اخبار و رویدادها, بازی, کنسول

احتمال اجرای بازی‌های ایکس باکس سری ایکس روی ایکس باکس وان

ایکس باکس سریز ایکس

با توجه به گفته‌های فیل اسپنسر، مدیرعامل بخش Xbox، شاید بازی‌های ایکس باکس سریز ایکس با استفاده از سیستم‌های ابری مانند پروژه‌ی Xcloud بر روی ایکس باکس وان اجرا شوند.

ایکس باکس سریز ایکس

آن طور که به نظر می‌رسد پلی استیشن 4 (Play Station 4) و ایکس باکس وان (Xbox One) قرار نیست به همین زودی‌ها از عرصه‌ی بازی‌های ویدیویی کنار بروند. سونی و مایکروسافت قصد دارند تا یکی دو سال ابتدایی نسل نهم هم که شده، از کنسول‌های قدیمی پشتیبانی کنند و بازی‌های مختلفی را بر روی آن‌ها منتشر کنند. اما با توجه به سرویس‌های ابری جدید، مایکروسافت می‌تواند تا چند سال آینده هم از این کنسول نسل هشتمی پشتیبانی کند.

فیل اسپنسر (Phil Spencer)، مدیرعامل بخش ایکس باکس، در طی مصاحبه‌ی اخیر خود با وبسایت Kotaku، اشاره کرد با این که تمرکز سرویس‌های ابری مایکروسافت هنوز بر روی رایانه‌های شخصی و گوشی‌های هوشمند است، اما امکان دارد که در آینده ایکس باکس وان هم از این سرویس ابری پشتیبانی کند. اگر چنین اتفاقی رخ دهد می‌توانیم شاهد بازی‌های ایکس باکس سریز ایکس و ایکس باکس سریز اس روی Xbox One باشیم. اگر قصد دارید تفاوت دو کنسول نسل نهمی مایکروسافت را بهتر متوجه شوید، می‌توانید به مقاله‌ی مقایسه‌ی Xbox Series X و Xbox Series S مراجعه کنید.

اسپنسر توضیح داد:

هنگامی که ما در مورد Xbox One فکر می‌کنیم، متصور می‌شویم که این (سرویس‌های ابری) می‌تواند پل خوبی برای نسل‌های متفاوت باشد و به مردم اجازه دهد که آن بازی‌ها (بازی‌های ایکس باکس سریز ایکس/اس) را تجربه کنند.

اسپنسر معتقد است مدت زمان زیادی با کامل شدن تکنولوژی سرویس‌های ابری و همه گیر شدن آن نداریم و احتمالا تا سال‌های آینده صنعت بازی‌های ویدیویی هم می‌تواند به سمت این سرویس‌های ابری کشیده شود تا مردم مجبور به خرید سخت افزارهای گران قیمت نشوند. اسپنسر ادامه داد:

فکر نمی‌کنم که سال‌ها طول بکشد. این کار تنها نیاز به کمی کار دارد و ما هم می‌دانیم که چگونه انجامش دهیم.

ایکس باکس سریز ایکس

در چند سال اخیر و پیش از معرفی رسمی کنسول‌های نسل نهمی، شایعات زیادی در مورد دستگاه‌های جدید مایکروسافت به وجود آمده بود. این شایعه‌ها می گفتند که کنسول جدید مایکروسافت تنها یک جعبه‌ی استریم خواهد بود و فقدان یک سخت افزار قدرتمند مانند نسل‌های کنونی در آن مشاهده خواهد شد. اما مایکروسافت با معرفی ایکس باکس سریز ایکس به این شایعات پایان داد و حالا می‌دانیم که این اتفاق حداقل در نسل نهم به واقعیت نخواهد پیوست و بازی‌های روز عرضه‌ی ایکس باکس سریز ایکس روی سخت افزار قدرتمند این کنسول اجرا خواهد شد.

اما حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم که مایکروسافت سرویس‌های ابری را تا چه مرحله‌ای پیش خواهد برد. در حال حاضر مشخص نیست که این انتظار چند سال به طول خواهد انجامید، اما هر اتفاقی هم که رخ دهد می‌توانیم برای نتیجه‌ی نهایی این راه طولانی و بلند، هیجان زده باشیم. فرض کنید که نسل نهم کنسول‌های خانگی تنها به دستگاه‌هایی تبدیل شوند که قابلیت اجرای سرویس‌های ابری را دارند. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، بدون شک با سخت افزارهای ارزان قیمت‌تری روبرو خواهیم شد. اما از آن طرف هم باید اشاره کرد که این رویه، به اینترنت فوق العاده حجیم و پر سرعتی نیاز خواهد داشت که حداقل تا این لحظه، به آن دسترسی نداریم.

نظر شما در مورد آینده‌ی سرویس‌های ابری چیست؟ آیا این سرویس‌ها می‌توانند جایگزین سخت افزارهای حال حاضر شوند؟ یا تا سال‌ها شاهد چنین موردی نخواهیم بود؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gaming Bolt

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *