راهنمای راه‌اندازی و استفاده PS4, راهنمای راه‌اندازی و استفاده PS5

آموزش تغییر نام کاربری PSN در کنسول‌های پلی استیشن

PSN

در گذشته نام کاربری PSN به هیچ عنوان قابل تغییر نبود. با این حال به دلیل تغییر سیاست‌های سونی، هم‌اکنون می‌توانید نام کاربری خود در شبکه پلی استیشن را تغییر دهید. با تیلنو و آموزش انجام این اقدام همراه باشید.

یکی از بزرگترین مشکلات و ایرادات شبکه PSN، عدم امکان تغییر نام کاربری بود. این ویژگی نارضایتی‌های متعددی را به وجود آورده بود و بسیاری از افرادی که از نام کاربری خود راضی نبودند را ناامید می‌کرد. خوشبختانه شرکت Sony این سیاست را تغییر داده و در ازای پرداخت مبلغ مشخصی، اجازه تغییر چندین باره نام کاربری را به شما می‌دهد. در ادامه اطلاعات و آموزش‌های لازم برای تغییر نام کاربری PSN را به شما ارائه خواهیم داد.

هزینه تغییر نام کاربری

شرکت سونی این امکان را به شما می‌دهد که نام کاربری خود را یک بار به صورت رایگان تغییر دهید. بر این اساس، زمانی که نسبت به تغییر و نام کاربری بعدی خود مطمئن هستید، می‌توانید از این ویژگی استفاده کنید. با این حال، اگر قصد دارید نام کاربری PSN خود را برای دفعات بیشتر تغییر دهید، لازم است مبلغی را هزینه کنید. اعضای عادی شبکه پلی استیشن، برای هر بار تغییر نام کاربری باید مبلغ ۱۰ دلار پرداخت کنند. این در حالی است که کاربران سرویس پلی استیشن پلاس با تخفیف ۵۰ درصدی رو‌به‌رو شده و با پرداخت پنج دلار می‌توانند این عمل را انجام دهند.

تغییر نام کاربری PSN تنها به لحاظ مالی، برای شما هزینه نخواهد داشت. براساس اعلام شرکت Sony، تغییر نام کاربری مشکلاتی را در برخی از بازی‌ها ایجاد خواهد کرد. از بین این مشکلات می‌توان به مواردی همچون از دست دادن تروفی‌ها و ارز‌های درون برنامه‌ای اشاره کرد. در صفحه مربوطه در وب‌سایت سونی لیستی از بازی‌هایی که از تغییر نام کاربری پشتیبانی نمی‌کنند، مشخص شده است که با مراجعه به آن می‌توانید با این دسته از آثار آشنا شوید. لازم به ذکر است که تمامی آثار تست نشده و ممکن است برخی از آثاری که به آن‌ها اشاره نشده نیز با مشکل رو‌به‌رو شوند. علاوه بر این بازی‌ها و اپ‌های پلی استیشن 3، پلی استیشن ویتا و PS/TV فاقد این ویژگی هستند.

نحوه تغییر نام کاربری

برای تغییر نام کاربری PSN سه روش وجود دارد که براساس پلتفرم خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که پس از استفاده از هر یک از این موارد، در تمامی دستگاه‌ها از حساب کاربری خارج خواهید شد و لازم است که دوباره وارد شوید. در هنگام استفاده از ویژگی تغییر نام، PSN نام‌های پیشنهادی خود را مشخص می‌کند که در صورت رضایت می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

نحوه تغییر نام کاربری با استفاده از مرورگر

  1. در ابتدا وارد بخش Account Management در وب‌سایت سونی شده و اطلاعات اکانت خود را وارد کنید
  2. سپس PSN Profile و پس از آن Edit را انتخاب کنید
  3. برای حساب کاربری خود یک نام جدید انتخاب کرده و تغییر خود را نهایی کنید

نحوه تغییر نام کاربری در کنسول پلی استیشن 4

  1. از داشبورد کنسول پلی استیشن 4 وارد تنظیمات و سپس وارد Account Management شوید
  2. پس از این از طریق Account Information، وارد Profile شده و Online ID را انتخاب کنید
  3. در آخر نام کاربری جدید را انتخاب کرده و تغییر را نهایی کنید

نحوه تغییر نام کاربری در کنسول پلی استیشن 5

  1. از داشبورد کنسول پلی استیشن 5 وارد تنظیمات و سپس وارد Users and Accounts شوید
  2. پس از این از طریق بخش Account، وارد Profile شده و Online ID را انتخاب کنید
  3. در آخر نام کاربری جدید را انتخاب کرده و تغییر را نهایی کنید

تغییر نام کاربری PSN

آیا تا‌کنون از این ویژگی استفاده کرده و نام کاربری خود را تغییر داده‌اید؟ نظر شما راجع به هزینه در نظر گرفته شده برای آن چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: Gamespot

اینستاگرام تیلنو

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *