راهنمایی و آموزش, تروفی بازی, راهنمای بازی

راهنمای تروفی بازی Horizon Forbidden West

راهنمای تروفی بازی Horizon Forbidden West

اگر به تازگی با ایلوی در جدیدترین ماجراجویی‌هایش همراه شده‌اید و می‌خواهید علاوه بر پشت سر گذاشتن داستان تروفی‌های بازی را هم به دست آورید، با تیلنو و راهنمای تروفی بازی Horizon Forbidden West همراه شوید.

اگر به دنبال یک تروفی پلاتینیوم ساده برای مجموعه تروفی‌های خود می‌گردید، بازی Horizon Forbidden West گزینه فوق‌العاده مناسبی است. شما برای کسب همه تروفی‌های بازی تنها به ۵۰ درصد از Completion نیاز دارید. در این راه باید داستان اصلی و بخش عمده‌ای از فعالیت‌های فرعی دنیای بازی را تکمیل کنید، از هر Collectible یکی را پیدا کنید (نیاز به پیدا کردن همه آن‌ها نیست) و چندین عدد از ماموریت‌های فرعی مشخص را به به اتمام برسانید. علاوه بر این، باید از تمامی ماشین‌ها (همان ربات‌های موجود در بازی) یکی را بکشید و آن را اسکن کنید. تنها ماشین‌هایی که ممکن است در این میان از دست بدهید و موفق به اسکن آن‌ها نشوید، دو ربات با نام‌های Specter و Specter Prime هستند؛ چرا که تنها در روند داستان با آن‌ها روبرو می‌شوید و قادر به پیدا کردن آن‌ها در شرایط دیگری نخواهید بود. به غیر از این یک مورد، می‌توانید سایر کارها را به صورت مجدد انجام دهید و به این ترتیب، چیز خاصی را از دست نخواهید داد. شما می‌توانید تمام ماشین‌های بازی را در سطح دنیا پیدا کنید و فعالیت‌های فرعی را هم پس از اتمام داستان اصلی، انجام دهید.

در کنار مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم، شما در پایان بازی یک ربات پرنده دریافت می‌کنید که با استفاده از آن، قادر هستید خیلی سریع در نقشه بازی Horizon Forbidden West جا به جا شوید. همچنین سعی کنید در کنار پرداختن به داستان اصلی، فعالیت‌ها و ماموریت‌های فرعی را فراموش نکنید و به صورت مرتب به انجام آن‌ها بپردازید. اگر درجه سختی را روی پایین‌ترین حالت ممکن بگذارید و کار اضافه‌ای انجام ندهید، می‌توانید پس از ۳۰ ساعت تروفی پلاتینیوم را آزاد کنید. به هر حال، در ادامه و در قالب راهنمای تروفی Horizon Forbidden West به نحوه آزاد کردن تمامی تروفی‌ها خواهیم پرداخت.

اما پیش از پرداختن هر موضوعی، اگر قصد دارید به تجربه یکی از بهترین بازی‌های انحصاری پلی استیشن 5 بپردازید، می‌توانید به صفحه اختصاصی بازی Horizon Forbidden West مراجعه کنید.

راهنمای تروفی بازی Horizon Forbidden West
 • میزان سختی کسب تروفی پلاتینیوم: ۳ از ۱۰
 • مدت زمان حدودی برای کسب همه تروفی‌ها: ۳۰ ساعت (در صورتی که درجه سختی را روی پایین‌ترین حالت ممکن بگذارید و کار اضافه‌ای انجام ندهید)
 • تعداد مجموع تروفی: ۵۹ (۱trophy، ۱trophy، ۷trophy، ۵۰trophy)
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: صفر
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: یک عدد (تروفی All Machine Types Scannedtrophy)؛ شما باید برای کسب این تروفی دو ربات با نام‌های Specter و Specter Prime را اسکن کنید که تنها در طی مرحله اصلی Singularity پیدا می‌شوند
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: صفر
 • آیا درجه سختی روی کسب تروفی‌ها تاثیر می‌گذارد؟ خیر؛ شما می‌توانید تمام تروفی‌های بازی را حتی روی Story Difficulty به دست آورید
 • تعداد دفعات مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: یک دور؛ شما می‌توانید تنها با یک دفعه تمام کردن بازی تمامی تروفی‌های موجود را آزاد کنید
 • آیا پس از اتمام داستان، امکان گشتن در محیط وجود دارد: بله؛ شما می‌توانید پس از اتمام داستان اصلی به صورت آزادانه در جهان بازی Horizon Forbidden West گشت و گذار کنید. فقط توجه داشته باشید که امکان انتخاب مرحله‌ها و تجربه مجدد آن‌ها وجود ندارد

اقدامات لازم برای کسب تروفی پلاتینیوم بازی Horizon Forbidden West

قدم اول: اتمام داستان اصلی، اسکن دو ربات Specter و Specter Prime و آزاد کردن Warrior Skills

اول از همه تمرکز خود را روی اتمام داستان اصلی بگذارید. در پایان خط داستانی، یک ربات پرنده می‌گیرد که با استفاده از آن، جا به جایی در سطح نقشه به مراتب آسان‌تر از قبل می‌شود. البته در همین حین بهتر است تکمیل فعالیت‌ها و ماموریت‌های فرعی را هم فراموش نکنید و هر چند تا که شد را انجام دهید. در این میان چند تروفی داستانی هم وجود دارد که به صورت خودکار و با پیشروی در روند داستان آزاد می‌شود. تنها نکته‌ای که نباید آن را به هیچ وجه فراموش کنید، اسکن کردن دو ربات با نام‌های Specter و Specter Prime در طی مرحله Singularity است؛ چرا که در غیر این صورت تروفی مربوط را از دست خواهید داد.

قدم دوم: تکمیل Point of Interestها، Arena، تمام Hunting Trialها، Cauldronها، Melee Pitها، Rebel Campها، Outpostها و Gauntlet Runها

در این قدم باید تمامی Point of Interestها و علامت سوال‌های موجود روی نقشه را پیدا کرده و تکمیل کنید. البته بهتر است در این راه در ابتدا به سراغ Tallneckها بروید و با استفاده از آن‌ها، مِهی که نقشه را پوشانده از بین ببرید. همچنین، بهتر است هرچه زودتر به سراغ Arena بروید تا تیر و کمان فوق‌العاده قدرتمند Death-Seeker’s Shadows را به دست آورید.

قدم سوم: پیدا کردن Collectibleها یا آیتم‌های جمع کردنی

برای کسب تروفی Recovered 5 Different Collectibles و Completed 3 Relic Ruins، باید از هر دسته حداقل یکی از آن‌ها را پیدا کنید. نکته خوبی که در این میان وجود دارد این است که نیازی به پیدا کردن همه آن‌ها نیست و به دست آوردن یکی از آن (در هر دسته) کافی خواهد بود.

قدم چهارم: تروفی‌های مربوط به ماموریت‌های فرعی

در بازی Horizon Forbidden West تنها چند ماموریت فرعی وجود دارد که برای کسب تروفی‌ها، باید به تکمیل آن‌ها بپردازید. در ادامه، می‌توانید نام تروفی‌ها و مرحله‌های فرعی مربوط را مشاهده کنید:

تروفی Chose a Desert Commander:

 1. مرحله Thirst for the Hunt
 2. مرحله The Wound in the Sand
 3. مرحله The Gate of the Vanquished

تروفی Saved the Daunt

 1. مرحله Shadow from the Past
 2. مرحله Shadow in the West
 3. مرحله The Twilight Path
 4. مرحله The Bristlebacks

تروفی Aided Kotallo

 1. مرحله What Was Lost

تروفی Healed the Land-gods

 1. مرحله The Second Verse

تروفی Recovered Alva’s Data

 1. مرحله Forbidden Legacy

 

قدم پنجم: کسب تروفی‌های باقی مانده

هنگامی که کارهای ذکر شده را انجام دادید، تنها چند تروفی فرعی مانند ۶۰ ثانیه روی هوا Glide کردن می‌ماند. پس ابتدا قدم‌های اول تا پنجم را ادامه دهید و اگر در این راه تمامی تروفی‌ها را به دست نیاوردید، به فکر موارد باقی مانده باشید.

Horizon Forbidden West Trophy Guide All Trophies Obtained

تمام تروفی‌های بازی Horizon Forbidden West را به دست آورید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

درست مانند هر اثر دیگری، هنگامی که تمامی تروفی‌های بازی Horizon Forbidden West را به دست آورید، تروفی پلاتینیوم آن به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Reached Level 20

به Level یا سطح ۲۰ برسید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

برای اطلاعات بیشتر به تروفی Reached Level 50 مراجعه کنید.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Reached Level 30

به Level یا سطح ۳۰ برسید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

برای اطلاعات بیشتر به تروفی Reached Level 50 مراجعه کنید.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Reached Level 50

به Level یا سطح ۵۰ برسید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

رسیدن به لول ۵۰ در بازی Horizon Forbidden West زیاد سخت نیست و به احتمال زیاد هنگام کسب سایر تروفی‌ها به این مرز خواهید رسید. تکمیل خط اصلی داستان و انجام ماموریت‌های اصلی، شما را به سطح ۲۵-۳۰ می‌رساند. در همین حال، انجام ماموریت‌های فرعی و کشف کردن Point of Interestها هم تثایر بسزایی در فرآیند Level-Up دارند. اما اگر می‌خواهید هر چه سریع‌تر به لول ۵۰ دست پیدا کنید، راه مناسبی وجود دارد. برای این کار، درجه سختی بازی را روی پایین‌ترین حالت ممکن قرار دهید و به کشتن ربات‌های بزرگ مانند Tremortusk بپردازید. انجام این کار XP زیادی در اختیار شما قرار می‌دهد و در نتیحه، سریع‌تر به سطح ۵۰ خواهید رسید. همچنین توجه داشته باشید که کشتن ماشین‌ها در هنگام شب به مراتب XP بیشتری به همراه دارد. با وجود تمامی این تفاسیر، پیشنهاد ما این است که از روند معمول بازی لذت ببرید و اگر در پایان به سطح ۵۰ نرسیدید، آن وقت دست به کار شوید.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Reached the Daunt

به Daunt برسید و به دنبال راهی به سمت Forbidden West بگردید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

این تروفی داستانی است و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. تروفی مذکور را پس از تکمیل مرحله The Point the Lance به دست خواهید آورد.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Secured Passage to the Embassy

راه خود را به سمت Embassy باز کرده و سپس Danut را به صورت مجدد باز کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

این تروفی داستانی است و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. تروفی مذکور را پس از تکمیل مرحله To the Brink به دست خواهید آورد.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Attended the Embassy

از تله موجود در Embassy جان سالم به در ببرید و سپس راه خود را به سمت Forbidden West باز کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

این تروفی داستانی است و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. تروفی مذکور را پس از تکمیل مرحله The Embassy به دست خواهید آورد.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Established the Base

یک Base of Operation را پاک‌سازی کرده و GAIA را ریبوت کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

این تروفی داستانی است و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. تروفی مذکور را پس از تکمیل مرحله The Eye of the Earth به دست خواهید آورد.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Recovered AETHER

از Kulrut محافظت کرده و AETHER را بازیابی کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

این تروفی داستانی است و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. تروفی مذکور را پس از تکمیل مرحله The Kulrut به دست خواهید آورد.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Recovered POSEIDON

Las Vegas را تخلیه کرده و Poseidon را بازیابی کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

این تروفی داستانی است و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. تروفی مذکور را پس از تکمیل مرحله The Sea of Sands به دست خواهید آورد.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Recovered DEMETER

با Quen روبرو شوید و DEMETER را بازیابی کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

این تروفی داستانی است و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. تروفی مذکور را پس از تکمیل مرحله Seeds of the Past به دست خواهید آورد.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Recovered Beta

سیگنال Beta را دنبال کنید و سپس او را به Base بازگردانید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

این تروفی داستانی است و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. تروفی مذکور را پس از تکمیل مرحله Cradle of Echoes به دست خواهید آورد.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Discovered Faro’s Fate

از وقایع Thebes جان سالم به در ببرید و سپس با Quen دوست شوید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

این تروفی داستانی است و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. تروفی مذکور را پس از تکمیل مرحله Faro’s Tomb به دست خواهید آورد.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Flew on the Wings of the Ten

وارد نبرد شوید و Regalla را شکست دهید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

این تروفی داستانی است و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. تروفی مذکور را پس از تکمیل مرحله The Wings of the Ten به دست خواهید آورد.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Discovered Nemesis

به تهدید Zenith پایان دهید و Nemesis را پیدا کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

مربوط به تروفی از دست دادنی

این تروفی داستانی است و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. تروفی مذکور را پس از تکمیل مرحله Singularity که مرحله پایانی بازی است، به دست خواهید آورد. اما در این بین باید حسابی حواس خود را جمع کنید که چیزی را فراموش نکنید. در طی این مرحله، «باید» دو ماشین با نام‌های Specter و Specter Prime (باس فایت نهایی بازی) را اسکن کنید تا تروفی مربوط به اسکن کردن ماشین‌ها را از دست ندهید. نکته مهمی که وجود دارد، این است که هیچ یک از دو ماشین مذکور در سایر نقاط نقشه پیدا نمی‌شوند و مرحله Singularity تنها شانس شما برای اسکن کردن خواهد بود.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Chose a Desert Commander

به هر دو شخصیت Drakka و Yarra کمک کرده و بهترین گزینه را انتخاب کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

برای کسب تروفی Chose a Desert Commander باید سه مرحله فرعی Thirst for the Hunt، The Wound in the Sand و The Gate of the Vanquished را که در منطقه Arrowhead Settlement واقع هستند، تکمیل کنید. برای اطلاعات بیشتر به ویدیو زیر سر بزنید:

Horizon Forbidden West Trophy Guide Saved the Daunt

تمام مشکلات موجود در منطقه Daunt را حل کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

Daunt نام یکی از منطقه‌های ابتدایی بازی است که در طی مرحله To the Brink به آن می‌رسید. این منطقه از ترکیب دو شهر Chainscrape و Barren Light به وجود می‌آید که شامل چهار ماموریت ضروری برای کسب تروفی هستند. هنگامی که چهار ماموریت فرعی Shadow from the Past، Shadow in the West، The Twilight Path و The Bristlebacks را در سطح Daunt تکمیل کنید، تروفی Saved the Daunt را به دست خواهید آورد. البته منطقه مذکور شامل فعالیت‌ها و ماموریت‌های دیگری هم می‌شود که برای کسب تروفی نیازی به تکمیل آن‌ها نیست. به هر حال، برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از ویدیو زیر بهره ببرید:

Horizon Forbidden West Trophy Guide Aided Kotallo

به Kotallo در ساخت و تست یک دست مکانیکی کمک کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

در این قسمت از راهنمای تروفی بازی Horizon Forbidden West به تروفی Aided Kotallo می‌رسیم. برای کسب تروفی ذکر شده، باید ماموریت فرعی What Was Lost را تکمیل کنید که در طی آن، به کمک شخصیت Kotallo خواهید آمد. برای اطلاعات بیشتر، ویدیو زیر را از دست ندهید:

Horizon Forbidden West Trophy Guide Healed the Land-gods

به شخصیت Zo در ریبوت کردن Land-Gods و نجات Plainsong کمک کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

برای کسب تروفی Healed the Land-gods باید ماموریت فرعی The Second Verse را تکمیل کنید. اگر در انجام آن به مشکل خوردید، می‌توانید از ویدیو زیر بهره ببرید:

Horizon Forbidden West Trophy Guide Recovered Alva’s Data

به شخصیت Alva برای به دست آوردن اطلاعات و نجات Quen کمک کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

برای آزاد کردن تروفی Recovered Alva’s Data باید ماموریت فرعی Forbidden Legacy را برای شخصیت Alva انجام دهید. با مراجعه به ویدیو زیر می‌توانید روند انجام دادن ماموریت را آسان‌تر کنید:

Horizon Forbidden West Trophy Guide First Tallneck Overridden

به روی سر یک Tallneck بروید و به اطلاعات آن دسترسی پیدا کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

برای آزاد کردن این تروفی باید روی سر یک Tallneck (نام ربات‌های بلند و فوق‌العاده بزرگ بازی) بروید و به اطلاعات آن دست پیدا کنید. برای کسب این تروفی، به راهنمای تروفی All Tallnecks Overridden سر بزنید.

Horizon Forbidden West Trophy Guide All Tallnecks Overridden

به روی سر همه Tallneckهای موجود در بازی بروید و تمام اطلاعات آن‌ها را جمع کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

به طور کلی بازی Horizon Forbidden West شامل ۶ عدد Tallneck مختلف می‌شود که پیدا کردن و به دست آوردن اطلاعات آن‌ها، هر دو تروفی First Tallneck Overridden و All Tallnecks Overridden را آزاد خواهد کرد. Tallneckها در واقع Viewpointهای دنیای بازی هستند که دسترسی به آن‌ها، بخش‌های جدید از نقشه را به شما نشان می‌دهد.

هیچ یک از Tallneckها از دست دادنی نیستند و هر وقت که خواستید، می‌توانید به سراغ آن‌ها بروید. البته توجه داشته باشید که موقعیت تنها پنج عدد از این Tallneckها روی نقشه نمایش داده می‌شود و محل قرار گیری یکی از این ربات‌ها، در IOTA Cauldron مخفی شده است. ولی نیازی به نگرانی در مورد این موضوع نیست و به محض تکمیل Cauldron مذکور، Tallneck مورد نظر را هم پیدا خواهید کرد. همچنین، یکی دیگر از Tallneckها پس از اتمام داستان بازی به صورت خودکار Override می‌شود و به همین دلیل، پیش از زمان مقرر شده به آن نخواهید رسید. چهار Tallneck دیگر روی نقشه نمایش داده می‌شوند و می‌توانید به صورت آزادانه به سراغ‌شان بروید. به هر حال اگر در پیدا کردن این ربات‌های غول پیکر به مشکل خوردید، می‌توانید از ویدیو زیر بهره ببرید:

Horizon Forbidden West Trophy Guide First Rebel Camp Completed

اولین Rebel Camp‌ خود را تکمیل کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

برای کسب تروفی First Rebel Camp Completed باید یکی از Rebel Campهای موجود در نقشه را تکمیل کنید که به هیچ وجه کار سختی نیست. برای اطلاعات بیشتر به تروفی Defeated Asera مراجعه کنید.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Defeated Asera

تمام Rebel Campها را کامل کرده و در روند شکست دادن شخصیت Asera، به Erend کمک کنید.

Horizon Forbidden West Trophy Guide

به طور کلی در دنیای هورایزن فوربیدن وست، ۶ عدد Rebel Camp وجود دارد. هنگامی که همه آن‌ها را تکمیل کردید و به Erend در شکست شخصیت Asera کمک رساندید، تروفی Defeated Asera برای شما آزاد خواهد شد. هیچ یک از Rebel Campها از دست دادنی نیست و می‌توانید به صورت آزادانه و هر زمانی که خواستید، به سراغ‌شان بروید.

پس از پاک‌سازی پنج Rebel Camp ابتدایی، برای پیدا کردن ششمین کمپ موجود به منوی Questها بروید و از زبانه Rebel Camps، گزینه First Forge را انتخاب کنید. پس از انجام این کار یک Waypoint روی نقشه ظاهر می‌شود که شما را به سمت شخصیت Erend می‌برد. در ادامه، به Erend در پاک‌سازی آخرین Rebel Camp کمک کنید تا تروفی ذکر شده هم برای شما آزاد شود. اگر در انجام این کار به مشکل خوردید، می‌توانید به ویدیو زیر مراجعه کنید:

Horizon Forbidden West Trophy Guide First Core Overridden

به هسته یک Cauldron بروید و به اطلاعات آن دسترسی پیدا کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

برای کسب این تروفی، به راهنمای تروفی All Cores Overriden مراجعه کنید. فقط توجه داشته باشید که تکمیل Cauldron داستانی برای کسب این تروفی کافی نیست و باید به سراغ یکی از Cauldronهایی که در نقشه بازی قرار دارند، بروید.

Horizon Forbidden West Trophy Guide All Cores Overridden

به هسته تمامی Cauldronهای درون بازی بروید و به اطلاعات آن‌ها دسترسی پیدا کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Horizon Forbidden West به تروفی All Cores Overridden می‌رسیم. به طور کلی، دقیقا ۶ کالدرون در دنیای بازی وجود دارد که برای کسب تروفی مربوطه، باید همه آن‌ها را تکمیل کنید. هیچ یک از این Cauldronها از دست دادنی نیستند و می‌توانید پس از اتمام داستان اصلی به سراغ آن‌ها بروید.

برای تکمیل دو کالدرون اول نیاز به کار خاصی نبوده و کافی است مراحل اصلی داستان را دنبال کنید تا به آن‌ها برسید. بنابراین، بهترین استراتژی ممکن این است که ابتدا داستان اصلی را به پایان برسانید و پس از آن، به سراغ Cauldronهای باقی مانده بروید. کالدرون‌ها مانند سیاه‌چاله‌های زیرزمینی بزرگی می‌مانند که ماشین‌های دشمن سطح آن‌ها را پوشانده‌اند. Override کردن هسته هر یک از کالدرون‌ها، امکان تسخیر دسته جدیدی از ماشین‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد و از این نظر از اهمیت بالایی برخوردار است. برای این کار، کافی است وارد مکان‌های مذکور شوید و با پیشروی در محیط آن‌ها، به هسته اصلی برسید و آن را Override کنید. اگر در پیدا کردن Cauldronها به مشکل خوردید، می‌توانید به سراغ ویدیو زیر بروید:

Horizon Forbidden West Trophy Guide

Obtained 3 Stripes at a Hunting Ground

در هر سه Trail یک Hunting Ground، حداقل یک Qaurter Stripe Mark به دست آورید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

برای کسب این تروفی، به راهنمای تروفی Obtained 3 Stripes at All Hunting Grounds مراجعه کنید.

Horizon Forbidden West Trophy Guide

Obtained 3 Stripes at All Hunting Grounds

در هر سه Trail تمامی Hunting Groundها، حداقل یک Quarter Stripe Mark به دست آورید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

برای کسب این تروفی باید به هر چهار Hunting Ground موجود در نقشه بروید و در طی همه ۱۲ Hunting Ground Trailها حداقل نشان Quarter Stripe برنزی بگیرید. نگذارید اصطلاحات پیچیده توضیحات این تروفی شما را فریب دهند و برای کسب آن، کافی است به هر چهار Hunting Groundهای موجود در نقشه بروید و چالش‌های آن‌ها را تکمیل کنید. در ضمن، نیازی به تکمیل این چالش‌ها در بهترین حالت ممکن نیست و کسب نشان برنز کافی خواهد بود. به محض اینکه هر ۱۲ Trial موجود را پشت سر گذاشتید، تروفی Obtained 3 Stripes at All Hunting Grounds را به دست خواهید آورد. اگر در روند کسب این تروفی به مشکل خوردید، بهتر است از ویدیو زیر بهره بگیرید:

Horizon Forbidden West Trophy Guide All Acquisition Machines Killed

از تمامی Acquisition Machineهای موجود در بازی، حداقل یکی از آن‌ها را بکشید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

برای کسب تروفی All Acquisition Machines Killed، باید از تمامی Acquisition Machineهای موجود در بازی حداقل یکی از آن‌ها را بکشید. البته نیازی به کشتن تمامی Variantهای آن‌ها نیست و کشتن تنها یکی از گونه‌های آن‌ها برای روند کسب تروفی کافی خواهد بود. اگر به دنبال لیست Acquisition Machineهایی که کشتید می‌گردید، به منو Notebook بروید و سپس از گزینه Statistics به بخش Machine Killed مراجعه کنید. شما می‌توانید در ادامه لیست تمامی این ربات‌ها را ببینید و با کلیک روی نام آن‌ها، از محل حضورشان مطلع شوید:

 1. Grazer
 2. Scrounger
 3. Scrapper
 4. Spikesnout
 5. Plowhorn
 6. Charger
 7. Lancehorn
 8. Bristleback
 9. Fanghorn
 10. Widemaw
 11. Glinthawk
 12. Snapmaw
 13. Sunwing
 14. Clamberjaw
 15. Rockbreaker
 16. Tideripper
 17. Frostclaw
 18. Fireclaw
Horizon Forbidden West Trophy Guide All Recon Machines Killed

از تمامی Reconnaissance machineهای موجود در بازی، حداقل یکی از آن‌ها را بکشید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

در دنیای بازی Horizon Forbidden West به طور کلی پنج نوع Reconnaissance machine یا به اختصار Recon Machine وجود دارد. برای کسب تروفی All Recon Machines Killed، باید از هر یک از این ربات‌ها حداقل یک عدد را بکشید. البته از آنجایی که قابلیت کشتن Tallneckها وجود ندارد، باید چهار Recon Machine باقی مانده را شکست دهید. همچنین توجه داشته باشید که کشتن تنها یک عدد از آن‌ها کافی است و نیازی به رفتن به سراغ Variantهای آن‌ها نخواهد بود. اگر می‌خواهید از لیست Recon Machineهای کشته شده مطلع شوید، به منو Notebook مراجعه کنید و از بخش Statistics وارد Machine Killed شوید. در ادامه، می‌توانید لیست تمامی Recon Machineها را ببینید و با کلیک بر نام آن‌ها، متوجه مکان حضورشان شوید:

 1. Burrower
 2. Skydrifter
 3. Longleg
 4. Redeye Watcher
 5. Tallneck (که قابلیت کشتن آن وجود ندارد)
Horizon Forbidden West Trophy Guide All Combat Machines Killed

از تمامی Combat Machineهای موجود در بازی، حداقل یکی از آن‌ها را بکشید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

به طور کلی ۱۵ عدد Combat Machine مختلف در دنیای بازی Horizon Forbidden West وجود دارد که برای کسب تروفی All Combat Machines Killed، باید از تمامی گونه‌های آن‌ها حداقل یکی را بکشید. توجه داشته باشید نیازی به کشتن Variantهای متفاوت کمبت ماشین‌ها نیست و شکست دادن تنها یک گونه از آن‌ها کافی خواهد بود. اگر می‌خواهید از لیست Combat Machineهای کشته شده مطلع شوید، به منو Notebook مراجعه کنید و سپس از بخش Statistic به Machine Killd بروید. شما می‌توانید در ادامه لیست تمامی کمبت ماشین‌ها را مشاهده کنید و با کلیک روی نام آن‌ها، متوجه مکان حضورشان نیز شوید:

 1. Clawstrider
 2. Corruptor
 3. Stalker
 4. Grimhorn
 5. Ravager
 6. Dreadwing
 7. Shellsnapper
 8. Stormbird
 9. Thunderjaw
 10. Scorcher
 11. Slitherfang
 12. Tremortusk
 13. Slaughterspine
 14. Specter
 15. Specter Prime
Horizon Forbidden West Trophy Guide All Transport Machines Killed

از تمامی Transport Machineهای موجود در بازی، حداقل یکی از آن‌ها را بکشید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

به طور کلی پنج Transport Machine مختلف در دنیای هورایزن فوربیدن وست وجود دارد که برای کسب تروفی All Transport Machines Killed، باید از هر کدام از آن‌ها یکی را بکشید. توجه داشته باشید که نیازی به شکست دادن Variantها نیست و کشتن یک عدد از هر پنچ گونه برای آزاد کردن تروفی کافی خواهد بود. اگر می‌خواهید از لیست Transport Machineهای کشته شده مطلع شوید، به منوی Notebook بروید و سپس از بخش Statistics به Machines Killed مراجعه کنید. شما می‌توانید در ادامه لیست تمامی ترنسپورت ماشین‌ها را ببینید و با کلیک روی نام آن‌ها، از محل حضورشان آگاه شوید:

 1. Leaplasher
 2. Bellowback
 3. Shell-Walker
 4. Rollerback
 5. Behemoth
Horizon Forbidden West Trophy Guide Rode All Regular Mounts

سوار سه ربات با نام‌های Charger، Bristleback و Clawstrider شوید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

Chrager، Bristleback و Clawstrider نام سه تا از ماشین‌های دنیای بازی Horizon Forbidden West است که می‌توانید سوارشان شوید و با استفاده از آن‌ها، در سطح نقشه حرکت کنید. البته پیش از هر چیزی، باید قابلیت Override کردن آن‌ها را به دست آورید و سپس باقی کار را انجام دهید. به محض اینکه قابلیت Override کردن آن‌ها آزاد شد، به سمت آن‌ها بروید، دکمه مثلث (:triangle:) را نگه دارید و با زدن دکمه مربع (:square:) سوارشان شوید. این روند را روی هر سه ربات مذکور انجام دهید تا تروفی Rode All Regular Mounts را برای خود آزاد کنید. تماشای ویدیو زیر در این روند به شما کمک خواهد کرد:

Horizon Forbidden West Trophy Guide All Machine Types Scanned

با تمام ماشین‌های بازی مبارزه کرده و آن‌ها را اسکن کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

تروفی از دست دادنی

همان‌طور که پیش از این همه اشاره کردیم، تروفی All Machine Types Scanned از دست دادنی بوده و دو ربات Specter و Specter Prime تنها در طول مرحله اصلی Singularity پیدا می‌شوند. در این بین Specter Prime از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که تنها یک عدد از آن در دنیای بازی یافت خواهد شد. علاوه بر این، راهی برای تکرار مرحله مذکور وجود ندارد و به محض پایان بازی، راه‌حلی برای تجربه مجدد مرحله Singularity وجود ندارد. پس در اولین فرصت ممکن دو ربات مذکور را اسکن کنید تا برای کسب تروفی All Machine Types Scanned، مجبور نشوید همه چیز را از ابتدا آغاز کنید.
از این موضوع که بگذریم، بازی Horizon Forbidden West شامل ۴۳ ماشین مختلف می‌شود که برای آزاد کردن تروفی مذکور، باید تمامی ۴۳ عدد آن‌ها را اسکن کنید. توجه داشته باشید که نیازی به اسکن Variantهای مختلف ماشین‌ها نیست و رفتن به سراغ تنها یک گونه از آن‌ها کافی خواهد بود. برای اطلاع از لیست تمام ماشین‌های اسکن شده، باید به منو Notebook بروید و سپس Machine Catalouge را انتخاب کنید. به هر حال، می‌توانید با بهره‌گیری از ویدیویی که در ادامه قرار می‌گیرد، نحوه پیدا و اسکن کردن تمامی ماشین‌های موجود در بازی را مشاهده کنید:

Horizon Forbidden West Trophy Guide Completed a Long Glide

با استفاده از Shieldwing Glider، بیش از ۶۰ ثانیه و بدون وقفه روی هوا پرواز کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

بری کسب تروفی Completed a Long Glide بازی Horizon Zero Dawn به آیتم Shieldwing نیاز خواهید داشت. Shieldwing نام چتری است که می‌توانید با آن در هوا معلق بمانید و بدون Fall Damage، از ارتفاعات بالا به زمین برسید. به هر حال، بهتر است برای کسب این تروفی مرحله The Wings of the Ten را پشت سر بگذارید؛ چرا که پس از آن می‌توانید ربات‌های پرنده را تسخیر کرده و با استفاده از آن‌ها پرواز کنید.

پس از اینکه سوار یک ربات پرنده شدید، تا جای ممکن ارتفاع بگیرید و به سمت آسمان بروید. سپس، با زدن دکمه مربع (:square:) از ماشین پرنده پیاده شوید. در ادامه، دکمه مربع (:square:) را نگه دارید تا ایلوی Shieldwing را باز کند و بتواند روی هوا معلق بماند. این کار را به مت ۶۰ ثانیه روی هوا انجام دهید و پس از آن، تروفی Completed a Long Glide برای شما آزاد خواهد شد.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Completed 2 Flying Mount Quests

دو ماموریتی که به ماشین پرنده (Flying Mount) نیاز دارد را تکمیل کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

به طور کلی در بازی Horizon Forbidden West چهار ماموریت وجود دارد که برای انجام آن‌ها، به Flying Mount یا همان ماشین‌های پرنده نیاز خواهید داشت. البته برای کسب تروفی، تکمیل دو عدد از آن‌ها کافی خواهد بود و نیازی به رفتن به سراغ هر چهار عدد آن‌ها نیست. این چهار مرحله با نام‌های Shining Example، First to Fly، The Way Home و Tides of Justice شناخته می‌شوند که با تماشای ویدیو زیر، آن‌ها را راحت‌تر انجام خواهید داد:

Horizon Forbidden West Trophy Guide Won 2 Gauntlet Runs

در دو Gauntlet Run مختلف پیروز شوید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

اول از همه باید بدانید که منظور از Gauntlet Runها، همان مسابقه‌هایی است که می‌توانید با استفاده از Mount خود (همان ربات‌هایی که به عنوان اسب از آن‌ها بهره می‌برید) در آن به رقابت با سایرین بپردازید. در دنیای هورایزن فوربیدن وست، چهار Gauntlet Run مختلف وجود دارد که برای کسب این تروفی تنها به پیروزی در دو تا از آن‌ها نیاز خواهید داشت. اولین Gauntlet Run را می‌توانید در دره‌ای که در جنوب غربی The Base قرار دارد پیدا کنید. پس از پیروزی در آن، مسابقه دوم در قالب یک Quest برای شما نمایش داده می‌شود که باید به سراغ آن بروید. در دو عدد از آن‌ها مقام اول را کسب کنید و تروفی Won 2 Gauntlet Runs برای شما خواهد بود.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Completed a Set of Salvage Contracts

تمام ماموریت‌های یک Salvage Contractor را تکمیل کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

Salvage Contractorها که ماموریت‌های مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهند، با علامت صفحات آبی روی نقشه بازی دیده می‌شوند. اولین Salvage Contractor بازی را می‌توانید در فاصله ۳۰۰ متری جنوب غربی منطقه Barren Light پیدا کنید. به طور کلی، در دنیای بازی Horizon Forbidden West چهار Salvage Contractor وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را در سطح نقشه پیدا کنید؛ اما برای کسب این تروفی خاص تنها به یکی از آن‌ها نیاز خواهید داشت. برای این کار کافی است نزد یکی از آن‌ها بروید و تمام ماموریت‌هایی که به شما متحمل می‌کند را به اتمام برسانید. توجه داشته باشید که برای کسب این تروفی، این کار را تنها برای یکی از آن‌ها انجام دهید. اگر در روند کسب تروفی Completed a Set of Salvage Contracts به مشکل خوردید، مراجعه به ویدیو زیر پیشنهاد می‌شود:

Horizon Forbidden West Trophy Guide Completed 4 Rebel Outposts

به چهار Rebel Outpost مختلف بروید، لیدرهای آن‌ها را بکشید و Tag یا علامت‌شان را برای خود بردارید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Horizon Zero Dawn به تروفی Completed 4 Rebel Outposts می‌رسیم. Rebel Outpostها نسخه کوچک‌تر همان Rebel Campها هستند و برای تسخیر آن‌ها باید روند مشابهی را پشت سر بگذارید. برای این کار به دل Rebel Outpostها بروید، رهبر یا لیدر آن‌ها را بکشید و سپس بدنشان را لوت کنید. حالا برای کسب تروفی، این روند را در چهار Rebel Outpost انجام دهید تا کار تمام شود. این پایگاه‌ها رو نقشه با علامت «جمجمه آبی» نمایش داده می‌شوند و می‌توانید با مراجعه به منو Questها، از وضعیت آن‌ها مطلع شوید.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Completed 3 Relic Ruins

سه Relic Ruin مختلف را پیدا کرده و آن‌ها را تکمیل کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

در نقشه هورایزن فوربیدن وست به طور کل ۹ عدد Relic Ruin مختلف وجود دارد. Relic Ruinها یک سری سیاه‌چاله پازل‌محور هستند که برای کسب این تروفی، باید سه عدد از آن‌ها را کامل کنید. هنگامی که روند حل این پازل‌ها را با موفقیت پشت سر بگذارید، یک Relic مخفی به شما داده می‌شود. نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم این است که برای حل این پازل‌ها، به دو قابلیت مختلف نیاز دارید که پس از تکمیل مرحله Seeds of the Past به آن‌ها دسترسی پیدا خواهید کرد. بنابراین بهتر است پیش از رفتن به سراغ Relic Ruinها مرحله مذکور را به اتمام برسانید.

علاوه بر مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم، هیچ یک از Relic Ruinها از دست دادنی نیستند و می‌توانید پس از اتمام داستان اصلی هم به سراغ‌شان بروید. شما می‌توانید هشت Relic Ruin را روی نقشه پیدا کنید و برای مورد نهم، باید به تکمیل ماموریت فرعی Nights of the Lights بپردازید. به هر حال، اگر در روند آزاد کردن تروفی به مشکل خوردید بهتر است ویدیو زیر را از دست ندهید:

Horizon Forbidden West Trophy Guide Completed Arena Challenge Set

یک ست از چالش‌های Arena را تکمیل کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

منطقه The Arena پس از تکمیل ماموریت اصلی The Kulrut در اختیار شما قرار می‌گیرد تا بتوانید به سراغ آن بروید. Arena که با نام کامل The Maw of the Arena شناخته می‌شود، در نزدیکی مرکز نقشه بازی قرار دارد. شما می‌توانید این منطقه را درست در جهت شمالی سکونتگاه The Memorial Grove پیدا کنید.

پس از پیدا کردن این منطقه، به سمت مسئول Arena که با نام Master شناخته می‌شود بروید، با او صحبت کرده و ماموریت Opening the Arena را قبول کنید. پس از تکمیل ماموریت مذکور، دوباره با Master وارد صحبت شوید تا بتواند به سراغ چالش‌ها بروید. حال برای اینکه بتوانید تروفی Completed Arena Challenge Set را آزاد کنید، باید چهار عدد از این چالش‌ها یا جنگ‌ها را روی درجه Easy به پایان برسانید. انجام این چالش‌ها هم کار عجیبی نیست و برای تکمیل‌شان باید ماشین‌ها را تا پیش از اتمام محدودیت زمانی، بکشید. اگر درجه سختی اصلی بازی را روی Story Difficulty بگذارید، این چالش‌ها برای شما دردسر خاصی ایجاد نخواهند کرد. به هر حال، می‌توانید آموزش کامل کسب این تروفی را در ادامه ببینید:

Horizon Forbidden West Trophy Guide

Defeated Machine Strike Challengers

دو دست Machine Strike را در مقابل دو رقیب متفاوت ببرید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

Machine Strike نام یک مینی‌گیم در دنیای بازی Horizon Forbidden West است که می‌توانید در سکونتگاه‌های بزرگ به تجربه آن بپردازید. حال برای کسب تروفی Defeated Machine Strike Challengers، به سراغ دو حریف متفاوت بروید و در بازی Machine Strike به پیروزی برسید. اگر برای کسب این تروفی به کمک بیش‌تری نیاز داشتید، می‌توانید از ویدیو زیر کمک بگیرید:

Horizon Forbidden West Trophy Guide Obtained All Weapon Classes

از تمامی کلاس‌های اسلحه موجود در بازی، حداقل یکی را به دست آورید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

به طور کلی، بازی Horizon Forbidden West شامل ۹ کلاس مختلف اسلحه می‌شود که می‌توانید نام‌های آن‌ها را در ادامه مشاهده کنید:

 1. Hunter Bow
 2. Warrior Bow
 3. Sharpshot Bow
 4. Blastlings
 5. Tripcaster
 6. Ropecaster
 7. Shredder Gauntlet
 8. Spike Thrower
 9. Boltblaster

حالا برای اینکه تروفی Obtained All Weapon Classes را آزاد کنید، باید از هر ۹ کلاس ذکر شده یکی را داشته باشید. راحت‌ترین راه ممکن برای انجام این کار، مراجعه به فروشنده‌ها یا Hunter Merchantهایی است که قادر هستید آن‌ها را در سطح نقشه و سکونتگاه‌های بزرگ پیدا کنید. البته هر یک از این Hunter Merchantها سه اسلحه برای فروش دارند و برای به دست آوردن همه Weaponهای مورد نیاز، باید به چند فروشنده مختلف مراجعه کنید.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Used all Elemental States

تمامی عنصرها یا Elementهای بازی را روی دشمنان خود اعمال کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

در بازی Horizon Forbidden West دقیقا ۶ عنصر یا Elemental Effect وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را روی دشمنان خود اعمال کرده و به آن‌ها ضربه بزنید. حالا برای اینکه بتوانید تروفی Used all Elemental States را به دست آورید، باید از هر ۶ عنصر روی دشمنان خود استفاده کنید. برای این کار دو راه در پیش دارید. برای بهره‌گیری از اولین راه‌، به نقطه ضعف‌های دشمنان خود شلیک کنید تا بالاخره یک Elemental Chain Reaction به وجود آید. اگر این اتفاق رخ دهد، چندین عنصر مختلف روی دشمن اعمال می‌شود و شانس شما را برای کسب تروفی بیش‌تر می‌کند. اما برای انجام راه دوم که روشی مطمئن‌تر است، باید اسلحه‌هایی با عنصرهای مختلف بخرید و با استفاده از آن‌ها آنقدری به یک دشمن شلیک کنید که دایره بالای سر او پر شود. شما می‌توانید عنصر قرار گرفته روی اسلحه‌های خود را در Weapon Wheel یا Inventory مشاهده کنید. به طور کلی، این تروفی به طور خودکار و در حین تلاش برای آزاد کردن تروفی‌های دیگر برای شما آزاد می‌شود؛ پس زیاد نگران آن نباشید. به هر حال، می‌توانید در ادامه لیست تمام عنصرهای موجود در بازی را ببینید:

 • Frost
 • Acid
 • Shock
 • Fire
 • Purgewater
 • Plasma
Horizon Forbidden West Trophy Guide Performed 3 Melee Combos

سه Melee Combo قابل خریدن (قابل آزاد کردن) را به طور موفق انجام دهید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

برای کسب این تروفی باید به منو Skillها مراجعه کنید و سپس از بین گزینه‌های موجود در Warrior Skill Tree، سه Melee Combo متفاوت را بخرید. از جمله این Melee Comboها می‌توانیم به Bloke Breaker، Nora Warrior، Spinning Scythe، The Destroyer و Energy Surge اشاره کنیم. پس از اینکه این قابلیت‌ها را آزاد کردید، از سه عدد از آن‌ها روی دشمنان خود بهره ببرید تا تروفی مورد نظر باز شود. البته توجه داشته باشید که برای انجام این کار، باید از سه Melee Combo مختلف استفاده کنید و حتما با استفاده از آن‌ها به دشمنان ضربه مستقیم بزنید.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Stealth Killed 10 Machines

۱۰ ماشین را با استفاده از مخفی‌کاری بکشید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

برای کسب این تروفی باید از پشت و به آرامی به یک ماشین نزدیک شوید و سپس با فشردن دکمه R1 (:r1:)، آن را به آرامی بکشید. در حین انجام این روند، بهتر است با فشردن دکمه مربع (:square:) به حالت نیم‌خیز یا Crouch درآیید و صدای کم‌تری تولید کنید. البته توجه داشته باشید که کشتن مخفیانه تنها روی برخی از ماشین‌های کوچک و ضعیف ممکن است و نمی‌توانید با استفاده از این روش، دشمنان بزرگ‌تر و قدرتمند را از پا درآورید. Chargerهای برای کسب این تروفی گزینه بسیار مناسبی هستند؛ چرا که می‌توانید آن‌ها را خیلی راحت و به صورت مخفیانه بکشید. به طور کلی، اگر استفاده از مخفی‌کاری در اولویت‌های شما وجود داشته باشد، این تروفی را به صورت طبیعی و خودکار آزاد خواهید کرد.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Tore off 100 Components

۱۰۰ قطعه یا Component را از ماشین‌ها جدا کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

هر ماشینی در دنیای هورایزن فوربیدن وست یک سری نقطه ضعف دارد که می‌توانید به سمت آن‌ها شلیک کنید. برای مثال، نقطه ضعف Sparkerها همان باطری‌هایی است که روی پشت آن‌ها قرار می‌گیرد. حال برای به دست آوردن تروفی Tore off 100 Components بازی Horizon Forbidden West، باید ۱۰۰ عدد از این قطعه‌ها یا Componentها را از ماشین‌ها جدا کنید. به احتمال زیاد خود شما به صورت طبیعی این تروفی را آزاد خواهید کرد؛ اما باز هم سعی کنید همیشه نقطه ضعف دشمنان را نشانه بگیرید.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Picked up 5 Heavy Weapons

از پنج Heavy Weapon مختلف استفاده کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

Heavy Weaponها همان اسلحه‌هایی بزرگی هستند که ایلوی می‌تواند با استفاده از هر دو دست خود آن‌ها را بردارد و با استفاده از تیر محدود آن‌ها، به دشمنان شلیک کند. برای به دست آوردن تروفی Picked up 5 Heavy Weapons هم باید پنج عدد از این Heavy Weaponها را به دست آورید. فقط توجه داشته باشید برداشتن Heavy Weaponهایی که روی زمین یا در دست دشمنان انسان پیدا می‌شوند، بی‌تاثیر است. برای کسب این تروفی، باید به سمت Heavy Weaponهایی که روی بدن دشمنان بزرگ قرار دارند شلیک کنید و باعث افتادن آن‌ها شوید. پس از افتادن این اسلحه‌ها، به سمت‌شان بروید و آن‌ها را بردارید. این عملیات را پنج دفعه تکرار کنید تا این تروفی هم به حساب PSN شما اضافه شود.

ماشین‌هایی که در ادامه نام‌شان را مشاهده می‌کنید، روی بدن خود Heavy Weapon حمل می‌کنند و برای کسب تروفی مذکور مناسب هستند:

 1. Stalker
 2. Grimhorn
 3. Ravager
 4. Dreadwing
 5. Shellsnapper
 6. Thunderjaw
 7. Scorcher
 8. Slitherfang
 9. Tremortusk
 10. Slaughterspine
 11. Specter و Specter
Horizon Forbidden West Trophy Guide 10 Types of Machine Overridden

قابلیت Override یا تسخیر ۱۰ ماشین مختلف را به دست آورید و سپس هر ۱۰ تای آن‌ها را Override کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

شما با تکمیل هر Cauldron، قابلیت Override یا تسخیر ماشین‌های جدیدی را به دست می‌آورید. بنابراین، برای کسب این تروفی بهتر است اول همه Cauldronها را تکمیل کنید تا قابلیت Override تمامی ماشین‌های ممکن را به دست آورید. سپس به صورت مخفیانه از پشت به ماشین‌های نزدیک شوید و با نگه داشتن دکمه مثلث (:triangle:) آن‌ها را Override کنید. البته برخی از ماشین‌ها در این میان استثنا هستند و تکمیل Cauldronها برای به دست آوردن قابلیت تسخیر کردن آن‌ها کافی نخواهد بود. برای این دسته از ربات‌ها، باید به Fabrication Terminal موجود در منطقه The Base بروید و قابلیت Override آن‌ها را بسازید. شما منطقه The Base را پس از تکمیل ماموریت اصلی The Eye of the Earth ملاقات خواهید کرد.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Defeated the Enduring

شخصیت Enduring که به عنوان Melee Master قبیله Tenakth شناخته می‌شود را شکست دهید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

برای اینکه ماموریت The Enduring را آزاد کنید و بتوانید به نبرد با این شخصیت بپردازید، باید اول از همه چهار Melee Pit موجود در نقشه بازی را به اتمام برسانید. البته برای شرکت در Melee Pit‌ها، باید تمامی Melee Skillهای موجود در Warrior Skill Tree را آزاد کنید. هنگامی که ماموریت The Enduring برای شما در دسترس قرار گرفت، آن را به اتمام برسانید تا تروفی Defeated the Enduring برای شما آزاد شود.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Fully Upgraded a Valor Surge

یک Valor Surge را تا بالاترین سطح ممکن Upgrade کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

Valor Surgeهای مهارت‌هایی Passive هستند که می‌توانید آن‌ها را در بخش Skill Tree آزاد کنید. این مهارت‌ها، علامت‌های دایره‌ای شکلی هستند که در مرکز درخت مهارت‌ها دیده می‌شوند و سایر Skillها به آن‌ها متصل هستند. برای آزاد کردن یک Valor Surge، باید در ابتدا Skilleهای متصل شده به آن را بخرید و سپس به سراغ خودش بروید. پس از خرید یک Valor Surge می‌توانید با دکمه مربع (:square:) آن را انتخاب کرده و با نگه داشتن دکمه ضربدر (:x:)، آن را ارتقا دهید. حال برای به دست آوردن تروفی Fully Upgraded a Valor Surge بازی Horizon Forbidden West، باید یکی از همین Valor Surgeها را به سطح سه ارتقا دهید. برای ارتقا گزینه مورد نظر، به همان Skill Pointها نیاز خواهید داشت.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Upgraded 3 Weapons

سه اسلحه مختلف را به بالاترین Level ممکن ارتقا دهید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

بهترین روش ممکن برای انجام این کار، رفتن به سراغ اسلحه‌های Uncommon است که با رنگ سبز نشان داده می‌شوند. شما برای ارتقا این اسلحه‌ها به Common Material نیاز دارید که پیدا کردن آن به هیچ وجه کار سختی نیست. به محض اینکه مواد مورد نیاز را در اختیار داشتید، به یکی از Workbenchهای موجود در نقشه بروید و اسلحه‌های Uncommon خود را سه مرتبه آپگرید کنید. همچنین باید اشاره کنیم که انجام این کار پس از اتمام داستان اصلی راحت‌تر خواهد بود؛ چرا که به احتمال زیاد آن موقع Common Material کافی را خواهید داشت.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Upgraded 3 Outfits

سه Outfit مختلف را تا بالاترین سطح ممکن Upgrade کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

بهترین روش ممکن برای انجام این کار رفتن به سراغ Outfitهای Uncommon است که با رنگ سبز نمایش داده می‌شوند. شما برای ارتقا این Outfitها به مواد اولیه‌ای تحت عنوان Common Material نیاز دارید که پیدا کردن آن‌ها به هیچ وجه سخت نیست. شما می‌توانید برای ارتقا لباس‌های خود به Workbenchهایی بروید که در سراسر نقشه پراکنده شده‌اند و در بیش‌تر سکونتگاه‌های بزرگ وجود دارند. به محض اینکه Common Material کافی داشتید، به Workbenchها بروید و شروع به Upgrade کردن کنید. هنگامی که سه Uncommon Outfit خود را سه مرتبه آپگرید کردید، این تروفی برای شما آزاد خواهد شد. درست مانند تروفی قبلی، بهتر است پس از اتمام خط اصلی داستان به سراغ آزاد کردن آن بروید.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Upgraded Every Pouch Type

Food Pouch، Potion Pouch، Resource Pouch، Trap Pouch و Ammo Pouchهای خود را حداقل یک دفعه آپگرید کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

برای ارتقا دادن همه Pouchها می‌توانید به Workbenchهای مراجعه کنید که در سراسر نقشه پخش شده‌اند. این Pouchها میزان آیتم‌هایی که قادر به حمل کردن هستید را مشخص می‌کنند و با ارتقا آن‌ها، می‌توانید بار بیش‌تری با خود حمل کنید. فقط باید بدانید که برای ارتقا Food Pouch و Potion Pouch، نیاز به انجام یک کار خاص دارید که در ادامه به آن‌ها اشاره می کنیم:

 • Food Pouch: برای اینکه بتوانید Food Pouch خود را ارتقا دهید، باید از Food Merchantهای موجود در نقشه حداقل یک بار غذا بخرید. به محض اینکه اولین غذای خود را خریداری کردید، قابلیت ارتقا Food Pouch در Workbenchها آزاد می‌شود
 • Potion Pouch: برای ارتقا Potion Pouch‌ خود باید از یکی از Herbalist Vendorهای موجود در نقشه، حداقل یک Potion بخرید. پیدا کردن Herbalistها زیاد سخت نیست و می‌توانید آن‌ها را در سکونتگاه‌های بزرگ پیدا کنید.
Horizon Forbidden West Trophy Guide Enhanced Weapon with Coils

دو Coil را برای یک اسلحه واحد انتخاب کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

Coilها آیتم‌های کوچکی هستند که با قراردادن آن‌ها رو اسلحه، ویژگی‌های جدیدی روی اسلحه خود ایحاد می‌کنید. برای آزاد کردن این تروفی هم باید دو Coil را روی یک اسلحه واحد Equip کنید. برای این کار، بهتر است به سراغ یک اسلحه Rare، Very Rare یا Legendary بروید که قابلیت انتخاب دو Coil به صورت همزمان را دارند. اگر هم اسلحه شما جای کافی نداشت، می‌توانید با ارتقا دادن آن این قابلیت را ایجاد کنید. هنگامی که شرایط مناسب را داشتید، به منو Inventory بروید و با زدن دکمه مربع روی اسلحه موردنظر، Coilها را روی آن قرار دهید. به محض اینکه روند مذکور با موفقیت انجام شد، تروفی را به دست خواهید آورد.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Unlocked 3 Weapon Techniques

برای سه کلاس اسلحه مختلف، یک Weapon Technique آزاد کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

Weapon Techniqueها قابلیت‌هایی هستند که می‌توانید با مراجعه به Skill Tree آن‌ها را آزاد کنید. این Weapon Techniqueها Comboهای جدید را به اسلحه شما اضافه می‌کنند تا بتوانید حملات جدیدی روی دشمنان انجام دهید. به هر حال، برای کسب این تروفی باید برای سه کلاس اسلحه مختلف، یک Weapon Technique آزاد کنید. توجه داشته باشید که این کار را برای سه اسلحه مختلف انجام دهید و سه Weapon Technique را برای یک اسلحه واحد آزاد نکنید. برای خرید Weapon Techniqueها هم به Skill Point نیاز خواهید داشت که از طریق تکمیل ماموریت‌ها و شکست دادن دشمنان به دست می‌آید.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Skill Tree Learned

تمام مهارت‌های یکی از شاخه‌های Skill Tree را آزاد کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

Skill Tree بازی Horizon Forbidden West شامل ۶ شاخه مختلف می‌شود که برای کسب تروفی Skill Tree Learned، باید تمام مهارت‌های موجود در یکی از این شاخه‌ها را بخرید و تمام آن‌ها را آپگرید کنید. در ادامه می‌توانید نام این ۶ شاخه و تعداد Skill Pointهای لازم برای خرید تمامی مهارت‌های آن‌ها را مشاهده کنید:

 • Warrior (به ۳۱ عدد Skill Point نیاز دارید)
 • Trapper (به ۲۰ عدد Skill Point نیاز دارید)
 • Hunter (به ۲۹ عدد Skill Point نیاز دارید)
 • Survivor (به ۲۹ عدد Skill Point نیاز دارید)
 • Infiltrator (به ۲۷ عدد Skill Point نیاز دارید)
 • Machine Master (به ۲۶ عدد Skill Point نیاز دارید)

همان‌طور که خود شما متوجه شدید، شاخه Trapper نیاز به Skill Point کم‌تری دارد و در نتیجه، زودتر به آن خواهید رسید. کافی است تمامی مهارت‌های این شاخه را بخرید و سپس آن‌ها را تا جای ممکن آپگرید کنید تا تروفی برای شما آزاد شود.

Horizon Forbidden West Trophy Guide Recovered 5 Different Collectables

یک Survey Drone، یک Black Box، یک Relic Ruin، یک Vista Point و یک Signal Tower را تکمیل کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

موارد ذکر شده کالکتیبل‌هایی هستند که برای به دست آوردن تروفی Recovered 5 Different Collectables، باید از هر دسته یکی از آن‌ها را پیدا کنید. به عبارتی دیگر، پیدا کردن یک Survey Drone، یک Black Box و… کافی خواهد بود و به چند عدد از آن‌ها نیاز نخواهید داشت. برای اطلاعات بیش‌تر روی لینک‌هایی که در ادامه قرار می‌گیرند کلیک کنید:

Horizon Forbidden West Trophy Guide Used Dye Flowers

از Dye Flowerها برای آزاد و انتخاب کردن رنگ جدید برای لباس‌های خود استفاده کنید

Horizon Forbidden West Trophy Guide

اول از همه باید بدانید که برای عوض کردن رنگ لباس خود به Dyerها نیاز خواهید داشت. Dyerها فروشنده‌های خاصی هستند که می‌توانند رنگ لباس شما را تغییر دهند. البته برای این کار، به Bloomها نیاز دارید که در توضیحات تروفی از آن با نام Flower یاد شده است. شما می‌توانید این Bloomها را در دامنه و نوک کوهستان‌ها پیدا کنید. به محض پیدا کردن Bloom کافی، به یکی از سه Dyer موجود در بازی سر بزنید و با عوض کردن رنگ لباس خود، تروفی Used Dye Flowers را آزاد کنید.

در این قسمت به پایان راهنمای تروفی بازی Horizon Forbidden West می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا موفق به کسب تروفی پلاتینیوم بازی شدید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Powerpyx

اینستاگرام تیلنو
author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *