اخبار و رویدادها, بازی

بازی Ghost of Tsushima پرفروش ‌ترین بازی ماه جولای شد

بازی Ghost of Tsushima همانطور که انتظار می‌رفت پر فروش‌ترین بازی ماه جولای شد و همین طور کال آف دیوتی مدرن وارفر (Call of Duty: Modern Warfare) و سوپر ماریو اوریگامی کینگ (Paper Mario: The Origami King) به ترتیب در رتبه‌ی دوم و سوم قرار گرفتند.

پرفروش‌ترین بازی ماه جولای

گوست آف سوشیما ( بازی Ghost of Tsushima) پرفروش‌ترین بازی ماه جولای 2020 شد. همچنین به پنجمین بازی پرفروش سال 2020، سریعترین فروش بازی سال اولی ساکر پانچ (Sucker Punch) و چهارمین اثر انحصاری سونی که در ماه اول انتشار فروش زیادی را تجربه کرد، تبدیل شد.

همانطور که توسط The NPD Group فاشد شد، بازی Ghost of Tsushima بالاتر از کال آف دیوتی مودرن وارفر و سوپر ماریو اوریگامی کینگ در رتبه‌ی اول پرفروش‎‌ترین بازی ماه جولای 2020 قرار گرفت. اما با این وجود بازی ماریو اوریگامی کینگ خود رکوردی به جای گذاشت و به سریعترین فروش در تاریخ مجموعه‌ی سوپر ماریو تبدیل شد که حتی از رکوردار قبلی این محموعه یعنی Super Paper Mario پیشی گرفت.

بازی لست آف آس 2 (The Last of Us Part 2) که پرفروش‌ترین بازی ماه ژوئن 2020 نیز بود در این ماه در رتبه‌ی چهارم جدول فروش قرار گرفت. با این حال این بازی همچنان چهارمین بازی پرفروش انحصاری سونی در تاریخ آمریکا است. هم چنین، تنها دو بازی مارول اسپایدرمن (Marvel’s Spider-Man) و بازی گاد آف وار 4 (God of War 4) بالاتر از این اثر هستند.

بازی Sword Art Online: Alicization Lycoris در رتبه‌ی دهم جدول قروش ماه جولای قرار گرفت که بالاترین رتبه در تاریخ مجموعه‌ی Sword Art Online بود. در ادامه می‌توانید لیست کامل پرفروش‌ترین بازی‌های ماه جولای 2020 را مشاهده کنید:

پرفروش‌ترین بازی‌های ماه جولای 2020:

 1. Ghost of Tsushima
 2. Call of Duty: Modern Warfare
 3. Paper Mario: The Origami King
 4. The Last of Us Part 2
 5. Animal Crossing: New Horizon
 6. Ring Fit Adventure
 7. Mortal Kombat 11
 8. Mario Kart 8: Deluxe
 9. Super Smash Bros. Ultimate
 10. Sword Art Online: Alicization Lycoris
 11. Minecraft: PlayStation 4 Edition
 12. The Legend of Zelda: Breathe of the Wild
 13. Rainbow Six Siege
 14. New Super Mario Bros. U Deluxe
 15. MLB: The Show 20
 16. Star Wars Jedi: The Fallen Order
 17. Need for Speed: Heat
 18. Marvel’s Spider-Man
 19. Assassin’s Creed Odyssey
 20. Call of Duty: Black Ops III

فروش بازی‌های ویدیویی به طور کلی در ماه جولای 2020 به 3.6 میلیارد دلار رسید که 32 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته. علاوه بر این، فروش محتوای دیجیتالی در مدت زمان مشابه 41 درصد افزایش یافته است. البته باید توجه داشت که انتشار بازی Ghost of Tsushima هم بر این موضوع، تاثیر بسیاری گذاشته است.

اما در حالی که نینتندو سوییچ بار دیگر به پرفروش‌ترین کنسول در جولای 2020 تبدیل شد، ولی فروش کلی سخت افزارهای گیمینگ در مقایسه با جولای 2019، با 2 درصد کاهش به 166 میلیون دلار رسید.

نظر شما در مورد پرفروش‌ترین بازی‌های ماه جولای 2020 به خصوص بازی Ghost of Tsushima چیست؟ تابحال کدام یک از این آثار را تجربه کرده‌اید؟ نظرات خود را با تیلنو در میان بگذارید.

منبع: IGN

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید