بازی, راهنمای خرید, راهنمای خرید بازی, راهنمایی و آموزش, یادداشت

هشت اثری که طرفداران بازی Far Cry 6 باید تجربه کنند

بازی Far Cry 6

اگر به تازگی بازی Far Cry 6 را تجربه کرده‌اید و می‌خواهید به سراغ آثاری بروید که شباهت زیادی به این محصول دارند، به هیچ عنوان بازی‌هایی که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم از دست ندهید.

مجموعه فار کرای با عرضه نسخه ششم بازگشته است و باز هم یک شخصیت منفی کاریزماتیک و جذاب را در نقطه مقابل بازیکن قرار می‌دهد. هدف اصلی گیمر در بازی Far Cry 6 شکست دادن آنتون کاستیو (Anton Castillo)، رئیس جمهوری دیکتاتور و گرفتن جزیره تسخیر شده یارا (Yara) است. بازیکن نقش شخصیتی به نام دنی روهاس (Dani Rojas) را برعهده می‌گیرد که یک انقلابی چریکی به شمار می‌رود. این بازی با وجود یک سری کاستی‌ها، هنوز هم کار خود را برای ارائه یک شخصیت منفی جذاب و دنیای بزرگ و زیبا درست انجام می‌دهد.

با این که مدت زمان زیادی از عرضه نمی‌گذرد، بدون شک افراد زیادی داستان اصلی بازی Far Cry 6 را به اتمام رسانده‌اند و به شدت دنبال اثری می‌گردند که دارای مکانیک‌های مشابهی باشد. هدف ما هم از این مقاله معرفی بازی‌های داستان محور و اول شخصی است که شباهت زیادی به این اثر دارند. خوشبختانه، در سال‌های اخیر شاهد بازی‌های متعددی با فرمولی شبیه به بازی Far Cry 6 بوده‌ایم. شاید این بازی‌ها نتوانند تجربه‌ای مشابه با فار کرای 6 را ارائه دهند، اما هنوز هم ارزش امتحان کردن را دارند.

آثاری که طرفداران بازی Far Cry 6 باید تجربه کنند

بازی Horizon Zero Dawn

بازی Far Cry 6

بازی Horizon Zero Dawn که یکی از بهترین بازی‌های انحصاری سونی در نسل هشتم کنسول‌های خانگی به شمار می‌رود، شما را در نقش شخصیتی به نام ایلوی (Aloy) قرار می‌دهد. ایلوی زنی جوان است که از قبیله خود به خاطر نداشتن خانواده‌ای مشخص طرد شده و هدفی به جز پیدا کردن مادر حقیقی خود ندارد. داستان این بازی هزاران سال پس از زمان حال روایت می‌شود؛ دوره‌ای که بشریت از زندگی امروزی ما فاصله گرفته و به زمان استفاده از تیر و کمان و زندگی‌های قبلیه‌ای بازگشته است. دنیای بازی Horizon Zero Dawn پر از ربات‌های عظیم الجثه‌ای است که هر کدام با الهام گیری از حیوانات معمولی و دایناسورها درست شده‌اند. شما در طی ماجراجویی خود در اثر مذکور، بارها با انوع مختلفی از این ربات‌ها برخورد می‌کنید. دسته‌ای از این ربات‌ها رفتار دوستانه‌ای دارند و حتی اگر به آن‌ها نزدیک شوید از شما فرار می‌کنند؛ این در حالی است که دسته دیگری از آن‌ها اصلا این گونه نیستند و هدفی به جز کشتن ایلوی با استفاده از اسلحه‌های مختلف خود ندارند. داستان هورایزن زیرو داون هم به شدت جذاب است و ماجرای ایلوی را در شرایطی روایت می‌کند که در حال به دست آوردن جایگاه خود در دنیای بازی و پرده برداشتن از رازهای مختلف است.

هر دو بازی Far Cry 6 و Horizon Zero Dawn داستان فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهند که باید شخصا آن‌ها را تجربه کنید. در هر دو اثر دنیای بازی به شدت زیبا و بزرگ است که می‌توانید ساعت‌ها بدون خسته شدن در آن گشت و گذار کنید.

بازی Death Stranding

بازی Far Cry 6

اگر دنیای بازی‌های ویدیویی را دنبال کرده باشید، بسیار بعید است که نام بازی Death Stranding تا به حال به گوشتان نخورده باشد. ایده اصلی گیم‌پلی این بازی لذت بردن از محیط‌های آن و جا به جا کردن بارهایی است که باعث ادامه حیات بشریت می‌شوند. دث استرندینگ برای همه سلیقه‌ها مناسب نیست و بیشتر باب میل افرادی قرار می‌گیرد که علاقه خاصی به شنیدن داستان‌های پیچیده و جذاب دارند. اگر می‌خواهید به سراغ این بازی بروید، باید بدانید که تجربه آن نیاز به حوصله و صبر بالایی دارد؛ چرا که بخش بزرگی از گیم‌پلی تنها مربوط به راه رفتن و گذشتن از مانع‌های مختلف می‌شود. اما اگر با این سبک و سیاق بازی کنار بیایید، حسابی از آن لذت خواهید برد. روند بازی Death Stranding در برخی از مواقع خیلی کند می‌شود ولی همین کند بودن در راستای درک بیشتر محیط و لذت بردن از آن است. پس اگر می‌توانید زمان زیادی پای یک ویدیوگیم صرف کنید، این موقعیت را از دست ندهید.

درست مانند بازی Far Cry 6، دث استردندینگ هم داستان و روایتی سینمایی دارد که انگار از دل یک فیلم بیرون آمده است. البته که بازی Death Stranding از لحاظ داستانی در رتبه‌های بالاتری از فار کرای 6 قرار می‌گیرد که مقایسه یا حتی شباهت دادن روایت قصه این دو اصلا کار درستی نیست. همچنین توجه کنید که در اثر مذکور خبری از اکشن‌های متعدد و کشتن دشمنان نیست و مخفی‌کاری و راه رفتن دو اصل گیم‌پلی را تشکیل می دهند.

بازی Assassin’s Creed Origins

بازی Far Cry 6

بازی Assassin’s Creed Origins نقشه‌ی بزرگی دارد که می‌توانید در آن ماموریت‌های فرعی، فعالیت‌های متعدد و کلی مکان متفاوت برای گشت و گذار پیدا کنید. داستان این بازی در نوع خود جذاب بوده و به طور منسجمی هم روایت می‌شود، اما این سیستم مبارزه و گیم‌پلی است که می‌تواند تا ساعت‌ها شما را سرگرم کند. اساسینز کرید اوریجینز حکم اولین نسخه از سه‌گانه اخیر را دارد که سبک سری را به نقش آفرینی تغییر داد. اثری که پایه‌های دوران جدید مجموعه Assassin’s Creed را بنیان گذاشت تا دو بازی بعدی روی آن قرار گیرند.

بازی Far Cry 6 هم درست مانند AC: Origins فعالیت‌ها و ماموریت‌های فرعی زیادی دارد که تا ساعت‌ها سرگرم تکمیل آن‌ها خواهید شد. اگر بخواهیم صریح‌تر این موضوع را شرح دهیم، باید بدانید که سایر بازی‌های یوبیسافت بیشتر از هر اثر دیگری به فار کرای 6 شبیه هستند. علاوه بر اوریجینز دو بازی Assassin’s Creed Odyssey و Assassin’s Creed Valhalla هم می‌توانند گزینه‌های بهتر و کامل‌تری برای شما باشند.

بازی Fallout: New Vegas

بازی Far Cry 6

تقریبا تمامی بازی‌های مجموعه Fallout دارای داستان‌هایی غنی هستند که در کنار ماموریت‌های فرعی، پکیج کاملی را برای یک تجربه آخرالزمانی و جهان باز به وجود می‌آورند. با وجود اتمسفرهای سنگین و خفقان آور، بازی‌های مجموعه فال اوت می‌توانند سرگرم کننده باشند و حتی در برخی از لحظه‌ها شما را مجبور به لبخند زدن کنند. این حالت سرگرم کننده با نصب مادهای متعددی که از سوی جامعه کاربران برای بازی ساخته شده، بیشتر هم می‌شود.

اما فرمول ثابت سری فال اوت در بازی Fallout: New Vegas و داستان آن در اوج قرار دارد. حجم بزرگی از فعالیت‌های متفاوت و متنوع در کناری داستانی به شدت جذاب و گیرا، بازی Fallout: New Vegas را به گزینه مناسبی برای عاشقان بازی Far Cry 6 تبدیل می‌کند. همچنین باید اشاره کنیم که اگر از تجربه این بازی لذت بردید، به هیچ وجه دو بازی Fallout 4 و Fallout 76 را از دست ندهید.

در این میان باید اشاره کنیم که اگر هنوز به تجربه جدیدترین نسخه مجموعه فار کرای نپرداخته‌اید، می‌توانید به صفحه خرید بازی Far Cry 6 برای PS4، خرید بازی Far Cry 6 برای PS5 و خرید بازی Far Cry 6 برای Xbox مراجعه کنید.

بازی Watch Dogs 2

بازی Far Cry 6

در بیشتر مواقع بازی‌های ویدیویی گیمرها را در موقعیت‌های جذابی قرار می‌دهند که تجربه آن در واقعیت ممکن نیست یا اگر هم باشد، آنقدر جذاب نمی‌شود. مصداق بارز این موضوع نسخه‌های کلاسیک مجموعه God of War است؛ جایی که بازیکن در نقش یک خدا قرار می‌گیرد و ماموریت دارد که سایر خدایان را از بین ببرد. در گاد آف وار کریتوس به دستور شما دشمنان را سلاخی کرده و با استفاده از Blades of Chaos خدایان را قطعه قطعه می‌کند. در بازی Watch Dogs 2 هم چنین رابطه‌ای وجود دارد؛ اما در این بازی به جای یک جنگجوی قدرمند کنترل گروهی از هکرها را به دست می‌گیرید که قادر به هک کردن هر وسیله‌ای هستند. هک کردن وسایل الکتریکی مختلف در برخی از مواقع اطلاعات داستانی جدیدی در اختیار شما قرار می‌دهد و در مواقعی دیگر، تنها به جزئیات بیشتری در مورد شخصیت‌های دنیای بازی ختم می‌شود.

اگر از تجربه بازی Far Cry 6 لذت بردید و قصد دارید این دفعه به جای یک دیکتاتور دست یک گروه مخفی را از کنترل بر جامعه کوتاه کنید، بازی Watch Dogs 2 انتظار شما را می‌کشد.

بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

بازی Far Cry 6

درست مانند فار کرای، مجموعه Metal Gear هم در تمامی نسخه‌ها مخفی‌کاری را به عنوان یک اولویت به بازیکنان معرفی می‌کند و این فرمول را در طول زمان نگه می‌دارد. اگر پیش از این به تجربه هیچکدام از نسخه‌های متال گیر نپرداخته‌اید، بازی Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain می‌تواند گزینه خوبی برای شروع کردن باشد. فهم تمامی نکات داستانی و بازگشتن به نسخه‌های متعدد قدیمی می‌تواند حسابی وقت گیر و تا حدودی سخت باشد، اما اثر مذکور برای این که متوجه مسائل در حال جریان باشید اطلاعات کافی در اختیار شما قرار می‌دهد.

بازی Meta Gear Solid V: The Phantom Pain درست مانند بازی Far Cry 6 کمپین داستانی طولانی مدتی داشته و علاوه بر مخفی کاری به اکشن هم اهمیت می‌دهد. علاوه بر این داستان جذاب و مفهومی آن هم می‌تواند از لحظه آغازین تا زمان پایان داستان چشم‌های شما را به نمایشگر بدوزد.

بازی Metro: Last Light

بازی Far Cry 6

فضای پسا آخرالزمانی شهر مسکو در بازی Metro: Last Light به شدت خفقان آور است و تنها امید ناچیزی را برای بازماندگان نسل بشر قائل می‌شود. در دنیای مترو علاوه بر موجودات و هیولاهای جهش یافته، یک سری از انسان‌ها وجود دارند که قادر به تحمل افراد زنده دیگر نیستند و نهایت تلاش خود را برای نابودی آن‌ها به کار می‌گیرند. بازی Metro: Last Light به خوبی دوران ناامیدی بشر برای آینده را به تصویر می‌کشد؛ زمانی که هیچ کس و هیچ ایده‌ای قادر به تشویق انسان‌ها برای پیشرفت و ادامه نیست. این عناصر تاثیرگذار در بازی Far Cry 6 هم به چشم می‌خورند، اما با این تفاوت که در یک محیط شادتر قرار دارند. همچنین باید بدانید که بازی Metro: Last Light جهان باز نیست و از این نظر از مجموعه Far Cry فاصله می‌گیرد. اگر می‌خواهید تجربه‌ای کامل از روسیه آخرالزمانی مجموعه مترو به دست آورید، از بازی Metro 2033 شروع کرده و پس از تجربه Last Light به سراغ نسخه سوم و آخر یعنی بازی Metro Exodus‌ بروید.

بازی Wolfenstein: The New Order

بازی Far Cry 6

بازی Wolfenstein: The New Order داستان خود را به گونه‌ای تعریف می‌کند که نازی‌های آلمانی در جنگ جهانی دوم پیروز شده‌اند و حالا دنیا را تحت سلطه خود دارند. در این موقعیت شما به عنوان شخصیتی به نام بی. جی. بلازکویچ (B. J. Blazkowicz) وارد داستان شده و هدف اصلی خود را روی سرکوب کردن رژیم دیکتاتوری نازی قرار می‌دهید. به خاطر موضوعی که این بازی به سراغش می‌رود (یک سرباز تنها در میان انبوهی از نازی‌ها)، گیم‌پلی به شدت سخت و چالش‌برانگیز می‌شود و در همین حال، ترکیبی از رویدادهای واقعی و تخیلی را به تصویر می‌کشد.

هر دو بازی Far Cry 6 و Wolfenstein: The New Order بازیکن را به دل دولتی دیکتاتوری برده و به او ماموریت نابودی آن را می‌دهند. علاوه بر هدف و ایده اصلی داستان، گیم‌پلی این دو بازی هم در برخی از نقاط شباهت‌هایی به یکدیگر دارند. باید اشاره کنیم که تجربه تمامی نسخه‌های مدرن ولفنشتاین بر هر گیمری واجب است.

نظر شما در این باره چیست؟ پس از تجربه بازی Far Cry 6 قصد دارید به سراغ کدام یک از آثار معرفی شده بروید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: TheGamer

اینستاگرام تیلنو

براساس اعلام HowLongToBeat به پایان رساندن داستان اصلی بازی Far Cry 6 در حدود ۱۷ ساعت طول کشیده و با صرف حدودا ۴۱ ساعت می‌توانید تمامی بخش‌های بازی را کامل کنید.

این بازی روایت تلاش‌های دنی روهاس به همراه گروه انقلابی برای مبارزه با دیکتاتور جزیره یارا یعنی آنتون کاستیو است.

نسخه‌های پی سی، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس بازی Far Cry 6 به ترتیب امتیازات 7۶، ۷۵ و ۸۰ را در وب‌سایت متاکریتیک ثبت کرده‌اند.

پلتفرم‌های مقصد بازی Far Cry 6 عبارتند از: پی سی، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری ایکس

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *