بازی, نمایش و پیش نمایش, یادداشت

پنج شخصیت شروری که دوست داریم در بازی Spider-Man: Miles Morales مشاهده کنیم

بازی Spider-Man: Miles Morales

با وجود فاصله‌ای کم‌تر از یک ماه تا انتشار، هنوز اطلاعات جامعی در مورد داستان بازی Spider-Man: Miles Morales و شخصیت منفی اصلی آن وجود ندارد. با این شرایط، نبرد مایلز مورالس با کدام یک از شخصیت‌های شرور دنیای مرد عنکبوتی جذاب‌تر خواهد بود؟

بازی Spider-Man: Miles Morales

سونی با معرفی نسخه‌ی جدید بازی مرد عنکبوتی در مراسم رونمایی از ظاهر پلی استیشن 5، قدم محکمی در زمینه‌ی بازی‌های انحصاری برداشت. البته این موضوع آنقدرها هم غیرقابل انتظار نبود؛ چرا که احتمال ساخت نسخه‌ی جدید یکی از پرفروش‌ترین مجموعه‌های PS4، می‌تواند به فروش کنسول بیش‌تر در روزهای پس از عرضه‌ی PS5، تبدیل شود. بازی Spider-Man: Miles Morales به عنوان یک بازی AAA، قصد دارد تا در حد توان خود بازیکنان را به خرید کنسول نسل نهمی سونی تشویق کند.

«مایلز مورالس» قرار نیست ادامه‌ی مستقیمی بر خط اصلی داستانی بازی Marvel’s Spider-Man باشد، اما می‌خواهد به عنوان یک بازی جدید با داستانی فرعی، از ارزش‌های نسخه ی ۲۰۱۸ دفاع کند. صد در صد بازی Spider-Man: Miles Morales شباهت‌های زیادی با نسخه‌ی اصلی خواهد داشت، چرا که اکثر مکانیک‌های آن بازی بدون اعمال هیچ تغییری وارد مایلز مورالس شده‌اند. البته این بدان معنی نیست که بازی جدید تنها یک کپی بی ارزش خواهد بود، بلکه قرار است با یک سری تغییرات نه چندان چشم گیر در گیم پلی و اضافه کردن شخصیت‌های منفی جدید، اهدافی که در سر می‌پروراند را بر کرسی بنشاند. حال سوالی که ممکن است در این میان برای طرفداران پیش بیاید، این است که چه شخیت‌های شرور یا ویلن‌هایی (Villain) قرار است به مبارزه‌ با مایلز بپردازند؟

پنج شخصیتی که دوست داریم در بازی Spider-Man: Miles Moralesحضور یابند

بازی Spider-Man: Miles Morales
The Prowler
بازی Spider-Man: Miles Morales

یکی از بزرگ‌ترین پچش‌های داستانی دنیای کمیک بوک، مربوط به رابطه‌ی مایلز مورالس و دایی او، یعنی آرون دیویس (Aaron Davis) است. این شخص که با نام Prowler شناخته می‌شود، دلیل اصلی شناخته شدن مایلز در دنیای ابر قهرمانی مرد عنکبوتی است. شاید اگر چنین شخصی وجود نداشت، هیچ موقع نام مایلز مورالس را نمی‌شنیدیم.

از نظر بسیاری از طرفداران، آرون دیویس نزدیک‌ترین فرد به مایلز است و می‌تواند به عنوان بهترین دشمن او هم ایفای نقش کند. مهم‌ترین نکته در مورد رابطه‌ی مایلز و آرون، این است که مایلز تا سال‌ها پیش دایی خود به عنوان یک دستیار، فعالیت می‌کرد. در نهایت و پس از تلاش‌های فراوان، مایلز می‌تواند از چنگال آرون فرار کند و به مرد بالغی تبدیل شود که روزی آرزویش را در ذهن داشت. هم چنین، این داستان با شعار تبلیغاتی بازی، یعنی بزرگ‌تر باش و خودت باش (Be Greater، Be Yourself)، همخوانی کاملی دارد.

The Bombshells
بازی Spider-Man: Miles Morales

بمب شل‌ها (The Bombshells)، یک مادر و دختر هستند که به عنوان شخصیت منفی، در مجموعه کتاب‌های Ultimate Spider-Man حضور یافتند. به وجود آمدن این دو شخصیت منفی، به خاطر رابطه‌ای است که مایلز با دختر جوان گروه Bombshells، یعنی لانا، دارد.

بازی Marvel’s Spider-Man، نهایت تلاش خود را انجام داد تا بتواند رابطه‌ی معمولی مری جین و پیتر پاکر را به شکل زیبایی به تصویر بکشد. حال، استودیو Insomniac‌ می‌تواند با نمایش دادن رابطه‌ی لانا و مایلز، داستان جذاب‌تری را نسبت به نسخه‌ی اصلی روایت کند. در واقع، مری جین و پیتر پارکر مانند یک زوج کاملا معمولی به نظر می‌رسند و تنها وجه عجیب آن‌ها، ابرقهرمان بودن پیتر است. اما رابطه‌ی لانا و مایلز به خاطر مشکلاتی که بین آن‌ها پیش می‌آید، پتاسنیل بسیاری برای توسعه و جذاب‌تر شدن دارد. در برخی از کمیک‌ها، لانا تا مرحله‌ای پیش می‌رود که حتی قصد جان مایلز را می‌کند.

The Venom
بازی Spider-Man: Miles Morales

ونوم (The Venom)، به اندازه‌ی کافی در بازی‌های ویدیویی مربوط به مرد عنکبوتی حضور داشته است و با هنر هشتم چندان غریبه نیست. اما موردی که باید به آن اشاره کنیم، این است که اکثر بازیکنان هنگام تجربه‌ی Marvel’s Spider-Man، جای خالی او را حس کردند. شاید بتوان نام ونوم را به عنوان محبوب و معروف‌ترین شخصیت منفی دنیا مرد عنکبوتی ثبت کرد. اما نکته‌ای که احتمال حضور او در بازی Spider-Man: Miles Morales را کم می‌کند، اشاره‌ی مستقیم به ونوم در پایان بندی نسخه‌ی ۲۰۱۸ است. با این تفاسیر، استودیو Insomniac قصد دارد ونوم را برای بازی اصلی و جنگ با پیتر پارکر نگه دارد.

به هر حال، جذابیت نبرد ونوم و مرد عنکبوتی می‌تواند آنقدر جذاب باشد که به عنوان شخصیت منفی اصلی یکی از بازی‌های Insomniac قرار بگرید. کسی چه می‌داند، شاید یک روز توسعه دهندگان این بازی تصمیم گرفتند که دنیای ابرقهرمانی مخصوص به خود را پی ریزی کنند.

Mysterio
بازی Spider-Man: Miles Morales

یکی از قدیمی‌ترین و جذاب‌ترین دشمن‌های مرد عنکبوتی، میستریو (Mysterio)، بوده است. این شخصیت در کمیک و انیمیشن‌های فراوانی حضور یافته و به عنوان یک شخصیت محبوب شناخته می‌شود. اهمیت میستریو برای مارول آنقدر زیاد است که وظیفه‌ی ایفای نقش این شخصیت را در فیلم Spider-Man: Far From Home، به بازیگر گران قیمتی مانند جیک جینهال داد. هم چنین، جالب است بدانید که در یکی از کمیک‌ها، مایلز مورالس و پیتر پارکر با هم متحد می‌شوند تا بتوانند میستریو را در چندین بعد مختلف شکست دهند.

موضوع متحد شدن مایلز و پیتر، می‌تواند به شکل جذابی در دنیای بازی‌های ویدیویی پیاده شود. اگر تریلرهای اخیر بازی Spider-Man: Miles Morales را مشاهده کرده باشید، به احتمال زیاد متوجه حضور خود پیتر پارکر شده‌اید. شاید استودیو اینسامنیاک گیمز پیتر را به خاطر کمک کردن به مایلز به داستان اضافه کرده . شاید این دو یک بار دیگر با هم متحد شوند و به جنگ میستریوی قدرتمند بروند. اگر می‌خواهید با قدرت‌های Mysterio بیش‌تر آشنا شوید، باید بدانید که او می‌تواند با استفاده از قدرت‌های خود، ذهن افراد دیگر را دچار توهم و ترس کند، دقیقا مانند کاری که دکتر کرین در دنیای بتمن انجام می‌دهد.

Green Goblin
بازی Spider-Man: Miles Morales

آن طور که اطلاعات می‌گویند، ظاهرا قرار است حضور پیتر پارکر در بازی Spider-Man: Miles Morales به حداقل برسد و در صحنه‌های کوتاهی وارد داستان شود. دلیل این کار مشخص نیست اما ظاهرا استودیو Insomniac Games سعی می‌کند که رابطه‌ی دانش آموز-معلمی مانندی میان پیتر و مایلز به وجود نیاید. شاید دلیل این همه فاصله انداختن، جدا نگه داشتن داستان‌های مایلز و پیتر است. شاید سازندگان فکر می‌کنند که جدا بودن داستان‌های این دو بازی، می‌تواند مجموعه‌ی مرد عنکبوتی را پویاتر نگه دارد. کاری با درست یا نادرست بودن این کار نداریم، اما این حرف‌ها به این معنی نیست که شاهد یک Cross Over میان دنیای این دو بازی نباشیم. همان طور که اشاره شد، حضور پیتر در بازی Spider-Man: Miles Morales کوتاه است، اما این موضوع بدان معنی نیست که هرگز حضور پیدا نمی‌کند. بنابراین، ممکن است همه‌ی این ماجراها، به یک اتفاق غم انگیز و مرگ یکی از شخصیت‌های اصلی تبدیل شود.

اما همه‌ی این حرف‌ها چه ربطی به Green Goblin داشت؟ در یکی از کمیک بوک‌های The Ultimate Spider-Man، پتیر پارکر به دست Green Goblin کشته می‌شود و طرفدارن را به شدت شوک زده می‌کند. تصور این که روزی استودیو ایناسمنیاک دست به کار مشابهی بزند، به هیچ وجه بعید نیست. شاید همه‌ی این اتفاقات به نتیجه‌ی مهم و تراژدیک‌تر از آن چه که در ذهن داشتیم تبدیل شود. هر چند همه‌ی این مسائل هنوز در حد حدس و گمان هستند و در حال حاضر حتی از هویت شخصیت منفی بازی Spider-Man: Miles Morales هم خبر نداریم. البته با توجه به آن چه که در تریلرهای چند روز اخیر مشاهده شده، کرگدن یا همان Aleksei Mikhailovich در مایلز مورالس حضور خواهد یافت؛ اما از آن جایی که این شخصیت آنقدرها هم جذاب و پیچیده نیست، بدون شک به عنوان آنتاگونیست اصلی بازی در نظر گرفته نخواهد شد.

در پایان اگر قصد دارید پیش از عرضه‌ی بازی Spider-Man: Miles Morales به آخرین بازی استودیو Insomniac بپردازید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Marvel’s Spider-Man مراجعه کنید.

نظر شما در مورد آنتاگونیست‌های احتمالی بازی Spider-Man: Miles Morales چیست؟ وجود کدام شخصیت منفی می‌تواند شما را از لحاظ جذابیت داستانی مطمئن کند؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “پنج شخصیت شروری که دوست داریم در بازی Spider-Man: Miles Morales مشاهده کنیم

  1. امیررضا محمدی گفت:

    دیگه این چه بازی از آب در بیاد خدا می دونه..
    امیدوارم تمام این شخصیتهایی که نام بردین توی بازی باشن.

    1. ارحام ادبخواه گفت:

      به غیر از خود ونوم احتمال حضور بقیه‌ی Villain ها وجود داره؛ همون طور که گفته شد احتمالا ونوم تو نسخه‌ی بعدی بازی Spider-Man وجود داره.

دیدگاهتان را بنویسید