بازی, تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش, عمومی

راهنمای تروفی بازی Hitman 3

بازی Hitman 3

بازی Hitman 3، اثری که به تازگی توسط استودیوی Io Interactive ساخته و منتشر شده، حکم آخرین نسخه از سه‌گانه‌ی مدرن این سری را دارد و توانسته از دیدگاه سایت های معتبر نیز نظرات مثبتی را کسب کند. این بازی که در سبک مخفی‌کاری ساخته شده، باری دیگر بازیکنان را در نقش مامور ۴۷ (Agent 47) دوست داشتنی قرار می‌دهد تا با سفر به نقاط مختلف دنیا، به کشتن اهداف مختلف با روش‌های خلاقانه و جذاب بپردازند. هیتمن ۳ نیز، همانند دو نسخه‌ی قبلی خود از لیست تروفی‌های نسبتا آسانی برخوردار است که برای شکارچیان تروفی خبر خوبی محسوب می‌شود. اگر می‌خواهید تروفی‌های بازی Hitman 3 را با چالش کمتری به دست بیاورید، با تیلنو و ادامه‌ی این مطلب همراه باشید.

پلاتینیوم

طلا – یک تروفی

نقره – ۱۶ تروفی

برنز – ۳۰ تروفی

 • درجه‌ی سختی: ۴ از ۱۰
 • میزان زمان لازم برای به دست آوردن تروفی پلاتینیوم: ۴۰ تا ۵۰ ساعت
 • تروفی‌های آفلاین: ۳۶ عدد
 • تروفی‌های آنلاین: ۱۲ عدد (تروفی پلاتینیوم نیز در این لیست لحاظ شده است.)
 • تروفی‌های قابل از دست دادن: صفر. شما می‌توانید تمام مراحل این بازی را تا هر تعدادی که خواستید تجربه کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که تمام مراحل بازی را به صورت آنلاین تجربه کنید. چون تنها در این صورت می‌توانید Level Masteriesها را به دست بیاورید.

World Of Assassination

تمام تروفی‌های بازی Hitman 3 را به دست بیاورید.

Nightmare Fuel

مرحله‌ی Carpathian Mountains را یک بار به اتمام برسانید. این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در بخش داستانی به دست می‌آید و تنها نیاز به تمام کردن مرحله‌ی مد نظر دارد.

Silent Assassin

مرحله‌ی تمرینی The Final Test را بدون دیده شدن به اتمام برسانید. در طول مرحله تنها هدف اصلی یعنی Jasper Knight را بکشید و از دیده نشدن جسد او اطمینان حاصل کنید. برای تکمیل‌کردن این تروفی، شما می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید:

 • قدم اول: در شروع مرحله، از سمت چپ وارد منطقه شوید تا با یک لوله‌ی گاز رو‌به‌رو شوید.
 • قدم دوم: منتظر بمانید تا دو مکانیک حاضر در محل از لوله عبور کنند. زمانی که آن‌ها از منطقه خارج شدند از لوله بالا بروید و از طریق پنجره وارد اتاق حاضر در طبقه‌ی بالا شوید.
 • قدم سوم: اسلحه‌ی خود را کنار در این اتاق و بر روی زمین قرار دهید. این کار باعث می‌شود تا محافظ حاضر در آن نقطه از نقشه به شما مشکوک شود.
 • قدم چهارم: محافط پس از مشکوک‌شدن، سلاح را از روی زمین برداشته و اتاق را ترک می‌کند. پس از آن شما و هدف مورد نظر در اتاق تنها هستید. هدف را کشته و جنازه‌ی او را نیز در مکان مناسبی مخفی کنید.

Training Escalated

هر پنج مرحله‌‌ی حاضر در بخش Contact Set را تکمیل کنید. این بخش از بازی دارای پنج مرحله است که پس از تکمیل هرکدام، یک شرط دیگر برای به پایان رساندن آن‌ها اضافه می‌شود. این مراحل جنبه‌ی تمرینی دارند و به اتمام رساندن آن‌ها چالش زیادی را برای شما به وجود نمی‌آورد.

Tools of the Trade

اهداف مختلف را یک بار با اسلحه، حادثه‌های اتفاقی و انفجار نابود کنید. اگر شما به تجربه‌ی بازی به صورت آنلاین بپردازید و در حین تجربه‌ی خود به Level Masteriesها توجه داشته باشید، می‌توانید این تروفی را به راحتی کسب کنید. لازم به ذکر است که برخی از مراحل بازی، دارای Mission Storiesهایی هستند که در نهایت به مرگ هدف با یکی از روش‌های گفته شده می‌شود.

Shortcut Killer

۱۵ شورتکات را در نقشه‌های بازی پیدا کنید. شورتکات‌ها مکان‌هایی هستند که یک منطقه را به منطقه‌ای دیگر با استفاده از یک راه مخفی و کوتاه متصل می‌کند. شما می‌توانید با کمک نقشه و با کمی گشت و گذار تمام این راه‌های مخفی را پیدا کنید. هر مرحله از بازی Hitman 3 دارای تعدادی راه مخفی است که در لیست زیر می‌توانید تعداد آن‌ها را ببینید:

 • مرحله‌ی Dubai: دارای ۴ راه مخفی
 • مرحله‌ی Dartmoor: دارای ۲ راه مخفی
 • مرحله‌ی Berlin: دارای ۳ راه مخفی
 • مرحله‌ی Chongqing: دارای ۳ راه مخفی
 • مرحله‌ی Mendoza: دارای ۳ راه مخفی
 • مرحله‌ی Carpathian Mountains: دارای ۲ راه مخفی

Rise Up

تمام Mission Storyهای مرحله‌ی On Top Of The World را تکمیل کنید. زمانی که وارد یک مرحله می‌شوید، می‌توانید Mission Story های موجود در همان مرحله را مشاهده کنید و با دنبال کردن هر یک از آن‌ها، تکمیل‌شان و به دست آوردن این تروفی بپردازید.

Stair Master

تمام Level Masteryهای مرحله‌ی Dubai را تکمیل کنید. شما برای انجام و به دست آوردن این تروفی نیاز به اتصال اینترنت دارید. یکی از راه‌هایی که می‌توانید به راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن این چالش‌ها را تکمیل کنید، انجام دادن تمام مراحل داستانی (Mission Stories) هر مرحله است.

Full House

تمام Mission Storyهای موجود در مرحله‌ی Death In The Family را تکمیل کنید. این مرحله در مجموع دارای سه Mission Story است که می‌توانید هر کدام را از طریق منوی بازی دنبال کنید.

Last Call

در مرحله‌ی Berlin خود را به عنوان رئیس سالن جا زده و با ماموران ICA ملاقات کنید. برای تکمیل‌کردن این تروفی شما باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • قدم اول: ابتدا باید خود را بدون شناسایی‌شدن به طبقه‌ی -۲ و اتاق رئیس این بار یعنی Hirschmüller برسانید.
 • قدم دوم: در گوشه‌ی اتاق یک دستگاه پخش‌کننده‌ی موسیقی وجود دارد. به سمت آن رفته و با روشن کردنش توجه رئیس بار را به آن جمع کنید. پس از آن‌که به دستگاه نزدیک شد، بی‌هوشش کنید و لباس او را بپوشید.
 • قدم سوم: به خاطر داشته باشید که تا قبل از بی‌هوش‌کردن فرد مورد نظر نباید هیچ شخص دیگری را بکشید. چون اگر این کار را انجام دهید در قدم سوم به مشکل می‌خورید و باید به تجربه‌ی دوباره‌ی مرحله بپردازید. در این قدم شما باید تلفنی که Hirschmüller در دست خود داشت را برداشته و با فرد مورد نظری که باید با شما تماس می‌گرفت، صحبت کنید.
 • قدم چهارم: به طبقه‌ی اصلی سالن رفته و منتظر رسیدن ماموران ICA بمانید.

Warehouse Veteran

تمام Level Mastery‌های مرحله‌ی Berlin را به دست بیاورید. همان‌طور که بالاتر نیز گفتیم، به اتمام رساندن تعداد بسیار زیادی از این چالش‌ها، با انجام همه‌‌ی Mission Storyهای حاضر در مرحله میسر می‌شود.

Icebreaker

تمام Mission Story های مرحله‌ی End Of An Era را تکمیل کنید.

Hack the Planet

تمام Mastery Levelهای مرحله‌ی Chongqing را تکمیل کنید. همان‌طور که برای تروفی‌های قبلی نیز گفتیم، می‌توانید با به اتمام رساندن تمام Mission Storyهای این مرحله، بخش زیادی از این چالش‌ها را تکمیل کنید.

Rich Harvest

تمام Mission Story های مرحله‌ی The Farewell را تکمیل کنید. این مرحله در مجموع ۴ Mission Story دارد که شما می‌توانید از طریق منوی بازی (در حین انجام ماموریت) به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

Vineyard Virtuoso

تمام Level Mastery های مرحله‌ی Mendoza را تکمیل کنید.

Train Surfing

تمام چالش‌های اصلی و فرعی مرحله‌ی Untouchable را انجام دهید. (با انجام Mission Stories می‌توانید بخش زیادی از چالش‌ها را تکمیل کنید.) هم‌چنین فراموش نکنید که برای دسترسی به چالش‌های خاص هر مرحله باید به اینترنت متصل باشید.

Last Stop

به سطح پنج در Level Mastery مرحله‌ی Carpathian Mountain برسید. شما در طول تکمیل این مرحله به صورت خودکار سطح خودتان را به پنج می‌رسانید پس نگرانی خاصی برای به دست آوردن این تروفی نداشته باشید.

The Result of Previous Training

بخش تمرینی بازی را تکمیل کنید.

Cleared for Field Duty

در بخش پیش درامد بازی، مرحله‌ی The Final Test را تکمیل کنید. این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی به دست می‌آید.

Seizing the Opportunity

در مرحله‌ی The Final Test، یکی از Mission Story ها را تکمیل کنید. برای صرفه‌جویی در زمان، شما می‌توانید مرحله را با انجام یکی از همین Storyها به اتمام برسانید تا دو تروفی را در یک بار تجربه‌ی این مرحله به دست بیاورید.

The Creative Assassin

بخش تمرینی Contract Creation را به اتمام برسانید. از داخل منوی بازی وارد بخش Game Modes شوید. قسمت Contrats را انتخاب کرده و وارد بخش Tutorials شوید. پس از این تنها کافی است که مرحله را در هر شرایطی به اتمام برسانید تا تروفی مد نظر به لیست تروفی‌های شما اضافه شود.

Top of the Class

تنها یک بار، رکورد بالاترین امتیاز در یک مرحله را بزنید. برای سهولت در به دست آوردن این تروفی، شما می‌توانید رکورد خود را بزنید. به این‌گونه که ابتدا هر یک از مراحل بازی را انتخاب کنید (ترجیحا مراحل آسانی مانند The Final Test) و آن را با مقداری تاخیر و انجام اشتباهات عمدی به اتمام برسانید تا امتیاز پایینی را دریافت کنید. سپس برای بار دوم، مرحله‌ی مد نظر را در سریع‌ترین حالت ممکن به اتمام برسانید تا رکورد قبلی خود را زده و تروفی را دریافت کنید.

A New Profile

یک هدف خاص را بکشید. برای تکمیل این تروفی شما ابتدا باید وارد بخش Featured Contracts شوید و از بین اهداف حاضر که قابل انتخاب هستند، یکی از انتخاب کنید. پس از انتخاب هدف مورد نظر، وارد مرحله شده و با کشتن او این تروفی را به دست بیاورید.

نکته: Contractها صرفا همان مراحل اصلی بازی هستند که سناریو‌‌ها و اهداف مختلفی را برای کشتن در اختیار شما قرار می‌دهند.

Unseen Assassin

یکی از اهداف مد نظر خود را بدون دیده شدن بکشید. این تروفی به راحتی و تنها با دنبال‌کردن و انجام‌دادن Mission Story ها به دست می‌آید.

Stylish Assassin

در طول تجربه‌ی خود در تمام مراحل، ۱۰ عدد PlayStyle مختلف را دریافت کنید. پلی‌استایل‌ها مواردی هستند که شما بعد از تمام‌کردن هر مرحله و با توجه به نحوه‌ی پیش‌روی در هر مرحله، آن‌ها را به عنوان لقب دریافت می‌کنید. سعی کنید برای دریافت پلی‌استایل‌های مختلف در سریع‌ترین زمان ممکن، مراحل را به شکل‌های مختلف به اتمام برسانید. مثلا یک مرحله را با کشتن افراد زیادی تمام کنید و در مرحله‌ی بعدی، بدون دیده شدن هدف خود را نابود کنید.

Death From Above

مرحله‌ی On Top Of The World را به اتمام برسانید. این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی بازی و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Dune Raider

تمام مکان‌های مخفی در مرحله‌ی Dubai را پیدا کنید.

Treacherous Architecture

دو هدف اصلی خود در مرحله‌ی On Top Of The World را بر روی هوا بکشید و چالش‌های زیر را انجام دهید:

 • Black Gold Eye
 • Vertical Approach
 • Mile High Drop

برای انجام چالش اول، ابتدا باید Mission Story تحت نام “Birds Of Prey” را تا انتها انجام دهید تا با یکی از اهداف خود یعنی Ingram در اتاق تنها باشید. سپس باید او را هل دهید تا با مجسمه‌ی روغنی نزدیک خود برخورد کند تا اولین چالش مد نظر برای این تروفی را انجام دهید.

چالش دوم را می‌توانید با دنبال‌کردن یکی از Storyهای این مرحله تحت نام “In Security” تا حد بسیار زیادی پیش ببرید. پس از تمام‌شدن این استوری، هدف دوم این مرحله یعنی Stuyvesant محافظ خود را به بیرون از اتاق فرستاده و در لبه‌ی پشت‌بام می‌ایستد. شما در این لحظه باید او را به پایین هل دهید تا چالش دوم نیز تکمیل شود.

چالش سوم و نهایی این تروفی، کمی پیچیده و طولانی است. برای تمام‌کردن آن باید موارد زیر را انجام دهید:

 • قدم اول: شما به کارت مخصوص تخلیه نیاز دارید که در طبقه‌ی سوم نقشه و در گاو صندوق حاضر در آن منطقه قرار دارد. کد لازم برای باز کردن گاو صندوق ۶۹۲۷ است.
 • قدم دوم: در همان اتاق و بر روی میز، یک عدد موز وجود دارد که شما برای ادامه‌ی مرحله به آن نیاز دارید. آن را بردارید و از اتاق خارج شوید.
 • قدم سوم: به طبقه‌های چهارم و پنجم بروید. هر یک از این طبقات، دارای یک Card Reader است که شما باید با استفاده از کارتی که در طبقه‌ی سوم برداشتید، آن‌هارا فعال کنید. با انجام این کار شما وضعیت تخلیه را فعال می‌کنید.
 • قدم چهارم: منتظر اهداف خود بمانید تا برای پرش با چتر نجات آماده شوند. فراموش نکنید که حتما قبل از پرش آن‌ها یک سیو دستی از آن لحظه داشته باشید. پس از پیدا‌کردن مکان دقیق پرش اهداف و لود کردن دوباره‌ی بازی به سیو دستی، دو عدد موز را دقیقا در جاهایی که آن‌ها پریدند قرار دهید. (نباید موز‌ها را پرتاب کنید، باید با فشار دادن دکمه‌های R1+L1 آن‌ها را روی زمین قرار دهید.)
 • قدم پنجم: سپس منتظر حرکت آن‌ها بمانید تا لحظه‌ای که پای خود را بر روی موز‌‌ها قرار دهند.

برای تمام‌کردن این چالش ذکر شده که در تروفی مد نظر گفته شد، شما باید منتظر پرش اهداف خود بمانید و پس از پریدن آن‌ها، یک تیر به چتر نجات آن‌ها بزنید تا کشته شوند.

Keep Your Eyes Peeled

تمام مراحل مربوط به چالش سوم در تروفی قبلی را برای به دست آوردن این تروفی انجام دهید.

Master of the Household

مرحله‌ی Death In The Family را به اتمام برسانید. این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی بازی Hitman 3 به دست می‌آید.

No Stone Unturned

تمام مناطق نقشه‌ی Dartmoor را پیدا کنید.

Upstairs, Downstairs

شخصیت Alexa را در سه حالت زیر بکشید:

 • در اتاق شخصی خودش او را بکشید
 • از روی پشت‌بام به او شلیک کنید
 • او را در قبر قرار دهید

هر کدام از این سه حالت، با دنبال‌کردن Mission Story‌های این مرحله قابل انجام هستند.

Family Feud

به شخصیت Emma برای کشتن Alexa کمک کنید. این تروفی را می‌توانید با دنبال‌کردن یکی از Storyهای این مرحله به نام “A Day To Remember” تکمیل کنید.

Death of the Party

مرحله‌ی Apex Predator را تکمیل کنید. این تروفی با پیش‌روی در داستان بازی Hitman 3 به دست می‌آید.

Followed the Trails

تمام مناطق مختلف نقشه‌ی Berlin را پیدا کنید.

Partied Out

شخصیت‌های مرحله‌ی Apex Predator را با استفاده از چالش‌های مختلف بکشید. شما برای به دست آوردن این تروفی باید چالش‌های زیر را انجام دهید:

 • 47th Trick In The Book
 • Crane Trauma
 • How The Turntables

هر یک از این چالش‌ها، برای کشتن یکی از اهداف این مرحله به روش‌های خاص گذاشته شده است.

Bird Art

از پرنده‌ی زرد عکس بگیرید. این تروفی در مرحله‌ی Apex Predator قابل دریافت است. شما باید در سطح نقشه‌ی این مرحله، هفت عدد گرافیتی از پرنده‌های زرد رنگ را پیدا کنید و از هر کدام عکس بگیرید.

NEXUS-47

مرحله‌ی End Of An Era را به اتمام برسانید. این مرحله با پیش‌روی در بخش داستانی بازی Hitman 3 به دست می‌آید.

Surveillance Master

تمام مناطق مختلف نقشه‌ی Chongqing را پیدا کنید.

Future Shock

شخصیت‌های مورد نظر در مرحله‌ی End Of An Era را با استفاده از چالش‌های مختلف بکشید. شما برای به دست آوردن این تروفی باید چالش‌های زیر را انجام دهید:

 • Deprivation
 • A Shock To The System
 • Bullet Points

هر یک از این چالش‌ها، برای کشتن یکی از اهداف این مرحله به روش‌های خاص گذاشته شده است.

Console Cowboy

در مرحله‌ی “End Of An Era” با استفاده از ترمینال شخصیت Royce، هسته را نابود کنید.

The Last Tango

مرحله‌ی The Farewell را به اتمام برسانید. این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی بازی Hitman 3 به دست می‌آید.

Master the Terroir

تمام مناطق مختلف نقشه‌ی Mendoza را پیدا کنید.

Ripe for the Picking

شخصیت‌های مورد نظر در مرحله‌ی Untouchable را با استفاده از چالش‌های مختلف بکشید. شما برای به دست آوردن این تروفی باید چالش‌های زیر را انجام دهید:

 • Pulp Friction
 • Loyalty
 • Fermentation

هر یک از چالش‌ها، برای کشتن یکی از اهداف این مرحله به روش‌های خاص گذاشته شده است.

Evil Wine Club

وارد جلسه‌ی گروه Providence شوید. شما برای به دست آوردن این تروفی می‌توانید از طریق Mission Story های این مرحله یعنی “The Tour” و “Closing Statements” وارد جلسه‌ی مخفی این گروه شوید.

Nightmare Fuel

مرحله‌ی Untouchable را به اتمام برسانید. این تروفی با پیشروی در بخش داستانی بازی Hitman 3 به دست می‌آید.

Bullet Train

محافظ‌ها را یک بار با Pistol، یک بار با SMG و یک بار با Shotgun بکشید. راحت‌ترین مکان برای به دست آوردن این تروفی، مرحله‌ی Untouchable است.

Count Down From 47

مامور ۴۷ را بخوابانید! در مرحله‌ی Untouchable و در آخر قطار، زمانی که شما با شخصیت Arthur Edwards ملاقات می‌کنید، یک سرُم در روی میز قرار دارد. سرُم را بردارید و به مدت یک دقیقه آن را در دست خود نگه دارید. بعد از یک دقیقه، آرتور به شما چیزی را می‌گوید و پس از آن می‌توانید با استفاده از دکمه‌ی R2، سرُم را به خود تزریق کنید. این کار نه‌تنها تروفی را برای شما آزاد می‌کند، بلکه شما به یک پایان مخفی نیز دسترسی پیدا می‌کنید.

شما می‌توانید همین حالا و با خرید بازی Hitman 3 برای کنسول‌های نسل هشتمی و نسل نهمی از فروشگاه تیلنو، به کشتن شخصیت‌های مختلف در اقصی نقاط جهان بپردازید.

آیا راهنمای تروفی ما از بازی Hitman 3 برای شما مفید بود؟ نظراتتان را با تیم تیلنو به اشتراک بگذارید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “راهنمای تروفی بازی Hitman 3

 1. مصطفی گفت:

  جامع و کامل دمتون گرم

  1. کیوان جهانبانی گفت:

   ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید