راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

بهترین مبارزهای بازی Mortal Kombat 1

بهترین مبارزهای بازی Mortal Kombat 1

این سوال که بهترین مبارزهای بازی Mortal Kombat 1 چه کسانی هستند و کدام یک از آن‌ها مشت‌های قدرتمندتری پرتاب می‌کند، ممکن است ملکه ذهن شما هم باشد. مورتال کومبت 1 مبارزهای متعددی دارد که انتخاب از میان‌شان ساخت است. اما به راستی باید به سراغ کدام یک از این چهره‌ها برویم؟

بهترین فایترهای Mortal Kombat 1

بازی Mortal Kombat 1 که به نحوی مجموعه را ریبوت می‌کند، چهره‌های نام آشنا سری را با ویژگی‌های جدیدی به تصویر می‌کشد. به عبارتی دیگر، مبارزهای مورتال کومبت 1 همگی در نسخه‌های پیشین حضور داشته‌اند، اما بازی جدید روایتگر یک جهان موازی است که افراد با آنچه که از آن‌ها سراغ داریم فرق می‌کنند. مجموعا و به طور کلی تعداد شخصیت‌های قابل کنترل اصلی در این بازی به عدد 23 اشاره دارد. این در حالی است که 15 شخصیت همراه یا Kameo Fighter هم وجود دارند که در جریان نبرد به کمک‌تان می‌آیند.

حال اگر بخواهید با وجود این همه کاراکتر در مبارزات پیروز باشید، باید در انتخاب خود موفق عمل کنید. اما اگر بخواهید با آزمون و خطا به مبارزهای مورد علاقه خود برسید، مدت زمان زیادی را تلف کرده‌اید. البته که استودیو NetherRealm بازی مورد بحث را به گونه‌ای طراحی کرده که همه شخصیت‌ها در یک حد تعادل قرار داشته باشند؛ اما با این حال یک سری از آن‌ها به سبک مبارزه گیمرها بیش‌تر می‌خورند و شانس پیروزی را افزایش می‌دهند. ما در ادامه مقاله بهترین مبارزهای بازی Mortal Kombat 1 و با یک رتبه‌بندی، شما را با برترین‌های این ویدیو گیم مبارزه‌ای آشنا می‌کنیم.

مبارزهای بازی Mortal Kombat 1

مبارزهای سطح S در Mortal Kombat 1

از آنجایی که نمی‌توان رتبه‌بندی خاصی برای مبارزهای کامئو و کمکی در نظر گرفت، تمرکز خود را روی مبارزهای اصلی می‌گذاریم. هرچند که این مبارزها برتری خاص و چشم‌گیری نسبت به یکدیگر ندارند، اما نوع و سبک مبارزه آن‌ها می‌تواند کار را برای بازیکنان راحت کند. علاوه بر این، نمی‌توان منکر یک سری تفاوت‌های کوچک میان شخصیت‌ها و قدرت‌های آن‌ها بود. به هر حال در این قسمت به بهترین مبارزها در سطح S می‌پردازیم (توجه داشته باشید که چنین رتبه بندی خاصی در بازی وجود ندارد و ما آن را بر اساس تجربیات انجام داده‌ایم).

جانی کیج (Johnny Cage)

ما می‌توانیم از جانی کیج به عنوان رتبه اول بهترین مبارزهای بازی Mortal Kombat 1 یاد کنیم. یاد گرفتن حملات و کمبوهای این شخصیت نسبتا ساده است و افراد تازه‌وارد می‌توانند با کمی تمرین روی آن تسلط پیدا کنند. مهم‌ترین قابلیت این شخصیت Hyper Meter نام دارد که می‌تواند Special Moveهای سایر شخصیت‌ها را لغو کند.

مبارزهای بازی Mortal Kombat 1

کنشی (Kenshi)

کنشی می‌تواند یک روح مبارز را احضار کند تا از او در طی جریان مبارزات کمک بگیرد. هرچند که اضافه شدن این روح (Spirit) می‌تواند کنترل شخصیت کنشی را سخت کند، اما اگر در آن به مهارت برسید غیرقابل توقف خواهید شد. علاوه بر این، بُرد حملات این کاراکتر زیاد است و می‌تواند از راه دور دشمنان را اذیت کند.

مبارزهای سطح A

پس از سطح S که از دو شخصیت جانی کیج و کنشی تشکیل می‌شود، مبارزهای سطح A را داریم که از لحاظ میزان قدرت شباهت زیادی به دو اسم مذکور دارند. اما با این حال باید آن‌ها را در اولویت دوم قرار دهید.

کونگ لائو (Kung Lao)

بسیاری از افراد ممکن است با این رتبه‌بندی مخالفت کنند و کونگ لائو را جزو مبارزهای سطح S بازی Mortal Kombat 1 بدانند؛ به خصوص زمانی که او را با شخصیت گورو ترکیب کنید. با این حال، این شخصیت زیادی به کائو خود وابسته است و اگر کس دیگری را به عنوان یار همراه انتخاب کنید، نمی‌توانید از نهایت پتانسیل لائو لذت ببرید.

مبارزهای بازی Mortal Kombat 1

ریدن (Raiden)

ریدن که بدون شک یکی از نمادین‌ترین شخصیت‌های تاریخ سری است، از قدرت رعد و برق بهره می‌برد. او در بازی جدید می‌تواند با استفاده از همین نیرو و کمبوهای دیگر، دشمنان را اسیر صدای وحشتانک آذرخش کند و آن‌ها را شکست دهد. توجه داشته باشید که ریدن در میان مبارزهای سطح A، بیش‌تر به درد گیمرهای تازه‌کار می‌خورد.

لیو کانگ (Liu Kang)

لیو کانگ تنها شخصیت مجموعه مورتال کومبت است که در تک تک نسخه‌های سری حضور داشته. در ادامه همین روند باثبات، او در میان مبارزهای بازی Mortal Kombat 1 وجود دارد و یکی از بهترین‌ها هم محسوب می‌شود. این شخصیت حملات از راه دور کشنده‌ای دارد و می‌تواند با توپ‌های آتشین خود دشمنان را حسابی بسوزاند.

آمنی من (Omni-Man)

این شخصیت جزو چهره‌هایی است که برای استفاده از آن باید به سراغ خرید DLCهای پولی بازی بروید. به همین دلیل و برای تشویق گیمرها برای پول خرج کردن، آمنی من از قدرت فوق‌العاده بالایی برخوردار است و می‌تواند حسابی غیرقابل پیش بینی باشد.

اشراه (Ashrah)

گیمرها کم کم دارند به قدرت بالای شخصیت اشراه پی می‌برند؛ چرا که او یکی از سرسخت‌ترین مبارزهای مورتال کومبت 1 به شمار می‌رود. این چهره حملات متنوعی دارد و می‌تواند با کمک گرفتن از کمبوهای متعدد خود به یکی از غیرقابل پیش بینی‌ترین شخصیت‌ها بدل شود.

گراس (Geras)

گراس بدون شک یکی از دست کم گرفته شده‌ترین شخصیت‌هایی است که در مورتال کومبت جدید می‌بینید؛ چرا که با وجود قدرت بالای خود زیاد محبوب و شناخته شده نیست. تنها نقطه ضعفی که می‌توان به گراس گرفت واکنش‌های آهسته و کُند او است که باعث قابل پیش‌بینی بودن می‌شود. اما ضربات وی آنقدری قدرتمند است که این ضعف را بپوشاند.

مبارزهای سطح B بازی Mortal Kombat 1

مبارزهایی که در سطح B قرار می‌گیرند، وابستگی بیش‌تری به کامئوهای خود دارند و از این لحاظ پایین‌تر از اعضای گروه S و A قرار می‌گیرند. با این حال مبارزه و مشت زدن با آن‌ها می‌تواند حسابی لذت بخش باشد.

رین (Rain)

شخصیت رین پس از اینکه سیراکس کمی ضعیف یا اصطلاحا Nerf شد توانست راه خود را به سطح A پیدا کند. با این وجود او هنوز یک مبارز قابل اتکا است و از قدرت مانور بالایی برخوردار است. با این حال هنگامی که رین می‌خواهد از کمبوهای خود استفاده کند، کمی قابل پیش بینی می‌شود و حریف می‌تواند به دفع ضربات او بپردازید.

مبارزهای بازی Mortal Kombat 1

تانیا (Tanya)

تانیا درست لب مرزی که بین سطح A و B کشیده می‌شود قرار دارد. او مبارز قدرتمندی به شمار می‌رود، ولی به شخصیت کمکی خاص خود نیاز دارد تا نقاط ضعفش را بپوشاند. این شخصیت با وجود اینکه کمبوهای متنوعی دارد و ضربات سنگینی وارد می‌کند، می‌تواند در خیلی مواقع قابل پیش بینی باشد.

اسموک (Smoke)

قابلیت Meterless Cancels شخصیت اسموک می‌تواند تا حد زیادی نقطه ضعف وی در زمینه قدرت حملات را بپوشاند. هرچند که او کمبوهای جذاب و خاص خود را دارد، اما نمی‌تواند با استفاده از آن‌ها زیاد موثر واقع شود. با این حال اگر الگو مبارزه او را یاد بگیرید، می‌توانید با اسموک به پیروز‌های متعددی در زمین بازی برسید.

شنگ سانگ (Shang Tsung)

شنگ سانگ در واقع دو مبارزه مختلف است. مبارز اول یک مرد پیر و مبارز دوم یک فرد جوان با تکنیک‌های متنوع است. شما می‌توانید در حین مبارزه و به آسانی میان این دو سوییچ کنید. همین موضوع تنوع زیادی به حرکت‌ها می‌دهد تا بتوانید در غیرقابل پیش بینی‌ترین حالت ممکن مبارزه کنید.

لی می (Li Mei)

لی می ابزارهای متعددی برای مبارزه کردن دارد که می‌تواند با استفاده از آن‌ها دست بالاتر را در مبارزات بگیرد. یکی از این ابزارهای فانوسی است که روی سر دشمن کار می‌گذارد و قابلیت پریدن را برای مدتی از آن‌ها می‌گیرد. با این حال او در برخی زمینه‌ها نقطه ضعف دارد و باید حتما با کامئوهایی نظیر جکس ترکیب شود.

جنرال شائو (General Shao)

اول از همه باید بدانید که جنرال شائو خط سلامتی کم‌تری نسبت به سایر مبارزهای بازی Mortal Kombat 1 دارد و از این منظر ضعیف است. اما با این حال ضربات محکم ولی آهسته تبر او می‌تواند آسیب قابل توجهی به دشمن وارد کند. پس اگر دنبال یک شخصیت تانک می‌گردید که کند اما قوی باشد، جنرال شائو بهترین انتخاب است.

مبارزهای سطح C و سطوح کم‌تر

در حال نگارش این مقاله تعداد شخصیت‌های مورتال کومبت 1 چیزی حدود 24 نفر است؛ بنابراین یاد گرفتن شیوه مبارزه با همه آن‌ها سودمن نخواهد بود. ما پیش از این مبارزهای پیشنهادی خود را ذکر کردیم، ولی اگر به دنبال مبارزهای رده پایین‌تر هستید بهتر است به نام‌هایی که در ادامه ذکر می‌شوند نگاهی داشته باشید.

 • باراکا (Baraka)
 • هاویک (Havik)
 • کیتانا (Kitana)
 • میلینا (Mileena)
 • نیتارا (Nitara)
 • ریکو (Reiko)
 • رپتایل (Reptile)
 • اسکورپیون (Scorpion)
 • سیندل (Sindel)
 • ساب زیرو (Sub-Zero)
مبارزهای بازی Mortal Kombat 1

علاوه بر موارد ذکر شده یک سری از شخصیت‌ها وجود دارند که قرار است در ماه‌های آتی و در قالب DLCهای پولی در دسترس قرار بگیرند. در ادامه به لیست این شخصیت‌ها که در آینده منتشر می‌شوند را می‌بینید:

 • ارماک (Ermac)
 • هوملندر (Homelander)
 • پیس میکر (Peacemaker)
 • کوان چای (Quan Chi)
 • تاکدا (Takeda)

نظر شما در مورد بهترین مبارزهای بازی Mortal Kombat 1 چیست؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Gamerant

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *