تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی بازی Horizon Zero Dawn

بازی Horizon Zero Dawn

دنیا‌های پسا-آخرالزمانی همیشه طرفداران بسیار زیادی داشته‌اند، اما در طی سالیان اخیر و با انتشار آثار سینمایی و ویدیوگیمی مختلف، این پس‌زمینه‌ی جذاب تبدیل به موضوعی کلیشه‌ای شده که خالی از هرگونه خلاقیت است. با این حال استودیو Guerilla Games با ساخت بازی Horizon Zero Dawn و ایجاد تغییراتی گسترده حول این تِم داستانی جذاب، دنیا و اثری را خلق کرد که تا به حال نمونه‌اش را در هیچ مدیوم دیگری ندیده بودیم. دایناسورها و موجودات غول‌‌پیکری که از فلزات مختلف خلق شده‌اند، در کنار انسان‌هایی که باری دیگر به زندگی قبیله‌ای روی آورده‌اند و یک دنیای رنگارنگ که تماشایش چشمانمان را نوازش می‌کرد، تنها گوشه‌ای از مواردی بودند که ما را عاشق Horizon Zero Dawn کردند. موردی که در حین تجربه‌ی هورایزن زیرو داون بیشترین توجه را به خود جلب می‌کند، شخصیت اصلی آن یعنی Aloy است. یک دختر جوان، ماجراجو و با پرداخت شخصیتی بسیار عالی که بازیکنان را قدم به قدم با اسراری که در این دنیای پسا-آخرالزمانی وجود دارند آشنا می‌کند و ارتباط عمیق‌تری را به عنوان یک پروتاگونیست با او برقرار می‌کند.

اگر شما نیز وارد دنیای عظیم بازی Horizon Zero Dawn شده‌اید و می‌خواهید تا تروفی‌های آن را در سریع‌ترین زمان ممکن به دست بیاورید، با تیلنو و ادامه‌ی این مطلب همراه باشید.

 • میانگین زمان لازم برای به دست آوردن تروفی پلاتینوم: ۴۰ تا ۵۰ ساعت
 • تروفی آنلاین: ندارد
 • تروفی آفلاین: ۵۶ عدد
 • آیا درجه‌ی سختی روی دریافت تروفی‌ها تاثیر دارد؟ خیر

پلاتینوم

طلا – ۲ تروفی

نقره – ۵ تروفی

برنز – ۴۸ تروفی

All trophies obtained

تمام تروفی‌های بازی Horizon Zero Dawn را به دست بیاورید.

Blazing Suns at all Grounds

بالاترین میزان امتیاز در بخش Trial بازی که در Hunting Ground‌ها در دسترس هستند را به دست بیاورید. در بازی Horizon Zero Dawn شما می‌توانید با انجام چالش‌های مختلفی که در بخش Hunting Ground وجود دارند، امتیاز‌های کامل و یا متوسط را دریافت کنید. این مکان‌ها در نقشه با علامت یک تیر و کمان نشان داده شده‌‌اند. تمام چالش‌هایی که شما در این بخش از بازی انجام می‌دهید، دارای محدودیت زمانی هستند. پس باید در کنار تمرین برای تسلط بیشتر بر مکانیک‌های گیم‌پلی بازی، به خرید تجهیزات قدرتمند‌تر نیز بپردازید تا در کم‌ترین زمان ممکن، به انجام چالش‌ها بپردازید.

Ended the war machine threat

تهدیدی که توسط ماشین‌های جنگی باستانی به وجود آمده است را از بین ببرید. این تروفی به بخش داستانی بازی مربوط است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

All Tallnecks Overridden

به بالای تمام Tallneckها رفته و اطلاعات آن‌ها را به دست بیاورید. تال‌نِک‌ها ربات‌های بسیار بلندی هستند که در قسمت‌های مشخصی از نقشه‌ی بازی حضور دارند. در مجموع شش عدد از این ربات‌ها در بازی وجود دارد که شما باید با بالا رفتن از آن‌ها و انجام عمل Override، قسمت‌های بیشتری از نقشه را باز کنید و این تروفی را نیز به دست بیاورید.

Cleared all the Bandit Camps

تمام Bandit Camp‌های موجود در بازی را تصرف کنید. در مجموع ۶ Bandit Camp در دنیای بازی وجود دارد. این مناطق، به نوعی قرارگاه دشمنان محسوب می‌شوند و با آیکون‌هایی در نقشه‌ی بازی مشخص شده‌اند. شما باید وارد آن‌ها شده و تمام دشمنان را بکشید تا تروفی مد نظر را به دست بیاورید.

All Cores Overridden

تمام Cauldron‌های حاضر در بازی را پیدا کرده و اطلاعات حاضر در آن‌ها را به دست بیاورید. کالدرون‌ها همان سیاهچاله‌های دنیای هورایزن هستند. شما برای به دست آوردن این تروفی، باید وارد هر ۴ کالدرون حاضر در نقشه‌ی بازی شده و اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

مکان Cauldronها و آیتم‌های دیگر

بازی Horizon Zero Dawn

All Suns at all Grounds

حداقل امتیاز متوسط را در بخش Trial بازی که در Hunting Ground ها در دسترس هستند را به دست بیاورید. به تروفی «Blazing All Suns at All Grounds» برای راهنمایی مراجعه کنید.

All Corrupted Zones cleared

تمام ماشین‌های خراب ‌شده (Corrupted) در دنیای بازی را نابود کنید. در مجموع ۱۱ ماشین خراب در نقشه حضور دارند. این ماشین‌ها نسبت به ربات‌های عادی قدرت بیشتری دارند و مبارزه با آن‌ها کار سخت‌تری است.

Stealth killed 10 machines

۱۰ ربات را به صورت مخفیانه بکشید. برای انجام این کار شما باید بدون متوجه شدن دشمنان به پشت آن‌ها بروید و با فشار دادن دکمه‌ی R1 آن‌ها را نابود کنید. ۱۰ بار این کار را انجام دهید تا تروفی مد نظر به لیست تروفی‌های شما اضافه شود.

3 Strikes From Above

سه تا از دشمنان را با استفاده از قابلیت «Strike From Above» بکشید. برای به دست آوردن این تروفی، با به منطقه‌ای بروید که ارتفاع بالاتری نسبت به موقعیت مکانی دشمن‌تان داشته باشد. سپس با فشار دادن دکمه‌ی R1 او را نابود کنید. سه بار این حرکت را انجام دهید تا تروفی مد نظر آزاد شود.

Tore off 10 components

۱۰ تا از اجزای بدن ربات‌ها را جدا کنید. تیر زدن به بخش‌های مشخصی از بدن ربات‌ها، باعث جدا ‌شدن قسمت‌هایی از بدنشان می‌شود. برای پیدا کردن این مکان‌ها، دکمه‌ی R3 را فشار دهید تا ربات مورد نظر را اسکن کنید. استفاده از تیرهای Tearblast باعث جدا ‌شدن اکثر اجزای بدن ربات‌ها در یک لحظه می‌شود و برای این تروفی بسیار مناسب است.

 Vulnerable machine kills

۱۰ ربات که نسبت به یک المان خاص (آتش یا یخ) ضعف دارند را بکشید. این تروفی به نوعی غیر قابل از دست دادن است. زیرا در یکی از مراحل بخش داستانی، شما باید به انجام این کار بپردازید.

Tore off 5 heavy weapons

پنج اسلحه‌ی سنگین که روی ربات‌ها سوار شده‌اند را جدا کنید. بعضی از ربات‌های بزرگ حاضر در دنیای بازی، سلاح‌هایی را روی خود دارند. برای به دست آوردن این تروفی شما باید آن‌ها را جدا کنید. همان‌طور که بالاتر نیز اشاره کردیم، استفاده از تیر Tearblast می‌تواند تاثیر بسزایی در جدا کردن اجزای مختلف یک ربات دارد و می‌توانید برای انجام این کار، از چنین تیر‌هایی استفاده کنید.

types of machine overridden

هفت نوع از ربات‌های مختلف را Override کنید. برای انجام این کار ابتدا باید کالدرون‌ها را پیدا کرده و موارد مورد نیاز در آن‌ها را انجام دهید. سپس به صورت مخفیانه به سمت ربات‌ها بروید و با فشار دادن دکمه‌ی مثلث آن‌ها را Override کنید. توجه داشته باشید که اگر یک ربات از حضور شما باخبر شود، غیر قابل Override می‌شود.

Headshot 30 human enemies

۳۰ نفر از انسان‌های حاضر در بازی را هدشات کنید.

Downed 23 Grazer dummies

تمام آدمک‌های تمرینی حاضر در منطقه‌ی Nora را با تیر بزنید. مکان دقیق تمام این آدمک‌ها به صورت زیر است:

 • هفت عدد در Rost’s House
 • دو عدد در Mother’s Heart
 • دو عدد در Mother’s Watch
 • دو عدد در Mother’s Cradle
 • دو عدد در Nora Hunting Grounds
 • دو عدد در Mother’s Rise
 • یک عدد در Devil’s Thirst Camp
 • دو عدد در Mother’s Crown
 • دو عدد در Hunter’s Gathering
 • یک عدد در Two Teeth

First Modification

یکی از تجهیزات قابل شخصی‌سازی را با استفاده از Mod ها شخصی‌سازی کنید. ماد‌ها معمولا با کشتن دشمنان مختلف و لوت‌کردن آن‌ها به دست می‌آیند. هم‌چنین می‌توانید از طریق فروشگاه‌ها، به خرید ماد‌های مختلف بپردازید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که بعضی از ماد‌ها، تنها روی سلاح‌های خاصی قابل استفاده هستند و نمی‌توان هر اسلحه‌ای را به هر نوع مادی تجهیز کرد.

All Acquisition machines killed

حداقل یک عدد از گونه ربات‌های Anquisition را نابود کنید. برای به دست آوردن این تروفی به راهنمای تروفی «All Machines Catalogued» مراجعه کنید.

All Recon machines Killed

حداقل یک عدد از گونه ربات‌های Reconnaissance را نابود کنید. برای به دست آوردن این تروفی به راهنمای تروفی «All Machines Catalogued» مراجعه کنید.

All combat machines killed

حداقل یک عدد از گونه ربات‌های Combat را نابود کنید. برای به دست آوردن این تروفی به راهنمای تروفی «All Machines Catalogued» مراجعه کنید.

All Transport machines killed

حداقل یک عدد از گونه ربات‌های Transport را نابود کنید. برای به دست آوردن این تروفی به راهنمای تروفی «All Machines Catalogued» مراجعه کنید.

Reached level 10

به سطح ۱۰ در بازی برسید. برای به دست آوردن این تروفی، به راهنمای تروفی «Reached Level 50» مراجعه کنید.

Reached level 25

به سطح ۲۵ در بازی برسید. برای به دست آوردن این تروفی، به راهنمای تروفی «Reached Level 50» مراجعه کنید.

Reached level 40

به سطح ۴۰ در بازی برسید. برای به دست آوردن این تروفی، به راهنمای تروفی «Reached Level 50» مراجعه کنید.

Reached level 50

به سطح ۵۰ در بازی برسید. برای بالابردن لول خود در بازی Horizon Zero Dawn شما باید به انجام فعالیت‌های اصلی و فرعی بپردازید. برخلاف دیگر بازی‌های جهان‌باز، شما در این بازی می‌توانید به راحتی سطح خود را به ۵۰ برسانید. به اتمام رساندن بخش داستانی بازی لول شما را به ۳۰ می‌رساند. پس از تمام‌شدن بخش داستانی، می‌توانید چالش‌های Hunting Grounds را انجام دهید تا در کنار دریافت دو تروفی دیگر، سطح خود را نیز به بالاتر از ۴۰ برسانید. پس از این کار‌ها نیز، به اتمام رساندن مراحل فرعی و هم‌چنین، Bandit Campها می‌تواند به راحتی شما را به لول ۵۰ برساند و این تروفی را برای شما آزاد کند.

All Skills learned

تمام مهارت‌های حاضر در درخت مهارت‌های بازی را به دست بیاورید. در مجموع ۳۶ مهارت در بازی قابل آزاد کردن است. هر بار Level Up شدن در این بازی، یک اسکیل پوینت را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما حتی می‌توانید بدون احتساب اسکیل پوینت‌هایی که با انجام فعالیت‌های فرعی به دست می‌آورید و فقط با به اتمام رساندن بخش داستانی و چالش‌های Hunting Grounds، تمام مهارت‌های بازی را آزاد کنید.

First Tallneck Overridden

برای اولین بار یک ربات Tallneck را پیدا کرده و آن را Override کنید. برای به دست آوردن این تروفی می‌توانید به راهنمای تروفی «All tallnecks overridden» مراجعه کنید.

First Bandit Camp cleared

اولین Bandit Camp بازی را تصرف کنید. برای به دست آوردن این تروفی می‌توانید به راهنمای تروفی «Cleared All bandit camps» مراجعه کنید.

First Core Overridden

برای اولین بار وارد یک کالدرون شوید و اطلاعات مورد نظر در آن را به دست بیاورید. برای به دست آوردن این تروفی می‌توانید به راهنمای تروفی «All Cores Overridden» مراجعه کنید.

All Suns at one Ground

حداقل امتیاز متوسط را در سه چالش مختلف از یک Hunting Ground را کسب کنید. برای به دست آوردن این تروفی می‌توانید به راهنمای تروفی «Blazing Suns At All Grounds» مراجعه کنید.

Blazing Suns at one Ground

بالاترین امتیاز را در سه چالش مختلف از یک Hunting Ground را کسب کنید. برای به دست آوردن این تروفی می‌توانید به راهنمای تروفی «Blazing Suns At All Grounds» مراجعه کنید.

First Corrupted Zone cleared

برای اولین بار یک ربات خراب را نابود کنید. برای به دست آوردن این تروفی می‌توانید به راهنمای تروفی «All Corrupted Zones Cleared» مراجعه کنید.

All machines catalogued

انواع مختلف ربات‌ها در دنیای بازی را پیدا کرده و آن‌ها را اسکن کنید. در مجموع ۲۶ نوع ربات در بازی Horizon Zero Dawn وجود دارد که شما باید همه‌ی آن‌ها را پیدا و با اسکن کردن‌شان، تروفی مد نظر را به دست بیاورید. شما تقریبا با تمام ربات‌های مختلف در طول بخش داستانی مواجه می‌شود و لازم نیست که برای دریافت این تروفی نگرانی خاصی داشته باشید. لیست زیر تمام ربات‌های حاضر در بازی را نشان می‌دهد:

 • Watcher
 • Strider
 • Grazer
 • Scrapper
 • Redeye Watcher
 • Broadhead
 • Lancehorn
 • Longleg
 • Trampler
 • Saw Tooth
 • Shell-Walker
 • Fire Bellowback
 • Freeze Bellowback
 • Charger
 • Stalker
 • Glinthawk
 • Corruptor
 • Ravager
 • Snapjaw
 • Rockbreaker
 • Behemoth
 • Thunderjaw
 • Stormbird
 • Deathbringer
 • Tallneck
 • Corrupted Machine

All Vantages found

تمام Vantage Point های بازی را پیدا کرده و اطلاعات موجود در آن‌ها را به دست بیاورید. در مجموع ۱۲ عدد Vantage Point در نقشه‌ی بازی وجود دارد که شما می‌توانید با خرید نقشه‌های مختلف از فروشگاه‌های بازی، موقعیت مکانی آن‌ها را پیدا کنید. این نقاط با آیکون‌هایی V مانند در مپ بازی قابل رویت هستند.

All Metal Flowers found

تمام گل‌های فلزی (Metal Flower) حاضر در نقشه‌ی بازی را جمع‌آوری کنید. دقیقا مانند تروفی قبلی، شما می‌توانید با خرید نقشه‌های مختلف مکان این آیتم‌ها را پیدا کرده و به جمع‌آوری آن‌ها بپردازید تا این تروفی را نیز به دست بیاورید.

All Banuk Figures found

تمام مجسمه‌های Arnak را پیدا کنید. این تروفی نیز مانند موارد قبلی از طریق خرید نقشه و سپس رفتن به مکان مورد نظر به دست می‌آید. در مجموع ۶ مجسمه در دنیای بازی وجود دارد که شما باید آن‌ها را پیدا کنید. این مجسمه‌ها در مپ با نمادی شبیه به آهو قابل رویت هستند.

All Ancient Vessels found

تمام ظروف باستانی (Ancient Vessel) موجود در بازی را پیدا کنید. با خرید نقشه می‌توانید از موقعیت مکانی این آیتم‌ها با خبر شوید. هم‌چنین لازم به ذکر است که این ظروف با نمادی شبیه به لیوان در مپ بازی نمایش داده شده‌اند.

Got the Shield-Weaver outfit

تکنولوژی باستانی را پیدا کرده و آن را به آیتمی قابل استفاده تبدیل کنید. برای به دست آوردن این تروفی شما باید لباسی به نام Shield Weaver را پیدا کنید. اما مشکل این‌جاست که این لباس به تنهایی و بدون در اختیار داشتن آیتم‌هایی با نام Power Cell قابل استفاده نیست. پس برای به دست آوردن این لباس شما باید پنج عدد پاور سل را به دست بیاورید. پاور سل‌ها معمولا در حین انجام مراحل اصلی قابل دریافت هستند. اما اگر شما به هردلیلی نتوانستید آن‌ها را به دست بیاورید، می‌توانید به همان محیط برگردید و پاور سل‌ها را پیدا کنید. موقعیت مکانی این آیتم‌ها به شکل زیر است:

 • پاور سل اول: منطقه‌ی All Mother و در مرحله‌ی داستانی The Womb of The Mountain
 • پاور سل دوم: منطقه‌ی Maker’s End و در مرحله‌ی داستانی Maker’s End
 • پاور سل سوم: منطقه‌ی The Grave Hoard و در مرحله‌ی داستانی The Grave Hoard
 • پاور سل چهارم: منطقه‌ی GAIA Prime و در مرحله‌ی داستانی The Mountain That Fell
 • پاور سل پنجم: منطقه‌ای که اتفاقات آغازین بازی در آن‌جا رخ می‌دهد.

Followed Rost’s teachings

در کنار شخصیت Rost مبارزه‌کردن را یاد بگیرید. این تروفی به بخش داستانی بازی مربوط است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Defeated the Sawtooth

ربات Sawtooth که در منطقه‌ی Nora حضور دارد را نابود کنید. این تروفی به بخش داستانی بازی مربوط است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Triumphed in the Proving

در آزمونی که با نام «Proving» از شما گرفته می‌شود، نفر اول شوید. این تروفی به بخش داستانی بازی مربوط است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Fought back the corruption

خرابی‌های حاضر در منطقه‌ی Nora Valley را از بین ببرید. این تروفی به بخش داستانی بازی Horizon Zero Dawn مربوط است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Learned of the ancient past

درباره‌ی گذشته اطلاعاتی را کسب کنید. این تروفی به بخش داستانی بازی مربوط است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Crashed the Eclipse network

به داخل Eclipse Battle Camp نفوذ کرده و ارتباطات آن‌ها را نابود کنید. این تروفی به بخش داستانی بازی مربوط است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Discovered the truth

حقیقت واقعی را درباره‌ی Zero Dawn پیدا کنید. این تروفی به بخش داستانی بازی مربوط است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Broke the siege of All-Mother

تمام دشمنانی که به سمت شما نفوذ کرده‌اند را نابود کنید و وارد منطقه‌ی Sacred Mountain شوید.

Recovered a powerful weapon

در منطقه‌ی Mountain That Fell به گشت و گذار بپردازید و سلاح قدرتمندی که در آن‌جا وجود دارد را بازیابی کنید. این تروفی به بخش داستانی بازی مربوط است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

All allies joined

با توجه به اعمال Aloy، تمام شخصیت‌های فرعی را برای دفاع با خودتان متحد کنید. برای به دست آوردن این تروفی، شما باید تا مرحله‌ی «The Looming Shadow» پیش بروید. سپس قبل از انجام این مرحله، باید به انجام تمام مراحل فرعی زیر بپردازید. لیست مراحل فرعی به شکل زیر است:

 • Traitor’s Bounty
 • A Moments Peace
 • A Daughters Vengeance
 • Sun And Shadow
 • Honor The Fallen
 • Sunstone Rock
 • Hunting For The Lodge

پس از انجام مراحل زیر، وارد مرحله‌ی اصلی شوید تا تمام شخصیت‌های فرعی را در کنار خود داشته و تروفی را به دست بیاورید.

Victorious with the War-Chief

رئیس منطقه‌ی Nora را پیدا کنید. این تروفی به بخش داستانی بازی مربوط است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Saved Meridian from its foe

به شخصیت Erend در پیدا کردن سرگذشت Ersa کمک کنید. این تروفی به بخش داستانی بازی مربوط است و به صورت خودکار به دست می‌آید.

Aided the defectors

به شخصیت‌های Uthid و Itamen در فرار از منطقه‌ی Shadow Carja کمک کنید. این تروفی با به اتمام رساندن مرحله‌ی فرعی Traitor’s Bounty به دست می‌آید.

Hunted Redmaw with Talanah

رده‌ی خود را در Hunters Lodge ارتقا دهید و سپس با کمک شخصیت Talanah، ربات Redmaw را نابود کنید. این تروفی با به اتمام رساندن سلسله مراحل فرعی که با مرحله‌ی Hunting for the Lodge شروع می‌شود، به دست می‌آید.

آیا راهنمای تروفی ما برای شما مفید بود؟ دیدگاه و نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

برای خرید بازی Horizon Zero Dawn با قیمت مناسب می‌توانید به فروشگاه تیلنو مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *