یادداشت

تغییرات سیزن هفتم از چپتر دوم فورتنایت (Fortnite)

فصل هفتم چپتر دوم فورتنایت

چند روزی است که سیزن جدید فورتنایت منتشر شده و تغییرات بسیار زیاد و جذابی را در بتل رویال محبوب اپیک گیمز به وجود آورده است. با تیلنو و تغییرات سیزن جدید فورتنایت همراه باشید.

چند روز قبل از منتشر شدن سیزن هفتم از چپتر دوم فورتنایت، اپیک گیمز در تریلرهای بازی حسابی طرفداران را هیجان‌زده کرد و تغییرات سیزن جدید را جذاب توصیف می‌کرد. با عرضه سیزن هفتم، معلوم شد اپیک گیمز حقیقت را با گیمرهای فورتنایت در میان گذاشته و شاهد تغییرات زیاد و جذابی هستیم. باز شدن پای موجودات فضایی به جزیره، پتانسیل خیلی زیادی برای استفاده از المان‌های مختلف در اختیار طراحان بازی فورتنایت گذاشته است. اضافه شدن سلاح‌های لیزری، یوفو‌ها، تغییرات گسترده در نقشه، اضافه شدن کلی ویژگی جدید و حتی تغییر بتل پس، تا به اینجا سیزن هفتم از چپتر دوم فورتنایت را تبدیل به یکی از متفاوت‌ترین و جذاب‌ترین سیزن‌های بازی کرده است. سیزن جدید با نام Invasion منتشر شده و سوال مهم این است که آیا ویژگی‌های آن می‌تواند جذابیت فورتنایت برای طرفداران را حفظ کند یا خیر. راستی، اگر تازه به جمع بازیکنان فورتنایت پیوسته‌اید، آموزش کامل بازی فورتنایت (از راهنمای نصب تا مهارت های اولیه) می‌تواند مطلب خوبی برای یادگیری نکات مهمی درباره فورتنایت باشد. قبل از پرداختن به ویژگی‌های سیزن جدید فورتنایت، می‌توانید تریلر سیزن هفتم را مشاهده کنید.

آدم فضایی‌ها و تجهیزاتشان در فورتنایت

همان‌طور که گفتیم، سیزن جدید حسابی روی آدم فضایی‌ها تمرکز کرده و تمام اتفاقات سیزن نیز با حمله این موجودات به جزیره آغاز می‌شود. یک سفینه فضایی خیلی بزرگ روی جزیره سایه می‌اندازد و با فرستادن یوفو‌های کوچک و موجودات مختلف، داستان سیزن آغاز می‌شود. یکی از اولین ویژگی‌هایی که در بازی مشاهده می‌کنید، اضافه شدن یوفوهای کوچک است. در لوکیشن‌های زیادی از فورتنایت این بشقاب پرنده‌های قدرتمند روی زمین قرار دارند و می‌توانید با راندن آن‌ها، حسابی دشمنان را اذیت کنید. امکان شلیک گلوله‌های لیزری قدرتمند و بلند کردن دشمنان با اشعه خاص این بشقاب پرنده‌ها، یکی از سرگرم کننده‌ترین ویژگی‌های سیزن جدید فورتنایت است. حتی در آخرین لحظات بازی نیز شاید بیلد کردن و مبارزات سنتی بازی را بی‌خیال شوید و با پیدا کرد یک بشقاب پرنده، جنگ فضایی عظیمی راه بیندازید. IO Guardها نیز دوباره به بازی بازگشته‌اند و از یوفوهای روی زمین، نگهداری می‌کنند. تمام بشقاب پرنده‌های بازی نیز در دسترس شما قرار ندارند و بعضی از آن‌ها توسط NPCهای بازی کنترل می‌شوند و اگر به شما حمله کنند، حسابی در مخمصه افتاده‌اید. باید سریع با تمام سلاح‌های خود به یوفوها آسیب وارد کنید تا سقوط کنند و با کشتن خلبان، درس بزرگی به فرمانده این حمله عجیب و غریب به جزیره بدهید. چندین سلاح لیزری جدید نیز به بازی اضافه شده و تنوع سلاح‌های این سیزن را به شدت افزایش داده است. سلاح‌های فضایی سیزن هفتم فورتنایت آنقدر بالانس از آب درآمده‌اند که خیلی بعید است شاهد نرف (Nerf) یا باف (Buff) شدن حتی یکی از سلاح‌ها باشیم.

سیزن هفتم از چپتر دوم فورتنایت

فضایی‌ها، خرابکاری و پایگاه‌های روی جزیره

به محض حمله فضایی‌ها، اولین اقدام آن‌ها هجوم به بزرگ‌ترین Spire نقشه و نابودی تمام آن منطقه بود. انفجار عظیمی که یک گودی بزرگ روی زمین ایجاد کرد و ویزیتوری را هم که در حال پایدارسازی زیرو پوینت بود، به وسط دریا پرتاب کرد. بعد از نابودی Spire، فضایی‌ها چندین و چند پایگاه مختلف در اقصی نقاط نقشه برپا کردند و نبرد ساکنان جزیره و این موجودات رنگ و بوی جدیدی به خود گرفت. تا به امروز لوکیشن‌های خوش رنگ و لعاب زیادی در فورتنایت دیده‌ایم و سیزن جدید نیز از این قضیه مستثنی نیست. بخش‌هایی از نقشه با اکوسیستم این موجودات ترکیب شده و شاهد لوکیشن‌های خیلی زیبایی هستیم. یک سری انگل فضایی نیز در بعضی مکان‌های بازی قرار دارند و اگر به سر شما بچسبند، نوار سلامتی‌تان را کاهش می‌دهند. اگر با این موجودات برخورد کردید، یا هم تیمی شما باید آن را مورد اصابت گلوله قرار دهد، یا باید سریع به درون آب بپرید تا از شر این موجودات مزاحم خلاص شوید. یکی دیگر از ویژگی‌هایی که فضایی‌ها با خود به بازی آورده‌اند، صندوق‌های کازمیک است. صندوق‌هایی که فقط در حالت تیمی بازی قرار دارند و با جمع‌آوری کل تیم به نقطه‌ای که روی نقشه برای تمام گیمرها مشخص شده، می‌توانید جوایز خیلی خوب این صندوق‌ها را دریافت کنید. علاوه‌بر سلاح و آیتم‌های مختلف، آرتیفکت‌های مربوط به فضایی‌ها را می‌توانید از این صندوق‌ها نیز به دست آورید. سفینه خیلی بزرگی که در بالای جزیره در حال پرواز کردن است، به احتمال زیاد نقش مهمی در پایان داستان Invasion ایفا خواهد کرد.

چلنج های فورتنایت متفاوت‌تر از قبل شده‌اند

اگر تا به امروز به تجربه Fortntie نشسته باشید یا تیلنو را دنبال کرده باشید، بدون‌شک با چالش های هفتگی فورتنایت آشنایی دارید. چالش‌هایی که برای کسب بیشتر و سریع‌تر XP در دسترس قرار می‌گیرند و با تکمیل آن‌ها، خیلی سریع لولتان را بالا می‌برید. سیزن جدید این چالش‌ها را نیز حسابی متفاوت کرده و دیگر خبری از چالش‌های لجندری یکسان نیست. در سیزن‌های قبلی، یک چالش خاص در بخش لجندری چلنج‌ها قرار می‌گرفت و گیمرها باید به دفعات آن را تکمیل می‌کردند و با هربار تکمیل چالش، درصدی به درخواستی که چلنج از شما داشت افزوده می‌شود و دوباره در دسترس قرار می‌گرفت. تا به اینجا رویه این چالش‌ها در Invasion تغییر پیدا کرده و درست مانند اپیک چلنج‌ها، هر استیج از چالش‌های لجندری درخواست به خصوصی دارد.

بتل پس سیزن هفت فورتنایت

بتل پس فورتنایت انتخاب گیمر را در جوایز دخیل می‌کند

مدت‌ها بود که فورتنایت نیز درست مانند بیشتر بازی‌های آنلاین، یک نوار بتل پس عادی داشت که با افزایش سطح گیمر، در هر لول جوایز خاصی را در دسترس قرار می‌داد. یکی از تغییرات فوق‌العاده جذاب و دوست‌داشتنی سیزن جدید نیز تغییر همین نوار بتل پس است. از این به بعد با افزایش سطح به صورت خودکار جوایز برای شما بازگشایی نخواهند شد و امکان انتخاب بین آیتم‌های بتل پس برای بازگشایی زودتر دارید. با افزایش لول، تعدادی ستاره در دسترس شما قرار می‌گیرد. این ستاره‌ها مانند پول، برای خرید آیتم‌های مختلف بتل پس کارایی دارند. به طوری که برای بازگشایی هر آیتم، باید تعداد مشخصی از این ستاره‌ها را پرداخت کنید. اینکه دوست دارید ابتدا کدام آیتم را خریداری کنید به خودتان بستگی دارد و به این ترتیب خیلی سریع‌تر آیتم‌های مورد علاقه خود را به دست می‌آورید. ریک سانچز شخصیت محبوب و دوست‌داشتنی انیمیشن محبوب Rick and Morty در کنار سوپرمن به عنوان گل سرسبد بتل پس به بازی اضافه شده‌اند و با خرید بتل پس فورتنایت، می‌توانید به اسکین و تجهیزات این کاراکتر‌ها دسترسی پیدا کنید. اگر فکر می‌کنید این پایان تغییرات بتل پس فورتنایت است، سخت در اشتباهید. اولین اسکین سیزن هفتم که با نام کایمرا شناخته می‌شود، امکان شخصی‌سازی بسیار گسترده‌ای را برای گیمرها فراهم می‌کند. اسکینی که امکان تبدیل به بیگانه دلخواه شما را دارد و گیمر را به دنبال پیدا کردن آرتیفکت‌های مختلف در خلل بازی می‌فرستد. صندوق‌های کازمیک و بعضی نقاط بازی، تعدادی آرتیفکت در دسترس شما قرار می‌دهند و اگر دوست داشته باشید، می‌توانید این اسکین را شخصی‌سازی کنید.

این تمام تغییرات سیزن هفتم از چپتر دوم فورتنایت تا به امروز بود. ویژگی‌های جدید و جذابی که تا به امروز حسابی گیمرها را مجذوب خود کرده‌اند و برای سیزن Invasion محبوبیت بالایی دست و پا کرده‌اند. نظر شما درباره سیزن جدید فورتنایت چیست؟ به نظر شما بهترین سیزن فورتنایت تا به امروز کدام است؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و کاربران آن به اشتراک بگذارید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید