اخبار و رویدادها, بازی, گیم پلی بازی, نمایش و پیش نمایش

هرآنچه که باید در مورد بسته الحاقی جدید بازی Ghost of Tsushima بدانید

بازی Ghost of Tsushima

بسته الحاقی جدید بازی Ghost f Tsushima قرار است با نام Iki Island در دسترس خریدارن بازی Ghost of Tsushima: Director’s Cut قرار بگیرد و داستان جدیدی را برای بازیکنان تعریف کند. ما هم به بهانه نزدیک شدن به تاریخ عرضه این DLC، تصمیم گرفتیم که به مرور اطلاعات منتشر شده در مورد آن بپردازیم.

هنگامی که بازی Ghost of Tsushima برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ منتشر شد، توانست نظر بازیکنان و منتقدان را به خود جلب کند. این بازی علاوه بر موفقیت در بازار و فروش مناسب، جوایز متعددی دریافت کرد و به عنوان یکی از تحسین برانگیزترین آثار وقت هم شناخته شد. اما این پایان کار استودیو Sucker Punch، سازنده بازی، نبود و آن‌ها تصمیم گرفتند با عرضه بازی Ghost of Tsushima: Director’s Cut، محتویات جدیدی را در اختیار بازیکنان قرار دهند. به روز رسانی گرافیکی مخصوص پلی استیشن 5، یکی دیگر از ویژگی‌های جدید این نسخه است.

با توجه به آنچه که تا به امروز مشاهده کرده‌ایم، بازی Ghost of Tsushima Director’s Cut از لحاظ محتویات جدید غنی است و قصد دارد با آوردن بسته الحاقی Iki Island ماجراجویی‌های جدیدی را برای کاربران در نظر بگیرد. این DLC شامل یک محیط کاملا جدید است که می‌توانید درست مانند جزیره سوشیما، نقطه به نقطه آن را جست و جو کنید. البته آن طور که ما متوجه شدیم، بسته الحاقی Iki Island تنها یک محتوای داستانی جدید نیست و می‌خواهد مکانیک‌های گیم‌پلی و داستان بازی Ghost of Tsushima را از برخی جهات ارتقا دهد.

Iki Island: یک داستان جدید

بازی Ghost of Tsushima

جالب است بدانید که بازیکنان می‌توانند به محض رسیدن به Act دوم بازی، جزیره سوشیما را به مقصد جزیره ایکی ترک کنند تا سراغ ماجراجویی‌های جدید بروند. البته این محیط جدید یک داستان بدیع را هم در دل خود جای داده است که از لحاظ ایده و هسته، شباهت زیادی به داستان اصلی بازی Ghost of Tsushima دارد. جین ساکای (Jin Sakai)، شخصیت اصلی بازی، باید در بسته الحاقی جدید به جنگ مغول‌ها برود تا تهدید آن‌ها را یک بار و برای همیشه به پایان برساند. در حالی که ایده داستانی کاملا ساده و سرراست به نظر می‌رسد، جین سفر مشکلی را در پیش دارد که باید در طی آن تصمیم‌های سختی بگیرد. البته این اولین باری نیست که جین پا به جزیره ایکی می‌گذارد و او پیش از این جزیره مذکور را ملاقات کرده است. به گفته بلاگ پلی استیشن، جین باید در این ماجراجویی جدید با ترس‌های قدیمی خود مقابله کند و دردهای گذشته را به یاد آورد. در همین حال، او وظیفه دارد که به گذشته سفر کند و به رمز و رازهای خانوادگی خود پی ببرد.

انتخاب میان «تغییر» و «پایبندی به سنت‌ها»، یکی از اصلی‌ترین جزئیات داستان بازی Ghost of Tsushima‌ بود و این رویه قرار است در داستان جزیره ایکی هم ادامه پیدا کند. اما این بار یک تفاوت بزرگ وجود دارد. در حالی که داستان اصلی گوست آو سوشیما بیشتر در مورد دفاع از خانه و سرزمین مادری بود، داستان Iki Island بیشتر حول خانواده و مسائل شخصی می‌گردد. به نظر می‌رسد داستان بسته الحاقی جدید تمرکز زیادی روی مقابله سنت‌ها و نوگرایی دارد و این می‌تواند باعث به وجود آمدن یک داستان جذاب شود.

ایکی؛ جزیره‌ای وحشی و سرکش‌تر از سوشیما

یکی از عناصری دیگری که در بسته الحاقی جدید بازی Ghost of Tsushima وجود دارد، این است که این بار با محیط وحشی‌تری نسبت به جزیره سوشیما روبرو هستیم. درست برعکس جزیره سوشیما که تازه در لحظات ابتدایی داستان به دست مغول‌ها و نیروهای استعمارگر می‌افتد، جزیره ایکی برای چندین دهه در آشوب کامل قرار داشته است. هیچ حکومت خاصی در طی این چند دهه قدرت را در دست نداشته و همین موضوع باعث به وجود آمدن یک محیط بی‌قانون شده است. شما می‌توانید این آشوب را حتی در زمان گشت و گذار در سطح دنیای بازی متوجه شوید.

همچنین جالب است بدانید که دشمنان موجود در جزیره ایکی، به مغول‌ها محدود نمی‌شوند. شما در طی DLC جدید بازی Ghost of Tsushima با دشمنان جدیدی مانند قاچاقچی‌ها و دزدان دریایی روبرو می‌شوید که پیش از این در داستان اصلی بازی حضور نداشتند. اما در این میان یک دسته جدید از دشمنان وجود دارند که نسبت به سایرین از جذابیت بیشتری برخوردار هستند. راهبان دیوانه یا به قول خود بازی Mad Monks، یک گروه خرافاتی و افراطی هستند که بازیکن باید برای رسیدن به هدف خود، آن‌ها را از میان بردارد. به طور کلی می‌توانیم اینگونه بگوییم که تنوع دشمنان جین ساکای بیشتر از همیشه است و در عین حال، او راه‌های جدیدی برای از بین بردن آن‌ها یاد گرفته است. همچنین کمبو و تکنیک‌های بیشتری به بازی Ghost of Tsushima: Director’s Cut اضافه شده‌اند که می‌توانند سیستم عمیق مبارزه بازی را از همیشه جذاب‌تر کنند.

بازی Ghost of Tsushima

اضافه شدن حیوانات جدید

بازی Ghost of Tsushima اثر به شدت تاریکی است، داستان سیاهی دارد و در طول آن شاهد کشته شدن افراد مختلف با فجیع‌ترین حالات ممکن هستیم. اما با این حال، می‌توان در طی تجربه بازی لحظات آرامش بخشی را پیدا کرد که باعث آرامش روح و روان می‌شوند. یکی از آرامش بخش‌ترین لحظات بازی، اوقاتی بود که موفق به مشاهده روباه‌ها و سایر حیوانات می‌شدیم.

خوشبختانه، جزیره ایکی شامل حیوانات بیشتری است که می‌توانید به نوازش کردن آن‌ها هم بپردازید. اما تفاوت حیوانات جدید با روباه‌های جزیره سوشیما، این است که آن‌ها خیلی آرام نیستند. در واقع اگر می‌خواهید دقایقی را در کنار آن‌ها بنشینید و از منظره لذت ببرید، باید در ابتدا با استفاده از فلوت جین آن‌ها را رام کنید.

بازی Ghost of Tsushima: Director’s Cut در کمتر از یک ماه دیگر و در تاریخ ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ (۲۰ اوت) برای پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4 منتشر خواهد شد. این نسخه از بازی دارای به روز رسانی‌های گرافیکی و فنی نسبت به نسخه اصلی بازی است و می‌توانید در میان ویژگی‌های آن مواردی مانند پشتیبانی از Dualsense را مشاهده کنید. اما آنچه که در میان محتویات جدید هیجان انگیزتر به نظر می‌رسد، بسته الحاقی Iki Island است. این بسته الحاقی از مکانیک‌های پایه بازی اصلی استفاده می‌کند و آن‌ها را در راه‌های مختلف، ارتقا می‌دهد تا با اثر جذابی روبرو باشیم.

نظر شما در مورد بازی Ghost of Tsushima: Director’s Cut و جزیره ایکی چیست؟ آیا شما با انتشار این نسخه دوباره به سراغ بازی می‌روید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید