راهنمای بازی, راهنمای خرید بازی Nintendo Switch, راهنمای خرید بازی PS4, راهنمای خرید بازی PS5, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

بزرگ‌ترین تغییرات فورتنایت در فصل ۸ از چپتر ۲

فورتنایت

فصل هشتم فورتنایت از چپتر دوم این بازی در دسترس قرار گرفته و تغییرات متعدد و هیجان‌انگیزی را به همراه خود آورده است. از بازگشت Kevin The Cube بگیرید تا جایگزینی چالش‌های مرسوم با Punchcardها؛ در این مقاله سعی می‌کنیم مهم‌ترین این تغییرات را با یکدیگر مرور کنیم.

شرکت Epic Games بالاخره فصل هشتم از چپتر دوم بازی Fortnite‌ را در دسترس بازیکنان قرار داد. در فصل گذشته، سفینه بزرگ فضایی‌ها در آسمان بازی دیده می‌شد که بازیکنان به شدت منتظر نابودی آن بودند. در نهایت این اتفاق رخ داد و در طی رویداد Operation Sky Fire، سفینه مذکور در اقیانوس کنار نقشه غرق شد تا مقدمه داستان‌های جدید مهیا شود. پس از این رویداد، سرورهای بازی برای چند ساعتی به طور کامل خاموش شدند و پس از این وقفه، فصل جدید در دسترس قرار گرفت.

با شروع هر فصل جدید، تغییرات متعددی روی نقشه اعمال شده و اپیک گیمز بتل پس و اسلحه‌های تازه‌ای را به بازی Fortnite اضافه می‌کند. علاوه بر این موارد، فصل‌های جدید همواره شامل داستان و اتفاقات جدیدی می‌شوند تا خط داستانی بازی انسجام خود را حفظ کند. با غرق شدن سفینه بیگانگان در آب‌های آزاد، موارد و جزئیات جدیدی به نقشه فورتنایت اضافه شدند که هر کدام از آن‌ها در نوع خود هیجان‌انگیز هستند. بنابراین، سعی می‌کنیم در ادامه به مهم‌ترین این تغییرات و جزئیات جدید اشاره کنیم.

تغییرات فصل ۸ از چپتر ۲ بازی Fortnite

Cubed؛ نام Theme فصل جدید بازی

با آغاز هر فصل، اتفاقاتی در دنیای فورتنایت رخ می‌دهند که باعث ادامه یافتن خط داستانی این بازی بتل رویال (Battle Royale) می‌شود. همان‌طور که حال و هوای فصل گذشته در مورد بیگانگان یا فضایی‌ها بود، Theme فصل ۸ با نام Cubed شناخته می‌شود. اگر در چپتر اول اثر مذکور به تجربه آن پرداخته باشید، به احتمال زیاد با مکعب‌های بنفش رنگ و بزرگی که در سطح نقشه دیده می‌شدند آشنایی دارد. نام Cubed هم در واقع به Kevin The Cube یا همان مکعبی که می‌توانید تصویر آن را در ادامه مشاهده کنید، اشاره دارد.

در فصل هشتم، کوین با یک ارتش از مکعب‌های بزرگ و بنفش رنگ وارد جزیره بازی Fortnite شده و جزئیات مختلفی را با خود آورده است. البته این دفعه یک مکعب بزرگ و آبی هم در نقشه بازی دیده می‌شود که کاربران نام آن را بلوین (Belvin) گذاشته‌اند. همچنین، باید بدانید که در این میان یک مکعب درخشان و طلایی دیگر هم وجود دارد  که به احتمال زیاد در آینده نقش خود را در خط داستانی بازی ایفا خواهد کرد.

فورتنایت

یک Battle Pass جدید

یکی از ویژگی‌های چشم‌گیر هر فصل جدید، اضافه شدن یک بتل پس (Battle Pass) تازه و جذاب است. نکته‌ای که در مورد بتل پس فصل هشت وجود دارد این است که درست مانند فصل گذشته، خود شما می‌توانید آیتم‌هایی که بیشتر از بقیه دوست دارید را در اولویت گذاشته و سریع‌تر به آن برسید. به عبارتی دیگر، شما می‌توانید برخلاف گذشته که باز شدن آیتم‌های بتل پس یک روند ثابت و از پیش تعیین شده داشت، آیتم‌های موردعلاقه خود را بدون توجه به هیچ‌گونه ترتیبی به دست آورید.

بتل پس فصل ۸ چپتر ۲ درست مانند گذشته شامل اسکین‌ها، Weapon Wrapها و موزیک‌های جدید می‌شود که می‌توانید آن‌ها را در قالب صد مرحله متفاوت به دست آورید. همه‌ی این آیتم‌ها با توجه به Theme فصل جدید طراحی شده‌اند که می‌توانید در همان نگاه اول متوجه آن شوید. برای باز کردن هر یک از ۱۰۰ لول بتل پس، نیاز به بتل استارها (Battle Star) خواهید داشت. هر دفعه که لول فصل جاری شما یک واحد ارتقا پیدا کنید، بتل استار به دست می‌آورید تا با استفاده از آن‌ها آیتم مدنظر خود را به دست آورید.

Sidewayها

علاوه بر مکعب‌های عظیم‌الجثه و معلق در هوا، Sidewayها یکی از دیگر از تغییرات فورتنایت در فصل هشتم هستند. Sideway در واقع نام بُعدهایی است که در جهان موازی نقشه بازی قرار دارند. این بُعدها ظاهر به شدت عجیبی داشته و می‌توانید با استفاده از Riftهایی که در نزدیکی منطقه Cubeها قرار دارند، وارد آن‌ها شوید. Sidewayها شما را به جهان تاریک و عجیبی می‌برند که پر از هیولاهایی تحت عنوان Cube Monster هستند. این Cube Monsterها به محض دیدن یک بازیکن به سمت آن رفته و به او آسیب می‌زنند. البته هنگامی که این هیولاها را بکشید، آیتم‌ها و اسلحه‌های مختلفی از آن‌ها به جا می‌ماند که از ارزش بالایی برخوردار هستند.

فورتنایت

اسلحه‌های Sideway

سوالی که ممکن است هنگام مطرح شدن Sidewayها برای بازیکنان پیش آید، این است که این بُعدها چگونه آیتم و اسلحه‌هایی در خود جای داده‌اند؟ در جواب این سوال باید متذکر شویم که Sideways Weaponها بهترین آیتم‌هایی هستند که می‌توانید در این بُعدهای موازی به آن‌ها دست پیدا کنید. در حال حاضر دو Sideways Weapon متفاوت در فورتنایت وجود دارد که یکی از آن‌ها مانند Rifleهای معمولی بازی بوده و دیگری یک Mini-Gun است که سرعت شلیک به شدت بالایی دارد. ظاهرا این دو اسلحه از مواد تاریکی ساخته شده‌اند که از Cubeها به دست می‌آیند.

به جز ظاهر متفاوت این اسلحه‌ها، آن‌ها دارای عملکرد متفاوتی نسبت به اسلحه‌های معمولی بازی Fortnite هستند. همچنین، شما می‌توانید با جمع کردن آیتم‌هایی که از کشتن Cube Monsterها به دست می‌آید، این دو اسلحه را ارتقا دهید. اگر مواد موردنیاز کافی را در اختیار داشته باشید، می‌توانید سطح آن را از Legendary به Mystic آپگرید کنید. اگر اسلحه و آیتم‌های موردنظر خود را با کشتن هیولاها به دست نیاوردید، می‌توانید Chestهایی که در بُعد Sideways قرار دارند را بگردید.

فورتنایت

Quest و Punchcardها

بازی فورتنایت همواره سعی کرده است که با پخش کردن تمرکز خود روی رویدادهای مختلف و شخصیت‌ها، تنوع را در خط داستانی بخش Battle Royale حفظ کند. اما یکی از بهترین راه‌های موجود برای تنوع دادن به داستان، استفاده از ماموریت یا Questها است.

Questها در بازی Fortnite به طور معمول مربوط به یک شخصیت خاص می‌شوند و در ازای تکمیل کردن، XP قابل توجهی را در اختیار شما قرار می‌دهند. در فصل هشتم، پانچ کارد و Questها جای چالش‌های مرسوم و همیشگی را گرفته‌اند که می‌توانید با انجام دادن آن‌ها، بتل استار به دست آورید. پانچ کاردها به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند. دسته اول مربوط به پانچ کاردهای روزانه و هفتگی است که چالش‌های آسانی را پیش روی شما قرار می‌دهند؛ اما دسته دوم مربوط به شخصیت‌های مختلف می‌شود که باید با صحبت کردن با آن‌ها، از ایشان ماموریت بگیرید و آن‌ها را تکمیل کنید. برای راحت‌تر شدن روند تکمیل پانچ کاردها، شرکت Epic Games به شما اجازه می‌دهد که چالش‌های خود را با دوستان خود انجام دهید. برای مثال، هنگامی یک چالش در مورد آسیب زدن به دشمنان باشد، اگر دوست شما که در Party حضور دارد هم به دشمنان آسیب بزند، چالش شما انجام می‌شود.

اضافه شدن مکانیکی با نام Support The War Efforts

مکانیک جدید دیگری که باید به آن اشاره کنیم، با نام Support the War Effort شناخته می‌شود. همان‌طور که از نام این مکانیک مشخص است، باید در طی آن از تشکیلات جنگی حمایت کنید. برای حمایت از تشکیلات جنگی، باید به مکان‌های مشخص شده‌ای در نقشه رفته و Gold Barهای خود را اهدا کنید تا آیتم‌های جدیدی به فورتنایت اضافه شود.

در حال حاضر اگر Gold Barها خود را اهدا کنید، اسلحه‌هایی تحت عنوان Turret Gun در نقاط مختلف نقشه مستقر می‌شوند تا بازیکنان از آن‌ها استفاده کنند. البته روند استفاده از این مکانیک هنوز به بلوغ نرسیده و با گذر زمان، می‌توانید آیتم به دست آمده خود در قبال Gold Barها را شخصا مشخص کنید.

فورتنایت

قابلیت شخصی‌سازی اسکین Toona Fish

یکی از اسکین‌هایی که می‌توانید در طی بتل پس فصل هشتم فورتنایت به دست آورید، تونا فیش (Toona Fish) نام دارد. این اسکین جدید، قابلیت‌های شخصی‌سازی در بازی Fortnite را به مرزهای جدیدی می‌رساند و شما می‌توانید رسما رنگ تمامی اجزای آن را تغییر دهید. برای انجام این کار، باید قوطی‌های رنگی (Paint Jar) که در سراسر نقشه پخش شده‌اند را به دست آورید. زمانی که به اندازه کافی قوطی رنگ جمع کردید، می‌توانید رنگ تونا فیش را تغییر دهید.

فورتنایت

Corrupted Zoneها

به طور کلی تغییرات زیادی در نقشه فصل ۸ از چپتر ۲ فورتنایت به وجود آمده است، اما برخی از این تغییرا توجه بیشتری را به سمت خود جلب می‌کنند. یکی از این تغییرات، اضافه شدت مناطقی به نام Corrupted Zones است که تفاوت زیادی با محیط‌های معمولی بازی دارند. این Corrupted Zoneها در رویداد Operation Sky Fire و پس از سقوط سفینه فضایی‌ها به وجود آمدند. این مناطق با رنگ‌های نارنجی، قرمز و بنفش در سطح نقشه دیده می‌شود و به طور معمول Loot به شدت خوبی را هم در محدوده خود قرار می‌دهند.

اما یکی از بهترین قسمت‌های این Corrupted Zoneها، Slipstreamها هستند. اگر به تجربه فصل نهم چپتر اول فورتنایت پرداخته باشید، لوله‌های بزرگی که به شما در جا به جایی در سطح نقشه کمک می‌کردند را به یاد می‌آورید. جالب است بدانید که مکانیک مشابهی در فصل هشت از چپتر دو هم در بازی وجود دارد که جا به جایی را به شدت سریع‌تر و راحت‌تر کرده است.

در پایان اگر قصد دارید آیتم‌های تزئینی بیشتری در بازی مذکور به دست آورید، می‌توانید به صفحه خرید باندل Fortnite: The Last Laugh مراجعه کنید.

نظر شما در مورد تغییرات فصل جدید فورتنایت چیست؟ آیا از این تحولات به وجود آمده راضی هستید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: The Gamer

اینستاگرام تیلنو

Telegram (https://t.me/Tilnoir)

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *