عمومی

بازی Gran Tourismo 7 از تمامی قابلیت‌های پلی استیشن ۵ استفاده می‌کند

بازی Gran Tourismo 7

یکی از مورد انتظارترین بازی‌های پلی استیشن 5، یعنی بازی Gran Tourismo 7، در مراسم PS5 Future of Gaming معرفی شد. حال گزارشاتی در مورد این اثر ریسینگ (Racing) منتشر شده که خبر از استفاده کردن آن از تمامی فناوری های کنسول نسل نهمی سونی می‌دهد.

رویداد Playstation 5 Future of Gaming با یک نمایش هیجان انگیز از بازی‌های پلی استیشن 5 و خود آن، توانست گیمر‌های زیادی را راضی کند. یکی از این بخش‌های هیجان انگیز، معرفی بازی گرن توریسمو 7 (Gran Tourismo 7) جدیدترین بازی استودیو polyphony Digital بود. این مجموعه چند سالی بود که خودی نشان نداده بود؛ البته تا زمانی که بازی Gran Tourismo Sport معرفی و منتشر شد. شاید این بازی در زمینه‌های مختلفی شامل استاندارد‌های جهانی بود، ولی به هیچ وجه در حد و اندازه‌ی نام بزرگ گرن توریسمو و یک انحصاری به تمام معنا نبود.حال و پس از گدشت سه سال، استودیو Polyphony Digital بار دیگر پا به عرصه گذاشته تا بتواند به روز‌های اوج خود باز گردد. این اتفاق قرار است که با بازی GT 7 و در کنسول پلی استیشن 5 رخ دهد.

در همین راستا، سیمون راتر (Simon Rutter)، معاون رییس اجرایی پلی استیشن، در مصاحبه‌ای که با The Guardian داشت، اشاره کرد که بحث انحصاری‌ها در حال حاضر مهم‌تر از همیشه است.

راتر در این باره گفت:

استودیو‌های پلی استیشن با نزدیکی با طراحان سیستم کنسول، می‌توانند بیشترین عملکرد ممکن را از سیستم به دست آورند و این یک ویژگی بسیار ارزشمند برای یک پلتفرم است.

بازی Gran Tourismo 7 یک مثال مناسب است. راتر اظهار داشت که نه تنها بازیکنان می‌توانند بدون مشاهده‌ی Loading screen بین رویداد‌ها مسابقه دهند، بلکه می‌توانند به لطف فناوری صدای 3D از صدای افکت‌ها و موسیقی‌ها هم لذت ببرند.

راتر ادامه داد:

هنگام نشستن در کابین خودرو، صدای 3D به شما اجازه می‌دهد تا صدای غرش یک Ferrari که جلو یا پشت شما است را بشنوید و در همین حال می‌توانید تفاوت آن را با صدای موتور یک Maserati تشخیص دهید.

بازی Gran Tourismo 7

شاید جالب‌ترین ویژگی Playstation 5 مربوط به دوالسنس (Dualsense) است. با توجه به اطلاعات منتشر شده، دوالسنس از یک فناوری به نام Haptic Feedback در دکمه‌های R2 و L2 بهره می‌برد که با توجه به فشاری که بازیکن به آن وارد می‌کند، در مراحل مختلف عمل می‌کند. برای مثال هنگامی که شما از دکمه‌ی R2 برای گاز دادن استفاده می کنید، سرعت ماشین با توجه به فشاری که شما به این دکمه وارد کرده‌اید مشخص می‌شود. یا در مثالی دیگر شما می‌توانید با استفاده از دکمه‌ی L2 (که حکم ترمز را دارد) ماشین را به طور کامل متوقف کنید یا تنها ار آن برای کاعش سرعت برای دور زدن در پیچ‌ها استفاده کنید. هر چند این قابلیت در کنسول‌های کنونی هم در دسترس است اما آن دقت و ظرافتی که قرار است در پلی استیشن ۵ مشاهده کنیم، به مراتب بیشتر است چرا که سونی تاکید بسیاری بر این قابلیت گذاشته است.

پلی استیشن 5

بازی Gran Tourismo 7 تنها یکی از چند انحصاری است که در استریم اخیر آن‌ها مشاهده کردیم. در این مراسم ما شاهد معرفی آثار انحصاری دیگری مانند Spider-Man: Miles Morales ،Ratchet and Clank: Rift Apart و Horizon Forbidden West بودیم. حال تنها باید منتظر شنیدن قیمت پلی استیشن 5 باشیم که با توجه به گفته‌ی جیم رایان، پل ی استیشن ۵ با یک قیمت مناسب عرضه می‌شود. هم چنین شما می توانید از چگونگی بازی‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سریز ایکس در هنگام عرضه مطلع شوید.

نظر شما کاربران تیلنو در این باره چیست؟ آیا گرن توریسمو ۷ می‌تواند این مجموعه را به روز‌های اوجش برگرداند؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gamespot

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *