اخبار و رویدادها, یادداشت

فصل جدید بازی فورتنایت شروع شد؛ تمام تغییرات سیزن ۶ چپتر ۲

فورتنایت سیزن 6 چپتر 2

بالاخره سیزن ششم از چپتر دوم فورتنایت از راه رسید و به نظر می‌رسد که اپیک گیمز، تغییرات خیلی زیادی را روی بازی اعمال کرده است. همراه تیلنو باشید تا تمام ویژگی‌های جدید و جذاب سیزن 6 فورتنایت را با یکدیگر مرور کنیم.

در اواخر سیزن پنجم بود که زیرو پوینت حسابی نامتعادل شده بود و علاوه ‌بر ایجاد پورتال‌های فراوان، هر لحظه به انفجار نزدیک‌تر می‌شد. بعد از انتشار آپدیت بزرگ بازی و آغاز سیزن ششم، مامور جونزی و Foundation با کمک بازیکنان، زیرو پوینت را از انفجار حتمی نجات دادند. جلوگیری از انفجار زیرو پوینت آنقدرها نیز ساده نبود و با پورتال‌های ایجاد شده، تغییرات زیادی در دنیای فورتنایت اتفاق افتاد. بخشی بزرگی از نقشه بازی به زمان‌های دور بازگشت و موجودات اولیه به سبک دنیای فورتنایت، در بازی حضور پیدا کردند. خوشبختانه علاوه ‌بر تغییرات نقشه، اپیک گیمز تغییرات جدیدی در گیم پلی بازی نیز اعمال کرده است. سلا‌ح‌های جدیدی به بازی اضافه شدند، سیستم ساخت و ساز و شکار برای اولین بار پا به دنیای فورتنایت گذاشت، حیوانات مختلف در جای تا جای نقشه پراکنده شدند و کلی تغییرات دیگر. حال همراه تیلنو باشید تا تمام تغییرات سیزن ۶ از چپتر دوم فورتنایت را مرور کنیم.

تغییرات نقشه، جزیره تم پاییزی به خود گرفت

راهنمای چالش های فورتنایت

بعد از آغاز هر سیزن در فورتنایت، تغییراتی در نقشه اتفاق می‌افتد. سیزن جدید هم از این قضیه مستثنی نبود و با دستکاری‌هایی که زیرو پوینت و پورتال‌های آن روی جزیره انجام دادند، بخش زیادی از مپ، رنگ غالب نارنجی به خود گرفت. بیشتر درخت‌ها نارنجی رنگ شدند و تم کلی این فضا، علاوه ‌بر تداعی زمینه باستانی‌ای که بازی مد نظر دارد، شباهت زیادی به پاییز پیدا کرد. چندین و چند محل کاملا جدید در نقاط مختلف نقشه به‌و جود آمدند و ویژگی‌های جذابی را در اختیار گیمر قرار می‌دهند. چندین محل که شباهت زیادی به دهکده‌های باستانی دارند در نقشه ظاهر شدند و فضای جذابی را برای گشت و گذار و مبارزه ایجاد کردند. برج‌های مختلفی نیز در همین منطقه به ‌وجود آمده‌اند و نگهبانانی باستانی در پایین آن‌ها مشغول مراقبت کردن هستند. در کل، تغییرات نقشه آنقدر زیاد و جذاب بوده که بیشتر گیمرها را راضی نگه دارد.

سیستم Crafting، جدیدترین المان گیم پلی فورتنایت

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که به محض ورود متوجه خواهید شد، اضافه شدن سیستم ساخت و ساز یا همان کرفتینگ در بازی است. سیستم جدیدی که تا به امروز در فورتنایت وجود نداشته و همین قضیه، طرفداران را حسابی هیجان‌ زده کرده است. وقتی کوله ‌پشتی (Inventory) خود را باز می‌کنید، کنار بیشتر آیتم‌ها با آیکون یک چکش مواجه خواهید شد. وقتی دکمه‌ی مربوطه را فشار دهید، منویی از ارتقا‌های مختلف برای سلاح خود را مشاهده می‌کنید. این ارتقا‌ها از افزایش سطح سلاح تا تغییر کارایی آن را شامل می‌شوند. برای مثال، اگر یک سلاح آبی (Rare) در اختیار دارید، خیلی راحت با جمع ‌آوری آیتم‌های مورد نیاز، می‌توانید آن را یک پله ارتقا دهید و یک سلاح بنفش (Epic) به دست آورید. نحوه دیگر ارتقا سلاح‌ها، تغییر کلی کارایی آن‌ها است. بعضی سلاح ها را با جمع ‌آوری آیتم‌های مختلف، می‌توان به طور کل تغییر داد. کافی است منوی آپگرید سلاح‌های مختلف را باز کرده، تا متوجه تغییرات این منو برای هر سلاح شوید. نکته جالبی که درباره سلاح جدید این سیزن، یعنی کمان‌ها وجود دارد، قابلیت ساخت تیرهای مختلف است. می‌توانید با به دست داشتن ۶ نارنجک و ارتقای کمان خود، با تیرهای انفجاری به جنگ دیگر بازیکنان رفته و حسابی دردسر ساز ظاهر شوید.

حیات وحش Fortnite در فورتنایت و قابلیت شکار

فورتنایت

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که در راستای بهبود سیستم ساخت و ساز به بازی اضافه شد، حیوانات مختلف هستند. گرازها، مرغ‌ها، وزغ‌ها و صد البته گرگ‌ها به بازی اضافه شده‌اند و هرکدام رفتار‌های خاص خود را دارند. برای مثال گراز‌ها به محض این که شما را ببینند، حمله می‌کنند و باید آن‌ها را از بین ببرید. می‌توانید با پرشی مناسب قبل از پرواز مرغ‌ها، آن‌ها را بگیرید و چند متری را پرواز کنید. هرکدام از حیوانات رفتار خاص خود را دارند و اگر آن‌ها را شکار کنید، با آیتم‌های مختلفی نیز روبرو می‌شوید. آیتم‌هایی که علاوه‌ بر ارتقای سطح سلامتی، برای ساخت و ساز هم کاربرد زیادی دارند.

تجهیزات خاص را در Chest های جدید پیدا کنید

در سیزن ۶، Chestهای جدیدی به بازی اضافه شده‌اند که سلاح‌ها و آیتم‌های خاصی را در اختیار گیمر قرار می‌دهند. برای پیدا کردن موشک اندازها و سلاح‌های لجندری و اپیک، باید به دنبال این Chestها بگردید. توجه کنید که این Chestها به شدت کمیاب هستند و به این سادگی‌ها پیدا نمی‌شوند.

سلاح ‌ها تغییرات زیادی کرده‌اند

Fortnite season 6 chapter 2 weapon

به محض شروع بازی، خیلی سریع متوجه می‌شوید که سلاح‌های بازی تغییرات زیادی داشته‌اند. دیگر خبری از Assault Rifleهای سیزن‌های قبلی نیست و رایفل‌های جدیدی، جایگزین M16 و کلاشینکف شده‌اند. سلاح‌هایی که با ظاهر خاص خود، سعی در تداعی حس خاص بازی دارند. افزایش تنوع سلاح‌ها، یکی از درخواست‌های همیشگی طرفداران بوده و در این سیزن، اپیک گیمز به خوبی به این درخواست جواب مثبت داده است. با اضافه شدن سلاح‌های قدیمی و جدید، سیزن ۶ یکی از متنوع‌ترین فصل‌های فورتنایت از حیث سلاح‌ها به شمار می‌رود. تا اینجا بیشتر سلاح‌های معروف و قدیمی، در Chestهای خاص قرار گرفته‌اند و به صورت گسترده در دسترس قرار ندارند. افزایش تنوع سلاح‌ها، انتخاب را سخت‌تر کرده و باید با دقت بیشتری سلاح‌های خود را انتخاب کنید.

نگهبانان برج‌ها آیتم‌های خوبی برای شما دارند

در گشت و گذارهای خود میان نقشه بازی، با بناهایی برج مانند روبرو خواهید شد. در جریان رویداد آغازین این سیزن، از نحوه ساخته شدن این سازه‌ها آگاه شدیم. از هر کدام از این برج‌ها، یک نگهبان خشمگین محافظت می‌کند. به محض برخورد با این نگهبان، وارد مبارزه با او می‌شوید و باید شکستش دهید. بعد از شکست هر کدام از این نگهبانان، سلاح او در دسترس شما قرار می‌گیرد. سلاح‌هایی که بسیار ارزشمند هستند و تا پایان بازی می‌توان روی آن‌ها حساب باز کنید. این قضیه، شکست نگهبانان و به دست گرفتن سلاح آن‌ها، به خصوص در مود تک‌نفره (Solo) حسابی می‌تواند کارگشا باشد. کافی است با یک سلاح خوب به جنگ نگهبانان سرسخت بازی رفته، تا با شلیک‌های دقیق و درست، آن‌‌ها را از پای درآورید.

بتل پس جدید فورتنایت میزبان لارا کرافت شده است

بتل پس سیزن 6 چپتر 2 فورتنایت

همیشه بعد از آغاز هر سیزن، آیتم‌های بتل پس اهمیت ویژه‌ای برای گیمرها دارند. این بار نیز اپیک گیمز سنگ تمام گذاشته و آیتم‌ها و اسکین‌های مختلفی را به بازی اضافه کرده است. نام آشنا‌ترین این اسکین‌ها، کسی نیست جز مامور جونزی دوست‌داشتنی. بالاخره اسکین این کاراکتر دوست‌داشتنی نیز با تعداد زیادی استایل خاص به بازی آمد و در لول‌هایی خاص، با انجام کوئست‌‌های مربوطه، می‌توانید این استایل‌ها را دریافت کنید. محبوب‌ترین شخصیت این بتل پس هم کسی نیست جز لارا کرافت، شخصیت اصلی مجموعه تومب ریدر (Tomb Raider). شایعات متعددی درباره اسکین این کاراکتر به گوش می‌رسید و بیشتر افراد، احتمال می‌دادند شاهد حضور این شخصیت در آیتم شاپ باشیم. اپیک گیمز لارا کرافت را با دو استایل در دسترس قرار داده و دارندگان بتل پس، می‌توانند با رسیدن به لول مورد نیاز، با اسکین لارا کرافت به مبارزه مشغول شوند.

با قابلیت جدید، به اشیاء مختلف تبدیل شوید

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید و جذاب سیزن 6 چپتر 2 فورتنایت، امکان تبدیل شدن به اشیاء مختلف را برای شما فراهم می‌کند. کافی است تا به سراغ NPCهایی که این قابلیت را دارند بروید و با پرداخت مقدار کمی طلا، به صورت اتفاقی، به شئ خاصی تبدیل شوید. مبل، صندلی، نیمکت و… بخشی از این اشیاء هستند. البته توجه کنید که اگر قصد داشته باشید سلاحی به دست بگیرید، به حالت عادی بازگردانده خواهید شد. البته برای باز کردن درب‌های مختلف، بازکردن Chestها و برداشتن آیتم‌های مختلف، مشکلی نخواهید داشت و در همین شرایط باقی خواهید ماند.

نظر شما درباره تغییرات سیزن جدید فورتنایت چیست؟ دوست داشتید چه تغییرات دیگری را در این سیزن ببینید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و کاربران آن به اشتراک بگذارید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *