راهنمای خرید بازی PS4, راهنمای خرید بازی PS5, کنسول PS4, کنسول PS5

هر آنچه که باید از بازی Kena: Bridge of Spirits بدانید

بازی Kena: Bridge of Spirits

بازی Kena: Bridge of Spirits از همان ابتدای معرفی، توجه بسیاری از بازیکنان را به خود جلب کرده است. حال با نزدیک شدن به زمان انتشار این اثر، تمامی اطلاعاتی که از آن داریم را با شما به اشتراک می‌گذاریم. با تیلنو همراه باشید.

یکی از آثاری که در رویداد Future of Gaming معرفی شد، بازی Kena: Bridge of Spirits بود. نمایش اولیه و تریلر‌های بعدی این اثر به واسطه ویژگی‌های جالب‌توجه و خلاقانه موجب شدند که بازی مذکور خیلی زود به یکی از مورد‌انتظارترین بازی‌های سال جاری تبدیل شود. استودیو Ember Lab، سازنده این بازی اکشن ماجراجویی، اواخر ماه آینده میلادی آن را برای پلتفرم‌های پی سی، پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 منتشر خواهد کرد. به همین دلیل، در این مطلب قصد داریم جنبه‌های مختلف بازی Kena: Bridge of Spirits را معرفی کنیم.

پیش‌زمینه

بازی Kena: Bridge of Spirits

بازی Kena: Bridge of Spirits در دنیایی جریان دارد که گذر از زندگی و رسیدن به مرحله مرگ با مشکلاتی همراه شده است. در این شرایط، روح افرادی که زندگی سختی داشته‌اند، قادر به حرکت برای رسیدن به مرحله بعدی از حیات‌شان نیستند. بازیکنان در قالب شخصیت کنا (Kena)، وظیفه دارند به چنین روح‌هایی کمک کنند. داستان بازی Kena: Bridge of Spirits، سفر کنا به دهکده‌ای متروکه که مدت‌ها پیش توسط یک فاجعه عظیم به ویرانه تبدیل شده است، را روایت می‌کند. پس از این اتفاق، او باید به معبدی در کوهستان برود تا از راز‌های دهکده پرده برداشته و آرامش و تعادل را به جهان اطرافش بازگرداند.

الهام از سری The Legend of Zelda

بازی Kena: Bridge of Spirits

بازی Kena: Bridge of Spirits به طور واضح از بسیاری از مجموعه‌های مشهور و محبوب، از جمله Pikmin و God of War الهام گرفته است. با این حال، اثری که بیشترین تاثیر را در بازی مذکور داشته و از آن باید به عنوان منبع الهام اصلی نام برد، سری The Legend of Zelda است. در بخش‌های مبارزه، کاوش محیط و سیاه‌چاله‌ها، الگو‌برداری بازی Kena: Bridge of Spirits از مجموعه زلدا کاملا مشخص است. این امر از آن جهت منطقی بوده که استودیو Ember Lab پیش از این انیمیشن Terrible Fate را با الهام از بازی The Legend of Zelda: Majora’s Mask ساخته است.

Rot

بازی Kena: Bridge of Spirits

در بازی Kena: Bridge of Spirits موجودات‌ کوچک، سیاه‌‌رنگ و دوست‌داشتنی به نام Rot وجود دارد که به نظر می‌رسد نقش مهمی را ایفا می‌کنند. با این وجود که کارکرد داستانی آن‌ها هنوز مشخص نیست، اما از لحاظ گیم‌پلی می‌دانیم که Rot همراهان بسیار مفیدی خواهند بود. در طول بازی مذکور، کنا چندین Rot را ملاقات می‌کند که هر یک از آن‌ها امکان اضافه شدن به ارتش کوچک او را دارند. Rot یکی از مکانیک‌های مهم بازی Kena: Bridge of Spirits است که چه در مبارزات و چه در پازل‌ها، کاربرد بسیاری دارد.

مبارزات

بازی Kena: Bridge of Spirits

در بازی Kena: Bridge of Spirits، بازیکنان از عصای خاصی بهره می‌برند که هم به عنوان سلاح سرد و هم به عنوان سلاح دور‌زن کاربرد دارد. در حالت اول، می‌توانید ضربه‌های سبک، سنگین و قدرتی را به دشمنان وارد کرده و در حالت دوم به واسطه تبدیل شدن عصا به کمان، می‌توانید از فواصل دور به دشمنان صدمه وارد کنید. همانطور که پیش از این اشاره کردیم، Rot در مبارزات کاربرد خواهند داشت. علاوه بر امکان منحرف کردن دشمنان به روش‌های مختلف، در هنگامی که دشمنان را به اندازه کافی ضعیف کردید، Rot می‌تواند به صورت فوری و محسوس به یاری شما بیاید. از جمله این کمک‌ها می‌توان به گرفتن شکل‌های مختلف به منظور ضربه زدن به دشمنان، شلیک پرتابه و مواردی از این دست اشاره کرد.

Pulse

بازی Kena: Bridge of Spirits

یکی از توانایی‌های کنا، مکانیک مهمی به نام Pulse است که به احتمال زیاد بازیکنان به دفعات از آن استفاده خواهند کرد. در مبارزات، به کمک Pulse می‌توانید سپری ایجاد کنید که ابزاری بسیار کاربردی در هنگام دفاع است. در خارج از مبارزات، از Pulse می‌توانید برای مشخص کردن سرنخ‌ها یا تعامل با اشیای مختلف بهره ببرید. این امر بدان معنا است که توانایی مذکور چه در هنگام نبرد با دشمنان و چه در زمان حل پازل‌ها کاربرد بسیاری خواهد داشت.

پازل‌ها و کاوش محیط

بازی Kena: Bridge of Spirits

با توجه به الهام گیری و الگو‌برداری بازی Kena: Bridge of Spirits از مجموعه زلدا، بدیهی است که روی جنبه‌های حل پازل و کاوش در محیط تاکید زیادی شده باشد. تاثیر Rot در حل معما‌ها و پازل‌ها مهم خواهد بود که این امر به معنای دسترسی بازیکنان به محیط‌های بیشتر و کاوش گسترده‌تر است. با این وجود که استودیو سازنده در رابطه با وسعت جهان و تراکم آن توضیحی نداده است، اما تمرکز روی کاوش محیط و حل پازل‌ها، باعث شده که نسبت به ارائه جهانی بزرگ و پر از بخش‌های مختلف امیدوار باشیم.

طراحی Wide-Linear

بازی Kena: Bridge of Spirits

با توجه به توضیحات ارائه شده در رابطه با کاوش محیط، شاید این سوال پیش بیاید که ساختار دنیای بازی Kena: Bridge of Spirits به چه شکلی است. در ابتدا باید به این امر اشاره کرد که بازی مذکور، یک اثر Open-World نیست. سازندگان طراحی مراحل محصول خود را با واژه «Wide-Linear» توصیف کرده‌اند. این ویژگی بدان معناست که در کنار مسیر اصلی، فرصت‌های بسیاری برای کاوش محیط‌های مختلف و انجام فعالیت‌های جانبی وجود دارد. با پیشرفت در بازی، به محیط‌های جدیدی دسترسی پیدا خواهید کرد که می‌توانید در آن‌ها کاوش کرده یا به محیط‌های قبلی بازگشته و بیش از پیش در آن‌ها کند و کاو کنید.

HUB

بازی Kena: Bridge of Spirits

همانطور که احتمالا از توضیحات قبلی در رابطه با تمرکز روی کاوش محیط و طراحی Wide-Linear متوجه شدید، بازی Kena: Bridge of Spirits دارای یک HUB اصلی خواهد بود. دهکده متروکه‌ای که قبلا به آن اشاره کردیم، به عنوان HUB عمل کرده و این مکانی است که در طول بازی، بار‌ها به آن باز‌می‌گردید. دهکده، مکانی است که از طریق آن به مناطق مختلف رفته و شاهد بازسازی تدریجی آن در طول بازی خواهید بود.

شخصی‌سازی و ارتقا

بازی Kena: Bridge of Spirits

بازی Kena: Bridge of Spirits، یک اثر نقش‌آفرینی (RPG) نیست. اما این امر را نباید به معنای عدم بر‌خورداری از مکانیک‌های این ژانر دانست. هر چه تعداد Rot بیشتری در کنار خود داشته باشید، حملات و توانایی‌های کنا نیز قوی‌تر خواهند بود. علاوه بر این، ارتقا‌های بیشتر نیز به تعداد Rot بستگی دارد. به واسطه بهره‌گیری جزئی از المان‌های نقش‌آفرینی، امکان ارتقا توانایی‌ها و مهارت‌های مختلف کنا وجود دارد. در رابطه با ویژگی‌های شخصی‌سازی، اطلاعات زیادی در اختیار نداریم، اما سازندگان نشان داده‌اند که با قرار دادن کلاه‌های مختلف روی سر Rot، می‌توانید آن‌ها را شخصی‌سازی کنید.

مدت بازی

بازی Kena: Bridge of Spirits

بسیاری از بازیکنان خواهان حماسه‌های گسترده و طولانی که ده‌ها ساعت به طول می‌انجامند، هستند. در طرف مقابل، برخی دیگر تجربه‌های لذت‌بخش با داستانی سرگرم‌کننده را که نیازمند اختصاص مدت زمان زیادی نیستند، ترجیح می‌دهند. بازی Kena: Bridge of Spirits در دسته دوم قرار می‌گیرد. علی‌رغم اینکه سازندگان مدت زمان دقیق بازی مذکور را اعلام نکرده‌اند، اما به این نکته اشاره کرده‌اند که بازیکنان می‌توانند در طول آخر هفته به راحتی، این اثر را به پایان برسانند.

ویژگی‌های کنترلر دوال سنس

بازی Kena: Bridge of Spirits

اکثر بازی‌هایی که برای کنسول پلی استیشن 5 عرضه می‌شوند، به نوعی از ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد کنترلر این کنسول یعنی کنترلر دوال سنس استفاده می‌کنند. بازی Kena: Bridge of Spirits به عنوان یکی از آثاری که در دسترس کاربران کنسول مذکور قرار می‌گیرد، از این قاعده مستثنی نیست. استودیو Ember Lab تایید کرده که تریگر‌های تطبیق‌پذیر و بازخورد لمسی ویژگی‌هایی هستند که دارندگان کنسول PS5 به آن‌ها دسترسی خواهند داشت. در رابطه با نحوه استفاده و کارایی این ویژگی‌ها تا قبل از عرضه نمی‌توان به صورت قطعی نظر داد. با این حال به دلیل عملکرد کمان به عنوان سلاح اصلی کنا، می‌توان انتظار داشت که تریگر‌های تطبیق‌پذیر در هنگام استفاده از آن، کارایی خود را نشان دهد.

ارتقا به نسل جدید

بازی Kena: Bridge of Spirits

بازی Kena: Bridge of Spirits در کنار پی سی، برای کنسول‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 عرضه خواهد شد. خوشبختانه به مانند برخی دیگر از آثار، بازی مذکور از ارتقا رایگان به نسل بعد بهره می‌برد. این ویژگی به این معناست که دارندگان نسخه PS4 می‌توانند بدون هزینه اضافه، بازی خود را به نسخه PS5 ارتقا دهند.

قیمت

بازی Kena: Bridge of Spirits

در ماه‌های اخیر تغییرات شکل گرفته در نحوه قیمت‌گذاری بازی‌های مختلف موجب خشم و نارضایتی بسیاری از بازیکنان شده است. اما خوشبختانه بازی Kena: Bridge of Spirits از این بابت عملکرد قابل قبولی داشته است. نسخه استاندارد این اثر در تمامی پلتفرم‌ها با قیمت ۴۰ دلار به فروش خواهد رسید. این در حالی است که در ازای پرداخت مبلغ ۵۰ دلار می‌توانید نسخه Digital Deluxe را خریداری کنید.

ویژگی‌های نسخه Digital Deluxe

بازی Kena: Bridge of Spirits

حتما این سوال برایتان پیش می‌آید که با پرداخت ۱۰ دلار بیشتر و خرید نسخه Digital Deluxe بازی Kena: Bridge of Spirits به چه مواردی دسترسی پیدا خواهید کرد. بیشتر محتویات این نسخه مربوط به آیتم‌های تزئینی هستند. علاوه بر بازی اصلی، نسخه مذکور دارای آلبوم دیجیتالی موسیقی متن، عصای نقره‌ای منحصر‌به‌فرد برای کنا و اسکین طلایی برای Rot است.

سیستم موردنیاز

بازی Kena: Bridge of Spirits

در صورتی که قصد دارید روی رایانه شخصی به تجربه بازی Kena: Bridge of Spirits بپردازید، به چه سخت‌افزاری نیاز دارید؟ خوشبختانه برای انجام این اثر به سخت‌افزار قدرتمندی نیاز ندارید. سیستم موردنیاز برای تجربه بازی Kena: Bridge of Spirits به شرح زیر است:

 

حداقل سیستم موردنیاز:

 • سیستم عامل: ویندوز ۷، ۸.۱ و ۱۰ (نسخه ۶۴ بیت)
 • پردازنده: AMD FX-6100 یا Intel i3-3220
 • حافظه رم: هشت گیگابایت
 • فضای خالی موردنیاز: ۲۵ گیگابایت
 • DirectX: نسخه ۱۱
 • کارت گرافیک: AMD Radeon HD 7750 یا NVIDIA GeForce GTX 650

سیستم پیشنهادی:

 • سیستم عامل: ویندوز ۷، ۸.۱ و ۱۰ (نسخه ۶۴ بیت)
 • پردازنده: AMD Ryzen 7 1700 یا Intel i7-6700
 • حافظه رم: ۱۶ گیگابایت
 • فضای خالی موردنیاز: ۲۵ گیگابایت
 • DirectX: نسخه ۱۱
 • کارت گرافیک: AMD RX Vega 56 یا Nvidia GTX 1070

نظر شما راجع به بازی Kena: Bridge of Spirits چیست؟ آیا این اثر می‌تواند عملکرد موفقی در بازار داشته باشد؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید.

 

منبع: Gamingbolt

اینستاگرام تیلنو
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *