یادداشت, راهنمای خرید بازی PS4, راهنمای خرید بازی PS5

بازی The Last of Us 2: آیا اضافه شدن حالت بتل رویال منطقی است؟

بازی The Last Of Us Part 2

مدتی پیش شایعاتی مبنی بر اضافه شدن حالت بتل رویال به بازی The Last of Us 2 منتشر شد. در این مطلب بررسی می‌کنیم آیا چنین اقدامی از سوی استودیو ناتی داگ منطقی است؟ با تیلنو همراه باشید.

سبک بتل رویال (Battle Royale) حاصل ترکیب گیم‌پلی آثار چند‌نفره رقابتی و آرکید با المان‌های بقا شامل جمع‌آوری لوت و پیدا کردن آیتم‌های مختلف است. بازی‌های H1Z1 ،DayZ و PUBG موجب شدند که ژانر بتل رویال به اوج محبوبیت و شهرت رسیده و آثاری مشهور و مختلفی همچون بازی‌های Apex Legends، Call of Duty: Warzone و Fortnite در این سبک ساخته شوند. با این وجود که سری The Last of Us تفاوت‌های بسیاری با آثار اشاره شده دارد، اما وجود المان‌های ترس و بقا شامل جمع‌آوری مهمات و اسلحه‌های پراکنده شده در محیط و گشت و گذار در ساختمان‌های متروکه موجب شده که مجموعه مذکور تجربه‌ای مشابه با آثار بتل رویال را ارائه دهد.

بخش چند‌نفره بازی The Last of Us دارای سیستمی به نام Faction بود که بازیکنان در قالب آن باید جناح خود را از بین Hunters و Fireflies انتخاب کنند. استفاده از این سیستم در قالب حالت بتل رویال بسیار منطقی خواهد بود. قرار گرفتن ماهیت ترس و بقای بازی مذکور، در کنار سیستم Faction موجود در بخش چند‌نفره، موجب خلق تجربه‌ای بی‌نظیر از بتل رویال خواهد شد. ظاهرا استودیو ناتی داگ دقیقا چنین هدفی را دنبال می‌کند؛ زیرا فردی با بررسی دیتای بازی The Last of Us 2 چندین آیتم استفاده نشده، پیدا کرده که به بخش چند‌نفره اشاره دارند. بزرگترین مدرک برای این امر، نقشه‌ای است که چندین نقطه مهم از دنیای بازی لست آف آس 2 را نشان می‌دهد. این آیتم را می‌توان به معنای اضافه شدن حالت بتل رویال به بخش چند‌نفره در نظر گرفت. حال در این مطلب قصد داریم دلایل منطقی بودن این اقدام احتمالی استودیو ناتی داگ را بررسی کنیم.

سیستم Faction و ارتباط با بخش بتل رویال

بازی The Last of Us 2

با در نظر گرفتن تغییرات و نو‌آری بالقوه سیستم Faction در دنباله بازی The Last of Us، اضافه شدن حالت بتل رویال بسیار منطقی خواهد بود. طرفداران زیادی وجود ندارد که انتظار حضور همزمان ۱۵۰ بازیکن به صورت همزمان در سیاتل را داشته باشند. با این حال یک نسخه کوچک از آن در کنار سیستم فوق‌العاده Faction تجربه‌ای هیجان‌انگیز خواهد بود. هم از نظر شرایط محیط و هم از نظر تعداد بازیکنان، حالت بتل رویال سری The Last of Us در حد و اندازه‌های آثار مشهور و بزرگ سبک مذکور عمل نخواهد کرد. این امر از آن جهت است که سری لست آف آس به عنوان آثار انحصاری پلتفرم پلی استیشن باقی خواهند ماند و لزوما تمامی طرفداران این سری علاقه‌مند به تجربه حالت بتل رویال نخواهند بود.

با این حال، در مقیاس کوچکتر و به لطف گیم‌پلی فوق‌العاده و عالی بازی The Last of Us 2، اضافه کردن حالت بتل رویال (یا تجربه‌ای مشابه سبک بتل رویال)، بر پایه و اساس سیستم Faction که امتحان خود را پس داده، خواهد بود. برای مثال، می‌توان انتظار داشت که این حالت شبیه به بازی Escape from Tarkov بوده و گیم‌پلی مشابه آن ارائه دهد. پیروزی در این اثر، تنها منوط به تبدیل شدن به تنها بازمانده نیست، بلکه بازیکنان باید وظایف خاصی را انجام دهند و از محل خارج شوند. محیط‌های موجود در کمپین داستانی بازی The Last of Us 2 به شدت مناسب این گیم‌پلی خواهند بود؛ زیرا بسیاری از مکان‌ها و محیط‌های سیاتل، بزرگ و پر از بخش‌های مختلف هستند.

دیتای استخراج‌شده خبر از بخش بتل رویال می‌دهد

سری The Last of Us

دیتای استخراج‌شده از بازی The Last of Us 2، نشان می‌دهد که احتمالا قبل از انتشار این اثر، وجود حالت بتل رویال برنامه‌ریزی شده بود. بازیکنان نقشه‌ای را در فایل‌های بازی لست آف آس 2 پیدا کرده‌اند که مکان‌های قابل مشاهده در کمپین داستانی را نشان می‌دهد. از این مکان‌ها می‌توان به مسافرخانه‌ای که الی و جول در یک بخش فلش بک وارد آن می‌شوند و بندری که ابی اقدام مبارزه و تعقیب تامی می‌کند، اشاره کرد. این نقشه یک آیتم فیزیکی است که احتمالا همانند کمپین داستانی، امکان استفاده و بررسی مناطق مختلف به واسطه آن وجود دارد. نقشه به دست آمده به حدی بزرگ است که می‌توان آن را به معنای وجود حالت چند‌نفره سندباکس در نظر گرفت.

فراتر از نقشه، چندین Asset دیگر نیز در دیتای استخراج‌شده وجود دارد که در بخش تک‌نفره استفاده نشده و احتمالا در بخش چند‌نفره مورد استفاده قرار خواهند گرفت. یکی از غیر‌منتظره‌ترین این موارد، آیتمی به نام listen-mode-device است که به احتمال زیاد بازیکنان به کمک آن قادر خواهند بود دشمنان را با استفاده از قدرت شنوایی پیدا کنند. همچنین آیتمی به نام collar نیز دیده شده که احتمالا به استفاده از سگ‌ها در حالت چند‌نفره اشاره دارد. علاوه بر این، آیتم handheld-tv در دیتای استخراج‌شده وجود دارد که بازیکنان می‌توانند به کمک آن مناطق مختلف را زیر نظر بگیرند. تمامی آیتم‌ها دارای پسوند یکسان mp هستند که به بخش چند‌نفره اشاره دارند.

بتل رویال The Last of Us 2 مورد رضایت طرفداران قرار می‌گیرد؟

بازی The Last of Us 2

تمامی موارد به دست آمده در دیتای استخراج‌شده، نشان از ساخت بخش چند‌نفره با محوریت سیستم Faction توسط استودیو ناتی داگ دارند. با این وجود که هیچ‌یک از Asset‌ها به طور مشخص به اضافه شدن بخش بتل رویال اشاره نمی‌کنند، اما می‌توان نشانه‌ها را به آن ربط داد. وجود یک نقشه در مقیاس بزرگ به همراه تجهیزات مختلف، به نوعی به حالت سندباکسی اشاره می‌کنند که به بخش چند‌نفره بازی The Last of Us 2 اضافه خواهد شد.

با این وجود، همچنان این سوال باقی می‌ماند که آیا طرفداران سری The Last of Us میل و رغبتی به تجربه حالت بتل رویال اثر ترس و بقا و زامبی‌محور ناتی داگ دارند یا خیر؟ همچنین تا‌کنون مشخص نشده که حالت مذکور از سیستم Faction بهره خواهد برد یا سیستمی کاملا جدید ایجاد خواهد شد. این سیستم طرفداران بسیاری دارد و علی‌رغم خاموش شدن سرور‌ها، هنوز افراد زیادی خواهان تجربه آن هستند. بر همین اساس اگر باری دیگر از سیستم مذکور استفاده شود، انتظار می‌رود طرفداران بخش چند‌نفره بازی The Last of Us به بخش بتل رویال اقبال نشان دهند. علاوه بر این، عدم وجود رقیب و جایگزین یکی از دلایلی است که به استقبال از بتل رویال و بخش چند‌نفره لست آف آس 2 منجر خواهد شد.

در صورتی که تا‌کنون بازی The Last of Us 2 را تجربه نکرده‌اید، با مراجعه به لینک‌های زیر می‌توانید اقدام به تهیه این اثر کنید:

نظر شما راجع به حالت بتل رویال و بخش چند‌نفره بازی لست آف آس 2 چیست؟ آیا بازیکنان از آن استقبال خواهند کرد؟ نظرات خود را با تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gamerant

اینستاگرام تیلنو

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *