اخبار و رویدادها, بازی

کریستوفر نولان و اقتباس از فیلم هایش در بازی های ویدیویی

کریستوفر نولان

کارگردان موفق آثاری موفق هم‌چون میان ستاره‌ای و تلقین، یعنی کریستوفر نولان، در مورد چالش تبدیل یکی از فیلم‌هایش به یک بازی ویدیویی صحبت می‌کند. با تیلنو همراه باشید.

در مصاحبه‌ی جف کیلی، میزبان و خالق مراسم The Game Awards با کریستوفر نولان، مقوله چگونگی تبدیل یکی از فیلم‌های نولان به بازی، به طور کلی مورد بحث قرار گرفت. کیلی ساعاتی بعد گزیده‌ای از صحبت‌های کریستوفر نولان را در جساب توییتر خود منتشر کرد که در واقع مصاحبه‌ای برای تبلیغ آخرین فیلم پر فروش او، یعنی Tenet بود.

در مصاحبه، کریستوفر نولان به سوالاتی در مورد فیلم و طرفداران بازی‌هایی در حال و هوای Tenet، پاسخ داد. مانند چگونگی انتخاب بین پایان‌های مختلف و نظرات او درباره چگونگی طراحی صدا و موسیقی‌های فیلم صحبت شد. اما سوالات فقط در مورد Tenet نبود و یکی از طرفداران از او پرسید که آیا او همیشه علاقه به ساخت یک بازی با اقتباس از یکی از فیلم‌های خودش داشته است یا خیر؟

کریستوفر نولان

پاسخ کریستوفر نولان کمی مبهم بود، اما او نکته‌ای عالی در مورد شباهت‌های روند ساخت و پشت صحنه فیلم‌ها و بازی‌های ویدیویی را بیان کرد. هر دو زمانی طولانی را برای ساخت به خود اختصاص می‌دهند، اما این زمان برای بازی‌ها معمولا طولانی‌تر است. هنگام سبک و سنگین کردن ریسک‌ها و زمان صرف شده برای ساخت یک بازی در مقابل موفقیت آن اثر، نولان به نظر می‌رسد که طرف فیلم سازی را می‌گیرد. او هم‌چنین به اهمیت ساخت یک بازی اشاره کرد که در عین الهام گرفتن از فیلم قبلی خود، کمی متمایز و جدیدتر است و برای چیزهایی فراتر از سرگرمی و وفاداری به نامی تجاری تلاش می‌کند.

این اولین باری نیست که کریستوفر نولان به فکر تبدیل یکی از فیلم‌هایش به یک بازی ویدیویی است، او قبلا به ساخت یک بازی بر اساس فیلم علمی تخیلی ساخت سال 2010 خود بعنی Inception ابراز علاقه کرده بود. این ابراز علاقه، اندکی بعد از اکران فیلم صورت گرفته بود و ظاهرا با مراحل ساخت، فاصله دوری دارد. آثار او کاملا مناسب اقتباس برای بازی‌های ویدیویی به شمار می‌روند و پازل‌ها و معماهایی مانند دنیاهای خواب و رویاگونه در فیلم تلقین دارند که بینندگان در حین تماشا و پیشروی در داستان فیلم، باید به حل آن‌ها بپردازند. اگر چه مجموعه بازی Batman: Arkham ارتباط مستقیمی با برداشت نولان در سری فیلم‌های بتمن محبوب او نداشتند، اما باورش سخت است که موفقیت مجموعه Arkham، تحت تاثیر موفقیت‌ فیلم‌های بتمن نولان که در یک بازه تقریبا نزدیک منتشر شدند، قرار نداشته باشد. استودیوی Remedy نیز قبلا نسبت به ساخت بازی از فیلم‌های نولان، ابزار علاقه کرده بود.

مراسم Game Awards 2020 در ادامه روند فوق‌العاده سال‌های قبل توانست نگاه بسیاری را به خود جذب کند. در بلاگ تیلنو شما می‌توانید جزییات رکورد بیننده های هم زمان در مراسم Game Awards امسال را مشاهده نمایید.

کریستوفر نولان

خبر خوب این است که علی‌رغم این که هنوز هیچ چیز مشخصی در مورد یک بازی با اقتباس از فیلم‌های کریستوفر نولان وجود ندارد، اما او اخیرا درگیر صنعت بازی‌های ویدیویی شده است. در اوایل امسال، چند فیلم نولان مانند شوالیه تاریکی، تلقین، پرستیژ و پیش نمایش فیلم Tenet در حالت Party Royale بازی Fortnite به نمایش درآمدند. آخرین حضور او در مراسم The Game Awards 2020 بود که از او از طریق ویدیو نامزدهای بازی سال یا GOTY را معرفی کرد. اگر این روند ادامه پیدا کند و نولان حتی وقت بیشتری را برای تمرکز روی دنیای بازی‌های ویدیویی صرف کند، احتمال ساخت یک بازی بر اساس یکی از فیلم‌های محبوب او، خیلی دور از ذهن نیست.

مراسم The Game Awards امسال به طور ویدیویی پخش شد اما افراد و چهره‌های سرشناسی در این مراسم حضور داشتند. در بلاگ تیلنو می‌توانید با چهره‌های سرشناس و مجریان حاضر در مراسم The Game Awards 2020 آشنا شوید.

نظر شما در مورد این کارگردان موفق و فیلم‌هایش چیست؟ آیا شما از ورود کریستوفر نولان به صنعت بازی‌های ویدیویی استقبال می‌کنید؟ لطفا نظرات خود را با ما در تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: Gamerant.com

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *