راهنمایی و آموزش, تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Lies of P

راهنمای تروفی بازی Lies of P

بازی Lies of P که به تازگی منتشر شده و شباهت زیادی به Bloodborne دارد، داستان پینوکیو را این دفعه در دنیایی تاریک و بزرگ‌سالانه تعریف می‌کند. اگر به تازگی به سراغ این بازی محبوب رفته‌اید و به دنبال تروفی‌ها و اچیومنت‌های آن هستید، با تیلنو و راهنمای تروفی بازی Lies of P همراه باشید.

راهنمای تروفی Lies of P

اگر سبک سولزلایک را با داستان پینوکیو ترکیب می‌کردیم و آن را در یک دنیای سیاه و سرد قرار می‌دادیم، چه اثری خلق می‌شد؟ همان عروسک چوبی که تا به حال اقتباس‌های انیمشینی و سینمایی متعددی از آن منتشر شده است؟ خب بازی Lies of P این ایده را عملی کرده و با توجه به واکنش‌ها، در این کار شکست نخورده است. لایز آف پی یک بازی سولزلایک و سوم شخص است که شما را در قالب شخصیت خود پینوکیو قرار می‌دهد و وارد دنیایی می‌کند که یک سطح آن با عروسک‌های زنده و بزرگ پر شده است.

بازی Lies of P به عنوان یک سولزلایک به منبع الهام خود وفادار مانده و روند چالش برانگیز مبارزات را حفظ می‌کند. این سختی فقط به مبارزات بازی محدود نمی‌شود و اگر بخواهید تمام تروفی‌ها و اچیومنت‌های آن را به دست آورید راه سختی را در پیش خواهید داشت. برای مثال بازی مورد بحث شامل سه پایان بندی مختلف می‌شود که برای کسب تروفی پلاتینیوم، باید هر سه آن‌ها را به دست آورید. در این میان باس فایت‌های متعدد و قدرتمندی هم در مقابل‌تان قرار می‌گیرند که شکست دادن آن‌ها به هیچ وجه کار ساده‌ای نیست. به هر حال، ما در ادامه این مقاله به راهنمای تروفی بازی Lies of P می‌پردازیم تا در صورت تمایل، چگونگی آزاد کردن تروفی‌ها را یاد بگیرید.

راهنمای تروفی بازی Lies of P

نقشه کلی تروفی‌ها

 • درجه سختی کسب تروفی پلاتینیوم: 8.5 از 10 (دلیل این سختی بالا باس فایت‌ها، بخش نیو گیم پلاس و چندین تروفی از دست دادنی است)
 • مدت زمان مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: بیش از 60 ساعت (این موضوع به مهارت گیمر در مبارزه وابسته است)
 • تعداد تروفی‌های آفلاین: 43 (یک پلاتینیوم، 3 گلد، 13 سیلور و 26 برنز)
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: صفر، شما می‌توانید همه تروفی‌ها را در حالت آفلاین و به صورت تک نفره به دست آورید
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: 16 عدد (لیست این تروفی‌های از دست دادنی کمی پایین‌تر قرار دارد)
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: صفر، هیچ گونه تروفی گلیچ شده خاصی وجود ندارد
 • آیا درجه سختی روی روند کسب تروفی‌ها تاثیرگذار است؟ خیر، این بازی اصلا درجه سختی خاصی ندارد و شرایط برای همگی یکسان است
 • تعداد دفعات مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: دو بار، یک دفعه برای کسب دو پایان بندی Real Boy و Rise of P و یک دفعه برای حالت نیوگیم پلاس
 • آیا پس از اتمام داستان امکان گشت و گذار در دنیای بازی وجود دارد؟ تقریبا. هنگامی که داستان را به پایان رساندید، می‌توانید پیش از رفتن به سراغ نیو گیم پلاس هرچقدر که خواستید در دنیای بازی بگردید. اما چرا تقریبا؟ چون که امکان تکمیل ماموریت‌های فرعی پس از اتمام داستان وجود ندارد. بنابراین پیش از پایان داستان باید همه ماموریت‌های فرعی را به سرانجام برسانید

لیست تروفی‌های از دست دادنی

 • Lies of P
 • Real Boy: They All Lived Happily Ever After
 • Free from the Puppet String
 • Rise of P
 • The First Puppet
 • Pianist of Krat
 • Learning about Emotions
 • Golden Melody
 • Veteran Explorer
 • End of Riddles
 • Learning About Emotions
 • The Story of Prince
 • The Story of the Refiend Lady
 • The Story of One Father
 • The Story of a Stranger Girl
 • The Story of the Blue Butterfly
Lies of P Trophy Guide Lies of P

تمام تروفی‌های بازی Lies of P را به دست آورید

Platinum

درست مانند هر اثر دیگری، برای اینکه بتوانید تروفی پلاتینیوم بازی Lies of P را به دست آورید باید سایر تروفی‌های آن را آزاد کنید. لازم به ذکر است برای کسب تروفی پلاتینیوم نیازی به خرید DLC و پرداخت‌های درون برنامه‌ای نخواهد بود.

Lies of P Trophy Guide

Real boy : They all lived happily ever after

پایان بندی Real boy : They all lived happily ever after را به دست آورید

Gold

تروفی از دست دادنی

توجه داشته باشید که تروفی Real boy : They all lived happily ever after از دست دادنی است و اگر گزینه یا تصمیم اشتباهی را برگزینید، آن را از دست خواهید دارد. برای اینکه بتوانید Ending یا پایان بندی مورد نظر را آزاد کنید، باید در اواخر داستان و زمانی که پدر ژپتو از شما درخواست قلب یا Heart را کرد، آن را به او بدهید (در منطقه Under the Abyss). هنگامی که قلب مذکور را به پدر ژپتو بدهید و چندین میان پرده پایانی را مشاهده کنید، این تروفی را به دست خواهید آورد. شما می‌توانید روند کسب این پایان بندی را با مسیر آزاد کردن تروفی‌هایی نظیر Free from the Puppet Strings و Rise of P ترکیب کنید (این موضوع به مکانیک دروغ یا راست گفتن شما در دور اول داستان بستگی دارد). برای آگاهی بیش‌تر از این روند، به شما پیشنهاد می‌کنیم که به سراغ راهنمای پایان بندی‌های بازی Lies of P بروید.

Lies of P Trophy Guide Free from the puppet string

پایان بندی Free from the puppet string را آزاد کنید

Gold

تروفی از دست دادنی

اگر در طی بازی دروغ بگویید و در پایان هم Heart را به ژپتو تحویل دهید، این تروفی را از دست خواهید داد. اما برای اینکه به پایان بندی Free from the puppet string برسید و تروفی را آزاد کنید، باید در تمام موقعیت‌های موجود گزینه راست گفتن یا Truth را برگزینید. در ادامه، هنگامی که در مرحله پایانی با ژپتو صحبت کردید، نباید Heart را به او تسیلم کنید. انجام این کار باعث شروع یک باس فایت جدید با نام Nameless Puppet می‌شود که باید او را شکست دهید. هنگامی که این باس فایت را کشتید و چندین میان پرده جذاب را مشاهده کردید، تروفی Free from the puppet string برای‌تان آزاد خواهد شد. اگر می‌خواهید پایان بندی Free from the puppet string و Real Boy: They All Lived Happily Ever After را در یک Playthrough به دست آورید، باید پس از روشن کردن Stargazer منطقه Under the Abyss یک سیو دستی درست کنید (منظور استفاده از قابلیت ذخیره PS Cloud است). برای اطلاعات بیش‌تر از نحوه انجام این کارها به راهنمای تروفی Real Boy: The All Lived Happily After سر بزنید.

Lies of P Trophy Guide Rise of P

پایان بندی Rise of P را به دست آورید

Gold

تروفی از دست دادنی

اگر قلب یا Heart را در پایان داستان و در منطقه Under the Abyss به ژپتو تحویل دهید، این تروفی و پایان بندی Rise of P را از دست خواهید داد. برای اینکه بتوانید به این پایان بندی برسید، باید در تمامی موقعیت‌های ممکن گزینه دروغ گفتن یا Lie را برگزینید و در پایان داستان هم قلب را به ژپتو تسلیم نکنید. مخالفت با دادن قلب به ژپتو، باس فایت Nameless Puppet را فعال می‌کند که باید او را شکست دهید. پس از کشتن این باس فایت چندین میان پرده به نمایش در می‌آیند و تروفی Rise of P به حساب‌تان افزود خواهد شد. شما می‌توانید روند کسب این پایان بندی را با آزاد کردن تروفی Real Boy: They All Lived Happily Ever After ترکیب کنید. برای جزئیات بیش‌تر به راهنمای تروفی Real Boy: They Lived Happily Ever After سر بزنید.

Lies of P Trophy Guide The First Puppet

باس فایت Nameless Puppet را بکشید

Silver

تروفی از دست دادنی

اگر در دقایق پایانی بازی Heart را در منطقه Under the Abyss به ژپتو بدهید، دیگر قادر به کسب این تروفی نخواهید بود. در واقع اگر قلب را به ژپتو تسلیم کنید، داستان به پایان می‌رسد و کار اصلا به باس فایت Nameless Puppet نمی‌کشد (در حین صحبت کردن با ژپتو در مرحله پایانی گزینه Refuse را برگزینید). اما اگر Heart را پیش خود نگه دارید باس فایت ذکر شده ظاهر می‌شود و باید او را از میان ببرید. هنگامی که این باس فایت را کشتید، تروفی The First Puppet برای‌تان آزاد خواهد شد.

Lies of P Trophy Guide Strongest Normal Weapon

یک اسلحه معمولی را به بالاترین Level یا سطح ممکن ارتقا دهید

Silver

برای اینکه بتوانید یک اسلحه را به بالاترین Level ممکن برسانید به آیتم‌هایی تحت عنوان Blade Upgrade Material نیاز خواهید داشت. شما می‌توانید این آیتم‌ها را با گشت و گذار در محیط، کشتن دشمنان، کشتن باس فایت‌ها و از طریق دو فروشگاه Polendina و Pulcinella که در Hotel Krat واقع شده‌اند، به دست آورید. برای اینکه بتوانید یک اسلحه معمولی را به بالاترین Level ممکن برسانید، باید آن را تا +10 ارتقا دهید. توجه داشته باشید که برای انجام کار مورد نظر باید حداقل سه Hidden Moonstone، سه Crescent Moonstone، سه Half Moonstone و یک Full MoonStone نیاز خواهید داشت (بحث این آیتم‌ها از Blade Upgrade Materialها جدا است. از آنجایی که اولین Full Moonstone با کشتن باس فایت Corrupted Parade Master به عمل می‌آید، پیش از آن قادر به کسب تروفی Strongest Normal Weapon نخواهید بود. اما به محض اینکه باس فایت مذکور را شکست دادید، امکان رساندن سطح یک اسلحه به عدد +10 می‌رسد تا شما به خواسته خود برسید.

Lies of P Trophy Guide Strongest Special Weapon

یک اسلحه خاص یا Special Weapon را به بالاترین Level ممکن ارتقا دهید

Silver

تروفی از دست دادنی

اگر Ergoهای باس فایت‌ها را مصرف کنید یا به سراغ خرید Amuletها بروید، دیگر قادر به کسب تروفی Strongest Special Weapon نخواهید بود. اما برای قدم اول در این راه باید شخصیت Alidoro را پیدا کنید؛ فردی که در نزدیکی St. Frangelico Cathedral Library پیدا می‌شود. هنگامی که در طی روند داستان به این منطقه برسید، با یک اتاق روبرو می‌شوید که یک آسانسور در آن قرار دارد. کافی است سوار این آسانسور شوید، به سمت بالا بروید و سپس با شخصیت Alidoro صحبت کنید. در ادامه این شخصیت از شما محل امنی برای زندگی می‌خواهد. اگر در موقعیت‌های پیش آمده دروغ گفته‌اید، باید او را به منطقه Venigni Work بفرستید. اما اگر در بازی فعلی خود راست گفته‌اید، بهتر است او را به سمت Hotel Krat راهنمایی کنید. هنگامی که این کار انجام گیرد او به صورت خودکار به سمت Hotel Krat می‌رود تا به ابزارهای خویش دسترسی لازم را داشته باشد. حال اگر به شخصیت Alidoro سر بزنید، می‌توانید از او Special Weapon (اسلحه خاص) یا Amulet بخرید.

توجه داشته باشید که خرید Special Weaponها و Amuletها نیازمند استفاده از آیتم‌هایی است که Ergo نام دارند. این آیتم‌ها فقط و فقط پس از کشتن باس فایت‌ها دراپ می‌شوند و هیچ راه دیگری برای رسیدن به آن‌ها وجود ندارد؛ پس به هیچ وجه Ergoهای خود را مصرف نکنید. حال در اولین فرصت ممکن از فروشگاه مورد بحث یک Special Weapon بخرید و در مسیر بهبود آن بیفتید. برای اینکه یک Special Weapon به بالاترین Level ممکن برسد، باید آن را تا سطح +5 ارتقا دهید. برای انجام این کار حداقل به سه Dark Moon Moonstone of the Covenant و دو Full Moonstone of the Covenant نیاز خواهید داشت. تنها نکته باقی مانده این است تا زمانی که Special Krat Supply را در Collapsed Street پیدا نکنید و آن را به فروشگاه Polendina در Hotel Krat نبرید، امکان کسب تروفی وجود ندارد. اما هنگامی که این کار را انجام دادید Special Weapon خود را به سطح +5 رسانده و تروفی Strongest Special Weapon را مال خود کنید.

Lies of P Trophy Guide Strongest Legion Arm

یک Legion Arm را به بالاترین سطح ممکن ارتقا دهید

Silver

در این قسمت از راهنمای تروفی بازی Lies of P به تروفی Strongest Legion Arm می‌رسیم که برای به دست آوردنش، باید یکی از Legion Armهای خود را به بالاترین Level یا سطح ممکن ارتقا دهید. شما اولین Legion Arm خود را پس از شکست دادن باس فایت Parade Master به دست می‌آورید. پس از کشتن این باس کافی است به شخصیت Eugenie در Hotel Krat بروید و Puppet String Legion Arm را از او بگیرید. اما درست در نزدیکی محل قرارگیری این شخصیت یک Workbench یا میز کار وجود دارد که می‌توانید از طریقش Legion Arm خویش را ارتقا دهید.

هنگامی که با این Wrkbench تعامل برقرار کردید باید گزینه Modify Legion Arms را برگزینید تا وارد منو مربوطه شوید. اما برای اینکه بتوانید یک لیجن آرم را به بالاترین سطح ممکن برسانید، به 6 آیتم تحت عنوان Legion Calibers نیاز خواهید داشت. راستی اگر خواستید قابلیت‌های لیجن آرم خود را تغییر دهید، می‌توانید به مجسمه‌ای که در منطقه Exhibition دیده می‌شود سر بزنید. به هر حال، هنگامی که یک Legion Arm را به بالاترین سطح ممکن برسانید تروفی Strongest Legion Arm را به دست خواهید آورد.

Lies of P Trophy Guide Extreme Potential

P-Organ را تا فاز پنجم فعال کنید

Silver

اولین قدم برای کسب تروفی Extreme Potential، به دست آوردن P-Organ است. پس از اینکه باس فایت Scrapped Watchman را کشتید، آیتمی با عنوان Core به دست خواهید آورد. در ادامه اگر به Hotel Krat بروید و با ژپتو صحبت کنید، P-Organ فعال می‌شود و به شما اجازه استفاده از قابلیت‌های مختلفی را می‌دهد. اما برای اینکه سطح P-Organ را بالا ببرید به آیتم‌هایی با نام Quartz نیاز خواهید داشت. شما می‌توانید این متریال‌ها را با گشت و گذار در محیط، کشتن دشمنان الیت و باز کردن صندوقچه‌ها پیدا کنید. این Quartzها به شما این امکان را می‌دهند که روی هر یک از Abilityهای کاراکتر اصلی تاثیر بگذارید. این Abilityها تنها در زمانی فعال می‌شوند که همه Slotهای موجود میزبان یک Effect شوند. P-Organ به شکل کلی پنج فاز مختلف دارد که برای فعال کردن هر یک از آن‌ها باید از دو Ability کمک بگیرید. اگر کارها را درست انجام دهید، در ساعت‌های پایانی بازی Lies of P قادر به رساندن P-Organ به فاز پنجم هم هستید. این پایان کار نیست و امکان فعال کردن فاز ششم در حالت نیو گیم پلاس هم وجود دارد. با این حال، نیازی به فعال کردن هر 6 فاز نیست و با فعال کردن پنج سطح از آن‌ها تروفی Extreme Potential را کسب خواهید کرد.

Lies of P Trophy Guide Pianist of Krat

در Hotel Krat یک آهنگ را به صورت بی‌نقص و با استفاده از پیانو بزنید

Silver

تروفی از دست دادنی

اگر پس از تماشای تیتراژ پایانی گزینه NG+ را برگزینید، این تروفی از دست خواهد رفت. بنابراین هنگامی که تیتراژ پایانی را دیدید، با زدن دکمه دایره گزینه نیو گیم پلاس را کنسل کنید تا به Plauthrough فعلی خود باز گردید. اگر این کار را انجام دهید و وارد نیو گیم پلاس نشوید، خود بازی شما را به Hotel Krat می‌برد. در این نقطه کافی است با پیانویی که در همان پیرامون دیده می‌شود تعامل برقرار کنید تا تروفی Pianist of Krat به حساب‌تان اضافه شود.

Lies of P Trophy Guide Legion Arm Collector

تمام Legion Armها را به دست آورید

Silver

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Lies of P به تروفی Legion Arm Collector می‌رسیم که از شما می‌خواهد تمامی Legion Armهای موجود در دنیای آن را به دست آورید. اولین گام این مسیر پس از شکست باس فایت Parad Master برداشته می‌شود؛ جایی که شما باید به Hotel Krat بروید و با شخصیت Eugenie صحبت کنید تا Legion Arm Workbench آزاد شود (این میزکار بعدا به Venigni Vraft Machine تغییر نام پیدا می‌کند). در ادامه شما می‌توانید با به دست آوردن آیتم‌هایی تحت عنوان Legion Plug به ساخت لیجن آرم‌های بیش‌تری بپردازید. هنگامی که این Legion Plugها را به دست آورید نزد Legion Arm Workbench بروید و لیجن آرم جدید خود را بسازید. اگر در به دست آوردن متریال‌های مورد نیاز به مشکل خوردید، می‌توانید به راهنمای پیدا کردن Plugهای بازی Lies of P سر بزنید.

Lies of P Trophy Guide Special Weapon Collector

تمامی Special Weaponها را به دست آورید

Silver

تروفی از دست دادنی

شما این تروفی را در دو صورت از دست خواهید داد: 1- اگر Ergoهای مخصوص به باس فایت‌ها را مصرف کنید 2- اگر در موقعیت‌های ممکن راست بگویید و در پایان قلب را به ژپتو بدهید. اما برای شروع کار باید اول از همه شخصیت Alidoro را در منطقه St, Frangelico Cathedral Library پیدا کنید (در نزدیکی Stargazer). هنگامی که داستان شما را به این منطقه می‌برد، با اتاقی برخورد می‌کنید که در یکی از آن‌ها آسانسوری دیده خواهد شد. حالا باید سوار آسانسور شوید، مسیر بالا را در پیش بگیرید و با شخصیت مذکور صحبت کنید. Alidoro از شما درخواست یک سرپناه امن را می‌کند. اگر تا بدین جای کار دروغ گفته‌اید او را به Venigni Work بفرستید و اگر به راست گفتن پرداخته‌اید، این شخصیت را به سمت Hotel Krat راهنمایی کنید. هر یک از این دو گزینه را که انتخاب کنید او به Hotel Krat می‌رود تا به ابزارها و وسایل مورد نیازش دست پیدا کند.

هنگامی که این موارد رخ داد شما می‌توانید با استاده از Ergoهایی که از طریق کشتن باس فایت‌ها به دست می‌آورید، به خرید اسلحه‌های مخصوص یا Special Weaponها بپردازید. هنگامی که برای اولین بار او را ملاقات کنید، چندین Ergo دارید که امکان خرید چند Special Weapon را به وجود می‌آورند. حال کافی است هر موقع که یک باس فایت را شکست می‌دهید به Alidoro مراجعه کنید و یک Special Weapon جدید از او بخرید. راستی، به هیچ وجه از Ergoها برای خرید Amuletها استفاده نکنید. اگر به راهنمایی بیش‌تری نیاز داشتید، به راهنمای پیدا کردن Special Weaponهای بازی Lies of P سر بزنید.

Lies of P Trophy Guide Normal Weapon Collector

تمام اسلحه‌های معمولی یا Normal Weaponها را به دست آورید

Silver

در این بخش از راهنمای تروفی بازی Lies of P باید بدانید که در دنیای این اثر، مجموعا 29 عدد اسلحه معمولی یا Normal Weapon وجود دارد. شما می‌توانید این اسلحه‌ها را از فروشنده‌ها بخرید یا آن‌ها را با باز کردن صندوقچه‌های موجود پیدا کنید. برای جزئیات بیش‌تر می‌توانید به راهنمای پیدا کردن Normal Weaponهای بازی Lies of P سر بزنید.

Lies of P Trophy Guide Golden Melody

تمام Recordها را پیدا کرده و پخش کنید

Silver

تروفی از دست دادنی

توجه داشته باشید که امکان آزاد کردن این تروفی در PlayThrough اول وجود ندارد. در عوض، باید در حالت نیو گیم پلاس چندین Golden Records را از فروشنده‌های دوره‌گرد بخرید. اما اگر در حالت نیو گیم پلاس این کار را انجام ندهید تروفی Golden Melody را از دست خواهید داد. بازی Lies of P به طور کلی شامل 16 عدد Record می‌شود. 9 عدد از این آیتم‌ها در Playthrough اول در دسترس قرار می‌گیرند؛ اما برای کسب هفت آیتم باقی مانده باید وارد حالت نیو گیم پلاس شوید و در آنجا به دنبال تکمیل کار خود بگردید. در حالت نیو گیم پلاس، شما می‌توانید Golden Recordها را با استفاده از Ergoها بخرید. فقط باید بدانید که فروشنده‌های دور‌گرد (Wandering Merchant) مشخصی قادر به فروش آیتم مورد نظر هستند.

علاوه بر موارد ذکر شده باید بدانید که در صورت تکمیل خط داستانی شخصیت Eugenie، دو Record مختلف از او دریافت خواهید کرد. به عبارتی دیگر، برای تکمیل روند باید هم در Playthrough اول ماموریت او را به پایان برسانید و هم در حالت نیو گیم پلاس این کار را انجام دهید؛ چرا که پاداش داده شده نسبت به قبلی متفاوت خواهد بود. پس از اینکه هر 16 عدد Record را به دست آوردید، باید پخش‌شان کرده و به آن‌ها گوش دهید. هنگامی که همه Recordهای موجود را پخش کردید، تروفی Golden Melody را به دست می‌آورید. برای آگاهی بهتر از این موضوع به راهنمای پیدا کردن Recordهای بازی Lies of P سر بزنید.

Lies of P Trophy Guide Learning about Emotions

تمام Gestureها را یاد بگیرید

Silver

تروفی از دست دادنی

یکی از مواردی که بازی Lies of P از Bloodborne به ارث برده، همین Gestureها است (Gestureها یک سری ایموت کوتاه هستند که حالا شخصیت اصلی را تغییر می‌دهند). شما این Gestureها را با تکمیل داستان، انجام ماموریت‌های فرعی و خواندن یک سری Letter به دست خواهید آورد. بازی مورد بحث به طور کلی شامل 17 عدد Gesture می‌شود که می‌توانید با مراجعه به راهنمای پیدا کردن Gestureهای بازی Lies of P آن‌ها را به دست آورید.

Lies of P Trophy Guide Veteran Explorer

تمام Cryptic Vesselها را رمزگشایی کنید و پاداش آن‌ها را به دست آورید

Silver

تروفی از دست دادنی

اگر شخصیت Alidoro را در منطقه Relic of Trismegistus Combat Field ببخشید یا Spare کنید، تروفی Veteran Explorer را از دست خواهید داد. اما برای شروع کار باید شخصیت Venigni را در Venigni Works Control Room پیدا کنید. پس از پیدا کردن این شخصیت با او صحبت کنید و سپس با ادامه داستان باس فایت King’s Flame Fuoco را شکست دهید. پس از شکست دادن این باس فایت، Venigni به همراه خدمتکار خود به Hotel Krat می‌رود. در ادامه باید Cryptic Vesselهایی که در دنیای بازی وجود دارند را پیدا کنید و سپس آن‌ها را برای رمزگشایی پیش شخصیت Venigni ببرید. اگر در پیدا کردن آیتم‌های مورد نیاز به مشکل خوردید، بهتر است به راهنمای پیدا کردن Cryptic Vesselهای بازی Lies of P سر بزنید.

Lies of P Trophy Guide End of Riddles

تمام Trinity Sanctumها را پیدا کنید

Silver

تروفی از دست دادنی

شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما اگر به یک سری از پازل‌های مخصوص بازی Lies of P پاسخ اشتباه دهید، تروفی مربوطه را از دست خواهید داد. این بازی به طور کلی شامل چهار Trinity Sanctum می‌شود که برای ورود به آن‌ها به آیتم‌هایی با عنوان Trinity Keys نیاز دارید. شما می‌توانید این Trinity Keysها را با پاسخ دادن به معماهای شخصیت Kings of Riddles در نقاط مشخص به دست آورید. توجه داشته باشید که دادن پاسخ درست برای کسب این کلیدهای ضروری است. اگر پاسخ‌تان درست نباشد، باز هم می‌توانید کلیدها را در ازای حل معماها به دست آورید. اما در این شرایط برای رفتن به سراغ Riddleهای دیگر نیاز به آیتم‌های مخصوصی دارید که فوق‌العاده کم‌یاب هستند. این آیتم‌ها که از جمله آن‌ها می‌توانیم به Red Apple اشاره کنیم، برای حل برخی از ماموریت‌های فرعی مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته توجه داشته باشید که پاسخ‌های شما نسبت به معماها تاثیری روی پایان بندی بازی Lies of P نخواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانید به راهنمای Trinity Sanctumهای بازی Lies of P مراجعه کنید.

Lies of P Trophy Guide First Lie

در مقابل ورودی Hotel Krat دروغ بگویید

Bronze

این تروفی داستان بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. هنگامی که در ساعات ابتدایی بازی باس فایت Parade Master را شکست دهید و به ورودی Hotel Krat بروید، باید گزینه دروغ یا Lie را برگزینید تا وارد آن شوید. هنگامی که این کار را انجام دادید تروفی First Lie آزاد خواهد شد. گفتنی است که این تصمیم تاثیری روی پایان بندی‌های داستانی ندارد.

Lies of P Trophy Guide Stargazer’s Guide

یک Stargazer را تعمیر کنید

Bronze

Stargazer که حکم همان بونفایر در سری دارک سولز را دارد، در بازی Lies of P قابلیت‌هایی نظیر Fats-Travel، عوض کردن Legion Arm، تغییر اسلحه و… را به وجود می‌آورد. هنگامی که وارد حالت نیو گیم پلاس شدید، می‌توانید از Stargarzerها در مسیر Level-up کردن هم کمک بگیرید. به هر حال، هنگامی که از Central Station خارج شوید و به Krat Central Plaza برسید، با اولین Stargzaer خود روبرو خواهید شد. کافی است آن را تعمیر کنید تار تروفی Stargazer’s Guide آزاد شود.

Lies of P Trophy Guide Exploring Possibilities

یک اسلحه جمع یا Assemble کنید

Bronze

شما برای به دست آوردن این تروفی اول از همه به آیتم Enigma Assembly Tool نیاز دارید. این آیتم از دست دادنی نیست و با پیشروی در روند داستان، آن را در Alchemist Bridge از شخصیت ژپتو می‌گیرید. حال هنگامی که به یک Stargzaer رسیدید، وارد گزینه Assemble Weapon آن شوید و سپس New Weapon Assemle را انتخاب کنید. در این نقطه یک Blade را برگزیده و سپس با فشردن دکمه R1 یک دسته یا Handle را به آن اتصال دهید. حال صرفا دکمه مربع را بزنید و تروف Exploring Possibilities برای شما خواهد بود.

Lies of P Trophy Guide The Ultimate Defense Technique

اسلحه یکی از دشمنان را با Perfect Guard بکشنید

Bronze

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Lies of P به The Ultimate Defense Technique می‌رسیم. برای اینکه بتوانید اسلحه یک دشمن را بشکنید، باید با فشار دادن دکمه L1 ضربات او را چندین بار پشت سر هم Parry کنید (برای Parry کردن باید زمانی که دشمن قصد حمله دارد، دکمه ذکر شده را فشار دهید). اگر کنکجکاو هستید که اسلحه یک دشمن با چند Parry می‌شکند باید بگوییم که این موضوع به دشمن و اسلحه‌ای که دارید باز می‌گردد. اگر با یک اسلحه قوی به سراغ یک دشمن بروید و ضربات او را Parry کنید، اسلحه‌اش را به راحتی در هم خواهید شکست. هنگامی که اسلحه یکی از دشمنان را بدین شکست از بین بردید، تروفی The Ultimate Defense Technique آزاد خواهد شد.

Lies of P Trophy Guide Fatal Blow

یک Fatal Attack موفق داشته باشید

Bronze

Fatal Blow در واقع معادل همان Backstab در سری دارک سولز است. برای این کار باید به پشت یک دشمن بروید تا یک علامت قرمز ظاهر شود. هنگامی که علامت قرمز ظاهر شد، دکمه R1 را فشار دهید تا شخصیت اصلی یک ضربه قدرمند به دشمن بزنید. شما می‌توانید این کار را در همان دقایق ابتدایی و در Krat Station انجام دهید. در واقع خود بازی هم در بخش مقدماتی نحوه Fatal Blow زدن را آموزش می‌دهد. به محض اینکه یک بار این کار را انجام دادید، تروفی Fatal Blow آزاد خواهد شد.

Lies of P Trophy Guide The Bastards and the Sweepers

یک Stalker را بکشید

Bronze

این تروفی داستان بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را پس از شکست دادن باس فایت Mad Monkey در Alchemist Bridge به دست خواهید آورد.

Lies of P Trophy Guide Parade Master

باس فایت Parade Master را شکست دهید

Bronze

این تروفی داستان بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را پس از شکست دادن باس فایت Parade Master در پایان Cerasani Alley به دست خواهید آورد.

Lies of P Trophy Guide Scrapped Watchman

باس فایت Scrapped Watchman را بکشید

Bronze

این تروفی داستان بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را پس از شکست دادن باس فایت Scrapped Watchman در Krat City Hall Courtyard به دست خواهید آورد.

Lies of P Trophy Guide King’s Flame

باس فایت King’s Flame. Fuoco را بکشید

Bronze

این تروفی داستان بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را پس از شکست دادن باس فایت King’s Flame, Fuoco در Venigni Works به دست خواهید آورد.

Lies of P Trophy Guide Fallen Archbishop

باس فایت Fallen Archbishop Andreus را شکست دهید

Bronze

این تروفی داستان بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را پس از شکست دادن باس فایت Fallen Archbishop Andreus در Archbishop’s Altar به دست خواهید آورد.

Lies of P Trophy Guide The Delayed Match

باس فایت Eldest of the Black Rabbit Brotherhood را بکشید

Bronze

این تروفی داستان بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را پس از شکست دادن باس فایت Eldest of the Black Rabbit Brotherhood در Malum District Townhall به دست خواهید آورد.

Lies of P Trophy Guide King of Puppets

باس فایت Romeo, King of Puppets را شکست دهید

Bronze

این تروفی داستان بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را پس از شکست دادن باس فایت Romeo, Kings of Puppets در Estella Opera House Stage به دست خواهید آورد.

Lies of P Trophy Guide The Champion of Evolution

باس فایت Champion Victor را شکست دهید

Bronze

این تروفی داستان بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را پس از شکست دادن باس فایت Champion Victor در Grand Exhibition Conference Room به دست خواهید آورد.

Lies of P Trophy Guide Puppet-Devouring Green Monster

باس فایت Puppet-Devouring Green Monster را شکست دهید

Bronze

این تروفی داستان بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را پس از شکست دادن باس فایت Puppet-Devouring Green Monster در Barren Swamp Bridgeبه دست خواهید آورد.

Lies of P Trophy Guide Corrupted Parade Master

باس فایت Corrupted Parade Master را شکست دهید

Bronze

این تروفی داستان بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را پس از شکست دادن باس فایت Corrupted Parade Master در Krat Central Station Street به دست خواهید آورد.

Lies of P Trophy Guide Revenge of Black

باس فایت Black Rabbit Brotherhood را شکست دهید

Bronze

این تروفی داستان بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را پس از شکست دادن باس فایت Black Rabbit Brotherhood در Relic of Trismegistus به دست خواهید آورد.

Lies of P Trophy Guide The Complete One

باس فایت Laxasia the Complete را شکست دهید

Bronze

این تروفی داستان بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را پس از شکست دادن باس فایت Laxasia the Complete در Arche Abbey Prayer Room به دست خواهید آورد.

Lies of P Trophy Guide The Awakened God

باس فایت The Awakened God Simon Manus را شکست دهید

Bronze

این تروفی داستان بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را پس از شکست دادن باس فایت Awakened God Simon Manus در Arche Abbey Cradle of Gods به دست خواهید آورد.

Lies of P Trophy Guide Bear Gold Coin Fruit

Gold Coin Fruit را برداشت کنید

Bronze

در این مرحله از راهنمای تروفی بازی Lies of P به تروفی Bear Gold Coin Fruit می‌رسیم که با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. برای اولین قدم باید شخصیت Giangio را ملاقات کنید. وقتی با پیشروی در داستان وارد Path of Misery می‌شوید و به کلیسا می‌رسید، باید دروازه را باز کنید و به راه خود ادامه دهید تا شخصیت Giangio را ببینید. حالا به روند داستان ادامه دهید و باس فایت Eldest of the Rabbit Brotherhood را شکست دهید. حالا در پایگاه Brotherhood پیشروی کنید تا به یک آسانسور رسیده و از آن بالا بروید. در این نطقه به صورت مجدد شخصیت مذکور را می‌بینید. پس از تعامل کردن با Giangio یک میان پرده به نمایش در می‌آید و یک درخت سکه طلا را نشان می‌دهد (اگر انیمشین پینوکیو را دیده باشید متوجه موضوع درخت سکه طلا خواهید شد). پس از مشاهده میان پرده تروفی Bear Gold Coin Fruit برای شما خواهد بود.

Lies of P Trophy Guide From Across the Rift

تمام نوع‌های Dimensional Butterflyها را بکشید

Bronze

بازی Lies of P به طور کلی شامل چهار نوع Dimensioanl Butterfly می‌شود که هر کدام از آن‌ها یک نوع Upgrade Material مخصوص را به شما می‌دهند. انواع این Butterflyهای عبارتند از قرمز (Common)، صورتی (Uncommon)، آبی (Rare) و زرد (Epic). تعداد این Dimensional Butterflyهای در بازی زیاد است و از هر رنگ چندین عدد از آن‌ها وجود دارد. تازه اگر در یک Stargazer بنشینید و استراحت کنید، آن‌ها به صورت مجدد Spawn می‌شوند. به هر حال هنگامی که به منطقه Lorenzini Arcade برسید و اولین Dimensional Butterfly زرد خود را بکشید، تروفی From Across the Rift را به دست خواهید آورد.

Lies of P Trophy Guide The Story of the Prince

داستان شخصیت Venigni را متوجه شوید

Bronze

تروفی از دست دادنی

در صورتی که داستان اصلی بازی Lies of P را بیش از حد معین پیش ببرید و به پایان آن نزدیک شوید، تروفی The Story of the Prince را از دست خواهید داد. بنابراین اول باید شخصیت Venigni را پیدا کنید. در صورتی که به Stargazer موجود در Venigni Works Control Room برسید (که جزئی از داستان اصلی است)، او را پیدا خواهید کرد. در ادامه باید با او صحبت کنید و با ادامه دادن به مسیر باس فایت King’s Flame, Fuoco را شکست دهید. هنگامی که این باس فایت را شکست دادید، شخصیت مذکور به صورت خودکار به Hotel Krat می‌رود. پس از انجام دادن این کارها باید به داستان ادامه دهید و معماهای شخصیت King of Riddles را به اتمام برسانید (برای اطلاعات بیش‌تر به راهنمای تروفی End of Riddles سر بزنید).

هنگامی که به آخرین Trinity Sanctum در منطقه Arche Abbey Outer Wall در اواخر داستان رسیدید، با King Of Riddles صحبت کنید. در حین صحبت با او با توجه به روند Playthrough خود به سوال‌هایش پاسخ دروغ یا راست بگویید (اگر تا بدینجا راست گفته‌اید راست بگویید و برعکس). پس از صحبت کردن با او Inventory را باز کرده و کتاب Scandal! V, The Tragedy Behind the Flameboyance را بخوانید. حالا دوباره با King of Riddles صحبت کنید و این دفعه گزینه جدید The Truth Behind the Venigni Incident را انتخاب کنید. انجام این کار یک آیتم در دسترس شما قرار می‌دهد. حالا کافی است به Hotel Krat بازگردید، آیتم مذکور را به Venigni بدهید و با او وارد صحبت شوید. در این نقطه تروفی The Story of the Prince آزاد خواهد شد. فقط توجه داشته باشید که باید تمامی این کارها را پیش از شکست دادن باس فایت Simon Manus Awakened God انجام دهید.

تروفی از دست دادنی

اگر به شخصیت Plendina بگویید که Antonia را درمان نکند، این تروفی را از دست خواهید داد. پس با توجه به این موضوع قدم‌های زیر را دنبال کنید:

 1. در پایان چپتر هفتم و هنگامی که باس فایت Champion Victor را شکست دادید، به Hotel Krat رفته و از پله‌ها بالا بروید. حالا با شخصیت Giangio صحبت کنید و با دادن یک سکه طلا از او بخواهید برای Antonia یک دارو بسازد (گزینه Cure fo Antonia را انتخاب کنید)
 2. دوباره از پله‌ها پایین بروید و با Polendina صحبت کنید. برای این کار باید دارو ساخته شده را به او بدهید و بگویید که Antonia را درمان کند
 3. حالا دوباره پیش Antonia بروید و با او صحبت کنید
 4. حالا داستان را ادامه بدهید تا به باس فایت Laxasia برسید و او را بکشید
 5. در ادامه باید به Hotel Krat برگردید. در اینجا متوجه می‌شوید که Antonia مرده است
 6. حال کافی است با شخصیت Polendina صحبت کنید و تروفی را به دست آورید. راستی حتما به اتاق ژپتو بروید و Record که Antonia برای‌تان جا گذاشته است را بردارید؛ چرا که برای راهنمای تروفی بازی Lies of P ضروری است
Lies of P Trophy Guide

The Story of the One Who Dreamed

داستان شخصیت Simon Manus را به پایان برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. هنگامی که باس فایت Awakened God Simon Manus را شکست دهید تروفی The Story of the One Who Dreamed را به دست خواهید آورد. کسب این تروفی در Playthrough که در آن دروغ می‌گویید تضمین شده است.

Lies of P Trophy Guide The Story of One Father

داستان شخصیت Geppetto را به اتمام برسانید

Bronze

تروفی از دست دادنی

اگر در پایان داستان Heart را به ژپتو ندهید، تروفی The Story of One Father را از دست خواهید داد. حال برای اینکه تروفی مذکور را به دست آورید، هنگامی که به Stargazer موجود در منطقه Under the Abyss رسیدید، با ژپتو صحبت کنید و Heart را به او بدهید. انجام این کار باعث فعال شدن پایان بندی The Real Boy می‌شود. اما هنگامی که تیتراژ پایانی را دیدید، گزینه NG+ را به هیچ وجه انتخاب نکنید. در عوض به Hotel Krat برگردید و به سمت اتاق ژپیتو بروید. در ادامه نامه‌ای که روی میز او قرار دارد را بردارید، بخوانید و تروفی The Story of One Father را ازآن خود کنید.

Lies of P Trophy Guide The Story of a Stranger Girl

داستان Eugenie را به اتمام برسانید

Bronze

تروفی از دست دادنی

برای کسب این تروفی باید اول از همه باس فایت Black Rabbit Brotherhood را در منطقه Trismegistus شکست دهید. هنگامی که این کار را انجام دادید، باید به دنبال شخصیت Alidoro بگردید. در این موقعیت خود بازی Lies of P امکان کشتن این شخصیت را به وجود می‌آورد. پس او را بکشید تا آیتم Alidoro’s Cryptic Vessel را به دست آورید. در ادامه راه Hotel Krat را در پیش بگیرید و آیتم مذکور را به شخصیت Vengini ببرید. پس از اینکه این شخصیت Cryptic Vessel را رمزگشایی کرد، آن را بخوانید و سپس به سمت شخصیت Eugenie بروید. با او صحبت کرده و سپس گزینه He Was Egenie’s Older Brother را انتخاب نمایید. حالا در یک Stargazer استراحت کرده Hotel Krat را Reload کنید تا تروفی آزاد شد. فقط توجه داشته باشید از آنجایی که باید به شخصیت Egenie راست بگویید، باید در Playthrough راست گویی خود به سراغ این تروفی بروید.

Lies of P Trophy Guide The Story of the Blue Butterfly

داستان شخصیت Sophia را به پایان برسانید

Bronze

تروفی از دست دادنی

اگر پس از شکست دادن Laxasia گزینه Give Sophia Peace را انتخاب نکنید و Heart را به ژپتو بدهید، تروفی The Story of the Blue Butterfly را از دست خواهید داد. بنابراین پس از شکست دادن باس فایت Laxasia گزینه Give Sophia Peace را انتخاب نماییند. در ادامه و هنگامی که در منطقه Under the Abyss به ژپتو رسیدید، Heart را با فشردن گزینه Refuse به او ندهید. در این نقطه باس فایت Nameless Puppet فعال می‌شود که او را شکست می‌دهید. پس از شکست دادن این باس فایت به هیچ وجه گزینه NG+ را نزنید. در عوض به Hotel Krat بروید و راه اتاق ژپتو را در پیش بگیرید. حال کافی است نامه‌ای که روی میز قرار دارد را بردارید و بخوانید تا تروفی The Story of the Blue Butterfly هم به نام‌تان بخورد.

در این نقطه به راهنمای تروفی بازی Lies of P می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ سوالات و نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Powerpyx

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Lies of P

 1. arash گفت:

  سلام من یک بار بازی تا جای که سوفیا در حال مرگ رفتم و ازم خواست که بهش آرامش بدم و بعد این کار موهای شخصیت اصلی جو گندمی به حالت صورتی یا سفید در آمد نمیدونم بازی چه جوری رفتم یک سری دروغ و یک سری راست گفتم که موهاش کلا سفید صورتی شد الان هر چی میرم به هیچ وجه عوض نمیشه رنگ مو همون مشکی بلند هستش جالب رو شکل ظاهری هم کار کردن که کاری رو انجام بدید رنگ مو عوض میشه آخرش هم متوجه نشدم چه جوری اینجوری شد

  1. بهراد گفت:

   بله رنگ موی شخصیت اصلی با پایانی که می‌گیرید ارتباط مستقیم داره.

 2. میلاد گفت:

  کارتون عالیه . همچین بازی ولی باید برای هر پایان استراتژی داشته باشه و چند تا تروفی از دست دادنی باهم میکس بشه .نسبت به سایت های بزرگ راهنمایی پلاتینیوم.کاری که اونا انجام میدن اینطوریه.خسته نباشید

  1. بهراد گفت:

   ممنون از نظر مثبتت، خیلی حس خوبی بهمون می‌دن اینجور کامنتا به خصوص به ارحام که کار راهنمایی‌های تروفیمون رو می‌کنه. در مورد لایز آف پی هم باید بگم که یکم بودجشون محدود بوده، حتی دارک سولز یک که پدر این ژانر به حساب میاد، از لحاظ استراتژی برای هر پایان، یکم کم داره.

 3. AMIN.PASHA گفت:

  سلام و خسته نباشید
  بهترین راهنماهای تروفی فارسی زبان رو دارید
  دمتون گرم و با قدرت ادامه بدید، من بالای 10تا بازی رو با راهنمایی های شما پلات کردم

  1. بهراد گفت:

   سلام دوست عزیز، بسیار باعث خشنودی تیم ماست که بدونیم از راهنمای تروفی‌هامون استفاده می‌شه. دم شما گرم که بهترین مخاطب‌های ممکن برای یک وبلاگ گیمینگ هستید.

 4. mj گفت:

  سلام
  اگه راهنمای گرفتن تمام ending های بازی رو هم بذارید ممنون میشم.
  سایت powerpyx چنین راهنمایی رو گذاشته.
  خیلی ممنون از زحماتتون.
  خیلی گلید.

  1. بهراد گفت:

   سلام دوست عزیز. حتما در چند روز آینده قرار می‌دیم. بسیار ممنون از شما بابت حمایتتون.

 5. mj گفت:

  الان سایتو باز کردم دیدم راهنمایی رو گذاشتید، نمیدونید چقدر خوشحال شدم.واقعا از سایت و تیم فوق العادتون تشکر میکنم. کلی از رفقای من از راهنماهای شما استفاده میکنن، قبل از شما یکی دوتا سایت بودن که راهنمای بعضی از عناوین خاص رو میذاشتن اونم بصورت ناقص و ضعیف، اما شما واقعا عالی و حرفه ای هستید.برا سلامتی و موفقیت شما عزیزان دعا میکنیم، و امیدوارم با قدرت ادامه بدید،دمتون گرن. دوستون داریم

  1. بهراد گفت:

   ممنون از شما دوست عزیز، تلاش ما اینه که هرروز به سمت بهتر شدن محتوا حرکت کنیم، و چنین کامنت‌ها و نظراتی واقعا به ما روحیه می‌دن. امیدوارم که بتونیم شما و دوستانتون رو راضی نگه داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *