مقالات عمومی, یادداشت

بازی Hogwarts Legacy: چه شخصیت‌هایی در این بازی حضور خواهند داشت؟

بازی Hogwarts Legacy

پس از حدود دو سال شایعه و حدس و  گمان، بازی Hogwarts Legacy به طور رسمی معرفی شد و قصد دارد بازیکنان را به دنیای فانتزی هری پاتر ببرد. اما از آن جایی که وقایع این بازی در قرن ۱۹ و حدود سال ۱۸۰۰ میلادی جریان دارد، چه شخصیت‌های نام و آشنایی ممکن است در این بازی ظاهر شوند؟

بازی Hogwarts Legacy

حدود دو سال پیش، یک تیزر مرمور و کوتاه در مورد یک بازی که در دنیای هری پاتر جریان دارد، منتشر شده بود. از آن جایی که این تیزر بسیار منطقی به نظر می‌رسید و منابع موثقی هم در مورد ساخت چنین اثری شایعه درست کرده بودند، هواداران به طور تقریبی مطمئن شدند که چنین پروژه‌ای در راه است. حال و پس از این همه مدت انتظار، در مراسم رونمایی از قیمت و بازی‌های پلی استیشن 5، بازی Hogwarts Legacy به طور رسمی معرفی شد. استودیو Avalanche Software وظیفه‌ی توسعه‌ی این بازی مورد انتظار را بر عهده دارد و Portkey Games هم می‌خواهد این بازی را به انتشار برساند.

اگر فیلم‌های به شدت محبوب هری پاتر را دیده باشید یا این که به مطالعه‌ی کتاب‌های این مجموعه، نوشته‌ی کی جی رولینگ (JK Rowling)، پرداخته باشید، می‌دانید که داستان هری پاتر در حدود زمان معاصر روایت می‌شود. به عبارتی دیگر، داستان فیلم‌های هری پاتر، ۱۰ سال قبل از زمان انتشار فیلم جریان دارند. برای مثال، اولین فیلم هری پاتر در سال ۲۰۰۲ بر روی پرده‌های نقره‌ای، اکران شد و داستان این فیلم هم حدودا در سال ۱۹۹۰ جریان داشت. نسخه‌های مختلف این فیلم همزمان با رشد و بزرگ شدن هری پاتر پیش می‌رفتند تا این که این مجموعه فیلم‌ها به پایان رسیدند. اما سفر دنیای جادوگری جی کی رولینگ با فیلم‌های هری پاتر تمام نشد و در مجموعه فیلم‌های «جانوران شگفت انگیز» ادامه پیدا کرد، البته که به هیچ وجه در حد و اندازه‌های مجموعه‌ی اصلی نبود. حتی با این که سازندگان بازیگر برنده‌ی جایزه‌ی اسکار، یعنی ادی ردمین، را برای نقش اول این مجموعه در نظر گرفتند، اما به موفقیت خاص و چشم گیری دست پیدا نکرده‌اند. هم چنین باید بدانید که داستان مجموعه فیلم‌های جانوران شگفت انگیز، در سال ۱۹۲۰ و حدود هفتاد سال پیش از واقعه‌ی هری پاتر اتفاق افتاده است.

اما ماجرای دنیای جادوگری با سرگرمی‌های مدرن، با فیلم «جانوران شگفت انگیز» به پایان نرسید و قرار است این دنیا را در بازی‌های ویدیویی هم مشاهده کنیم. شاید بازی Hogwarts Legacy همان اثری است که بسیاری از طرفداران این دنیا سال‌ها منتظر آن بودند. اثری که بتواند به بازیکنان اجازه دهد تا در دنیای جادوگری هری پاتر زندگی کنند و در مدرسه‌ی هاگوارتس درس بخوانند. اگر بازی Hogwarts Legacy موفق شود و بتواند به همان اثر عظیمی که بازیکنان می‌خواهند تبدیل شود، می‌تواند به موفقیت‌های هنری و تجاری عظیمی برسد. جالب است بدانید که هم فیلم‌ها و هم کتاب‌های دنیای جی کی رولینگ، به شدت پول ساز هستند و هر کس که به ساخت یک شاخه‌ی جدید از این دنیا بپردازد، حداقل می‌تواند پول خوبی به جیب بزند. حال فرض کنید که یک بازی با کیفیت و قابل احترام از این دنیا توسعه و عرضه شود. اطمینان حاصل کنید که اگر این بازی از فیلم‌ها آن بیش‌تر نفروشد، کم‌تر هم نخواهد فروخت. پس امیدواریم که استودیو Avalanche Games بتواند از پس این پروژه‌ی جاه طلبانه و مهم بر بیاید.

اما جدا از این مسائل، باید به یک نکته‌ی مهم توجه داشت. وقایع بازی Hogwarts Legacy در حدود سال ۱۸۰۰ و قرن نوزدهم روایت می‌شود و همان طور که گفته شد، داستان فیلم در حدود دویست سال بعد و در قرن ۲۰ جریان دارد. بنابراین، حتی پیرترین شخصیت‌هایی که در این فیلم‌ها دیده‌ایم، ممکن است در زمان بازی Hogwarts Legacy متولد هم نشده باشند. در سال ۱۸۰۰، هنوز شخصیت منفوری به نام ولدمورت به دنبا نیامده بود که بخواهند آن را به عنوان خطرناک‌ترین تهدید تمام دوران معرفی کنند. پس، دست سازندگان در این مورد باز است و آن‌ها با دوره‌ای سر و کار دارند که تا به حال به هیچ وجه توسط هیچ نویسنده‌ای دست نخورده است. به عبارتی دیگر، آن ها آزاد هستند تا هر شخصیتی را که می‌خواهند به این بازی اضافه کنند تا بازیکنان با آن‌ها تعامل کنند.

رئسای مدرسه‌ی هاگوارتز

برخی از طرفدارن، از آن جایی می‌دانند پروفسور آلبوس دامبلدور بیش از صد سال سن دارد، می‌گویند می‌شاید در بازی Hogwarts Legacy به عنوان یک دانش آمورز نوجوان ظاهر شود. اما جالب است بدانید که طبق اطلاعات، دامبلدور در حدود سال‌های ۱۸۹۲ تا ۱۸۹۹ در مدرسه‌ی هاگوارتز به عنوان یک دانش آموز فعالیت می‌کرده است. پس، احتمال وجود او در بازی Hogwarts Legacy رد نمی‌شود، شاید، همین امکان وجود دامبلدور باعث شد که سازندگان قرن ۱۹ را برای روایت داستان خود انتخاب کنند. هم چنین، این قضیه شانس حضور گریندلوالد، دوست صمیمی دامبلدور، را در بازی افزایش می‌دهد. اگر چه او در حین تحصیل در مدرسه، توسط دورمسترانگ، رئیس وقت مدرسه، اخراج شد؛ اما هنوز هم در این دنیا وجود داشته و می‌توانست در هنگام تعطیلات دوست صمیمی خود را ملاقات کند. هم چنین، جالب است بدانید که جانی دپ، بازیگر معروف هالیوودی، در مجموعه‌ فیلم‌های موجودات شگت انگیز، نقش همین شخصیت گریندلوالد را بر عهده داشته است.

اما موردی که ممکن است زیاد به مذاق طرفداران خوش نیاید، حضور فینئاس نگولوس بلک، منفورترین رئیس مدرسه‌ی هاگوارتز در تمام دوران، است. با توجه به صحبت‌های پدرخوانده‌ی هری پاتر، یعنی شخصیت سیریوس بلک، فینئاس شخصیت بسیار بدخلقی داشته و نمی‌توانسته با دانش آموزان ارتباط برقرار کند و همواره به ترش رویی معروف بوده است. شاید بازی Hogwarts Legacy به همین شخصیت فینئاس بپردازد و بگوید که چرا او تا این حد بداخلاق است و نمی‌تواند با کسی ارتباط برقرار کند. اما موضوعی که می‌تواند خیلی جالب و هیجان انگیز باشد، حضور آرماندو دیپت، یکی از موفق‌ترین و معروف‌ترین رئیس‌های مدرسه‌ی هاگوارتس، است. در واقع، زمانی که فینئاس در هاگوارتز درس می‌خوانده، دیپت ریاست مدرسه را بر عهده داشته است. هم چنین، جالب است بدانید که دیپت در حدود سیصد و پنجاه سال زندگی کرده و به احتمال زیاد در بازی Hogwarts Legacy وظیفه‌ی ریاست مدرسه را بر عهده دارد. دیپت، در اکثر رویداد‌های مهم تاریخ دنیای جادوگری دست داشته و تاثیر زیادی بر اتفاقات تاریخی و مختلف گذاشته است. هم چنین، او علاقه‌ی بسیاری به تام ریدل، نسخه‌ی جوان شخصیت ولدمورت، داشته و یکی از دلایل بیش از حد قدرتمند شدن او، بوده است.

بازی Hogwarts Legacy

خاندان‌های معروف جادوگر

در داستان‌های مختلف هری پاتر، همواره به وجود خاندان‌های بسیار قدیمی و ریشه دار اشاره شده است که چندین قرن از زمان شکل گیری آن‌ها می‌گذرد. برای مثال خاندان بلک و الیوندر، دو تا از باریشه‌ترین و قدیمی‌ترین خاندان‌های دنیای جادوگری هستند که به احتمال زیاد، بسیاری از طرفدارن انتظار حضور آن‌ها را در بازی Hogwarts Legacy دارند. جالب است بدانید که خانواده‌ی الیوندر قرن‌های متعددی است که به ساخت چوب دستی‌های کوچک و بزرگ می‌پردازد و سابقه‌ی ساخت چوب دستی‌ها در این خانواده، به پیش از زمان میلاد مسیح برمی‌گردد؛ یعنی حدود ۲۰۰۰ سال پیش از وقایعی که در کتاب‌ها و مجموعه فیلم‌های دیده‌ایم.

اگر فیلم‌های هری پاتر را دیده باشید، به احتمال زیاد با شخصیت آقای الیوندر آشنایی دارید. هری در جریان فیلم اول، نخسیتن چوب دستی خود را از الیوندر پیر می‌‌خرد. اما احتمال این که او در بازی Hogwarts Legacy حضور داشته باشد، صفر است؛ چرا که با توجه به اطلاعات، او در سال ۱۹۰۷ متولد شده است. بنابراین، پدر یا پدربزرگ الیوندر، در بازی Hogwarts Legacy حضور خواهد داشت تا بازیکنان چوب دستی مورد علاقه‌ی خود را از او بخرند. علاوه بر الیوندرها، خانواده‌ی بلک هم شانس زیادی برای حضور در جریان‌های بازی دارند. البته این موضوع که کدام یک از آن‌ها شانس بیش‌تری برا ظاهر شدن دارند، مشخص نیست؛ چرا که خانواده‌ی بلک بیش از اندازه بزرگ است و افراد بی‌شماری با نام خانوداگی بلک، در دنیای جادوگری حضور داشته‌اند. اما اگر شما هم انتظار دیدن پدرخوانده‌ی هری، یعنی سیریوس بلک را دارید، ناامید خواهید شد. سیریوس بلک برای ظاهر شدن در بازی Hogwarts Legacy زیادی جوان است و این موضوع را می‌توان از مشخصات ظاهری او در مجموعه فیلم‌های هری پاتر مشاهده کرد.

بازی Hogwarts Legacy

احتمال وجود هر شخصیتی با وجود مبدل زمان در بازی Hogwarts Legacy

اگر فیلم‌های هری پاتر را دیده باشید، به احتمال زیاد با مبدل زمان آشنایی لازم را دارید. این وسیله‌ی عجیب، اولین بار در فیلم هری پاتر و زندانی آزکابان دیده شد. مبدل زمان در جریان این فیلم، در اختیار هرماینی، دوست صمیمی هری پاتر قرار داشت و او با استفاده از این وسیله، در همه‌ی کلاس‌های موجود حاضر می‌شد تا نهایت استفاده از مدرسه را ببرد و به مرحله‌ی استادی دست پیدا کند. این وسیله، زمان مشخصی برای ساخته شدن ندارد و سازندگان می‌توانند از آن در هر موقعی که تمایل داشتند، استفاده کنند. اما در مورد این مبدل زمان، دو نظریه وجود دارد. اول این که این وسیله تاریخ ساخت مشخصی ندارد و در جریان بازی Hogwarts Legacy حضور خواهد یافت؛ و دوم این که تا زمان متولد شدن پروفسور مک گوناگال، خبری از مبدل زمان نبوده است و خود او این وسیله را پیدا کرده.

اگر نظریه‌ی دوم در این بازی اعمال شود، دیگر شاهد حضور هیچ کدام از شخصیت‌های فیلم‌های هری پاتر نخواهیم بود. به عبارتی دیگر، ما در فیلم «جانوران شگفت انگیز: جرائم گریندلوالد» پروفسور مک گوناگال جوان را مشاهده می‌کنیم. او در جریان فیلم‌های موجودات شگفت انگیز که در سال ۱۹۲۰ جریان داشت، شخصیت بسیار جوانی بود و نمی‌توان گفت که او در این بازه‌ی زمانی بیش از ۲۰ سال سن داشته باشد. پس، اگر وقایع بازی Hogwarts Legacy در اواخر قرن ۱۹ جریان یابد، می‌توانیم مک گوناگال نوجوان را مشاهده کنیم.

بازی Hogwarts Legacy

البته برخی از طرفدارن اعتقاد دارند که مک گوناگال در این بازه‌ی زمانی متولد نشده بوده و این موضوع، کمی با عقل سالم جور در نمی‌آید. اما عده‌ای دیگر اظهار کرده‌اند که در صحنه‌ای که از فیلم نهایی حذف شده بود، مک گوناگال گردن بندی به گردن داشت که شباهت بسیاری به ظاهر مبدل زمان دارد و احتمال می‌رود که او از این وسیله استفاده کند. او در ایام جوانی‌اش توسط وزارت جادوگری استخدام شده بود؛ به همین دلیل ممکن است که مک گوناگال با آیتم‌های ممنوعه و ناشناخته، آشنایی بسیاری داشته باشد. هم چنین، همین آشنایی او با آیتم‌های ممنوعه می‌تواند توجیهی بر این واقع شود که چرا او هنگام دادن مبدل زمان به هرماینی، انقدر در مورد این وسیله اطلاعات کاملی داشته است.

البته این داستان ممکن است که با واقعیت جور در نیاید و رویدادها به گونه‌ی دیگری رقم خورده باشند. شواهد اظهار می‌کنند که یک پروفسور دیگر وظیفه‌ی نگهداری از مبدل زمان را داشته است و با استفاده از آن، یک عمل نابخشودنی بزرگ انجام داده است. با توجه به داستان‌های موجود، پروفسور الویس مینتامبل در اواخر قرن نوزدهم در وزارت جادوگری کار می‌کرده است و از مبدل زمان، برای بازگشت به پانصد سال پیش، استفاده کرده است. این کار اشتباه او، باعث به وجود آمدن یک حفره‌ی امنیتی بزرگ در خط‌های زمانی مختلف شده است. این اشتباه، باعث شد صدها نفر از کسانی که با او در سال ۱۴۰۲ تعامل داشته‌اند، از روی زمین محو شوند. به عبارتی دیگر، این پدیده به متولد نشده یا Unborn مشهور است. کسانی که دچار این پدیده‌ی ترسناک شوند، از روی زمین محو می‌شود؛ به گونه‌ای که هیچ گاه بر روی زمین متولد نشده‌اند.

موضوع جالبی که در این میان وجود دارد، این است که هنگامی که الویس به سال ۱۸۹۹ و زمان خود بازگشت، به طور کامل اندازه‌ی پانصد سال پیر شده بود، به گونه‌ای که انگار ۵۰۰ سال واقعی زندگی کرده است. بدیهی است که اگر کسی ۵۰۰ سال عمر کند، بدن او دیگر جواب زنده ماندن را نخواهد داد و بلافاصله، می‌میرد. همین اتفاق برای الویس هم افتاد و هنگامی که او به زمان خود بازگشت، بلافاصله جان خود را از دست داد و زمان مناسبی برای تنبیه و مجازات او باقی نماند. زمانی که الویس در دنیای جادوگری این جرم را مرتکب شد، در حدود اتفاق افتادن وقایع بازی Hogwarts Legacy است و احتمال می‌رود که او در بازی حضور کوتاهی داشته باشد یا به گونه‌ای نام او در جریان بازی شنیده شود.

سنگ فیلسوف

شخصیت نیکلاس فلامل، در قرن چهاردهم میلادی متولد شده و تا شروع وقایع هری پاتر، از دنیا نرفته است. او این حالت جاودانگی و نامیرایی خود را از طریق ساخت یک شئ افسانه‌ای به نام سنگ فیلسوف (Philosopher’s Stone) به دست آورده است. به عبارتی دیگر، از این سنگ ماده‌ای به دست می‌آید که به نام معجون حیات معروف است و هر کسی که از این معجون بنوشد، می‌تواند تا سال‌های یسیاری زندگی کند. نمونه‌ی کار این معجون، همین نیکلاس فلامل است که بیش از ۵۰۰ سال بر روی زمین زندگی کرده است. شخصیت فلامل در فیلم «موجودات شگفت انگیز: جرائم گریندلوالد» حضور داشته است و در این فیلم، نقش بسیار مهمی را هم به عهده گرفته بود. جدا از این مسئله، فلامل به عنوان یکی از قدرتمند و با دانش‌ترین اشخاص دنیای جادوگری شناخته می‌شود و بیش‌تر مردم او را به خاطر قدرت‌های بسیارش می‌شناسند و ستایش می‌کنند. (اگر او را به یاد نمی‌آورید، می‌توانید چهره‌ی فرتوت او را در عکس زیر مشاهده کنید).

اما شانس حضور او در بازی Hogwarts Legacy به خاطر یک مسئله‌ی مهم، در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. او فرانسوی است و در همان جا هم به دنیا آمده. هم چنین، او تا سال‌ها از این کشور خارج نشده بود. شاید برخی از شماها فکر کنید که او در زمان جریان بازی Hogwarts Legacy به بریتانیا و مدرسه‌ی هاگوارتز سفر کند؛ اما همان طور که گفته شد، او در فیلم موجودات شگفت انگیز حضور یافته و وقایع فیلم هم در قرن ۱۹ جریان دارد. در واقع، شخصیت اصلی این فیلم، او را در فراسنه ملاقات کرده است و احتمال سفر کردن او به بریتانیا در این میان از بین می‌رود. به هر حال، فلامل با توجه به برخی از داستان‌ها، در اواخر قرن ۱۹ به ملاقات دامبلدور جوان آمده است که به طور تقریبی، همان زمانی است که وقایع بازی Hogwarts Legacy اتفاق می‌افتد. اما سند محکمی برای وجود چنین اتفاقاتی، هنوز در دسترس نیست و هم چنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

بازی Hogwarts Legacy

جالب است بدانید که وقایع رخ داده در قرن ۱۹ آنقدر در مجموعه کتاب‌ها و فیلم‌های هری پاتر بازگو نمی‌شود و اطلاعات بسیاری در این مورد، وجود ندارد. اما این قضیه به هیچ وجه یک نکته‌ی منفی نیست، چرا که در این صورت استودیو Avalanche Games آزادی عمل بسیاری دارد تا شخصیت‌های موردنظر خود را به هر گونه‌ای که خواست، وارد داستان بازی کند و از هیچ طرفی محدود نشود. در واقع، انتظار می‌رود که بازی Hogwarts Legacy به روایت داستان‌ها و اتفاقاتی بپردازد که در فیلم‌های هری پاتر بازگو نشده است و هیج گونه تاریخی در مورد آن‌ها شکل نگرفته است. هم چنین، موضوعی که اعتقاد ما را در مورد این موضوع قوی‌تر می‌کند، حرف‌های راوی در تریلر بازی Hogwarts Legacy است. راوی این تریلر، می‌گوید «نانوشته‌ها را زندگی کن». این موضوع، می‌تواند مربوط به این مسئله شود که این شما هستید که تاریخ و اتفاقات این بازی را رقم می‌زنید. البته از آن جایی که این بازی قرار است دارای عناصر نقش آفرینی باشد، می‌توان حدس زد که بازیکن حق انتخاب زیادی در مورد مسائل مختلف خواهد داشت.

اما ممکن است که سازندگان بدون در نظر گرفتن رویدادهای تاریخی و فقط برای سرگرمی، برخی از شخصیت‌های معروف را تنها به عنوان یک Easter Egg وارد بازی کنند تا گیمر‌ها کمی در مورد این مسئله، هیجان زده شوند.

اما جدا از این مسائل منطقی و نظریه‌ها، آن موردی که از اهمیت بسیاری برای طرفداران برخوردار است، این است که بازی Hogwarts Legacy بتواند به خوبی تجربه‌ی زندگی را در مدرسه‌ی هاگوارتز به ارمغان بیاورد. باید به این موضوع اشاره کرد که بسیاری از طرفداران جوان‌تر مجموعه‌ی هری پاتر، دوره‌ی کودکی خود را با مجموعه فیلم‌های این دنیا گذرانده‌اند و خاطرات بسیار خوبی از این پدیده‌ی دوست داشتنی داشته‌اند. هم چنین، عده‌ی زیادی از این هواداران، هنگامی که کودک بوده‌اند، آرزوی زندگی کردن در مدرسه‌ی هاگوارتز را در ذهن خود می‌پروراندند که در نوع خود، آرزوی بسیار شیرینی است. پس اگر هر اتفاقی هم برای این بازی بیفتد و به هر سرنوشتی هم که دچار شود، برای طرفداران از اهمیت بسیاری برخوردار است و عده‌ی زیادی از گیمر‌ها، بی‌صبرانه منتظر تجربه‌ی این اثر هستند و نتیجه‌ی نهایی بازی هم برای آن‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. در نتیجه، اگر اولانچ از عهده‌ی ساخت این بازی به خوبی برآید و بتواند یک تجربه ی متعادل را برای بازیکنان به همراه آورد، اطمینان حاصل کنید نه تنها فروش بسیار بالایی را تجربه خواهند کرد، بلکه به عنوان یکی از محبوب‌ترین بازی‌سازهای دنیا شناخته خواهند شد. در حال حاضر تنها می‌توانیم امیدوار باقی بمانیم که محصول نهایی، بتواند انتظارات را برآورده کند و تجربه‌ی یک زندگی شیرین در مدرسه‌ی جادوگری را به بازیکنان مختلف، هدیه دهد.

بازی Hogwarts Legacy

بازی Hogwarts Legacy در سال ۲۰۲۱ برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سریز ایکس (اس) و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

نظر شما درباره‌ی بازی Hogwarts Legacy چیست؟ چه شخصیت‌هایی ممکن است در این بازی حضور یابند که ما به آن‌ها اشاره نکردیم؟ آیا احتمال حضور شخصیت‌های ذکر شده وجود دارد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید