راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

راهنمای بازی Ghostrunner 2 برای مبتدی‌ها

راهنمای بازی Ghostrunner 2

بازی Ghostrunner 2 درست مانند نسخه پیشین یک ویدیو گیم چالش برانگیز است که خیلی سخت می‌توان از پس موانع آن برآمد. با این حال اگر به نکاتی که در راهنمای بازی Ghostrunner 2 برای مبتدی‌ها اشاره می‌کنیم توجه داشته باشید، بخشی از این چالش‌ها را به شکل راحت‌تری پشت سر می‌گذارید.

آموزش Ghostrunner 2 برای مبتدی‌ها

بازی Ghostrunner 2 چیزی بیش از یک ویدیو گیم اکشن است. شما برای اینکه بتوانید آن را به اتمام برسانید باید صبور باشید، روی مهارت خود کار کنید، تصمیماتی سریع و دقیق بگیرید و هیچگاه ناامید نشوید. این بازی به شدت بی‌رحم است و حتی اگر در حین تجربه آن یک ضربه، تنها یک ضربه دریافت کنید خواهید مرد. این موضوع به شکلی است که در برخی مواقع حس می‌کنید همه چیز را به خوبی انجام داده‌اید، اما در آن میان یک ضربه کوچک خورده و جان خود را از دست داده‌اید.

بنا بر حرف‌های زده شده اگر هنوز به سراغ گوست رانر 2 نرفته‌اید یا در حین تجربه آن حسابی اذیت شده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم به نکات ذکر شده در راهنمای بازی Ghostrunner 2 برای تازه‌واردها توجه داشته باشید. ما در این مقاله نکاتی را یادآوری می‌کنیم تا بتوانید با کمک از آن‌ها از مناطق خطرناک رد شوید، پارکورها را پشت سر بگذارید و حتی کالکتیبل‌ها را نیز پیدا کنید.

راهنمای بازی Ghostrunner 2

در Battle Arenaها به آزمون و خطا بپردازید

اگر توجه کرده باشید می‌فهمید که بازی Ghostrunner 2 یک سری محیط‌های آزاد دارد که برای رد شدن از آن‌ها باید با تعداد زیادی از دشمنان مقابله کنید. نام این مناطق خاص که در تمام مراحل به چشم می‌خورند Battle Arena است. هنگامی که وارد Battle Arenaها شوید احتمالا در اولین اقدام شروع به کشتن دشمنان می‌کنید تا جویی از خون را به وجود آورید. هرچند که انجام این کار می‌تواند جذاب باشد، اما احتمالا در حین انجامش به مشکل خواهید خورد؛ چرا که تعداد زیادی از دشمنان به صورت همزمان به سمت شما حمله کرده و می‌توانند به راحتی کارتان را تمام کنند.

پس در این موقعیت‌ها چه باید کرد؟ نکته مهمی که می‌توان به آن اشاره کرد این است که شما باید با برنامه قبلی به سراغ Battle Arenaها بروید. برای این کار باید بهترین مسیر ممکن را پیدا کنید و سپس با تمرین و تکرار از سد تمامی دشمنان رد شوید. آنچه که باید در راهنمای بازی Ghostrunner 2 به آن اشاره کنیم این است که این اثر کاملا حول محور آزمون و خطا می‌چرخد. شما باید راه‌های مختلف را انتخاب کنید و اگر در یک مسیر زیاد شکست خوردید، بهتر است به سراغ سایر مسیرها بروید و آن‌ها را نیز تست کنید.

سیستم Perfect Parry زیاد قابل اعتماد نیست

یکی از قابلیت‌هایی که در بازی Ghostrunner 2 در اختیارتان قرار می‌گیرد Perfect Parry است. شما با استفاده از این قابلیت قادر هستید حملات مختلف دشمن را دفع کرده و موقعیت جدیدی برای ضربه زدن به وجود آورید. با این حال پیشنهاد ما این است که زیاد به این مکانیک اتکا نکرده و راه خود را با استفاده از ضربات معمولی باز کنید. اما چرا؟ هنگامی که یک Perfect Parry را با موفقیت انجام دهید و دشمن مورد نظر را بکشید، در مقابل ضربات بعدی سایر دشمن‌ها آسیب پذیر خواهید بود (یا شاید هم با ضربات غیرقابل دفاع از سوی آن‌ها روبرو شوید).

البته این بدان معنی نیست که ما در مقاله راهنمای بازی Ghostrunner 2 سیستم Parry را به هیچ وجه پیشنهاد نکنیم. استفاده از این قابلیت در برخی مواقع و به خصوص در حین مبارزه با Shinobiها و باس فایت‌ها حسابی به کار می‌آید. در یک دست Shinobiها که همه حملات شما را دفع می‌کنند در مقابل Perfect Parry نقطه ضعف دارند و آسیب پذیر هستند. در دستی دیگر اگر در مقابل باس‌ها یک Perfect Parry موفق داشته باشید، آن‌ها گارد دفاعی خود را از دست می‌دهند تا بتوانید یک ضربه محکم به آن‌ها بزنید.

راهنمای بازی Ghostrunner 2

روش مقابله با دشمنانی که از دور به سمت شما شلیک می‌کنند

شکست دادن دشمنانی که در نزدیکی شما قرار دارند و به صورت تن به تن (Melee) می‌جنگند زیاد سخت نیست. اما هنگامی که با Ranged Enemyها که از راه دور به سمت‌تان شلیک می‌کنند روبرو شوید، سناریو به شکل دیگری نوشته می‌شود. شما باید همیشه از مقابل تیرهای این دشمنان جاخالی دهید (به خصوص در Battle Arenaها) و حواس‌تان به آن‌ها باشد. در جاهالی شلوغ ممکن است یکی از همین تیرها به سمت شما روانه شود و صفحه Critical Failure (که حکم همان Game Over را دارد) به نمایش درآید.

اگر در حین جاهای شلوغ و Battle Arenaها به صورت مرتب جان خود را از دست می‌دهید، باید اول Ranged Enemyها را بکشید تا در تیرهای آن‌ها آسیب پذیر نباشید. اما اگر این افراد به صورت مرتب به سمت شما شلیک می‌کنند چگونه می‌توان با آن‌ها مقابله کرد؟ پاسخ کاملا ساده است: تیر آن‌ها را دفع یا Deflect کنید. برای این کار باید صبر کنید که گلوله حسابی به شما نزدیک شود و سپس دکمه Block را خیلی سریع فشار دهید. سپس به سمت‌های کناری خود جاخالی دهید تا قربانی گلوله‌های احتمالی بعدی نشوید. هنگامی که چند بار از این مکانیک بهره ببرید حساب کار دست‌تان خواهد آمد.

در سایه‌ها مخفی شوید

در این نقطه از مقاله راهنمای بازی Ghostrunner 2 باید به سراغ قابلیت‌ها یا Abilityها برویم. اگر تمام تلاش خود را به کار گرفتید و باز هم نتوانستید از پس برخی از چالش‌ها برآیید، هنگام استفاده از Abilityها فرا رسیده است. در ادامه به توصیف این قابلیت‌ها می‌پردازیم:

  • اولین قابلیتی که به دست می‌آورید Shuriken نام دارد. شما می‌توانید با استفاده از این قابلیت دشمنان کوچک‌تر را بکشید و دشمنان بزرگ‌تر را گیج یا Stun کنید
  • دومین قابلیت که Tempest نام دارد، کاری می‌کند که شخصیت اصلی دشمنان کوچک‌تر را به عقب هل دهد و آن‌ها را از خود دور کند. اما آن قابلیتی که بیش‌تر به کار می‌آید Shadow Ability است
  • Shadow Ability یک بَدَل یا Decoy از شخصیت اصلی به وجود می‌آورد و او را نامرئی می‌کند. بدین ترتیب کسی شما را نمی‌بیند و دشمنان هم مشغول حمله به سمت بدل یا Decoy می‌شوند. در این برهه زمانی یک موقعیت خوب به وجود می‌آید که یکی از دشمنان را بکشید. به طور کلی هر وقت که نمی‌دانستید باید چه کنید، از Shadow Ability کمک بگیرید و اوضاع را کنترل نمایید. به صورت مستمر از این قابلیت بهره ببرید تا در Battle Arenaها به سادگی پیروز شوید.

Sensory Boost یک ابزار مهم است

در بخش آموزشی بازی Ghostrunner 2، خود بازی می‌گوید که Sensory Boost فقط برای جاخالی دادن از گلوله‌ها در میان هوا به کار رفته می‌شود. اما باید بدانید که این قابلیت عملکرد به مراتب گسترده‌تری دارد. Sensory Boost یک قابلیت فوق‌العاده است که زمان را آهسته می‌کند. هنگامی هم که زمان آهسته شود شما می‌توانید به موقعیت‌های ایده آلی برسید. حال این موقعیت ایده‌آل رفتن به پشت یک دشمن باشد یا نجات یافتن از سقوطی که نتیجه‌ای به غیر از مرگ ندارد.

Sensory Boost برای تکمیل مراحل پایانی بازی فوق‌العاده ضروری است؛ چرا که باید از سپر محافظتی دشمنان رد شوید و با استفاده از Shuriken آن‌ها را Stun کنید. بنا بر همین موضوع بهتر است به طور مرتب از Sensory Boost کمک بگیرید تا روش درست استفاده از آن را بفهمید. اگر در استفاده از این قابلیت مهارت پیدا کنید، می‌توانید برخی از دشمنان را به ساده‌ترین شکل ممکن بکشید.

راهنمای بازی Ghostrunner 2

در حین Dash کردن مراقب باشید

هنگامی که در بازی Ghostrunner 2 خبری از دشمنان و درگیری‌های مستقیم نیست، شما در حال پارکور کردن هستید. شخصیت اصلی برای ادامه راه خود باید از روی فن‌های بزرگ بپرد، از دیوارها بالا برود و با استفاده از Grappling Gun خود به نقاط جدیدی برسد. بازی برای پارکور کردن یک قابلیت فوق‌العاده مفید به شما می‌دهد که Dash نام دارد. استفاده از Dash باعث کاهش شما و مقصدتان می‌شود تا بتوانید از پس پرش‌های بلند برآیید. برای مثال اگر از یک سطح پریده‌اید و فکر می‌کنید که به محل فرود نمی‌رسید، از Dash کمک بگیرید و از مرگ حتمی نجات پیدا کنید.

هنگامی که کمی با این مکانیک سر و کار داشته باشید با آن خو خواهید گرفت و حتی برای سریع‌تر حرکت کردن هم از Dash بهره می‌برید. با این حال باید توجه داشته باشید که استفاده از این قابلیت به خصوص در هنگام پارکور کردن با ریسک بالایی همراه است. پس از اینکه Dash بزنید، کنترل شخصیت اصلی کمی سخت می‌شود و احتمال سقوط کردن بالا می‌رود. پس بهتر است در حین پریدن و Dash زدن حواس خود را جمع کنید تا جان خود را بر اثر سقوط از ارتفاع از دست ندهید.

چگونه کالکتیبل‌ها را پیدا کنیم؟

یکی از مواردی که در راهنمای بازی Ghostrunner 2 برای مبتدی‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است، نحوه پیدا کردن کالکتیبل‌ها یا همان آیتم‌های جمع کردنی خواهد بود. اگر به خوبی در محیط گشت و گذار کنید می‌توانید آیتم‌هایی نظیر Artifactها، اسکین شمشیرها، فایل‌های صوتی و از همه مهم‌تر Memory Shardها را پیدا کنید. پیدا کردن Memory Shardها به شما اجازه می‌دهد که مادربرد خود را ارتقا دهید و از قابلیت‌های بیش‌تری به صورت همزمان بهره ببرید.

اما برای اینکه بتوانید به کالکتیبل‌ها دست پیدا کنید، بهتر است همیشه نیم‌نگاهی به مینی مپ داشته باشید. مینی مپ بازی Ghostrunner 2 محل قرارگیری حدودی کالکتیبل‌ها را نشان می‌دهد که باید در محدوده مشخص شده دنبال‌شان بگردید. اما متاسفانه باید بدانید که مینی مپ برای پیدا کردن کالکتیبل‌ها کافی نخواهد بود؛ چرا که حجم بزرگی از آن‌ها در مکان‌هایی نظیر پشت دیوار پنهان شده‌اند. حال برای اینکه این آیتم‌های مخفی شده را پیدا کنید با دقت بیش‌تری به خرج دهید و گوشه گوشه محیط را بگردید.

اما پیشنهاد ما این است که دور اول بازی را به قصد اتمام داستان به پایان برسانید و آنقدر درگیر پیدا کردن کالکتیبل‌ها نشوید. بدین ترتیب تصویری کلی از نقشه مراحل در ذهن‌تان به وجود می‌آید تا بتوانید در دور بعدی تجربه خود آیتم‌های مورد بحث را پیدا کنید.

راهنمای بازی Ghostrunner 2

در Ghostrunner.exe تمرین کنید

در ابتدا Ghostrunner.exe یک مینی گیم ساده به نظر می‌رسد که فقط به درد باز کردن دستکش‌ها و اسکین‌های جدید می‌خورد. اما اشتباه نکنید، این مینی گیم می‌تواند به یک محل فوق‌العاده برای تمرین کردن تبدیل شود تا بتوانید با استفاده از آن مهارت‌های خود را در پارکور و مبارزات ارتقا دهید. شما می‌توانید در این بخش به تمرین کردن بپردازید و در نکاتی که در راهنمای بازی Ghostrunner 2 به آن‌ها اشاره کردیم به درجه استادی برسید.

نظر شما در مورد مقاله راهنمای بازی Ghostrunner 2 برای مبتدی‌ها چیست؟ نظرات و سوالات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: TheGamer

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *