راهنمایی و آموزش, تروفی بازی, راهنمای بازی

راهنمای تروفی بازی Forspoken

راهنمای تروفی بازی Forspoken

بازی Forspoken که به تازگی منتشر شده، یک ماجراجویی هیجان انگیز است که در زمره آثار اکشن-نقش آفرینی قرار می‌گیرد. اگر به تازگی به سراغ این بازی رفته‌اید و می‌خواهید علاوه بر ماجراجویی در سرزمین Athia به کسب تروفی‌ها هم بپردازید، با تیلنو و راهنمای تروفی بازی Forspoken همراه شوید.

راهنمای تروفی فورِسپوکن

ظاهرا امسال سال خوبی برا طرفداران دنیاهای جادوگری است. بازی Hogwarts Legacy قرار است به زودی منتشر شود و Forspoken هم همین حالا در دسترس کاربران PC و PS5 قرار دارد. Forspoken یک بازی اکشن، نقش آفرینی، جهان باز با تمرکز روی استفاده از جادو است که توسط استودیو Luminous Production ساخته شده است. این استودیو که بیش‌تر به خاطر ساخت بازی Final Fantasy 15 شناخته می‌شود، در جدیدترین پروژه خود باز هم ایده‌های جاه طلبانه‌ای به کار می‌گیرد و مخاطب‌های خود را به یک دنیای جادویی، زیبا و پر از شگفتی می‌فرستد. دنیایی پر از ناشناخته‌ها که به آن قدم می‌گذارید و باید با استفاده از پارکور و جادو، آن را از دست نیروهای شیطانی آزاد کنید.

داستان بازی Forspoken در مورد دختر جوانی با نام Frey است که در نیویورک زندگی می‌کند. اما زندگی Frey علاقه زیادی به اتفاقات عجیب دارد و در ادامه همین استدلال، او به صورت اتفاقی وارد دنیایی خیالی و فانتزی با نام Athia می‌شود. اما شخصیت مورد بحث در این دنیا دیگر یک دختر بچه معمولی نیویورکی نیست و از قدرت‌های فراطبیعی برخوردار است. پس از ورود به Athia و ملاقات شگفتی‌ها و تهدیدهای آن، Frey باید تمام تلاش خود را برای پیدا کردن راه نجان و مقابله با تهدیدها به کار بگیرد. به هر حال اگر به تازگی به سراغ این بازی رفته‌اید و می‌خواهید علاوه بر لذت از داستان تروفی‌ها و چالش‌های آن را هم پشت سر بگذارید، راهنمای تروفی بازی Forspoken را از دست ندهید.

راهنمای تروفی بازی Forspoken

نقشه کلی تروفی‌ها

 • درجه سختی کسب تروفی پلاتینیوم: 3 از 10
 • مدت زمان مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: 40 الی 60 ساعت (اگر روی درجه سختی پایین به تجربه بازی بپردازید و فقط به سمت انجام کارهای تروفی محور بروید می‌توانید همه تروفی‌ها را در مدتی نزدیک به 40 ساعت انجام دهید)
 • تعداد تروفی‌های آفلاین: 54 (1trophy، 2trophy، 7trophy، 44trophy)
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: صفر؛ بازی Forspoken یک تجربه کاملا تک نفره و آفلاین است و شامل تروفی‌های آنلاین نمی‌شود
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: صفر؛ با این حال برخی از تجهیزات یا Equipmentها از دست دادنی هستند که باید آن‌ها را در رویدادهای فرعی به دست آورید. انجام این کار برای تروفی Kit and Caboodle پیشنهاد می‌شد (هرچند که توضیحات تروفی پافشاری خاصی روی این موضوع ندارد)
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: صفر
 • آیا درجه سختی روی روند کسب تروفی‌ها تاثیرگذار است؟ خیر؛ شما می‌توانید تمام کارهای لازم را روی آسان‌ترین درجه سختی یا Difficulty موجود به انجام برسانید. تازه اگر به دنبال تجربه راحت‌تری هستید می‌توانید در منو تنظمات گزینه‌هایی نظیر Auto-Evasion، Auto-Use Health Flasks، Very Fast Stamina Recovery و Decreased Damage Received و موارد مشابه را فعال کنید
 • تعداد دفعات مورد نیاز برای کسب تروفی پلاتینیوم: شما می‌توانید با اتمام یک باره داستان تمامی تروفی‌های موجود را آزاد کنید
 • آیا پس از اتمام داستان امکان گشت و گذار در نقشه بازی وجود دارد؟ بله، پس از اتمام داستان می‌توانید به جهان آزاد بازی برگردید و کارهای باقی مانده مورعلاقه‌تان را انجام دهید. فقط توجه داشته باشید که گزینه‌ای با نام Chapter Select وجود ندارد
Forspoken Trophy Guide Forspoken

تمام تروفی‌های بازی Forspoken را به دست آورید

Forspoken Trophy Guide

درست مانند هر اثر دیگری، برای اینکه بتوانید تروفی پلاتینیوم بازی Forspoken را به دست آورید باید سایر تروفی‌های آن را آزاد کنید. لازم به ذکر است برای کسب تروفی پلاتینیوم نیازی به خرید DLC و پرداخت‌های درون برنامه‌ای نخواهد بود.

Forspoken Trophy Guide Attachments

یک دستبند طلایی مرموز را پیدا کنید

Forspoken Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر اول داستان به دست خواهید آورد.

Forspoken Trophy Guide Stuck

وارد یک دنیای خطرناک اما زیبا شوید

Forspoken Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر دوم داستان به دست خواهید آورد.

Forspoken Trophy Guide The Interloper

 برای انتقام از یک دشمن خطرناک قسم بخورید

Forspoken Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر سوم داستان به دست خواهید آورد.

Forspoken Trophy Guide What Must Be Done

از یک موقعیت خطرناک کابوس وار جان سالم به در ببرید

Forspoken Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر چهارم داستان به دست خواهید آورد.

Forspoken Trophy Guide Might and Main

از یک رقابت در قلعه‌ای بزرگ پیروز بیرون بیایید

Forspoken Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر پنجم داستان به دست خواهید آورد.

Forspoken Trophy Guide Damned If You Do…

شیرینیِ صلح و تلخیِ فاجعه را مزه کنید

Forspoken Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر ششم داستان به دست خواهید آورد.

Forspoken Trophy Guide The Hue of Blue

خود را به عدالت جهان Athia بسپارید

Forspoken Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر هفتم داستان به دست خواهید آورد.

Forspoken Trophy Guide The Truth Will Out

در امتحانی پیروز شوید که به معنی پایان همه امتحان‌ها است

Forspoken Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر هشتم داستان به دست خواهید آورد.

Forspoken Trophy Guide Breaking Point

متوجه یک حقیقت تلخ شوید و یک حقیقت تلخ دیگر را هم قبول کنید

Forspoken Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر نهم داستان به دست خواهید آورد.

Forspoken Trophy Guide None the Wiser

از یک درگیری در جهانی پیچیده و پر از آشوب پیروز خارج شوید

Forspoken Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر دهم داستان به دست خواهید آورد.

Forspoken Trophy Guide Forspoken

سرنوشت یک جهان را در دستان خود نگه دارید

Forspoken Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر یازدهم داستان به دست خواهید آورد. هنگام رسیدن به لحظات پایانی چپتر 11 با یک دو راهی سخت روبرو می‌شوید. اگر پورتال سمت چپ را انتخاب کنید به سمت ادامه داستان راهنمایی می‌شوید و در صورت انتخاب پورتال سمت راست، داستان را به اتمام می‌رسانید. بنا بر همین موضوع بهتر است پورتا سمت چپ را ترجیح دهید تا ادامه داستان را ببینید. البته اگر پورتال سمت راست را هم انتخاب کنید اتفاق بدی رخ نخواهد داد و با بازگشت به برهه پیش از انتخاب مورد بحث، می‌توانید یک بار دیگر تصمیم گیری کنید.

Forspoken Trophy Guide Awakening

برای نجات نسل بشر به زندگی یک اهریمن بزرگ پایان دهید

Forspoken Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر دوازدهم داستان به دست خواهید آورد. توجه داشته باشید که Awakening آخرین تروفی داستانی راهنمای تروفی بازی Forspoken است و پس از آن، با تیتراژ آخر روبرو خواهید شد. بازی مورد بحث به طور کلی شامل 12 چپتر داستانی می‌شود.

Forspoken Trophy Guide Rebirth

نیازهای مردم شهر Cipal را برطرف کنید

Forspoken Trophy Guide

پیش از هر نکته‌ای باید اشاره کنیم که بازی Forspoken از ماموریت‌های فرعی با نام Detour یاد می‌کند. بنابراین هر وقت که در مورد Detourها حرف زدیم باید بدانید که منظور در واقع همان Side Questها یا ماموریت‌های فرعی است. با گذر از این مسئله باید بدانید که لازمه آزاد کردن تروفی Rebirth، تکمیل یک Detour با نام Cipal Reborn محسوب می‌شود. اما برای اینکه بتوانید به سراغ این ماموریت فرعی بروید باید ابتدا داستان را به آخر رسانده و هر 12 چپتر داستانی موجود را تکمیل کنید. پس از اتمام داستان یک فایل ذخیره دستی یا Manual Save به وجود آورید و سپس در منو اصلی بازی گزینه Continue را فشار دهید. پس از انجام این کار و تکمیل خط اصلی داستان، Detourهای جدیدی در دسترس قرار می‌گیرند که پیش از این وجود نداشتند.

حال برای آزاد کردن تروفی مورد بحث پس از انجام کارهای ذکر شده به شهر Cipal بروید و با شخصیت Pilo در منطقه پایینی شهر صحبت کنید. پس از صحبت کردن با وی یک ماموریت فرعی جدید با نام Cipal Reborn به وجود می‌آید که باید آن را به اتمام برسانید. هنگامی که این Detour را پشت سر گذاشتید تروفی Rebirth برای شما آزاد خواهد شد.

Forspoken Trophy Guide Promises

به یک فرد بسیار خاص قول بدهید

Forspoken Trophy Guide

تروفی Promises بازی Forspoken به ازای تکمیل ماموریتی فرعی با نام Lost Lullabies به دست می‌آید که آن را پس از اتمام داستان اصلی (پس از تکمیل هر 12 چپتر روایی) پیدا خواهید کرد. برای شروع باید به قسمت بالایی شهر Cipal بروید و با شخصیتی با نام Johedy صحبت کنید که در میان پله‌ها ایستاده است. در ادامه باید Detour مورد بحث را به اتمام برسانید تا این تروفی هم به اکانت PSN شما اضافه شود.

Forspoken Trophy Guide Moves

با رقصیدن تحسین شخصیت Mighty Pilo را به دست آورید

Forspoken Trophy Guide

برای کسب این تروفی باید داستان را به اتمام برسانید و سپس به سراغ یک Detour با نام Cipal Reborn بروید که در راهنمای تروفی Rebirh به آن اشاره کردیم. پس از انجام این ماموریت فرعی به سراغ یک Detour با نام Dancing in Cipal: Encore بروید و در ادامه یک Detour دیگر با نام Dancing in Cipal: Finale را هم به پایان برسانید. برای شروع مرحله Dancing in Cipal: Encore باید شخصیت Pilo را در Cipal Tavern ملاقات کنید و برای مرحله Dancing in Cipal: Finale، باز هم به همین مکان باز گردید. حال باید تمامی این مرحله‌ها را طبق راهنمایی‌های بازی تمام کنید و تروفی Moves را به نام خود بزنید.

Forspoken Trophy Guide Remembrance

برای درگذشتگان دعا کنید

Forspoken Trophy Guide

Remembranceها در واقع رویدادهایی فرعی هستند که در حین انجام آن‌ها، در شمالی‌ترین نقطه Cipal به دعا کردن می‌پردازید. این Remembranceها با علامت سوال زرد روی نقشه نمایان می‌شوند و با مراجعه به آن‌ها، می‌توانید برای لیست مشخصی از افراد دعا کنید. به طور کلی چهار نفر برای دعا کردن وجود دارند که با دنبال کردن خط داستانی، دین خود را نسبت به سه نفر از آن‌ها ادا می‌کنید. اما موضوع برای نفر چهارم کمی متفاوت به نظر می‌رسد. شما برای دعا کردن برای شخصیت Cinta باید در ابتدا داستان اصلی را تمام کنید، ماموریت فرعی Lost Lullabies را به اتمام برسانید و سپس به سراغ شخصیت Johedy در Cipal شمالی بروید. هنگامی که ماموریت مربوط به این شخصیت را به اتمام رساندید به نقطه Remembrance بازگردید و برای Cinta هم دعا بخوانید. پس از انجام این کارها بالاخره تروفی Remembrance را به دست خواهید آورد.

Forspoken Trophy Guide A Roaring Trade

Poppetها را با تمامی آیتم‌های موجود معاوضه کنید

Forspoken Trophy Guide

به طور کلی 9 عدد Poppet در بازی Forspoken وجود دارد که آن‌ها را در ازای تکمیل 9 ماموریت فرعی با نام Chasing Cat به دست خواهید آورد ( هر یک از این مرحله‌های فرعی یک Poppet را در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید با بهره گیری از آن‌ها آیتم‌های جدید پیدا کنید. علاوه بر این باید بدانید که تمامی این Detourها در شهر Cipal آغاز می‌شوند و با علامت روی نقشه نشان داده می‌شوند. هنگامی که با مراحل Chasing Cat برخورد کردید باید گربه‌های مورد نظر را تا جای ممکن دنبال کنید و در انتها، Poppetهای مورد بحث را بردارید تا ماموریت به اتمام برسد. البته این گربه‌ها ممکن است در حین خط اصلی داستان بازی ناپدید شوند تا نتوانید به سراغشان بروید. اما نگران نباشید؛ چرا که آن‌ها پس از پایان داستان به شکل مجدد در دسترس‌تان قرار خواهند گرفت. بنا بر همین موضوع هیچ یک از Chasing Catها از دست دادنی نیستند و می‌توانید بعدها در شهر Cipal به طور مجدد آن‌ها را ببینید.

حالا هنگامی که هر 9 ماموریت مورد بحث را به اتمام رساندید و Poppetهای موجود در آن‌ها را به دست آوردید، باید به سراغ فروشنده‌ها یا Merchantهای موجود در شهر Cipal بروید. هنگامی که این فروشنده‌ها را ملاقات کردید کافی است Poppetهای خود را با آیتم‌هایشان عوض کنید و در ادامه، تروفی A Roaring Trade را به دست آورید.

Forspoken Trophy Guide Outdoorsperson

یک کمپ به راه بیندازید

Forspoken Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Fospoken به تروفی Outdoorsperson می‌رسیم که برای به دست آوردن آن، باید یک کمپ به راه بیندازید. خود بازی در طی چپتر سوم داستان و پیش از رفتن به سمت شهر Cipal نحوه درست کردن کمپ‌ها را به شما آموزش می‌دهد. هنگامی که نحوه برپا کردن کمپ‌ها را یاد گرفتید باید مقادیر کافی از Firewood جمع کنید و سپس به دنبال یک نقطه مناسب بگردید. هنگامی که یک مکان مناسب برای کمپ کردن پیدا کردید کافی است دکمه D-Pad پایین (:down:) را نگه دارید تا خود بازی ادامه کارها را انجام دهد. در واقع اگر مکان انتخاب شده مناسب باشد، خود بازی به صورت خودکار یک کمپ جدید ایجاد خواهد کرد.

توجه داشته باشید که درست کردن این Campها محدودیت خاصی ندارد و پس از چپتر سوم، در صورت داشتن Firewood کافی می‌توانید به کمپ زدن بپردازید. بنابراین نگرانی خاصی در این باره وجود ندارد و می‌توانید در زمان دلخواه خودر تروفی Outdoorsperson را آزاد کنید. پیدا کردن Firewoodها هم کار سختی نبوده و می‌توانید آن را با گشت و گذار در نقشه بازی به Inventory خود بیفزایید.

Forspoken Trophy Guide Pilgrimage: Initiate

اولین Monument خود را ملاقات کنید

Forspoken Trophy Guide

هنگامی که برای اولین بار یک Monument را ملاقات کنید تروفی Pilgrimage: Initiate را به دست خواهید آورد. برای اطلاعات بیش‌تر به تروفی Pilgrimage: Adpet سر بزنید.

Forspoken Trophy Guide Pilgrimage: Novice

20 عدد از Monumentها را ملاقات کنید

Forspoken Trophy Guide

برای به دست آوردن تروفی Pilgrimage: Novice باید 20 عدد از Monumentهای موجود در بازی Forspoken را ملاقات کنید. برای اطلاعات بیش‌تر به تروفی Pilgrimage: Adept سر بزنید.

Forspoken Trophy Guide Pilgrimage: Adept

50 عدد از Monumentها را ملاقات کنید

Forspoken Trophy Guide

بازی Forspoken به طور کلی شامل 54 عدد Monument مختلف می‌شود که برای کسب سه تروفی Pilgrimage: Initiate، Pilgrimage: Novice و Pilgrimage: Adept باید 50 عدد از آن‌ها را ملاقات کنید. Monumentها در واقع یک سری سازه مقدس (یا بهتر است بگوییم تاریخی) هستند که پس از ملاقات و تعامل با آن‌ها در برخی از زمینه‌ها ارتقا می‌یابید. توجه داشته باشید که برای آزاد کردن سه تروفی مذکور با Monumentها معمولی کار داریم و اشاره‌ای به سایر سازه‌های مشابه که نام‌های متفاوتی دارند نخواهیم داشت. هیچ یک از این سازه‌های مقدس از دست دادنی نیستند و حتی پس از اتمام داستان می‌‌توانید به سراغ‌شان بروید.

هنگامی که با این Monumentها برخورد کردید کریستال‌های پیرامون‌شان را نابود کنید تا با ارتقا Statهای خود روبرو شوید. البته که رسیدن به این سازه‌ها و شکستن کریستال‌ها نیازمند یک سری سکوبازی یا Platforming است که برخی از آن‌ها کمی چالش برانگیز به نظر می‌رسد. البته این چالش‌ها پس از اتمام داستان و آزاد کردن قابلیت Teleport راحت‌تر می‌شوند. هنگامی که این قابلیت را به دست آوردید می‌توانید با فشردن همزمان دو دکمه L3 و R3 به مکان‌های غیرقابل دسترس بروید. علاوه بر این‌ها باید اشاره کنیم که Monumentها با علامت روی نقشه نشان داده می‌شوند. هنگامی که به نقاط جدید پای بگذارید و مِه روی نقشه را از بین ببرید، می‌توانید هر چه راحت‌تر به سراغ این سازه‌های جذاب بروید.

Forspoken Trophy Guide Explorer: Seeker

10 عدد از Point of Interestها را ملاقات کنید

Forspoken Trophy Guide

هنگامی که 10 عدد از Points of Interestها را ملاقات کنید این تروفی را به دست خواهید آورد. برای اطلاعات بیش‌تر به تروفی Explorer: Trailblazer مراجعه کنید.

Forspoken Trophy Guide Explorer: Pathfinder

50 عدد از Points of Interestها را دنبال کنید

Forspoken Trophy Guide

هنگامی که 50 عدد از Points of Interestها را ملاقات کنید این تروفی را به دست خواهید آورد. برای اطلاعات بیش‌تر بهتر است به سراغ راهنمای تروفی Explorer: Trailblazer بروید.

Forspoken Trophy Guide Explorer: Trailblazer

100 عدد از Points of Interestها را ملاقات کنید

Forspoken Trophy Guide

برای اینکه بتوانید سه تروفی Explorer: Seeker، Explorer: Pathfinder و Explrer: Trailblazer را به دست آورید باید حداقل 100 عدد از Points of Interestها را ملاقات کنید. Points of Interestها که می‌توانیم از آن‌ها با نام Collectible هم یاد کنیم، علامت‌های زرد رنگ روی نقشه هستند که باید به سراغ‌شان بروید و آن‌ها را از نزدیک ببینید. در ادامه می‌توانید تعداد و نام این Points of Interestها را مشاهده کنید:

 • 4 عدد Abomination
 • 25 عدد Cave
 • 26 عدد Cognoscent Guild
 • 21 عدد Fortress
 • 13 عدد Locked Labyrinth
 • 8 عدد Relic of Tanta
 • 36 عدد Ruin (یا همان روستاهای متروکه)
 • 4 عدد Tanta Gate (که سه عدد از آن‌ها را در طی داستان ملاقات می‌کنید)
 • 11 عدد Trace
 • 39 عدد Village

به غیر از موارد اشاره شده سایر علامت‌های زرد روی نقشه ارتباطی به تروفی Explorer: Trailblazer ندارند و رفتن به سراغ آن‌ها به آزاد شدن تروفی مورد نخواهد انجامید. با این حال هنگامی که 100 عدد از مکان‌های ذکر شده را ملاقات کنید و آن‌ها را از نزدیک ببینید، این تروفی به حساب PSN شما اضافه خواهد شد. اگر شمارش تعداد Point of Interestها از دست‌تان در رفت می‌توانید از Trophy Tracker خود پلی استیشن 5 کمک بگیرید.

Forspoken Trophy Guide Unlocked Potential

Mana خود را خرج کنید تا برای اولین بار یک Spell یا جادو یاد بگیرید

Forspoken Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. در واقع شما در چپتر دوم داستان به صورت اجباری Spell یا جادو اولیه خود را می‌خرید و تروفی Unlocked Potential را به دست می‌آورید.

Forspoken Trophy Guide Realized Potential

تمام جادوها یا Spellهای قابل خرید را یاد بگیرید

Forspoken Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Forspoken به تروفی Realized Potential می‌رسیم که برای آزاد کردنش، باید تمام Spellها یا جادوهای قابل خرید را آزاد کنید (خرید Spellها نیاز به Mana دارد). البته باید توجه داشته باشید که 12 اسپل مربوط به Founts of Blessing برای این تروفی اجباری نیست و می‌توانید با بی‌توجهی از کنارشان رد شوید. اما با گذر از این موضوع باید بدانید که Forspoken شامل چهار Spell Tree می‌شود که هر یک از این چهارتا جادوهای خاص خود را دارند. حال برای اینکه بتوانید آیتم‌های موجود در این Spell Treeها را بخرید به واحدی به نام Mana نیاز خواهید داشت.

بهترین و سریع‌ترین راه موجود برای کسب Mana مراجعه به Blue Mana Wellها است که می‌توانید با نگه داشتن دکمه :up:و اسکن کردن محیط، آن‌ها را در سطح نقشه بازی پیدا کنید. اگر هم حوصله گشت و گذار در محیط‌های بزرگ را ندارید و می‌خواهید هر چه سریع‌تر به نتیجه برسید بهتر است به سراغ منطقه Praenost بروید؛ چرا که تراکم Mana در این منطقه از سایر جاها بیش‌تر است. علاوه بر این خود بازی پس از جمع کردن Collectibleها و Level-Up کردن، مقدار مشخصی از Mana را به حساب شما اضافه می‌کند. در ادامه می‌توانید میزان Mana مورد نیاز برای خرید تمام جادوهای هر Spell Tree را مشاهده کنید:

 1. شاخه Frey’s Magic: حدود 902 واحد Mana
 2. شاخه Sila’s Magic: حدود 878 واحد Mana
 3. شاخه Prav’s Magic: حدود 722 واحد Mana
 4. شاخه Ola’s Magic: حدود 698 واحد Mana

با توجه به اعداد و ارقام ذکر شده برای خرید تمامی جادوهای موجود در بازی به چیزی حدود 3200 واحد مانا نیاز پیدا خواهید کرد.

Forspoken Trophy Guide Call of the Fount: Baptized

برای اولین بار از یک Fount of Blessing قدرت جادویی یا Magical Power به دست آورید

Forspoken Trophy Guide

برای به دست آورد این تروفی باید برای اولین بار از یک Fount of Blessing قدرت جادویی به دست آورید. برای اطلاعات بیش‌تر بهتر است به راهنمای تروفی Call of the Fount: Beatified مراجعه کنید.

Forspoken Trophy Guide Call of the Fount: Beatified

قدرت جادویی موجود در همه Fount of Blessingها را به دست آورید

Forspoken Trophy Guide

بازی Forspoken به صورت کامل شامل 12 عدد Fount of Blessing می‌شود که با مراجعه به آن‌ها می‌توانید قدرت‌های جادویی جدیدی یاد بگیرید. حال هنگامی که کار هر 12 عدد را به اتمام رساندید، تروفی Call of the Fount: Beatified برای شما آزاد خواهد شد. Fount of Blessingها با علامت () روی نقشه نمایش داده می‌شوند که می‌توانید با مراجعه منو Magic از محل دقیق‌شان اطلاع پیدا کنید. برای این کار وارد منو Magic شوید و سپس به سراغ جادوهایی بروید که توسط Fountها آزاد می‌شوند. هنگامی که روی آن‌ها قرار دارید دکمه Touchpad را فشار دهید تا خود بازی نقشه را باز کند و محل دقیق جادو مورد نظر را نشان دهد.

هنگامی که با هر یک از این Fountها تعامل برقرار کنید قدرت جادویی جدیدی به دست می‌آورید که با Mana قابل خریداری نیستند. جادوهای موجود در Fount of Blessingها معمولا مربوط به قدرت جا به جایی می‌شوند و می‌توانند پارکور کردن در سطح محیط را راحت‌تر کنند. این پایان کار نیست و شما می‌توانید با مراجعه به بخش Spellcraft Challenges جادوهای مورد بحث را ارتقا دهید. حال اگر نتوانستید به Fount of Blessing مورد نظر خود برسید و جادوی جدید را به دست آورید به هیچ وجه نگران نشوید؛ چرا که با پیشروی در روند داستان همه چیز در دسترس قرار می‌گیرد. در واقع برخی مکان‌های موجود در نقشه پشت درهای خط داستانی قرار می‌گیرند که برای دسترسی به آن‌ها، باید داستان را تمام کنید. برای اطلاعات بیش‌تر و نحوه رسیدن به Fount of Blessingها می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار می‌گیرد کمک بگیرید:

Forspoken Trophy Guide Paragon

تمام جادوها یا Spellهای موجود در بازی را یاد بگیرید

Forspoken Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Forspoken به تروفی Paragon می‌رسیم که برای آزاد کردنش، باید تمام Spellهای قابل خرید و Fount of Blessingها را به دست آورید. به طور کلی اگر سه تروفی Realized Potential، Call of the Fount: Baptizied و Call of the Fount: Beatified را آزاد کنید، تروفی Paragon به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. برای این کار باید 3200 واحد Mana جمع کنید، تمام آیتم‌های هر چهار Spell Treeها را بخرید و سپس به هر 12 عدد Fount of Blessingها سر بزنید. هنگامی که این کارها را انجام دادید تروفی مورد بحث برای شما خواهد بود.

Forspoken Trophy Guide Tinkerer

برای اولین بار یک آیتم بسازید

Forspoken Trophy Guide

هنگامی که به سومین چپتر داستانی فورسپوکن برسید، با مکانیک ساخت و ساز یا همان Crafting آشنا خواهید شد. اما نکته قابل توجه این است که برای ساخت آیتم‌ها باید از میزهایی تحت عنوان Workbench بهره ببرید. پیدا کردن این Workbenchها زیاد سخت نیست و قادر هستید آن‌ها را در Refugeها پیدا کنید (مکان‌های مربوط به Fast-Travel که می‌توانید در آن‌ها بخوابید). هنگامی که به یکی از این میزها دسترسی پیدا کردید یک آیتم بسازید تا تروفی Tinkere را به دست آورده باشید. توجه کنید که آیتم خاصی مد نظر نیست و ساخت هر آیتمی به آزاد شدن این تروفی منجر خواهد شد.

Forspoken Trophy Guide Craftsperson

یک آیتم Healing و دو قطعه از Equipmentهای اورجینال شخصیت Frey را بسازید

Forspoken Trophy Guide

برای به دست آوردن این تروفی باید دو قدم به نسبت طولانی را پشت سر بگذارید. برای قدم اول و شروع روند باید داستان اصلی را تمام کرده و سپس به Curiosity Shop بروید (پیش از اتمام داستان امکان رفتن به این منطقه وجود ندارد).  پس از رسیدن به مغازه ذکر شده آیتمی که تحت عنوان Sewing Kit دیده می‌شود را بخرید و به Inventory خود اضافه کنید. شما برای خرید این Sewing Kit نیاز به واحد پولی با نام Old Coin خواهید داشت که می‌توانید آن‌ها را از طریق باز کردن Treasure Chestها به دست آورید.

هنگامی که Sewking Kit را خردید به یکی از Refugeها سفر کنید و به سراغ Workbench موجود در آن بروید. با خرید آیتم ذکر شده امکان ساخت دو آیتم حدید با نام Cloak Unbroken و Necklace Home Sweet Hell برای‌تان آزاد می‌شود که باید هر دو آن‌ها را بسازید. برای ادامه کار هم باید یک آیتم Healing با نام Health Draught درست کنید که به هیچ وجه سخت نیست. هنگامی که هر سه آیتم مورد نیاز را ساختید تروفی Craftsperson برای شما آزاد خواهد شد.

Forspoken Trophy Guide Kit and Caboodle

تمام Equipmentهای موجود در بازی Forspoken را به دست آورید (به غیر از آن‌هایی که در ماموریت‌های فرعی آزاد می‌شوند)

Forspoken Trophy Guide

بازی Fospoken به طور کلی شامل 70 قطعه Equipment مختلف می‌شود که در صورت پیدا کردن همه آن‌ها می‌توانید تروفی Kit and Caboodle را آزاد کنید. این 70 قطعه از 25 عدد Cloak یا شنل، 15 عدد Necklace و 30 عدد Nail تشکیل می‌شود. از میان تمامی این آیتم‌ها دو گردنبند با نام‌های Nemeni Prisaha و Naee Aasha از دست دادنی هستند که به ترتیب در چپتر هفتم و دهم داستان در دسترس هستند. هرچند که طبق توضیحات خود تروفی به دست آوردن آیتم‌های مربوط به ماموریت‌های فرعی ضروری نیست، اما برای اطمینان بیش‌تر بهتر است آن‌ها را هم به دست آورید تا جای لغزش باقی نماند. به غیر از دو مورد ذکر شده می‌توانید تمامی Equipmentها را در نقشه بازی و به صورت Collectible پیدا کنید. برای اطلاعات بیش‌تر بهتر است به صفحه مکان تمامی Equipmentهای بازی Forspoken سر بزنید.

Forspoken Trophy Guide Hop, Step, Jump

پنج بار پشت سر هم از جادوی Shimmy استفاده کنید

Forspoken Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Forspoken به تروفی Hop, Step, Jump می‌رسیم که برای آزاد کردن آن، باید در ابتدا جادویی با نام Shimmy را به دست آورید. این جادو را می‌توانید در منو Magicها و در سمت چپ-بالا درخت مهارت‌های Frey پیدا کنید. البته برای اینکه بتوانید قابلیت مورد بحث را آزاد کنید باید در ابتدا به منطقه Praenost: Citadel بروید و سپس Mulberry Fount را به اتمام برسانید. هنگامی که Shimmy را آزاد کردید پنج دفعه آن را به صورت متوالی انجام دهید تا تروفی مورد بحث برای شما آزاد شود. توجه داشته باشید که در صورت انجام اشتباه این قابلیت، همه چیز از اول Reset می‌شود و باید یک بار دیگر تلاش خود را برای انجام پنج باره Shimmy به کار بگیرید (به محض آزاد کردن این جادو متوجه نحوه کارکرد آن خواهید شد).

Forspoken Trophy Guide Hell of a Run

 به مدت 20 ثانیه از پارکور جادویی (Magic Parkour) استفاده کنید

Forspoken Trophy Guide

شما برای به دست آوردن قابلیت Magic Parkour کار سختی ندارید؛ چرا که در حین چپتر داستانی دوم و پس از شکست باس فایت اول آن را به صورت خودکار آزاد خواهید کرد. پس از به دست آوردن این قابلیت قادر هستید با نگه داشتن دکمه دایره از آن استفاده کنید و به نوعی پارکور جادویی انجام دهید. حال برای اینکه تروفی Hell of a Run را به دست آورید کافی است دکمه دایره را به مدت 20 ثانیه نگه دارید تا همه چیز به ساده‌ترین شکل ممکن به نتیجه برسد.

Forspoken Trophy Guide Endless Runner

با استفاده از قابلیت Magic Parkour چیزی حدود 100 کیلومتر حرکت کنید

Forspoken Trophy Guide

پس از به دست آوردن قابلیت Magic Parkour در چپتر دوم داستان، می‌توانید با نگه داشتن دکمه دایره از آن استفاده کنید. این قابلیت به شمار اجازه می‌دهد سریع‌تر در محیط جا به جا شوید و در مدت زمانی کوتاه‌تر، مسیرهای طولانی را پشت سر بگذارید. شاید در ابتدا 100 کیلومتر عدد بزرگی به نظر برسد و غیرممکن جلوه کند؛ اما باور کنید که داستان خیلی ساده‌تر از آن چیزی است که فکرش را کنید. برای انجام این کار کافی است در حین تجربه بازی و در روند آزاد کردن سایر تروفی‌ها همواره با استفاده از قابلیت مورد بحث جا به جا شوید و همواره دست خود را روی دکمه دایره نگه دارید. اگر این کار را انجام دهید تروفی Endless Runner پس از مدتی به صورت خودکار برای‌تان آزاد خواهد شد.

Forspoken Trophy Guide I Can Fly!

با استفاده از قابلیت Float به مدت 10 ثانیه روی هوا شناور باشید

Forspoken Trophy Guide

به دست آوردن این تروفی ملزم انجام چند کار مختلف است که شاید کمی چالش برانگیز به نظر برسد. شما در پایان چپتر هشتم داستان مجموعه جادوهای Prav’s Magic را به دست می‌آورید. پس از رخ دادن این اتفاق به Magic Menu مراجعه کرده و به سمت Prav’s Skill Tree بروید تا به گزینه‌ای با نام Glide برسید. حالا روی گزینه ذکر شده بروید و دکمه تاچ پد را فشار دهید تا با محل Lilac Fount روی نقشه آشنا شوید. برای اینکه بتوانید قابلیت Glide را به لیست توانایی‌های خود اضافه کنید باید به نقطه مذکور بروید و به آزاد کردن آن بپردازید. فقط توجه داشته باشید که بهتر است ابتدا داستان را تمام کنید و سپس سراغ به دست آوردن این تروفی بروید.

به هر حال هنگامی که Glide را به دست آوردید به یکی از Refugeها بروید و با قفسه کتاب‌ها (یا همان Bookshelf) تعامل برقرار کنید.  در ادامه Spell Challenge مربوط به Glide را برگزینید و آن را انجام دهید. برای اینکه بتوانید از قابلیت مورد بحث بهره ببرید باید از یک صخره به سمت پایین بروید و دکمه ضربدر را نگه دارید. هنگامی که با استفاده از این روش پنج ثانیه روی هوا بمانید چالش مربوط انجام می‌شود. حال برای کامل کردن روند کسب تروفی باز هم به Magic Menu بروید و با زدن دکمه ضربدر روی گزینه Float آن را ارتقا دهید. هنگامی که این کار را انجام دهید Stamina شخصیت اصلی دیرتر خالی می‌شود تا بتوانید مدت زمان بیش‌تری روی هوا معلق بمانید.

پس از انجام تمامی کارهای ذکر شده و ارتقا قابلیت Float، به سمت یک صخره بزرگ بروید و از روی آن بپرید. پس از پریدن دکمه ضربدر را نگه دارید تا بتوانید چیزی حدود 10 ثانیه روی هوا پرواز کنید. اگر این اتفاق به درستی رخ دهد و 10 ثانیه روی هوا معلق بمانید، تروفی I Can Fly! را به دست خواهید آورد.

Forspoken Trophy Guide Leapfrogger

مجموعا 10 دفعه از روی دشمنان بپرید

Forspoken Trophy Guide

در حین تجربه چپتر دوم بازی قابلیت Magic Parkour برای شما آزاد می‌شود تا بتوانید با نگه داشتن دکمه دایره به شکل فزاینده‌ای سریع بدوید. اما اگر از Magic Parkour بهره ببرید و با نگه داشتن دکمه دایره به دل دشمنان بزنید، Frey از روی سرشان می‌پرد. هنگامی که این کار را 10 دفعه تکرار کنید و از روی سر دشمنان بپرید، تروفی Leapfrogger برای شما خواهد بود. توجه داشته باشید که می‌توان این کار را روی یک دشمن واحد هم انجام داد و نیازی به رفتن به سراغ دشمنان مختلف نخواهد بود.

Forspoken Trophy Guide Tit for Tat

10 دفعه از Precision Encounter استفاده کنید

Forspoken Trophy Guide

شما تنها زمانی می‌توانید از Precision Encounter استفاده کنید که دشمنان به شما حمله کنند. هنگامی یک دشمن قصد حمله داشته باشد یک هاله سفید رنگ در مدت زمانی کوتاه پیرامون Frey شکل می‌گیرد. هنگامی که این هاله سفید را دیدید خیلی سریع دکمه مثلث را فشار دهید تا Frey با جادو خود به سمت دشمن مورد نظر حمله کند. دقت داشته باشید که اگر فشردن دکمه مثلث به موقع انجام نشود و خبری از Precision Encounter در کار نخواهد بود. ولی اگر دکمه مثلث را خیلی دقیق و به موقع فشار دهید Frey به دشمنان حمله می‌کند و از مکانیک Precision Encounter بهره می‌برد. این کار را 10 دفعه تکرار کنید تا تروفی Tit for Tat برای شما آزاد شود.

فقط باید توجه داشته باشید که برای کسب این تروفی باید گزینه Auto-Dodge را غیرفعال کنید. اگر این گزینه روشن باشد خود Frey به طور خودکار از حملات دشمنان جاخالی می‌دهد تا نتوانید از Precision Encounter کمک بگیرید. اگر Auto-Dodge بازی‌تان فعال است می‌توانید به Settings بروید، وارد بخش Gameplay Balance شوید و گزینه Auto-Evasion را خاموش کنید.

Forspoken Trophy Guide No Mercy

30 بار از Killer Blow استفاده کنید

Forspoken Trophy Guide

استفاده از مکانیک Killer Blow زمانی ممکن می‌شود که آسیب بزرگی به یک دشمن وارد کنید؛ به طور که نمیرد اما Knock Down شود و قادر به حرکت نباشد. در چنین شرایطی علامت یک خنجر بالای سر دشمن Knock Down شده ظاهر می‌شود که باید از آن بهره ببرید. هنگامی که علامت خنجر نشان داده شد به سمت دشمن مورد نظر بروید و با فشردن دکمه مثلث روی او یک فینیشر اجرا کرده و زندگی‌اش را به پایان برسانید. هنگامی که 30 دفعه این کار را انجام دهید و از مکانیک Killer Blow استفاده کنید تروفی No Mercy برای شما آزاد خواهد شد.

Forspoken Trophy Guide Knock ‘Em Dead

با استفاده از قابلیت Surge Magic با یک انفجار سه نفر (یا بیش‌تر) از دشمنان را بکشید.

Forspoken Trophy Guide

Surge Magic نام یکی از قابلیت‌های Frey است که می‌توانید با فشردن همزمان دو دکه L2+R2 از آن استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که فعال کردن Surge Magic گرفتار یک سری محدودیت خاص است و برای کمک گرفتن از آن، باید منتظر بمانید تا شارژ شود. اگر به سمت پایین-راست صفحه بنگرید و گزینه بالایی مثلث موجود را ببینید می‌توانید از وضعیت شارژ Surge Magic خود آگاه شوید. اما چگونه می‌توان این قابلیت را شارژ کرد؟ پاسخ ساده است. هنگامی که دشمنان مختلف را بکشید و جانشان را از آن‌ها بگیرید، با شارژ شدن Surge Magic روبرو خواهید شد. هنگامی که قابلیت مورد بحث شارژ شد و توانستید از آن استفاده کنید به سمت گروه‌های بزرگ دشمنان ضعیف بروید. حالا کافی است R2+L2 را فشار دهید تا با انجام این حمله روبرو شوید. هنگامی که در حین استفاده از این قابلیت سه نفر از دشمنان را به صورت همزمان کشتید تروفی Knock ’em Dead را به دست خواهید آورد.

Forspoken Trophy Guide Help Me Out Here

در یک نبرد واحد سه دفعه از جادو Disperse Spell استفاده کنید

Forspoken Trophy Guide

جادویی Disperse که برای کسب تروفی Help Me Out Here الزامی است، از همان ابتدای کار در دسترس شما قرار می‌گیرد. برای انتخاب این اسپل باید با زدن دکمه L1 لیست جادوها را باز کنید و سپس در سمت چپ این منو گزینه Disperse را برگزینید. حالا کافی است در یک درگیری واحد (قبل از اینکه از آن نبرد خارج شوید یا همه دشمنان را بکشید) سه بار از Disperse Spell بهره ببرید تا تروفی مورد بحث برای شما آزاد شود. بهترین زمان ممکن برای انجام این کار در حین باس فایت‌ها است که از جان بیش‌تری برخوردار هستند. هنگامی که در شرایط مبارزه قرار گرفتید یک بار از این جادو استفاده کنید، در انتظار شارژ شدنش از حملات جاخالی دهید و دوباره این کار را انجام دهید.

Forspoken Trophy Guide Wildfire

یک دشمن را در حالی که تحت تاثیر Tangled Effect قرار دارد، با Sila’s Magic شکست دهید

Forspoken Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Forspoken به Wildfire می‌رسیم که برای آزاد کردنش به جادوهای مربوط به دسته Sila نیاز پیدا خواهید کرد. برای دسترسی به این Spell Tree باید چپتر پنجم داستان را به اتمام برسانید تا قابلیت‌های این بخش برای شما آزاد شود. جادو مورد بحث از یک شمشیر و آتش برای آسیب زدن به دشمنان بهره می‌برد. اما برای تکمیل روند به جادوهای Frey هم نیاز دارید که از همان ابتدا در دسترس شما قرار می‌گیرد.

هنگامی که جادوهای مورد نیاز را به دست آوردید به سمت یکی از دشمنان بروید و با وی وارد مبارزه شوید. حالا با زدن دکمه L1 لیست جادوها را بالا آورید و از قسمت بالایی، گزینه Bind را انتخاب کنید (هرچند که در توضیحات از واژه Tangled استفاده شده، جادو مربوطه در بازی با نام Bind شناخته می‌شود). در ادامه و هنگامی که جادو Bind را به سمت دشمن روانه کنید، یک سری ریشه عجیب از زمین خارج می‌شوند و حرکات دشمن مورد نظر محدود می‌کنند. حالا با زدن دکمه D-Pad راست به سراغ جادوهای Sila بروید و با یکی از آن‌ها دشمن Bind شده را بکشید. برای نتیجه گیری سریع‌تر بهتر است که این روند را در مقابل یک دشمن ضعیف به کار بگیرید که HP زیادی ندارد.

Forspoken Trophy Guide Shocker

سه دشمن را به صورت همزمان Electrocute کنید

Forspoken Trophy Guide

هنگامی که به چپتر یازدهم داستان برسید و مراحل آن را پشت سر بگذارید بازی شما را با دادن جادویی تحت عنوان Ola (یا Ola’s Magic) تشویق می‌کند. این جادو از نیروی برق بهره می‌برد و می‌توانید در صورت نیاز دارت‌های سبز به سمت دشمنان بفرستد. هنگامی که Ola’s Magic را به دست آوردید آن را انتخاب کنید و به سمت گروه دشمنان بروید. آنقدری به مبارزه با دشمنان ادامه دهید تا خط مربوط به Surge Attck پر شود و Frey بتواند آن را فعال کنید. هنگامی که قابلیت مورد بحث شارژ شد به سراغ گروه متراکمی از دشمنان بروید که بتوانند شما را با تعداد خود دوره کنند. حالا هنگامی که Ola’s Magic انتخاب شده است قابلیت Surge Magic را با فشردن همزمان R2+L2 فعال کنید تا جادویی تحت عنوان Tempest رها شود. Tempest یک موج برقی است که دشمنان پیرامون را Stun می‌کند. اگر در هنگام استفاده از Tempest بتوانید سه نفر از دشمنان را به صورت همزمان به حالت Stun درآورید، تروفی Shocker آزاد خواهد شد.

Forspoken Trophy Guide From Every Angle

در یک نبرد واحد از هر چهار حالت Tanta Magic استفاده کنید

Forspoken Trophy Guide

برای اینکه بتوانید به هر چهار حالت Tanta Magic دسترسی پیدا کنید باید چپتر یازدهم داستان بازی Forspkoen را به سرانجام برسانید. هر چهار حالت ذکر شده به صورت خودکار در اختیار شما قرار می‌گیرند و جای نگرانی خاصی نسبت به این موضوع وجود ندارد. در ادامه می‌توانید زمان آزاد شدن هر نوع از جادوهای را مشاهده کنید:

 1. Frey’s Magic: از همان ابتدا در دسترس قرار دارد
 2. Sila’s Magic: پس از تکمیل چپتر پنجم آزاد می‌شود
 3. Prav’s Magic: پس از تکمیل چپتر هشتم آزاد می‌شود
 4. Ola’s Magic: پس از تکمیل چپتر یازدهم در دسترس قرار می‌گیرد

هنگامی که چپتر یازدهم را تمام کردید و همه جادوها را به دست آوردید، کافی است در یک مبارزه واحد از هر چهار نوع آن‌ها استفاده کنید. انجام این کار به هیچ وجه سخت نبوده و کافی است که در حین مبارزه، میان جادوهای خود سوییچ کرده و از همه آن‌ها بهره ببرید.

Forspoken Trophy Guide

Through the Eyes of Another: Empath

اولین Flashback Challenge خود را در یک Monument to Wisdom تکمیل کنید

Forspoken Trophy Guide

برای اطلاعات بیش‌تر به راهنمای تروفی Through the Eyes of Another: Visionary سر بزنید.

Forspoken Trophy Guide

Through the Eyes of Another: Seer

Flashback Challengeها را در 10 عدد از Monument to Wisomها تکمیل کنید

Forspoken Trophy Guide

برای اطلاعات بیش‌تر به راهنمای تروفی Through the Eyes of Another: Visionary سر بزنید.

Forspoken Trophy Guide

Through the Eyes of Another: Visionary

تمام Flashback Challengeها را در Monument to Wisdomها تکمیل کنید

Forspoken Trophy Guide

Flashbackها در واقع کالکتیبل‌هایی هستند که با این علامت () در سطح نقشه در معرض دید قرار دارند. هرچند که در توضیحات تروفی از این کالکتیبل‌ها با نام Monument to Wisdom یاد می‌شود، می‌توانید آن‌ها در دل خود بازی با نام Flashback ببینید که با علامت یک پرچم زرد دیده می‌شود. به طور کلی 20 عدد از این Flachbackها در سطح بازی وجود دارد که در صورت تکمیل کردن همه آن‌ها سه تروفی Through the Eyes of Another: Visionary، Through the Eyes of Another: Seer و Through the Eyes of Another: Empath را آزاد خواهید کرد. این کالکتیبل‌ها در واقع یک سری فعالیت‌ها کوچک مانند کشتن دشمنان و حفاظت از NPCها است که می‌توانید با پایین آوردن درجه سختی همه آن‌ها را به راحتی هر چه تمام‌تر به سرانجام برسانید. توجه داشته باشید که به دست آوردن امتیازات بالا در این بحث معیار نیست و حتی در صورت تکمیل مرحله با امتیازهای پایین تروفی‌ها را به دست خواهید آورد. برای اطلاع از محل قرار گیری این کالکتیبل‌ها می‌توانید به صفحه مکان تمامی Flashbackهای بازی Forspoken مراجعه کنید.

Forspoken Trophy Guide Cat Person

با همه چهره‌های آشنا Tanta دوست شوید

Forspoken Trophy Guide

Tanta’s Familiars که در توضیح تروفی از آن با نام چهره‌های آشنا Tanta یاد کردیم، نوع دیگری از کالکتیبل‌ها است که با علامت روی نقشه نمایش داده می‌شود. به طور کلی 20 عدد از این کالتیبل‌ها وجود دارد که برای آزاد کردن تروفی Cat Person باید تمامی آن‌ها را به دست آورید. برای این کار ابتدا به علامت‌های موجود در نقشه بروید و با آن‌ها تعامل برقرار کنید. به محض برقرای تعامل یک گربه بامزه Spawn می‌شود که باید قدم به قدم با او راه بروید. حال اگر آنقدری به گربه مذکور نزدیک شوید که بتوانید وی را Pet یا به اصطلاحی نوازش کنید، آن کالکتیبل خاص را پشت سر گذاشته‌اید. اگر گربه از دست شما فرار کرد باز هم تلاش خود را به کار گرفته و تا جای ممکن به او نزدیک شوید. هنگامی که روند مذکور را در قبال تمامی Tanta’s Familiars انجام دادید، تروفی Cat Person را به دست خواهید آورد. برای کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانید به راهنمای پیدا کردن Tanta’s Familiars بازی Forspoken مراجعه کنید.

Forspoken Trophy Guide Happy Snapper

تمام عکس‌های گرفته شده در Photo Spotها را به کودکان نشان دهید

Forspoken Trophy Guide

Photo Spotها نوع دیگری از کالکتیبل‌های بازی Forspoken هستند که می‌توانید آن‌ها را با علامت در سطح نقشه پیدا کنید. فوتو اسپات‌ها در حین چپتر چهارم داستان و پس از در دسترس قرار گرفتن ماموریت فرعی New Perspectives به صورت خودکار ظاهر می‌شود. حال برای اینکه این نوع خاص از کالکتیبل‌ها را به دست آورید باید به Photo Spotهای موجود در نقشه بروید و به عکاسی در آن‌ها بپردازید (خود بازی در مورد نحوه عکس گرفتن شما را راهنمایی خواهد کرد). حال هنگامی که از هر 50 فوتو اسپات موجود عکس گرفتید و همه آن‌ها را انجام دادید، به سمت کودکان موجود در شهر Cipal بازگردید و عکس‌های گرفته شده را به ایشان نشان دهید. این کودکان پس از اتمام داستان اصلی هم در جای خود حاضر می‌شوند و از این بابت نگرانی خاصی به وجود نخواهد آمد. برای اطلاع از محل قرارگیری این کالکتیبل‌ها می‌توانید به صفحه راهنمای Photo Spotهای بازی Forspoken مراجعه کنید.

Forspoken Trophy Guide Above and Beyond

تمامی جادوها یا همان Spellهای خود را ارتقا دهید

Forspoken Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Forspoken به تروفی Above and Beyond می‌رسیم که برای آزاد کردنش باید تمامی Spellهای خود را Upgrade کنید. برای انجام این کار باید به سراغ همه 105 عدد Spellcraft Challenge موجود بروید و آن‌ها را به اتمام برسانید. شما می‌توانید این چالش‌ها را با مراجعه به Boskshelfهای موجود در Pilgrim Refugeها (که با این علامت درنقشه نشان داده می‌شوند) قبول کرده و آن‌ها را انجام دهید. شما می‌توانید با مراجعه به راهنمای تمامی Spellcraft Challengeهای بازی Forspoken از نحوه انجام این چالش‌ها آگاه شوید.

Forspoken Trophy Guide Abominizer

هر چهار Abomination را شکست دهید

Forspoken Trophy Guide

Abominationها نوع دیگری از کالکتیبل‌ها هستند که با علامت در نقشه نمایش داده می‌شوند. اما این Abominationها نسبت به سایر کالکتیبل‌ها متفاوت هستند و برای همه گیمرها چالش قابل توجهی به عمل خواهند آورد. این Abominationها در واقع قدرتمندترین باس فایت‌های موجود در دنیای بازی Forspoken هستند که برای کسب تروفی مورد بحث باید تمامی آن‌ها را شکست دهید. نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که باید پس از اتمام داستان به سراغ‌شان بروید؛ چرا که در این شرایط Frey قدرت‌های بیش‌تری دارد و می‌تواند به شکل راحت‌تری از پس از این دشمنان قدرتمند برآید. برای اطلاعات و راهنمایی‌های بیش‌تر می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار می‌گیرد استفاده کنید:

Forspoken Trophy Guide Archivist

80 درصد از آرشیو را آزاد کنید

Forspoken Trophy Guide

هر زمانی که با یک چیز جدید روبرو شوید، یک Archive Entry جدید به آرشیو شما اضافه می‌شود (حالا این مورد می‌تواند یک دشمن جدید باشد یا مکانی تازه). به طور کلی 580 عدد Archive Entry در بازی Forspoken وجود دارد که برای کسب تروفی Archivist آزاد کردن 464 عدد یا به عبارتی 80 درصد آن کفایت خواهد کرد. به عبارتی دیگر شما می‌توانید 116 عدد از Archive Entryها را رد کنید و با این حال، باز هم تروفی مورد بحث را به دست آورید. برای اطلاع از روند Entryهای آزاد شده می‌توانید از سیستم Trophy Tracker خود PS5 کمک بگیرید. البته اگر به منو Archive سر بزنید به اطلاعات جامع‌تری دست پیدا خواهید کرد.

با گذر از نکات ذکر شده باید بدانید که با تکمیل داستان اصلی، Detourها و Eventها چیزی حدود 250 عدد از Archive Entryها را آزاد خواهید که شما را تقریبا تا نیمه راه می‌برد. حال اگر به دنبال سایر Entryها هستید باید به سراغ مواردی مثل Crafting Materialهای جدید، شکست دشمنان جدید، ساخت و انتخاب Equipmentهای مختلف و کالکتیبل‌های موجود در نقشه بروید. اگر این موارد را در نظر بگیرید و برای آزاد کردن سایر تروفی‌ها هم تلاش کنید، به احتمال زیاد تروفی Archivist به صورت خودکار برای‌تان آزاد خواهد شد.

Forspoken Trophy Guide Barely There

برای 10 ثانیه به صورت کامل پنهان شوید؛ به طوری که مردم حضور شما را فراموش کنند

Forspoken Trophy Guide

برای انجام این کار باید در ابتدا داستان اصلی را به اتمام برسانید. Ola’s Magic هم که یکی از ملزومات این تروفی به شمار می‌رود در چپتر یازدهم داستان آزاد خواهد شد. در ادامه و زمانی که چپتر دوازدهم را تمام می‌کنید، بازی درخواست ایجاد یک Manual Save را از طرف شما می‌کند. این کارها را انجام دهید، به Title Screen بروید و سپس روی گزینه Continue کلیک کنید. هنگامی که این کارها را انجام دهید وارد چپتر سیزدهم می‌شوید که رسما فرصتی برای گشت و گذار در نقشه و انجام فعالیت‌های فرعی باقی مانده است. حالا به قسمت Ola’s Magic بروید و سپس با اسکرول کردن به گزینه Suppression برسید. هنگامی که به این گزینه رسیدید دکمه تاچ پد را فشار دهید تا خود بازی محل به دست آوردن این جادو جدید را به شما نشان دهد.

هنگامی که Suppression را به دست آوردید به سراغ یک گروه از دشمنان بروید، اکثر آن‌ها را بکشید و تنها یکی از آن‌ها را زنده نگه دارید. هنگامی که تنها یکی از آن‌ها زنده باقی ماند از جادو Suprression استفاده کنید که باعث می‌شود برای مدتی پنهان شوید. پس از پنهان شدن در همان نقطه بایستید و برای چند ثانیه هیچ دکمه‌ای را فشار ندهید. هنگامی که 10 ثانیه از پنهان شدن از چشم دشمن گذشت تروفی Barely There به صورت خودکار برای‌تان آزاد خواهد شد.

در این نقطه به پایان راهنمای تروفی بازی Forspoken می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا موفق به کسب تروفی پلاتینیوم این بازی شده‌اید؟ نظرات و سوالات خود را در بخش کامنت‌ها با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Powerpyx

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “راهنمای تروفی بازی Forspoken

 1. محمد رضا کمانکش گفت:

  سلام لطفا راهنمای تروفی hogwarts هم بزارید .ممنون

  1. بهراد گفت:

   سلام چشم حتما. در حال کار کردن برروی راهنمایی تروفی هاگوارتز هستیم و به زودی آماده می‌شه. ممنون که همراهمون هستید.

  2. بهراد گفت:

   سلامی دوباره دوست عزیز، راهنمای تروفی هاگوارتز لگسی آماده شد از طریق این لینک می‌تونید مشاهده کنید.

 2. محمد رضا گفت:

  سلام لطفا راهنمای تروفی hogwarts هم بزارید .ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *