گیم پلی بازی, نمایش و پیش نمایش

هر آن چه باید پیش از تجربه‌‌ی بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time بدانید

بازی Crash Bandicoot 4: It's All About Time

بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time در آینده‌ای نزدیک منتشر می‌شود و قرار است بازیکنان را دوباره با شخصیت محبوب «کرش» همراهی کند. اگر می‌خواهید پیش از تجربه‌ی این بازی از اطلاعات بیش‌تری خبردار شوید، به هیچ وجه ادامه‌ی این مقاله را از دست ندهید.

بازی Crash Bandicoot 4: It's All About Time

موفقیت‌های بازی Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy شرکت Activision، ناشر بازی، را متقاعد کرد که دست به ساخت نسخه‌ی جدیدی از این مجموعه‌ی محبوب بزند. مجموعه‌ی کرش در تاریخ بازی‌های پلی استیشن نقش به شدت تاثیرگذاری دارد و از گذشته‌های نه چندان دور، بازیکنان مختلفی را همراهی کرده است. بازی Crash Banicoot N. Sane Trilogy در واقع نسخه‌ی بازسازی سه گانه‌ی ابتدایی کرش بندیکوت بود که توانست چه در ارائه‌ی یک بازسازی استاندارد و چه در عرصه‌ی فروش، موفقیت‌های چشم گیری را به نام خود ثبت کند. این بازی چند هفته‌ای در رتبه‌ی اول پرفروش‌ترین بازی‌های جهان قرار گرفت و حداقل فروش به شدت خوبی را برای ناشرش به همراه آورد. حال پس از سه سال، اکتیویژن تصمیم گرفت که دست به ساخت یک نسخه‌ی جدید با محوریت شحصیت کرش بزند و این بار ویژگی‌های جدیدی را به آن اضافه کند. بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time قرار است پس از سال‌ها یک بازی جدید را از این مجموعه‌ی محبوب، به دست بازیکنان برساند. به عبارتی دیگر، از آن جایی که سه گانه‌ی N. Sane Trilogy یک بازی اوریجینال نبود و حکم نسخه‌ی بازسازی سه بازی ابتدایی را داشت، بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time اولین بازی جدید و اوریجینال کرش پس از سال‌های متمادی است.

توسعه‌ی این بازی موردانتظار بر عهده‌ی استودیوی نه چندان نام و آشنای Toys For Bob است. توسعه دهندگان این بازی قصد دارند استاندراد‌های این مجموعه را از ابتدا تعریف کنند و ویژگی‌هایی را به بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time اضافه کنند که تا به حال در هیچ اثر دیگری مشاهده نشده است. در واقع، Toys For Bob قصد دارد با استفاده از همان روند گیم پلی کلاسیک کرش بندیکوت، تجربه‌ی جدیدی را ارئه دهد که حالت‌ها، مرحله‌ها و شخصیت‌های قابل کنترل جدیدی را در خود جای داده است.

بازی Crash Bandicoot 4: It's All About Time

به هر حال، طرفداران مجموعه‌ی کرش بندیکوت سال‌های زیادی است که منتظر یک بازی جدید از این مجموعه هستند و بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time قصد دارد به همان اثری تبدیل شود که هواداران سال‌ها منتظر آن بودند. هر چند اکتیویژن در طی سه سال اخیر، دو بازی Crash Banicoot N. Sane Trilogy و Crash Team Racing: Nitro Fuled را روانه‌ی بازار‌های جهانی کرده است، اما همان طور که گفته شد، این دو بازسازی‌هایی هستند که با توجه به بازی‌های کلاسیک ساخته شده‌اند. اما عطش طرفداران برای تجربه‌ی یک بازی کاملا جدید و اوریجینال موردی بود که اکتیویژن را برای ساخت یک بازی جدید متقاعد کرد.

خط زمانی بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time در کدام بخش از داستان مجموعه قرار می‌گیرد؟

بازی Crash Bandicoot 4: It's All About Time

همان طور که می‌توان از اسم بازی حدس زد، بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time حکم نسخه‌ی چهارم مجموعه را پس از سه گانه‌ی ایتدایی دارد. اما جالب است بدانید این اثر در واقع، حکم نسخه‌ی هشتم را در زمان بندی سری دارد. به عبارتی دیگر، سازندگان پس از ساخت بازی Crash Bandicoot 3: Warped تصمیم گرفتند که از شماره گذاری بازی‌های مختلف دست بکشند که در نوع خود، باعث شد شرایط کمی گیج کننده شود. اما اگر بخواهیم این مسئله را واضح‌تر توضیح دهیم، باید بدانید که اکتیویژن از ابتدا قصد داشت یک یک Soft Reboot کلی را از این مجموعه بسازد و از آن جایی که N. Sane Trilogy حکم سه نسخه‌ی ابتدایی را داشت، نسخه‌ی جدید با نام Crash Bandicoot 4 شناخته می‌شود. بنابراین، بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time قصد دارد به طور مستقیم به روایت داستان‌های پس از N . Sane Trilogy بپردازد و رویداد‌های پس از آن را به تصویر بکشد. پس با توجه به این موضوع، اتفاقات بازی‌های اوریجینال پس از Crash Bandicoot 3، نادیده گرفته شده‌اند و آن طور که از ظاهر پیدا است، اکتیویژن قصد دارد بازی‌های پس از این زمان را، از تاریخ سری کنار بگذارد.

اگر بخواهیم از لحاظ وقایع داستانی بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time را شرح دهیم، باید بدانید که داستان زمانی شروع می‌شود که دکتر کورتکس (Dr. Cortex)، اوکا اوکا (Uka Uka) و ان تروپی (N. Tropy) از زندان زمان فرار کرده‌اند؛ اما از آن جایی که خیلی بدشانس هستند در پایان داستان بازی Crash Bandicoot 3: Warped در تله افتادند. به هر حال، فرار کردن آن‌ها از زندان زمان،، باعث شد که در دنیای بازی اتفاقات به شدت عجیبی رخ دهد و پای جهان‌های دیگر هم به بازی باز شود. دکتر کورتکس و ان تروپی متوجه وجود یک سیاه چاله یا Rift شدند که قابلیت‌های بسیار عجیبی دارد. این سیاه چاله در واقع باعث شد دنیاهای موازی و جهان‌های دیگر به دنیای آن‌ها پیوند بخورد و موجودات جدید به این دنیا پا بگذارند. هم چنین، همان طور که می‌دانید شخصیت دکتر کورتکس به شدت طمع کار است و حالا می‌خواهد از این موقعیت غیرمنتظره، نهایت بهره را ببرد. حالا، دکتر و ان پرتی نه تنها حکومت بر سیاره‌ی خودشان را می‌خواهند، بلکه زاویه‌ی دید آن‌ها بازتر شده و می‌خواهند کنترل تمام دنیاها و بعد‌های دیگر را هم به دست بگیرند.

شخصیت‌های قابل کنترل و ویژگی‌های جدید

بازی Crash Bandicoot 4: It's All About Time

با توجه به اطلاعات و نمایش‌های دیده شده از این اثر، بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time شباهت‌های زیادی به N . Sane Trilogy دارد و پایه‌های بازی قرار است مانند آن باشد و نباید انتظار یک بازی کاملا جدید را کشید. اما توسعه‌ی هنده‌ی این بازی، یعنی استودیو Toys For Bob، قصد دارد با اضافه کردن برخی از ویژگی‌های جدید و تغییر ظاهر شخصیت‌ها، تجربه‌ی متفاوتی را نسبت به سه گانه‌ی ابتدایی ارائه دهد تا بازیکنان به تجربه‌ی یک اثر تکراری نپردازند. در این بین، شخصیت‌هایی وجود دارند که نسبت به سایر شخصیت‌ها، میزبان تغییرات بیش‌تری شدند. برای مثال، دو کاراکتر کوکو و دکتر کورتکس، با این که شباهت‌های زیادی به شخصیت خود در سه گانه‌ی ابتدایی دارند، اما با توجه به سلیقه‌ی طرفداران و تصمیمات سازنده، دچار تغییرات رفتاری و ظاهری شده‌اند. هم چنین، در بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time بازیکن می‌تواند از چهار ماسک جدید استفاده کند که هرکدام، دارای قابیلت‌ها و قدرت‌هایی هستند که آن را از سایر ماسک‌ها متمایز می‌کنند. این ماسک‌های جدید با نام‌های kupuna-Wa، Ika-Ika، Lani Loni و Akani در بازی ظاهر می‌شوند و در نوع خود، نام‌های به شدت عجیب و متفاوتی دارند. هم چنین، گیمر‌ها در بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time با باس فایت‌هایی روبرو می‌شود که برخی از آن‌ها به طور کامل جدید هستند و دسته‌ی دیگر آن‌ها کمی نام و آشنا به نظر می‌رسند. اما موضوعی که می‌توان در این میان به آن اشاره کرد، این است که این باس فایت‌ها کماکان بوی سبک خاص این مجموعه را می‌دهند اما در عین حال، تجربه‌ی تازه و پویایی را برای بازیکن به همراه می‌آورند.

آن دسته از طرفدارانی که دوست دارند بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time به ریشه‌های مجموعه پابند باشد، باید بدانند که چنین روندی در الویت سازندگان قرار داشته است و این بازی هم می‌خواهد همان حال و هوای جدید مجموعه را با ویژگی‌های جدید ترکیب کند تا علاوه بر داشتن حس نوستالوژی، با استاندار روز بازی‌های ویدیویی هماهنگ هم باشد تا بازیکنان کم سن و سال‌تر و جدیدتر هم بتوانند با آن کنار بیایند و از تجربه‌ی بازی لذت ببرند. در نتیجه، بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time هدف خود را یک دسته‌ی خاص از مخاطبان نگذاشته است و می‌خواهد کاری کند که طیف عظیمی از بازیکنان با آن کنار بیایند.

هم چنین، جالب است بدایند که بازیکن آزادی عمل کاملی را در انتخاب شخصیت قابل بازی خود دارد و در تمامی مرحله‌های اصلی، شخصیت Coco هم علاوه بر خود کرش، در ماجراجویی سهیم است و بازیکن می‌تواند هر موقع که اراده کند، کنترل شخصیت کوکو را بر عهده بگیرد؛ این پایان ماجرا نیست و می‌توان با استفاده از کوکو، کل روند بازی را پشت سر گذاشت و داستان را تمام کرد. علاوه بر خود کرش و کوکو، بازیکن می‌تواند در طی برخی از مرحله‌های خاص و محدود، کنترل شخصیت‌هایی مانند دکتر کورتکس، دینگودایل (Dingodile) و تاوانا (Tawana) را بر عهده بگیرد و ماموریت‌های مختلف را با استفاده از این سه، به اتمام برساند. هر کدام از این پنج شخصیت که به معرفی آن‌ها پرداختیم، قابلیت و سبک‌های منحصر به فرد خود را دارند و بازیکن می‌تواند با استفاده از سبک هر کدام از آن‌ها، مراحل و چالش‌های مختلف را پشت سر بگذارد. اگر شرایط به همین گونه رقم بخورد و شخصیت‌ها مانند گفته‌ی سازندگان، با یگدیگر کاملا متفاوت باشند، می‌توان از همین الان تایید کرد که بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time ارزش تکرار بالایی را خواهد داشت و بازیکن می‌تواند بدون احساس خستگی حداقل دو-سه بار بازی را به اتمام برساند.

حالت‌های جدید برای خود شخصیت کرش

بازی Crash Bandicoot 4: It's All About Time

چند روز پیش، متوجه شدیم که بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time میزبان حالت‌هایی خواهد بود که می‌تواند تجربه‌ی تازه‌ای را برای بازیکنان به همراه آورد. این بازی قرار است دارای بخشی باشد که دو تا چهار بازیکن می‌توانند به صورت Local به بازی کردن با هم بپردازند. متاسفانه، هنوز اطلاعاتی در مورد این که بازی از بخش آنلاین هم پشتیبانی می‌کند یا خیر منتشر نشده است و در حال حاضر از هویت این بخش آگاهی لازم را نداریم. اما بازیکنان می‌توانند در کالبد چهار شخصیت کوکو، کرش، Fake Coco و Fake Crash به بازی بپردازند. بخش Co-Op بازی دارای دو حالت مختلف است که بازیکنان می‌توانند در طی آن، با دوستان خود رقابت کنند. نام این دو بخش checkpoint Race و Crate Combo است. در واقع، با توجه به نام این دو هم می‌توان به هویت آن‌ها پی برد. Checkponit Race حالت مسابقه‌ای است که در آن هر کس سریع‌تر به خط پایان برسد، برنده‌ی بازی خواهد بود. Crate Combo هم با محوریت همان جعبه‌های معروف مجموعه است که باید آن‌ها را به اشکال مختلف نابود کنید و امتیازهای موجود در آن را به دست آورید. اما نکته‌ای که در این میان به شدت حائز اهمیت است، این است که دو بازیکن می‌توانند به صورت Co-Op، تمامی مراحل داستانی بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time را به کمک یکدیگر به اتمام برسانند. همان طور که گفته شد، در طول مراحل داستانی بازیکن می‌تواند از بین دو شخصیت کوکو و کرش کننرل یکی را به دست بگیرد. در واقع، فلسفه‌ی وجود این ویژگی پشتیبانی از حالت Co-Op است که دو بازیکن بتوانند هماهنگ با هم خط داستانی را دنبال کنند.

پلتفرم‌های هدف، قیمت، تاریخ انتشار و جایزه‌های پیش خرید بازی

بازی Crash Bandicoot 4: It's All About Time

در حال حاضر، می‌دانیم که بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time قرار است برای پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان، منتشر شود؛ اما عرضه‌ی آن‌برای رایانه‌های شخصی و نینتندو سوییچ در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و هنوز اطلاعات جدیدی در این زمینه، منتشر نشده است. هم چنین، هنوز خبری از نسخه‌های نسل نهمی برای پلی استیشن 5 و ایکس باکس سریز ایکس (اس) در دسترس نیست و نمی‌دانیم که آیا بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time در نسل نهم هم قابل تجربه خواهد بود یا خیر. البته اگر اخبار مربوط به دنیای بازی‌های ویدیویی را دنیال کرده باشید، می‌دانید که پلی استیشن 5 و ایکس باکس سریز ایکس، می‌توانند از بازی‌های نسل قبل پشتیبانی کنند و به اجرای آن‌ها بپردازند. در نتیجه، اگر نسخه‌ی ارتقاء یافته‌ی بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time هم برای این دو کنسول منتشر نشود، می‌توان با استفاده از قابلیت Backward Comatibility به تجربه‌ی آن پرداخت. اما می‌توان منتظر اخبارها ماند تا متوجه شد که آیا این بازی یک نسخه‌ی ارتقاء یافته برای پلی استیشن 5 و ایکس باکس سریز ایکس هم خواهد داشت یا خیر.

هم چنین، آن دسته از طرفدارانی که برای تجربه‌ی بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time خیلی هیجان زده هستند، باید بدانند که این اثر در تاریخ ۱۱ مهر ۹۹ (۲ اکتبر ۲۰۲۰) در دسترس قرار خواهد گرفت. علاوه بر نسخه‌ی اصلی بازی، بازیکنان می‌توانند همین الان به دانلود نسخه‌ی دمو بازی بپردازند تا پیش از عرضه‌ی رسمی اثر، بیش‌تر با آن آشنا شوند.

همان طور که پیش از این انتظار می‌رفت، بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time قرار است با برچسب قیمت ۶۰ دلاری وارد بازار شود. در واقع، از آن جایی که این بازی حکم یک نسخه‌ی کاملا جدید را دارد و تلاش می کند مجموعه را یک قدم رو به جلو ببرد، قیمت ۶۰ دلاری آن دور از انتظار نبود. آن دسته از بازیکنانی که بازی را پیش خرید کرده باشند، قابلیت دسترسی به اسکین‌های جدید برای دو شخصیت کرش و کوکو را خواهند داشت. علاوه بر این، آن دسته از کسانی که نسخه‌ی فیزیکی بازی را از فرشگاه Game Stop خریداری کنند، یک ساعت شنی زیبا را به عنوان جایزه دریافت خواهند کرد.

اگر قصد دارید پیش از عرضه‌ی بازی Crash Bandicoot 4: It’s All About Time به تجربه‌ی سه گانه‌ی ابتدایی بپردازید و بیش‌تر در جریان داستان قرار گیرید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy مراجعه کنید.

نظر شما در مورد سرنوشت بازی Crash Bandicoot 4: It’s All About Time چیست؟ آیا این بازی می‌تواند مانند نسخه‌های بازسازی موفق ظاهر شود و درآمد زیادی را برای سازندگانش به همراه آورد؟ نظرات خود را در مورد این بازی موردانتظار با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید