بازی, یادداشت

سری The Last of Us: بررسی آینده احتمالی تامی

سری The Last of Us

سری The Last of Us شخصیت‌های بسیاری دارد، اما سرنوشت هیچ‌یک از آن‌ها به اندازه تامی (Tommy) مبهم نیست. در این مطلب قصد داریم سرنوشت این کاراکتر پس از اتفاقات بازی The Last of Us 2 را بررسی کنیم. با تیلنو همراه باشید.

از زمان عرضه یکی از بهترین آثار تاریخ بازی‌های ویدیویی یعنی بازی The Last of Us 2 بیش از یک سال می‌گذرد. در این بازی بی‌نظیر، به عنوان شخصیت‌های الی (Ellie) و ابی (Abby) سفری فوق‌العاده را در دنیایی پسا‌آخرالزمانی تجربه کرده و تلاش کردیم چرخه انتقام و خشونت را متوقف کنیم. اخیرا بازیکنان کشف کرده‌اند که امکان کشتن تامی در بخش Seattle Day Three وجود دارد. در این بخش تامی با استفاده از اسلحه اسنایپر، ابی را تهدید کرده و موفق به کشتن یکی از دوستان او می‌شود. به وضوح امکان کشتن تامی جزئی از داستان بازی لست آف آس 2 نیست؛ زیرا او در ادامه نقش مهمی در داستان بازی ایفا می‌کند. با این حال بازیکنان بسیاری تلاش کرده‌اند که تامی را در قبل از رسیدن به مراحل بعدی، شکست داده و بکشند.

ویدیوی پر‌بیننده کشتن تامی در بخش Seattle Day Three، نه تنها مبارزه ابی با او را به کانون توجهات تبدیل کرده، بلکه باعث شده بازیکنان بیش از پیش به کاراکتر مذکور توجه کنند. در داستان سری The Last of Us که پر از مرگ‌های تراژیک و غم‌انگیز است، پایان تامی جزو مبهم‌ترین موارد است. بر همین اساس، بسیاری از بازیکنان و علاقه‌مندان به بررسی آینده احتمالی این شخصیت پرداخته‌اند. با تیلنو همراه باشید.

ادامه این مطلب داستان سری The Last of Us را لو خواهد داد

سری The Last of Us

تامی در بازی The Last Of Us 2

تامی یکی از مهم‌ترین کاراکتر‌های بازی The Last of Us 2 است. این اهمیت از آن جهت است که بسیاری از اتفاقات داستان به واسطه شخصیت مذکور رخ می‌دهند. پس از مرگ جول (Joel) در اوایل بازی لست آف آس 2، تامی با هدف پیدا کردن محل استقرار اعضای WLF، گروهی که مسئول کشته شدن جول هستند، جکسون (Jackson) را ترک می‌کند. بخش اعظم زمانی که الی در سیاتل صرف می‌کند، به کنار هم قرار دادن نشانه‌های به جا مانده از تامی می‌گذرد. او که برای انتقام مصمم است، از هیچ عملی دریغ نکرده و حتی خشن‌ترین روش‌ها را نیز به کار می‌گیرد. در نهایت پیش از آن که الی و ابی در سالن نمایش با یکدیگر درگیر شوند، تامی مورد اصابت گلوله ابی قرار می‌گیرد. نزاع بین ابی و الی با شکست سنگین انتقام‌جویان مرگ جول به پایان رسیده و الی، دینا (Dina) و تامی به جکسون باز‌می‌گردند.

چندین ماه بعد، تامی به دیدار دینا و الی که در مزرعه‌ای ساکن شده‌اند، آمده و از محل حضور ابی می‌گوید. همچنین به آن‌ها اطلاع می‌دهد، همسرش یعنی ماریا (Maria)، به دلیل خروج نا‌گهانی تامی از جکسون، او را ترک کرده است. در کنار این موارد، به دلیل درگیر شدن با لو (Lev) و ابی، او یک چشم خود را از دست داده و پای چپش دچار مشکل شده است. زمانی که الی و دینا از پیشنهاد تامی برای جستجو به دنبال ابی استقبال نمی‌کنند، او از عدم تصمیم جدی الی برای انتقام گفته و با ناراحتی خانه آن‌ها را ترک می‌کند. این آخرین باری است که ما تامی را در بازی The Last of Us 2 می‌بینیم. با این حال، آخرین حضور او کمک می‌کند که فرضیه‌هایی نسبت به آینده دردناک تامی پس از اتفاقات بازی لست آف آس 2 داشته باشیم.

سری The Last of Us

داستان نا‌معلوم بازی The Last Of Us 3

نیل دراکمن (Neil Druckmann)، یکی از روسای استودیو ناتی داگ (Naughty Dog) و کارگردان و نویسنده سری The Last of Us، گفته که با وجود تصمیم استودیو مذکور برای ساخت سومین بازی مجموعه، زمانی زیادی تا آغاز مراحل تولید آن باقی مانده است. این گفته وی بدان معنا است که هر آنچه در ادامه به آن می‌پردازیم، تنها حدس و گمان بوده و احتمال اشتباه بودن آن‌ها وجود دارد. به دلیل اهمیت بالای تامی در داستان مجموعه لست آف آس، احتمال بازگشت او در بازی‌های بعدی سری به خصوص بازی The Last of Us 3 وجود دارد.

سری The Last of Us

سرنوشت احتمالی تامی در بازی The Last Of Us 3

اگر‌چه به صورت واضح و به صراحت گفته نشده، اما این احتمال وجود دارد که علی‌رغم جدا شدن تامی و ماریا، او ممکن است همچنان در جکسون سکونت داشته باشد. با توجه به وضعیت جسمی تامی، به نظر نمی‌رسد که او قادر به بقا در دنیای خشن و پر‌خطر بیرون از جکسون باشد. به واسطه محدودیت‌های تامی در حرکت کردن، منطقی‌ترین راه حضور در جکسون و انتظار برای اتفاقات آینده است. در این شرایط، احتمال می‌رود که پس از آگاهی از تلاش الی برای پیدا کردن ابی در کالیفرنیا، در بازی The Last of Us 3 تامی را در جکسون مشاهده کنیم.

پس از آخرین رو‌یارویی با ابی، الی به مزرعه بازگشته و متوجه می‌شود که دینا آن را ترک کرده است. او نیز پس از تلاش ناموفق برای گیتار زدن، مزرعه را به مقصد نامعلومی ترک می‌کند. در این شرایط این سوال پیش می‌آید که آیا الی به جکسون بازگشته یا راهی مقصد دیگری شده است. به همین ترتیب، مشخص نیست که آیا تامی از نبرد نهایی الی و ابی آگاه شده و از سرنوشت آن‌ها با‌خبر است. در هر حال، بعید است که تامی از تصمیم الی برای زنده نگه داشتن ابی استقبال کند. این ادعا از آن جهت است که در طول بازی The Last of Us 2 ما تامی متفاوتی نسبت به قبل را دیدیم که هیچ شباهتی به گذشته‌اش نداشته و انتظار نمی‌رود تغییری در او رخ داده باشد.

سری The Last of Us

در بازی The Last of Us 2، انتقام تمام فکر و ذکر تامی را به خود اختصاص داده و به احتمال زیاد این روند همچنان ادامه خواهد داشت. بنابراین، اگر بازی The Last of Us 3 قصد ادامه نمایش چرخه خشونت و ماهیت مخرب انتقام را داشته باشد، منطقی است که تامی در شرایطی به تصویر کشیده شود که در پایان بازی The Last of Us 2 مشاهده کردیم. در این اثر، تامی را با روحی زخم خورده دیدیم که انتقام تمام ابعاد زندگی او را تحت تاثیر قرار داده است. اگر چه مشخص نیست که بازی لست آف آس 3 چه مسیری را طی خواهد کرد، اما اگر تامی در این اثر حضور داشته باشد، آینده خوبی را نمی‌توان برای او متصور شد. احتمالا تامی کینه‌ای عمیق نسبت به الی خواهد داشت که این امر موجب وقوع برخی از اتفاقات داستان می‌شود.

یک سناریوی احتمالی دیگر این است که تامی محوریت اصلی بازی The Last of Us 3 نبوده و در عوض همسر او یعنی ماریا، نقش اصلی را ایفا کند. او که رهبر جکسون محسوب می‌شود، در هر دو بازی سری لست آف آس حضور داشته و ممکن است در بازی‌های آینده نقش مهم و اساسی بر‌عهده بگیرد. پس از جدا شدن از شوهرش، او ممکن است الی و دینا را مقصر تصمیمات انتقام‌جویانه تامی دانسته و در این راستا به آنتاگونیست یا مسئول اتفاقات داستانی تبدیل شود. در چنین شرایطی، ممکن است تامی بار دیگری در بازی حضور داشته و الی را به دلیل زنده نگه داشتن ابی مورد سرزنش قرار دهد. صرف نظر از اتفاقات احتمالی بازی لست آف آس 3، با توجه به اهمیت تامی در بازی The Last of Us 2، انتظار می‌رود که این بار نیز او نقش مهمی را ایفا کند. چه او شخصیت اصلی باشد یا به عنوان یکی از کاراکتر‌های فرعی ظاهر شود، ارتباط تامی با الی بسیار عمیق  است؛ زیرا او تنها خانواده زنده جول محسوب می‌شود.

در صورتی که تا‌کنون بازی‌های سری لست آو آس را تجربه نکرده‌اید، می‌توانید از لینک‌های زیر اقدام به خرید آن‌ها کنید:

نظر شما راجع به آینده سری The Last of Us چیست؟ آیا نقش تامی در آن بیش از پیش پر‌رنگ خواهد شد؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gamerant

اینستاگرام تیلنو
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید