بازی, یادداشت

تاریخچه سری بازی God of War (خدای جنگ)

بازی God of War

با معرفی نسخه جدید سری بازی God of War وقت خوبی است تا سری به تاریخچه این سری بازی دوست‌داشتنی بزنیم و بازی‌های این سری را با یکدیگر مرور کنیم. همراه تیلنو باشید تا دوباره سری به مبارزات خونین کریتوس و خدایان بزنیم.

بعد از انتشار نسخه اول سری بازی God of War و مواجه شدن گیمر‌ها با این بازی جدید، کریتوس و ماجراجویی‌های غمگینش خیلی زود تبدیل به یکی از محبوب‌ترین انحصاری‌های سونی شدند. همراه شدن با این مبارز بی‌نهایت خشن و کمک به او برای سلاخی خدایان و انتقام گرفتن از آن‌ها، داستانی نبود که بتوان به این سادگی‌ها از کنار آن عبور کرد. کریتوس سفر بزرگی را آغاز کرده بود و هزاران اتفاق عجیب و خونین در انتظار این مبارز بزرگ بود. بعد از انتشار نسخه جدید بازی God of War در سال ۲۰۱۸، طرفداران داستان جدیدی را پیش‌روی روح اسپارتا دیدند و بعد از آن و با نمایش بازی God of War Ragnorak، انتظار برای همراهی دوباره با کریتوس و آترئوس خیلی‌سخت شد. در آخرین لحظات PS5 Showcase بود که استودیو سانتا مونیکا (Santa Monica)، با انتشار تیزر کوتاهی از انتشار نسخه جدید سری بازی خدای جنگ در سال ۲۰۲۱ خبر داد. تیزر کوتاهی که به نمایش لوگو God of War Ragnorak اکتفا کرد و اخبار بیشتر را برای مراسم‌ها و اتفاقات آتی نگه داشت. اگر از طرفدارن قدیمی این سری بازی هستید و قصد تجدید خاطر‌ه با کریتوس و همراهی دوباره با او در سفر‌های خونین خدای جنگ را دارید، یا به تازگی با این سری آشنا شدید و قصد تجربه قسمت‌های قبلی و آغاز سفر و ریختن خون خدایان مختلف را دارید؛ همراه تیلنو باشید تا با توجه به خط زمانی، سری به نسخه‌های مختلف این مجموعه دوست‌داشتنی بزنیم.

بازی God Of War Ascension

بازی God of War Ascension

نسخه هفتم سری بازی God of War، نقطه آغاز داستان انتقام کریتوس به حساب می‌آید. جایی که حماسه این شخصیت آغاز می‌شود و ادامه داستان را شکل می‌دهد. کریتوس در این بازی مبارزات سختی با سه تن از Furie‌ها دارد و باید این موجودات را به خاک و خون بکشد. دشمنان کریتوس در این نسخه کم تعداد نیستند و کریتوس باید خون‌های زیادی بریزد. بازی God Of War Ascension به صورت انحصاری در سال ۲۰۱۳ برای کنسول PS3 منتشر شد و برای اتمام این نسخه به حدود ۸ ساعت و نیم زمان، احتیاج خواهید داشت.

بازی God Of War Chains Of Olympus

God of War Chains Of Olympus

نسخه بعدی در تایم لاین سری بازی God of War نسخه‌ای نیست بجز بازی God Of War Chains Of Olympus. نسخه چهارم این سری بازی برای کنسول دستی سونی یعنی پلی استیشن پرتابل (PSP) منتشر شد و طرفداران را برای بار چهارم با کریتوس همراه کرد. شما برای حدود ۵ ساعت و نیم برای اتمام این داستان زمان نیاز دارید. داستان این بازی از جایی شروع می‌شود که کریتوس از آتنا می‌خواهد تا خدای خورشید را پیدا کند و از به ثمر رساندن نقشه‌های او جلوگیری کند. بازی God Of War: Chains Of Olympus نیز در سال ۲۰۰۸ در دسترس طرفداران قرار گرفت.

بازی God of War 1

بازی God of War 1

پیش درآمد‌ها به اتمام رسیدند و خط اصلی داستانی شروع شد. جایی که برای اولین بار شاهد حضور کریتوس در بازی‌های ویدیویی شدیم. اولین نسخه از سری God Of War جایی بود که بازیکنان کریتوس را برای بار اول، ملاقات کردند و داستان انتقام خونین او از خدایان آغاز شد. نسخه اول این سری برای پرفروش‌ترین کنسول تاریخ یعنی PS2 عرضه شد و گیمر‌ها را ۹ ساعت غرق ریختن خون موجودات مختلف کرد. گیم پلی جذاب و داستان حماسی نسخه اول، در کنار استقبال خیلی‌خوب گیمر‌ها و منتقدان از این نسخه، مهر تاییدی بر ساخت دنباله‌های گوناگون این مجموعه بود. نسخه اول سری خدای جنگ در سال ۲۰۰۵ در دسترس طرفداران قرار گرفت.

بازی God Of War Ghost Of Sparta

God-Of-War-Ghost-Of-Sparta

حال دوباره نوبت به استودیو Ready at Dawn رسیده بود که باری دیگر تبحر خود را در ساخت بازی‌های جذاب نشان دهد. استودیویی که پیش از این با ساخت God Of War Chains Of Olympus، وارد دنیای اساطیری سانتا مونیکا شده بود و استودیوی دست و پا بسته‌ای به شمار نمی‌رفت. بازی God Of War Ghost Of Sparta وقایع بین نسخه‌های اول و دوم را روایت می‌کند و داستان‌های جدیدی از کریتوس را پیش روی گیمر‌ها باز می‌کند. بعد از وقایع نسخه اول، کریتوس خیلی قوی‌تر از قبل روی تخت خدایی خود نشسته اما اتفاقات گذشته او را آزار می‌دهند. حال نوبت گشتن به دنبال پاسخ سوال‌های بی‌جواب است و کریتوس دوباره قصد ریختن خون موجودات بخت برگشته‌ای را دارد که سد راه او، در یافتن پاسخ‌هایش می‌شوند. این نسخه که برای اتمام آن ۶ ساعت و نیم زمان نیاز دارید، در سال ۲۰۱۰ و برای PSP منتشر شد.

بازی God Of War 2

بازی God of War 2

بعد از خروج دوید جفی از سونی، حال نوبت کوری بارلوگ یعنی انیماتور ارشد نسخه اول رسید تا کارگردانی God Of War را به عهده بگیرد. کارگردان دوست‌داشتنی سونی که با کارگردانی دو نسخه از سری خدای جنگ، حسابی بین طرفداران بازی‌های ویدیویی شناخته شده است. داستان از جایی شروع می‌شود که حتی بعد از قتل عام تعدادی از خدایان، آتش خشم کریتوس فروکش نکرده و دنبال سلاخی همه مقصران اتفاق خونین زندگی خود است. کریتوس دوباره دست به سلاح برده و این بارپخته‌تر، باتجربه‌تر و خشن‌تر از قبل آماده انتقام گرفتن شده است. در سال ۲۰۰۷ و جایی که به تازگی کنسول پلی استیشن 3 منتشر شده بود، سانتا مونیکا این بازی را برای کنسول قدیمی‌تر سونی، یعنی پلی استیشن 2 عرضه کرد.

بازی God of War 3

بازی God of War 3

خدای جنگ 3، پایان راه سه‌گانه اصلی این سری، در سال ۲۰۱۳ برای PS3 منتشر شد. جایی که قاتل خدایان یونان به قدرت خیلی بالایی رسیده بود و حال، نوبت پایان کار تمام دست‌اندرکاران اتفاق تلخ زندگی کریتوس فرا رسیده بود. ۱۰ ساعت تا پایان راه کریتوس در سه‌گانه اصلی فاصله داریم و هزاران غافلگیری بی‌نظیر در این ساعات منتظر شما است. پایان‌بندی God of War 3 با شوک عظیمی همراه بود و نسخه‌های اصلی این سری را تا سال‌ها به خواب برد. همه چیز باشکوه و وقار کامل آغاز شد و به پایان رسید تا شاهد یک سه‌گانه کم‌نظیر در تاریخ بازی‌های ویدیویی باشیم.

بازی (God of War (۲۰۱۸

بازی God of War

بعد از نسخه سوم، سال ها خبری از نسخه جدید این سری و ادامه داستان کریتوس نبود. کار خدایان یونان و کریتوس به اتمام رسید و دیگر خبری از اساطیر یونان نخواهد بود. سال‌ها بی‌خبری از نسخه جدید با انتشار نسخه‌ای مانند Ascension قابل تحمل‌تر شده بود اما ادامه حماسه کریتوس، بدون‌شک لذت بخش‌تر خواهد بود. بالاخره مراسم E3 ۲۰۱۶ از راه رسید و سانتا مونیکا نسخه جدید سری بازی خدای جنگ را معرفی کرد. نسخه‌ای که تغییرات زیادی را به همراه داشت و راه جدیدی را در دنیای جدید پیش‌روی کریتوس می‌گذاشت. سال ۲۰۱۸ از راه رسید و کریتوس با پسر خود آترئوس وارد دنیای نورث شد. خدایان نورث و اساطیر اسکاندیناوی، ادامه داستان کریتوس را روایت می‌کنند. جایی که بعد از پایان‌بندی عجیب نسخه قبل، همه گیمر‌ها منتظر پاسخ سوالات خود بودند و سانتا مونیکا بعد از سال‌ها دوری از این مجموعه، کار سختی را پیش رو داشت. با عرضه بازی برای PS4، بیشتر گیمر‌ها منتظر انتشار به روزرسانی برای کنسول نسل نهمی سونی یعنی PS5 بودند و طبق انتظار‌ها، به روزرسانی گرافیکی بازی God of War برای PS5 منتشر شد. با این وجود، اگر قصد شروع نسخه‌های قدیمی سری خدای جنگ را با کنسول نسل نهمی سونی دارید، حداقل می‌توانید این اثر خوش‌ساخت را با بهبود‌های گرافیکی تجربه کنید.

بازی God of War Ragnarok

بازی God of War Ragnarok

در آخرین لحظات مراسم PS5 Showcase بود که گیمر‌ها با تماشای تیزر تریلری عجیب میخکوب شدند. سونی به عنوان حسن ختام مراسم خود، تیزری از نسخه جدید سری خدای جنگ یعنی God of War Ragnarok منتشر کرد و طرفداران این سری را تا سرحد مرگ خوشحال کرد. نسخه جدیدی که در حال حاضر به غیر از یک تاریخ انتشار احتمالی در سال ۲۰۲۱، هیچ اطلاعاتی از آن نداریم. باید منتظر ماند و دید سفر جدید کریتوس در Ragnarok به کجا ختم می‌شود و روح اسپارتا چه ماجراجویی‌هایی را در پیش دارد.

باید منتظر ماند و دید نسخه جدید سری God of War به چه نحوی منتشر می‌شود و قصد دارد چه اتفاقاتی را برای کریتوس و آترئوس رقم بزند. کار کریتوس و اساطیر نورث به کجا کشیده می‌شود و خدایان اسکاندیناوی می‌توانند با کار‌های کریتوس کنار بیایند یا خیر.
نظر شما درباره سری بازی God of War چیست؟ دوست دارید چه نکاتی را در نسخه جدید این سری ببینید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و کاربران آن به اشتراک بگذارید.

منبع: GameRant

آیا شما هم جزء طرفداران سری God of War بوده و از مشاهده خشونت بی‌‌حد آن لذت برده‌اید؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید. اگر تا‌کنون تازه‌ترین بازی مجموعه خدای جنگ را تجربه نکرده‌اید، هم‌اکنون می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید بازی God of War اقدام به خرید این بازی کنید. برای خرید بازی PS4 و بازی کارکرده PS4 نیز می‌توانید به بخش فروشگاه تیلنو مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید