اخبار و رویدادها, بازی, پی سی, کنسول

بازی Forza Horizon 5 بهترین بازی سال ۲۰۲۱ از لحاظ امتیاز متا

بازی Forza Horizon 5

با اتمام سال ۲۰۲۱ و ورود به سال جدید میلادی، بازی Forza Horizon 5 به عنوان بهترین بازی جدید سال ۲۰۲۱ در وبسایت Metacritic شناخته شد. بازی Final Fantasy 14: Endwalker در رتبه بعدی قرار دارد.

وبسایت Metacritic به رسم همیشه لیست بهترین بازی‌های سال از دید منتقدان را منتشر کرده که نام دو بازی Forza Horizon 5 و FF XIV: Endwalker در صدر آن‌ها قرار دارد. البته توجه داشته باشید که لیست ۱۰ بازی برتر سال ۲۰۲۱ از دید منتقدان را اکثرا آثاری تشکیل می‌دهند که در سال ۲۰۲۰ یا پیش از آن منتشر شده‌اند و در سال ۲۰۲۱ تنها با عناوین تازه برای پلتفرم‌های جدید در دسترس قرار گرفتند و به اصطلاح Re-Release شدند. پس اگر بخواهیم با این دید نگاه کنیم، نسخه پی سی بازی Disco Elysium: The Final که با محتویات جدید دوباره برای کاربران رایانه‌های شخصی در دسترس قرار گرفت، بهترین بازی سال ۲۰۲۱ از لحاظ امتیاز منتقدان محسوب می‌شود. رتبه دوم هم در اختیار نسخه نینتندو سوییچ بازی The House in Fata Morgana قرار دارد؛ اثری که برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ برای پلتفرم پی سی منتشر شده بود. در رتبه سوم هم می‌توانیم نسخه نینتنو سوییچ بازی Tetris Effect: Connected را ببینیم که پیش از این در سال ۲۰۱۸ در دسترس قرار گرفته بود. این نسخه جدید از بازی شامل محتویات جدیدی می‌شود که در نسخه اصلی حاضر نبودند. رتبه چهارم و پنجم هم به ترتیب متعلق به نسخه ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 بازی Hades می‌شود. بازی Hades که در ابتدا در سال ۲۰۲۰ منتشر شده بود، بالاخره بعد از کلی انتظار وارد کنسول‌های سونی و مایکروسافت شد تا افراد بیشتری بتوانند به تجربه اثر تحسین شده استودیو Supergiant Games بپردازند.

اما هنگامی که به رتبه ششم بهترین بازی سال از نگاه نمره متا می‌رسیم، بالاخره با یک بازی جدید روبرو می‌شویم. نسخه ایکس باکس سری ایکس بازی Forza Horizon 5 با امتیاز ۹۲ به کار خود پایان داد تا به یکی از بهترین بازی‌های تاریخ در سبک Racing تبدیل شود. پس از فورتزا هورایزن 5، رتبه هفتم و هشتم دوباره به یک بازی تعلق می‌گیرد. بسته الحاقی Endwalker که در اواخر سال ۲۰۲۱ در دسترس بازیکنان Final Fantasy XIV قرار گرفت، حسابی در نوع خود موفق بود و توانست نظر طرفداران و منتقدان را به خود جذب کند. رتبه نهم دوباره در اختیار نسخه پی سی بازی Forza Horizon 5 قرار می‌گیرد و سپس نوبت به نسخه ایکس باکس وان بازی Psychonauts 2 می‌رسد.

بازی Forza Horizon 5

تنها نکته عجیبی که در این میان وجود دارد، این است که نمرات نسخه ایکس باکس وان بازی Psychonauts 2 از نسخه ایکس باکس سری ایکس کم‌تر است. در واقع از آنجایی قدرت کنسول نسل نهمی مایکروسافت بالاتر از Xbox One است، انتظار می‌رفت که شاهد نتیجه متفاوتی باشیم. البته از آنجایی که منتقدان نسخه دو کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس وان با هم تفاوت دارد، می‌توانیم به دلیل این اتفاق پی ببریم. از طرفی دیگر، حالا که منتقدان برای نقد بازی‌ها به سراغ کنسول‌های جدید می‌روند، تعداد نمرات ثبت شده برای نسخه نسل هشتمی بازی‌ها به طور طبیعی کاهش می‌یابد.

به هر حال می‌توانید در ادامه لیست کامل بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۱ از دید متاکریتیک را مشاهده کنید:

  1. بازی Disco Elysium: The Final Cut برای پی سی – نمره: ۹۷ از ۱۰۰
  2. بازی The House in Fata Morgana برای نینتندو سوییچ – نمره: ۹۷ از ۱۰۰
  3. بازی Tetris Effect: Connected برای نینتندو سوییچ – نمره ۹۵ از ۱۰۰
  4. بازی Hades برای ایکس باکس سری ایکس – نمره: ۹۳ از ۱۰۰
  5. بازی Hades برای پلی استیشن 5 – نمره: ۹۳ از ۱۰۰
  6. بازی Forza Horizon 5 برای ایکس باکس سری ایکس – نمره: ۹۲ از ۱۰۰
  7. بازی Final Fantasy XIV: Endwalker برای پلی استیشن 5 – نمره: ۹۲ از ۱۰۰
  8. بازی Final Fantasy XIV: Endwalker برای پی سی – نمره: ۹۱ از ۱۰۰
  9. بازی Forza Horizon 5 برای پی سی – نمره: ۹۱ از ۱۰۰
  10. بازی Psychonauts 2 برای ایکس باکس وان – نمره: ۹۱ از ۱۰۰

در پایان اگر قصد دارید به تجربه بهترین بازی جدید سال ۲۰۲۱ از دید نمره متا بپردازید، می‌توانید به صفحه خرید بازی Forza Horizon 5 برای Xbox بروید.

نظر شما در این باره چیست؟ به نظر شما چه آثار دیگری لیاقت حضور در این لیست را داشتند؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Destructoid

اینستاگرام تیلنو

استودیو Playground Games کشور مکزیک را به عنوان محل برگزاری مسابقات این بازی در نظر گرفته است.

کاربران این پلتفرم می‌توانند بازی مذکور را با رزولوشن 4K و نرخ ۶۰ یا ۳۰ فریم تجربه کنند.

بله. این بازی جزو آثاری است که از روز انتشار روی سرویس ایکس باکس گیم پس در دسترس قرار دارد.

پلتفرم‌های مقصد این بازی عبارتند از: پی سی، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *