerهای بازی Diablo 4 سر بزنید.

Diablo 4 Trophy Guide True Perseverance

با استفاده از یک شخصیت در حالت Hardcore، به Level یا سطح 50 برسید

Gold

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Diablo 4 به تروفی True Perseverance که یکی از سخت‌ترین‌ها است. شما باید برای آزاد کردن آن در حالت Hardcore، سطح یک شخصیت را به عدد 50 برسانید. موضوع قابل توجه این است که حالت مذکور Permadeath محسوب می‌شود و پس از یک بار مردن باید کار را از ابتدا شروع کنید. بهتر است برای انجام این کار روی World Tier 1 و سطح Adventurer پیش بروید تا بازی مشکلات کم‌تری برای شما ایجاد کند. همان‌طور که پیش از این هم اشاره کردیم، بهتر است یک بار کمپین داستانی را به اتمام برسانید و سپس به سراغ تروفی True Perseverance بروید.

Diablo 4 Trophy Guide Devoted Protector

با استفاده از شخصیت مورد علاقه خود به Level یا سطح 100 برسید

Gold

Devoted Protector وقت گیرترین و طولانی‌ترین تروفی بازی Diablo 4 محسوب می‌شود که برای آزاد کردنش، باید به سطح 100 برسید. برای این کار بهتر است فعالیت‌های فرعی را به اتمام برسانید و سپس داستان اصلی را تکمیل کنید. سپس به سراغ محتویات Endgame بروید و سعی کنید در مناطق مختلف با World Tier بالا به گشت و گذار بپردازید. به طور کلی به دست آوردن تروفی ذکر شده بیش‌تر حول محور زمان می‌چرخد و باید کمی صبر داشته باشید. البته کمک گرفتن از XP Boostها هم مطلوب شمرده می‌شود.

Diablo 4 Trophy Guide End of the First Mother

باس فایت Uber Lilith را شکست دهید

Gold

Uber Lilith یا Echo of Lilith نسخه قوی‌تر شخصیت Lilith (آنتاگونیست اصلی داستان) است که پس از کمپین داستانی می‌توانید به سراغ مبارزه با وی بروید. شما این باس فایت را در World Tier سطح چهار Torment پیدا می‌کنید که در کنار Nevesk واقع شده است. هنگامی که وارد این منطقه شدید، به دنبال سیاه چاله‌ای با نام Echo of Hatred Capstone بگردید و وارد آن شوید تا به شخصیت مورد بحث برسید. Uber Lilith باس فایت فوق‌العاده سختی است که که برای شکست دادنش، بهتر است تمام جنبه‌های شخصیت خود را به شکل کامل ارتقا دهید. از جمله این جنبه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به سطح 100 برسید
 • بهترین ترکیب یا Build ممکن برای کلاس خود را پیدا کنید
 • Item Power همه تجهیزات خود را به 800+ برسانید

علاوه بر این‌ها باید بدانید که انجام این کار با استفاده از حالت Co-op هم وجود دارد. هنگامی که Uber Lilith را شکست دهید، این تروفی هم برای شما آزاد خواهد شد.

در این نقطه به پایان راهنمای تروفی بازی Diablo 4 می‌رسیم. نظرات و سوالات خود را در این باره با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Powerpyx

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *