بازی, یادداشت

شخصیت های مطرح بازی های ویدیویی که در دهه قبل معرفی شدند

شخصیت های مطرح بازی های ویدیویی که در دهه قبل معرفی شدند

معروفیت و محبوبیت شخصیت‌های موجود در بازی‌های ویدیویی به عوامل مختلفی نظیر فرهنگ و تاثیرات اجتماعی برمی‌گردد. برخی بازی‌ها توانسته‌اند کاراکترهایی را به ما معرفی کنند که هرگز نمی‌توانیم فراموششان کنیم. در 10 سال اخیر نیز شاهد معرفی کاراکترهای برجسته‌ای بوده‌ایم. ما در این مقاله قصد داریم شما را با شخصیت های مطرح بازی های ویدیویی که در دهه قبل معرفی شدند، آشنا کنیم. در ادامه با تیلنو همراه باشید.

در دهه اخیر بازی‌های ویدیویی توانسته‌اند داستان‌های جذابی را برای گیمرها روایت کنند و در این قصه‌ها شاهد حضور شخصیت‌های کاریزماتیکی بوده‌ایم. پیشرفت تکنولوژی در چند سال گذشته روی صنعت گیم تاثیر چشم‌گیری گذاشته است. این امر موجب شده که بازی‌سازان بتوانند آثاری واقع‌گرایانه‌تر عرضه کنند. در حال حاضر کاراکترها و جهان‌ها در دنیای گیم بیشتر رنگ و بوی طبیعی به خود گرفته‌اند.

تقریبا در همه بازی‌های موجود در کنسول‌های مختلف شاهد حضور شخصیت‌های برجسته‌ای بوده‌ایم که تجربه داستان آن‌ها برایمان لذت‌بخش بوده است. البته به دلیل تعدد این موارد ما قطعا نمی‌توانیم قصه همه‌ی آن‌ها را دنبال کنیم. به هر حال ما قرار است در این مقاله شخصیت های مطرح بازی های ویدویی را به شما معرفی کنیم. این کاراکترها به تبدیل کردن بازی‌های ویدیویی به چیزی که ما امروز شاهدش هستیم، کمک کرده‌اند.

غاز

بازی Untitled Goose Game

شخصیت های مطرح بازی های ویدیویی که در دهه قبل معرفی شدند

درست خواندید. غاز بی‌اسم بازی Untitled Goose Game یکی از شخصیت های مطرح بازی های ویدیویی است که در بین سال‌های 2010 تا 2019 معرفی شد. در بازی Untitled Goose Game شما یک غاز را کنترل می‌کنید که افراد دیگر را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد و می‌تواند با صدای ناهنجارش بقیه را بترساند. راستش را بخواهید این بازی احتمالا شما را نیز به یاد بازی همسایه جهنمی خواهد انداخت.

با این که عموما رفتار و اقدامات شما کاراکتر این غاز را شکل می‌دهد، اما باید گفت که این پرنده شخصیت خاص خود را نیز نشان می‌دهد. غاز داستان اصلا تابع قوانین از پیش تعیین شده و خودکامه نیست و کاملا سرکش است. شخصیت اصلی بازی Untitled Goose Game از آزار دادن انسان‌ها لذت می‌برد و دائم سربه‌سر آن‌ها می‌گذارد. همین رفتار خاص و جالب این غاز موجب محبوبیت او شده است.

جوئل میلر

بازی The Last Of Us

شخصیت های مطرح بازی های ویدیویی که در دهه قبل معرفی شدند

جوئل میلر (Joel Miller) اولین بار در نسخه اول بازی The Last Of Us معرفی شد. این بازی پساآخرالزمانی یکی از محبوب‌ترین انحصاری‌های پلی استیشن محسوب می‌شود. جوئل کاراکتری سرسخت است که یکی از شخصیت های مطرح بازی های ویدیویی به حساب می‌آید. او در جهانی نفرین شده که پر از خطرات مختلف است، به بقا محکوم شده و دائما باید با چالش‌های متنوع روبه‌رو شود. در جهان بازی نیروهای بد ذات صرفا به هیولاها محدود نمی‌شوند؛ بلکه برخی انسان‌ها در این داستان حتی از هیولاها و زامبی‌ها هم بدتر هستند.

جوئل شخصیت بی‌نقصی نیست و نمی‌توان او را خوب مطلق دانست. اما در طی داستان ذات واقعی او را می‌شناسیم و متوجه می‌شویم که چقدر برای اطرافیانش ارزش قائل است. این موضوع در سفری که همراه با دخترکی به نام الی (Ellie) در پیش می‌گیرد، کاملا مشخص می‌شود. به هر حال همه ما تا ابد جوئل را به عنوان یکی از جذاب‌ترین افراد بازمانده در جهان پساآخرالزمانی بازی‌های ویدیویی به خاطر می‌آوریم.

سم پورتر

بازی Death Stranding

شخصیت های مطرح بازی های ویدیویی که در دهه قبل معرفی شدند

سم پورتر (Sam Porter) از بازی Death Stranding یکی از شخصیت های مطرح بازی های ویدیویی است که در همین سال‌های اخیر شاهد معرفی‌اش بوده‌ایم. شاید زمان زیادی از معرفی او نگذشته باشد، اما پورتر روی بسیاری از گیمرها تاثیرگذار بوده است. شاید یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث محبوبیت و جذابیت سم پورتر شده را بتوان هنرنمایی نورمن ریدس (Norman Reedus) دانست. ریدس را اکثر ما با نقش‌آفرینی‌اش در سریال The Walking Dead می‌شناسیم. او در این بازی با هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) همکاری کرد تا یکی از به یاد ماندنی‌ترین کاراکترهای جهان گیم را به ما معرفی کند.

شاید بتوان گفت تصور سم پورتر با چهره‌ای متفاوت از نورمن ریدس غیر ممکن است. ریداس در به تصویر کشیدن این کاراکتر عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته و توانسته به خوبی خصوصیات یک فرد بازمانده در جهانی پساآخرالزمانی را به نمایش بگذارد. داستان بازی Death Stranding کاملا احساسی است و همین موضوع موجب شده که ارتباط مخاطب با سم پورتر عمیق‌تر شود. پس اگر می‌خواهید یکی از فراموش نشدنی‌ترین کاراکترهای دنیای گیم را بشناسید، حتما بازی دث استرندینگ را تجربه کنید.

آرتور مورگان

بازی Red Dead Redemption 2

شخصیت های مطرح بازی های ویدیویی که در دهه قبل معرفی شدند

جان مارستون (John Marston)، کابوی معروف شرکت راک‌استار (Rockstar) است که شخصیت اصلی داستان نسخه اول بازی Red Dead Redemption به حساب می‌آمد. در نسخه دوم نیز شاهد حضور او به عنوان یکی از دو پروتاگونیست بازی هستیم. اما این آرتور مورگان (Arthur Morgan) بود که در بازی Red Dead Redemption 2 به عنوان یکی از شخصیت‌های اصلی برای اولین بار معرفی شد. شاید بتوان گفت که مورگان حتی از مارستون هم شخصیت بهتری بود. مهارت‌های مبارزه و شخصیت انسانی‌تر او موجب محبوبیت‌اش بین گیمرها شد و توانست حسابی بازی‌دوستان را به خود علاقه‌مند کند.

برخی اوقات شخصیتی که لحن جدی و محکمی دارد، نسبت به کاراکتری که دارای خصوصیات کاریزماتیک سنتی است، محبوبیت بیشتری به دست می‌آورد. همین موضوع برای آرتور مورگان صدق می‌کند. دقیقا به همین دلیل است که ما تصمیم گرفتیم او را در لیست شخصیت های مطرح بازی های ویدیویی در دهه اخیر قرار دهیم.

کلوئی پرایس

بازی Life Is Strange

شخصیت های مطرح بازی های ویدیویی که در دهه قبل معرفی شدند

فرنچایز Life Is Strange شخصیت‌های به یاد ماندنی زیادی را معرفی کرد، اما بدون شک برجسته‌ترین آن‌ها کلوئی پرایس (Chloe Price) است. کلوئی که دوست صمیمی مکس (Max) بود، مشکلاتی زیادی را از سر گذراند. درست پس از این که مکس نقل مکان کرد، کلوئی با سختی‌های زیادی مواجه شد و زندگی دشواری را تجربه کرد. با تجربه بازی Life is Strange و پیش درآمد آن، Life is Stranfe: Before The Storm، می‌توانید با داستان زندگی کلوئی آشنا شوید.

شاید برخی افراد شخصیت منحصر به فرد او را در مواجهه اول نپسندند، اما کافی است کمی به او فرصت دهید تا شما را به خود علاقه‌مند کند. کلوئی گاهی شخصیت تاریکی دارد، اما با عمیق شدن در کاراکتر او متوجه خصوصیات متفاوتش خواهید شد. او در عین این که نشان می‌دهد شخصیت سرسختی دارد، فردی کاملا مهربان و دل‌سوز است. از همین رو حضور او در لیست شخصیت های مطرح بازی های ویدیویی در دهه اخیر، اجتناب ناپذیر است.

سنس

بازی Undertale

شخصیت های مطرح بازی های ویدیویی که در دهه قبل معرفی شدند

بازی Undertale ثابت کرد بازی‌سازان مستقل یا استودیو‌های کوچک می‌توانند یکی از محبوب‌ترین آثار صنعت گیم را بسازند. بازی‌هایی از این قبیل موجب می‌شوند که استودیوهای جدید یا افراد تازه‌کار انگیزه لازم برای خلق داستان‌ها و کاراکترهای خود را به دست آورند. در بازی Undertale شما با شخصیت‌ها و ویلن‌های منحصر به فردی روبه‌رو می‌شوید که به سرعت نظرتان را به خود جلب می‌کنند.

سنس (Sans) شخصیت منفی اصلی بازی Undertale است. اما برخلاف دیگر ویلن‌ها، شخصیتی دوست‌داشتنی دارد. لحن صحبت کردن او به قدری جذاب است که او را به یکی از شخصیت های مطرح بازی های ویدیویی در دهه اخیر تبدیل می‌کند. او در عین جدیت، واقعا بامزه است و حرف‌های او بخش مهمی از داستان را جلو می‌برد. کاراکترهای دیگر بازی Undertale نیز از اهمیت زیادی برخوردارند، اما سنس با بقیه تفاوت زیادی دارد.

الوی

بازی Horizon Zero Dawn

شخصیت های مطرح بازی های ویدیویی که در دهه قبل معرفی شدند

الوی (Aloy) یکی دیگر از شخصیت های مطرح در بازی های ویدیویی است که در همین چند سال گذشته معرفی شد. او شخصیت اصلی بازی Horizon Zero Dawn است که به سرعت توانست محبوبیت زیادی به دست آورد. بازی Horizon Zero Dawn در ابتدای کار به صورت انحصاری برای پلی استیشن 4 عرضه شد، اما در ادامه در دسترس کاربران پی سی نیز قرار گرفت تا آن‌ها هم بتوانند با الوی آشنا شوند. الوی را بدون تردید می‌توان در لیست بهترین پروتاگونیست‌های 10 سال گذشته قرار داد. ذات جنگجو و سرسخت او در کنار توانایی‌های فراوان و مهارت‌هایش در مبارزه موجب شده که الوی به کاراکتری دوست‌داشتنی تبدیل شود.

الوی یک شکارچی است که به دنبال هویت مادرش می‌گردد. این داستان و خصوصیات فردی الوی موجب شد که جذابیت او برای گیمرها بسیار زیاد شود. با این که بازی Horizon Zero Dawn به خودی خود یک شاهکار به حساب می‌آید، اما شخصیت الوی نیز به بهتر شدن آن کمک کرده است. الوی بدون شک بین همه کاربران پلی استیشن چهره آشنایی دارد.

نیک ولنتاین

بازی Fallout 4

شخصیت های مطرح بازی های ویدیویی که در دهه قبل معرفی شدند

گرچه نیک ولنتاین (Nick Valentine) عضو هیچ یک از فرقه‌های اصلی بازی Fallout 4 نبود، اما باز هم می‌توان او را یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های این اثر قلمداد کرد. شما در خط داستانی اصلی بازی فال اوت 4 با نیک ولنتاین آشنا می‌شوید و او به سرعت به یکی از مهم‌ترین دوستان و متحدانتان تبدیل می‌شود.

نیک ولنتاین یک ربات نسل میانی است، به همین دلیل او شباهت‌هایی به ربات‌های نسل دومی دارد و در عین حال شخصیتش را می‌توان با انسان‌ها مقایسه کرد. نیک آنقدر شخصیت محبوبی بود که خط داستانی اصلی Far Harbor DLC حول محور او می‌چرخید.

اگر بازی Fallout 4 را تجربه کرده باشید، بدون شک نیک را به عنوان یک کاراکتر دوست‌داشتنی به یاد می‌آورید. اگر هم از تجربه این بازی محروم بوده‌اید، باز هم احتمالا نام او را شنیده‌اید؛ زیرا نیک ولنتاین بین گیمرها از محبوبیت زیادی برخوردار است.

این بود لیست شخصیت های مطرح بازی های ویدیویی که در دهه قبل معرفی شدند. نظر شما درباره این شخصیت‌ها چیست؟ کدام کاراکتر را بیشتر دوست دارید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: TheGamer

اینستاگرام تیلنو
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *