راهنمای بازی‌های موبایل, موبایل

بازی Call of Duty Mobile: هرآنچه باید درباره Zombies Mode بدانید

بازی Call of Duty Mobile: هرآنچه باید درباره Zombies Mode بدانید

Zombies Mode در بین طرفداران فرنچایز Call of Duty طرفداران زیادی دارد. بازی Call of Duty Mobile نیز در سال‌های اخیر به شدت محبوب شده است و کاربران زیادی به آن علاقه‌مند شده‌اند. ما در این مقاله قرار است هرآنچه باید درباره Zombies Mode بازی Call of Duty Mobile بدانید، با شما به اشتراک بگذاریم. پس در ادامه همراه تیلنو باشید.

Zombies Mode در مجموعه Call of Duty همیشه بین طرفداران این فرنچایز محبوبیت زیادی داشته است. این حالت اولین بار در نسخه World at War معرفی شد و توانست علاقه طرفداران را تا به امروز حفظ کند. پس از عرضه بازی Call of Duty Mobile، به شکل قابل توجهی بازیکنان صریحتا اشاره می‌کردند که این اثر نیز نیاز به بخش زامبی دارد.

شرکت اکتیویژن (Activision) با اضافه کردن Zombies Mode در رویدادهایی با بازه زمانی محدود، به انتظارات مخاطبان پاسخ داد. این رویدادها به بازیکنان اجازه می‌داد که بخش زامبی را به همان شکل و شمایل کلاسیک روی نقشه‌های قدیمی آثاری نظیر بازی Call of Duty: Black Ops II تجربه کنند. همچنین حالت‌های مورد علاقه طرفداران از نسخه‌های مختلف کالاف دیوتی نیز به این اثر اضافه شده بود. پس از غیبتی طولانی مدت، بخش زامبی بار دیگر به بازی Call of Duty Mobile بازگشته است. گرچه این بخش با حالت‌های پیشین که مدت‌ها به آن‌ها عادت کرده بودیم، کاملا متفاوت است. اگر می‌خواهید اطلاعات زیادی از این بخش به دست آورید در ادامه با ما همراه باشید.

این بخش شباهتی به Zombies Modeهای کلاسیک این فرنچایز ندارد

بازی Call of Duty Mobile: هرآنچه باید درباره Zombies Mode بدانید

بازیکنانی که از Undead Siege (این نام برای بخش جدید Zombies Mode در نظر گرفته شده است) انتظار ارائه بخش زامبی به صورت کلاسیک دارند، احتمالا ناامید خواهند شد. این بخش هیچ شباهتی به حالت زامبی در نسخه‌های Black Ops یا حتی به روز رسانی‌های پیشین خود کالاف دیوتی موبایل ندارد.

در Zombies Mode بازی Call of Duty Mobile خبری از گیم‌پلی سرعتی، سراسر اکشن و نقشه‌ی محدود نیست. در عوض این بخش پر شده از راه‌ها و مسیرهای مرموز و تمام حوادث Undead Siege در نقشه بتل رویال (Battle Royal) به وقوع می‌پیوندند. حالا شما با یک Zombies Mode در حالت جهان‌باز (Open World) طرف هستید. عناصر مشخصی از بخش زامبی کلاسیک باقی مانده‌اند که برای نمونه می‌توان به Perk-a-Cola و Mystery Boxes اشاره کرد.

چرخه روز و شب نقش کلیدی دارد

شما در حالت Undead Siege تنها یک هدف اصلی دارید و آن هم زنده ماندن است. بازی دارای دو حالت مختلف به نام‌های Casual و Hard است. شما در حالت Casual باید سه شبانه روز در نقشه Isolated که پر از زامبی است، زنده بمانید. در حالی که در حالت Hard باید پنج شبانه روز از پایگاهتان محافظت کنید.

شما در طول روز باید تمرکز خود را روی جمع کردن تجهیزات و منابع باارزش نظیر Aether Essence بگذارید. اگر چنین رویکردی داشته باشید، می‌توانید شب‌ها را راحت‌تر سپری کنید. با وجود این که در طول روز نیز می‌توانید دشمنان را در نقشه پیدا کنید، تعقیب و هدف قرار دادن آن‌ها احتمالا به نفع‌تان نخواهد بود. زیرا در طول شب تک تک گلوله‌ها برایتان ارزشمند خواهند بود. شما باید شب‌ها از پایگاهتان دربرابر هجوم ارتش مردگان محافظت کنید. در نتیجه نباید اوضاع طوری پیش رود که مجبور شوید به فکر پیدا کردن مهمات بیشتر بیفتید.

وقایع تنها در یک منطقه مشخص رخ می‌دهند

بازی Call of Duty Mobile: هرآنچه باید درباره Zombies Mode بدانید

برخلاف هرآنچه در بخش زامبی نسخه‌های عرضه شده توسط استودیو Treyarch از فرنچایز Call of Duty شاهدش بودیم، Undead Siege به شما اجازه انتخاب نقشه نمی‌دهد. در واقع شما در این نسخه می‌توانید تنها در یک منطقه که بزرگتر از آثار پیشین است، به بازی مشغول شوید. این نقشه که Isolated نام دارد، برای افرادی که بخش بتل رویال بازی کالاف دیوتی موبایل را تجربه کرده‌اند، کاملا آشنا است.

علی‌رغم ارائه مکان‌ها، بافت‌ها و تجهیزات مشابه، نقشه Isolated در Undead Siege با آنچه از بخش بتل رویال به خاطر دارید، به صورت تمام و کمال تفاوت دارد. بخشی از نقشه که این حالت از آن استفاده می‌کند، تحت تاثیر شدید Aether قرار گرفته است. Aether همان چیزی است که در ابتدا موجب گسترش زامبی‌ها شد. از همین رو، نقشه بازی تاریکتر و خالی‌تر شده است. حالا آن مکان‌هایی که برایمان آشنا بود، دیگر آن حس و حال قبل را ندارند و ظاهر جدیدی به خود گرفته‌اند.

بخش چند نفره اهمیت زیادی دارد

کار تیمی همیشه در Zombies mode بازی‌های قبلی کالاف دیوتی نقش محوری داشته است. اما در این آثار برای کمک کردن به یکدیگر در کشتن زامبی‌ها و یاری رساندن به سایر اعضا برای احیا شدن، محدودیت داشتید. بازیکنان در اکثر مواقع باید تلاش می‌کردند که خودشان از خودشان محافظت کنند و خبری از کمک دیگری نبود. گیم‌پلی بخش چند نفره در Undead Siege کمی تفاوت دارد. در واقع هدف اصلی در این بخش محافظت از پایگاه تیم به مدت سه تا پنج شب است. همه اعضای تیم باید علاقه‌مند به کار تیمی باشند و در ارتقا دادن شرایط منابع نباید از هیچ تلاشی فروگذاری کنند.

این همکاری‌ها در ساخت Turretها بسیار اهمیت دارند. اگر یکی از بازیکنان مشغول کاری نظیر تعویض یا تعمیر Turretها است، باید سایر بازیکنان هوای او را داشته باشند. این وابستگی متقابل که بین بازیکنان به وجود می‌آید، جذابیت Undead Siege را بیشتر می‌کند. در نتیجه می‌توان از این ویژگی به عنوان خصوصیتی جذاب در بازی Call of Duty Mobile یاد کرد.

پایگاه از همیشه آسیب‌پذیرتر است

بازی Call of Duty Mobile: هرآنچه باید درباره Zombies Mode بدانید

برخی ممکن است بر این عقیده باشند که عناصر ساخت پایگاه معرفی شده در Zombies mode مجموعه Call of Duty از زمان نسخه Black Ops تاکنون، به بازیکنان کمک زیادی کرده‌اند. در واقع شما در آن آثار می‌توانستید با چوب، در و پنجره را محکم کنید و این امر موجب می‌شد که زامبی‌ها نتوانند به راحتی وارد پایگاه شوند. هرچند در Undead Siege بازی کالاف دیوتی موبایل پایگاه‌ها شرایط متفاوتی را نسبت به سایر نسخه‌های این فرنچایز دارند.

20 ثانیه پیش از غروب خورشید همه بازیکنان به صورت خودکار به پایگاه‌شان انتقال پیدا می‌کنند. تنها چند لحظه بعد آن‌ها مورد هجوم ارتش مردگان قرار می‌گیرند. تنها راه محافظت از پایگاه ساخت Turret، اتکا به کار تیمی و جمع‌آوری هرچه بیشتر مهمات در طول روز است. اگر در بخش Undead Siege پایگاهتان تحت هجوم زامبی‌ها از بین رفته و با خاک یکسان شود، شما شکست خواهید خورد.

مهمات در طول شب کمیاب هستند

کمبود مهمات هیچگاه در نسخه‌های قبلی مجموعه Call of Duty مسئله مهمی نبوده‌اند. در نتیجه این جنبه از گیم‌پلی بخش Undead Siege ممکن است رویکرد علاقه‌مندان به این فرنچایز را دست‌خوش تغییراتی کند.

از آن جایی که کمی پیش از غروب خورشید بازیکنان به پایگاه‌شان منتقل می‌شوند، جمع کردن مهمات در طول روز باید وظیفه اصلی تمام اعضای تیم باشد. زمانی که در پایگاه مستقر می‌شوید، فقط با صرف هزینه و خریدن می‌توانید مهماتتان را افزایش دهید. همچنین زامبی‌های کشته شده نیز مقداری مهمات دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اما خریدن مهمات در طولانی مدت برایتان گران تمام خواهد شد.

بخش Undead Siege فعلا محدودیت زمانی دارد

بازی Call of Duty Mobile: هرآنچه باید درباره Zombies Mode بدانید

زمانی که بخش Undead Siege در دسترس قرار گرفت، سازندگان بازی Call of Duty Mobile اعلام کردند که این حالت با محدودیت زمانی همراه است. با اعلام این موضوع بسیاری از بازیکنان خشمگین شده و از آن ناامید شدند. مخصوصا کسانی که به اضافه شدن بخش زامبی به صورت دائمی امیدوار بودند.

کمی بعد اکتیویژن اذعان داشت که محدودیت زمانی در Undead Siege ممکن است برداشته شود. در واقع اگر سازندگان بازخوردهای مثبتی از طرف بازیکنان در طولانی مدت دریافت کنند، این بخش را دائمی خواهند کرد. به عبارت دیگر این بازیکنان هستند که مشخص می‌کنند این بخش به اندازه کافی خوب است یا نه. البته مطمئنا بخش Undead Siege در بازی کالاف دیوتی موبایل در طول زمان به روز رسانی‌های مختلفی دریافت خواهد کرد.

سیستم لوت آشنا

سیستم لوت در بخش Undead Siege بازی Call of Duty Mobile ترکیبی از گیم‌پلی آشنا در بخش بتل رویال و مکانیسم‌های مربوط به بخش زامبی در نسخه‌های قدیمی است. از جمله موارد مشترک در این موضوع می‌توان به Perk-a-Colas و Mystery Boxes اشاره کرد. هر یک از این دو می‌توانند تاثیر قابل توجهی در افزایش شانس محافظت از پایگاه داشته باشند.

در ادامه برای کسانی که آشنایی زیادی با Zombies Mode ندارند، این دو مورد را معرفی می‌کنیم. Mystery Boxes اساسا به صورت اتفاقی سلاح‌های مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد. در نتیجه این شانس وجود دارد که در همان اوایل بازی سلاح قدرتمندی را به دست آورید. از طرف دیگر Perk-a-Colas به بازیکنان به صورت اتفاقی Perkهای گوناگون می‌دهد.

برخی زامبی‌ها زره دارند

بازی Call of Duty Mobile: هرآنچه باید درباره Zombies Mode بدانید

در بخش Undead Siege انواع مختلفی از زامبی‌ها وجود دارند که شناختن و عادت کردن به آن‌ها زمان‌بر خواهد بود. در اوایل شب هیولاهای ضعیف‌تر حمله به پایگاه را آغاز می‌کنند، اما رفته رفته با گذر زمان سر و کله دشمنان سرسخت‌تر پیدا می‌شود.

سگ‌های شکاری (Hound) سریع و چابکی در این بخش حضور دارند که اندکی از زامبی‌های معمولی خطرناک‌تر هستند. اما چالش واقعی دست و پنجه نرم کردن با Wardenها است. آن‌ها زامبی‌هایی عظیم‌الجثه هستند که زره به تن دارند و برای نابود کردنشان باید چندین خشاب از گلوله‌هایتان را مصرف کنید. بهترین راه برای مقابله با Wardenها، همان رویکرد کلیشه‌ای و قدیمی در ژانر زامبی‌ها است. در واقع شما باید سر آن‌ها را هدف بگیرید تا شلیک‌هایتان موثرتر واقع شوند. همچنین استفاده از نارنجک نیز می‌تواند بسیار کارآمد باشد.

این بود هرآنچه باید از Zmobies Mode بازی Call of Duty Mobile می‌دانستید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. نظر شما درباره بخش زامبی بازی کالاف دیوتی موبایل جیست؟ آیا از این بخش راضی هستید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: GameRant

اینستاگرام تیلنو
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

1 نظر در “بازی Call of Duty Mobile: هرآنچه باید درباره Zombies Mode بدانید

  1. محمد پارسا گفت:

    ببینید من ی چیز فهمیدم
    داشتم حالت زامبی بازی می کردم بعد اشتباهی دستم رف رو دکمه ی نایف و نزدیک ی واردن بودم بعد دو تا ضربه خورد با چاقو بعد مرد در ضمن شب سوم بودم گفتم بدونین
    در ضمن از نظر من بزرگ ترین مشکل اون زامبی گنده های دارای تفنگ رگباری و ingiter ها (اونایی که منفجر میشن ) هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *