راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

آموزش بخش چندنفره بازی Halo Infinite

بازی Halo Infinite

اگر می‌خواهید در بخش چندنفره یا Multiplayer بازی Halo Infinite موفق‌تر باشید و لحظات لذت‌بخش‌تری تجربه کنید، باید یک سری نکات را در حین مبارزه با دشمنان در نظر بگیرید. این نکات به شما کمک می‌کنند در مبارزات دست بالاتر را نسبت به دشمنان خود داشته باشید.

پس از سال‌ها انتظار بازی Halo Infinite بالاخره منتشر شد و توانست عملکرد به شدت خوب و راضی کننده‌ای از خود به جای بگذارد. هرچند که شما باید برای تجربه کمپین داستانی این بازی آن را به صورت کامل بخرید، اما بخش چندنفره آن به صورت رایگان و Free-to-Play در دسترس همه بازیکنان قرار دارد. با اینکه مدت زمان زیادی از عرضه بخش Multiplayer نگذشته، اما گیمرها ساعت‌های بسیاری به تجربه آن مشغول شده‌اند و حالا مهارت زیادی دارند. مشخص است که یک بازیکن تازه وارد در ساعات ابتدایی خود، برای مبارزه با افراد کار کشته‌تر به مشکل خواهد خورد. پس اگر شما هم جزو افراد تازه‌وارد حساب می‌شوید و قصد دارید هر چه زودتر خود را به سایرین برسانید، باید نکاتی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم را در حین تجربه بازی رعایت کنید.

هدف یا Objective بازی‌ها را در اولویت قرار دهید

این نکته را به یاد داشته باشید که تیم و بردن بازی‌ها در بازی Halo Infinite از بیشترین اهمیت ممکن برخوردار است. شاید با خود فکر کنید که این موضوع برای همه بازیکن‌ها به خصوص در اثری مانند هیلو در اولویت قرار دارد؛ اما این گونه نیست. تعداد زیادی از بازیکنان حاضر در بخش چندنفره مولتی‌پلیر هیلو اینفینیت آمار فردی را در اولویت خود قرار داده و ترجیح می‌دهند فقط کار خودشان را انجام دهند. پس باید بدانید که تنهایی بازی کردن به هیچ وجه کمک نمی‌کند و رسیدن به Objective اصلی از اهمیت بیشتری برخوردار است. تازه اگر از این هم بگذریم، چالش‌های Battle Pass این بازی هم شما را بیشتر به انجام Objectiveها تشویق می‌کند تا بالا بردن آمار فردی مانند تعداد Killها. این نکته فقط بر یک دسته از حالت‌های خاص صدق نمی‌کند و باید در تمامی Modeها مانند Oddball، Capture the Flag، Total Control و… آن را رعایت کنید.

بازی Halo Infinite

سعی کنید در کنار هم‌تیمی‌های خود باقی بمانید

در ادامه در اولویت قرار داد کار تیمی، مشخصا قرار گرفتن در کنار هم‌تیمی‌ها هم از اهمیت بالایی برخوردار می‌شود. در بیشتر اوقات حرکت به صورت انفرادی بدون پشتیبانی سایر افراد تیم به کشته شدن شما منجر می‌شود. برای مثال در حالت Total Control، بهتر است به صورت تیمی به منطقه دشمن حمله کنید. یا در سمتی دیگر اگر می‌خواهید از Zone خود در Total Control دفاع کنید، بهتر است این کار را به صورت سه یا چهار نفره انجام دهید. در حالت Oddball هم به محض اینکه یکی از هم‌تیمی‌های شما توپ یا همان Ball را به دست گرفت، باید سریع به سمت او رفته و از تیم خود دفاع کنید. هرچقدر که توپ بیشتر در دست تیم شما باشد، امتیاز بیشتری می‌گیرید و به پیروزی نزدیک‌تر می‌شود. در دو حالت Capture the Flag و Stockpile هم محافظت از فردی که Flag یا Power Seedها را حمل می‌کند از اهمیت بالایی برخوردار است.

از تجهیزات خود هوشمندانه استفاده کنید

تجهیزات یا همان Equipmentها در بازی Halo Infinite به شدت مهم هستند و استفاده درست از آن‌ها، می‌تواند جهت مبارزات را به صورت کلی تغییر دهد. برای مثال اگر به Energy Sword و Grappleshot به صورت همزمان دست پیدا کردید، باید با ترکیب آن‌ها دشمنان را هر چه سریع‌تر بکشید. در حالتی دیگر، استفاده از یک Drop Wall در هنگامی که Reload اسلحه‌ها واجب است، می‌تواند شما را از خطر گلوله‌های دشمن دور نگه دارد. در حالت Capture the Flag استفاده از آیتم Active Camo و نامرئی شدن، به شما اجازه می‌دهد که هرچه راحت‌تر Flag را از پایگاه دشمن بردارید و به نقطه موردنظر ببرید. اگر هم در یک گوشه گیر افتادید و دشمنان به سمت شما Grenade پرت کردند، پس زدن نارنجک‌ها با استفاده از Repulsor می‌تواند جان شما را نجات دهد. به طور کلی می‌توانید از Equipmentها در شرایط مختلفی استفاده کنید و جنگ را به نفع خود تغییر دهید؛ فقط باید حواس خود را جمع کرده و از تجربه‌هایی که به دست می‌آورید نهایت بهره را ببرید.

بازی Halo Infinite

از اسلحه‌های خود هم هوشمندانه استفاده کنید

بازی Halo Infinite شامل مجموعه بزرگی از اسلحه‌های مختلف می‌شود که نحوه مبارزه با آن‌ها در هر حالت، شرایط خاص خود را دارد. برای مثال در بازی‌های Total Control بهتر است یک اسنایپر برداشته و سپس از دور دشمنان خود را بزنید یا با استفاده از یک Battle Rifle، اعضای تیم را از فاصله‌های به نسبت دور اذیت کنید. در این میان بهتر است Sidekick Pistol را هم فراموش نکنید. این اسلحه نه تنها از قدرت و دقت زیادی برخوردار است، بلکه می‌تواند از راه‌های دور هم عملکرد خوبی از خود نشان دهد. همچنین استفاده از آن برای کشتن دشمنان پس از تمام شدن خشاب اسلحه اصلی، بیشتر از آنچه که فکر می‌کنید موثر است. در این میان یک سری اسلحه‌ها مانند Disruptor وجود دارد که اثر آن روی دشمنان چندین ثانیه باقی می‌ماند. به همین ترتیب، می‌توانید بعضی اوقات حتی چند ثانیه پس از مردن هم Kill بگیرید. همچنین هنگامی که می‌خواهید وسایل نقلیه دشمنان را غیرفعال کنید، استفاده از اسلحه‌ای مانند Shock Rifle به شدت کارآمد خواهد بود. استفاده از انواع Grenadeها به خصوص در زمانی که چندین دشمن در کنار یکدیگر قرار دارند، می‌تواند یکی از مرگبارترین صحنه‌های هیلو اینفینیت را به وجود آورد.

Shield خود را تجربه نکنید

اگر نسخه‌های قبلی مجموعه هیلو را تجربه کرده باشید، به احتمال زیاد از اهمیت بالای Shield اسپارتان‌ها آگاه هستید. اما حتی بازیکنان قدیمی‌تر هم ممکن است در برخی اوقات این مورد را فراموش کنند؛ به خصوص در مواقعی که مبارزات شدت بیشتری می‌گیرند. بنابراین، همیشه گوشه چشمی به میزان Shield خود داشته باشید و آن را نادیده نگیرید. هنگامی که دشمنان میزان قابل توجهی به شما آسیب وارد می‌کنند، می‌توانید با صدای بوقی که از طرف خود بازی پخش می‌شود متوجه بحرانی بودن وضعیت Shield خود شوید. در این دسته از مواقع، بهتر است برای چند ثانیه از جریان نبرد دور شوید تا Shield شما به طور مجدد پر شود. در واقع بازی Halo Infinite هم درست مانند سایر بازی‌های شوتر اول‌شخص قابلیت Auto-Heal دارد و پس از چند ثانیه آسیب نخوردن، جان شما را پر می‌کند. البته در نظر داشته باشید که دشمنان شما هم از استراتژی مشابهی استفاده می‌کنند و پس از شسکته شدن Shield خود، به پشت دیوارها و موانع پناه می‌برند.

در این میان باید اشاره کنیم که اگر می‌خواهید بازی Halo Infinite را با بهترین کیفیت ممکن تجربه کنید، به صفحه خرید ایکس باکس سری ایکس و خرید ایکس باکس سری اس سر بزنید.

همواره بپرید و جا به جا شوید

موضوع جا به جا شدن و پریدن به صورت ثابت در بازی‌های شوتر چیز جدیدی نیست. پریدن، لیز خوردن (Sliding) روی زمین و جا به جا شدن شما را به هدف مشکل‌تری برای دشمنان تبدیل می‌کند. در واقع چه کسی می‌تواند انکار کند که زدن یک هدف ثابت راحت‌تر از کشتن یک هدف متحرک است؟ البته توجه داشته باشید که استفاده از این روش در برخی از حالت‌های بازی Halo Infinite ضروری‌تر هم خواهد بود. برای مثال، هنگامی که شما در دو حالت Capture the Flag یا Stockpile پرچم یا Power Seedها را در اختیا دارید دیگر قادر به استفاده از اسلحه‌ها نخواهید بود. در این شرایط همه دشمنان به سمت شما می‌آیند تا جلویتان را بگیرند. در این حالت، استفاده از قابلیت‌های موجود در بازی برای جا به جا شدن، شما را به یک هدف سخت‌تر برای دشمن تبدیل خواهد کرد.

بازی Halo Infinite

Melee Attackها را دست کم نگیرید

این موضوع برای ۹۰ درصد بازی‌های شوتر (به خصوص شوترهای اول‌شخص) صدق می‌کند و Melee Attackها در این دسته از آثار از قدرت به شدت بالایی برخوردار هستند. بازی Halo Infinite هم در این میان استثنا نیست و مشت اسپارتان‌ها می‌تواند آسیب زیادی به دشمنان وارد کند. پس اگر در نزدیکی دشمنان بودید و قابلیت آن را داشتید، کار آن‌ها را با استفاده از Melee Attack تمام کنید. در این میان باید بدانید Melee Attack کردن افرادی که پشت خود را به سمت شما گرفته‌اند، موثرتر خواهد بود. ترکیب Melee Attack با تجهیزاتی مانند Grappleshot و Thruster می‌تواند در موقعیت‌های حساس حسابی به کار بیاید.

نقشه‌ها را یاد بگیرید

نقشه‌های بخش Multiplayer بازی Halo Infinite به شکل استادانه‌ای طراحی شده‌اند و هر کدام از آن‌ها نسبت به سایرین از تنوع خوبی برخوردار هستند. در این نقشه‌ها، هر قسمتی شرایط خاص خود را دارد و باید برای پیروزی در هر یک از آن‌ها، استراتژی‌های مختلفی را در نظر بگیرید. بنا بر همین موضوعات، یاد گرفتن گوشه‌گوشه نقشه‌ها و راه‌های آن‌ها باعث پیشرفت چشم‌گیری می‌شود. دانستن مواردی مانند مکان Spawn شدن اسلحه‌ها، محل قرار گیری‌ Grenadeها و نقاط مناسب برای اسنایپ کردن دشمنان همگی دست بالا را در مبارزات به شما می‌دهند. البته اگر یاد گرفتن نقشه‌ها در حین مبارزات کمی برای شما سخت است، می‌توانید از حالت‌های آموزشی بازی استفاده کرده و زیر و روی آن‌ها را متوجه شوید.

بازی Halo Infinite

پس از نابود کردن Shield دشمنان، سر آن‌ها را هدف بگیرید

درست مانند سایر نسخه‌های مجموعه، کشتن دشمنان در بازی Halo Infinite هم دارای دو مرحله است. در مرحله اول باید Shield آن‌ها را از بین ببرید و سپس در مرحله دوم، باید خط سلامتی یا HP حریف‌ها را خالی کنید تا بمیرند. اما همان طور که همه می‌دانیم، رعایت کردن برخی نکات می‌تواند این روند را برای بازیکن راحت‌تر کند. هنگامی که با یک نفر وارد مبارزه می‌شوید، به هر نحوی که دوست دارید Shield او را از بین ببرید. پس از از بین رفتن Shield، یک هاله آبی دور آن‌ها جمع می‌شود و این گونه می‌توانید متوجه داستان شوید. حالا که دیگر خبری از Shield نیست، با تمام قدت سر دشمن را هدف بگیرید تا این گونه بیشترین آسیب ممکن را وارد کنید.

بتل پس (Battle Pass) بازی Halo Infinite

بتل پس بازی Halo Infinite یکی از معدود مشکلات آن است که استودیو 343 Industries از زمان عرضه بخش چندنفره، روی ایرادات آن کار می‌کند. به هر حال، یک سری روش‌ها وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید روند پیشرفت خود در Battle Pass را افزایش دهید. برای مثال، شما می‌توانید برخی از چالش‌های بازی را در بخش آموزشی آن و در مقابل هوش مصنوعی انجام دهید. تا زمانی که یک چالش به صورت مشخص به حالت PvP اشاره نکرده، می‌توانید آن را در مقابل سربازهای هوش مصنوعی تکمیل کنید.

در این نقطه به پایان آموزش بخش چندنفره بازی Halo Infinite رسیدیم. نظر شما در این باره چیست؟ چه نکات دیگری وجود دارد که حرفه‌ای‌تر شدن تازه‌واردها کمک می‌کند؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GamingBolt

اینستاگرام تیلنو

بازی Halo Infinite که دوباره مستر چیف را در نقش اصلی بازی قرار می‌دهد، به ادامه داستان بازی Halo 5: Guardians می‌پردازد و حکم سومین نسخه سه‌گانه Reclaimer Saga را دارد که در سال ۲۰۱۱ و با بازی Halo 4 آغاز شد. مستر چیف در این بازی تلاش می‌کند که از نسل بشر محافظت کرده و در این راه به دنبال هوش مصنوعی معروف مجموعه، یعنی شخصیت کورتانا بپردازد.

استودیو 343 Industries که از سال ۲۰۱۱ به بعد در مقام سازنده‌های نسخه‌های مختلف Halo شروع به کار کرده، وظیفه ساخت این بازی را هم بر عهده دارد.

بله، بخش چندنفره یا Multiplayer بازی Halo Infinite به صورت رایگان یا Free-to-Play در دسترس قرار داشته و می‌توانید به تجربه آن بپردازید. اما اگر دوست دارید کمپین داستانی آن را تجربه کنید، باید آن را به طور کامل خریداری کنید.

این بازی برای ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، ایکس باکس وان و پی سی عرضه می‌شود. کاربران سرویس ایکس باکس گیم پس می‌توانند از روز اول عرضه به تجربه این بازی بپردازند

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *