تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای اچیومنت بازی Starfield

راهنمای اچیومنت بازی Starfield

بزرگ‌ترین انحصاری تاریخ ایکس باکس که استارفیلد باشد، لیست بلندی از اچیومنت‌های مختلف دارد که در حین تکمیل کردن‌شان در یک دنیای عظیم غرق می‌شوید. اگر شما هم به سراغ جدیدترین ساخته بتسدا رفته‌اید و می‌خواهید آن را تماما تکمیل کنید، با مقاله راهنمای اچیومنت Starfield همراه باشید.

راهنمای اچیومنت استارفیلد

انتظارها بالاخره به پایان رسید و بازی Starfield همین حالا برای ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و پی سی منتشر شده است. اثری که ایده‌های دو مجموعه Fallout و The Elder Scrolls را می‌گیرد و آن را در محیطی عمیق‌تر، مدرن‌تر و فوق‌العاده بزرگ‌تر به تصویر می‌کشد. این الهام‌گیری به گونه‌ای است که اگر ساخته‌های پیشین بتسدا را تجربه کرده باشید، از استارفیلد بوی آشنایی به مشام‌تان می‌رسد و احساس مشابهی خواهید داشت. اما همان‌طور که گفته شد بازی مورد بحث به عنوان بزرگ‌ترین انحصاری تاریخ ایکس باکس و جاه‌طلبانه‌ترین ساخته بتسدا، به شکل عجیبی بزرگ است.

همین بزرگ بودن باعث به وجود آمدن لیست بزرگی از اچیومنت‌ها شده که اگر بخواهید به سراغ‌شان بروید، باید انتظار یک ماجراجویی طولانی و فرسایشی را داشته باشید. همان‌طور که در راهنمای اچیومنت بازی Starfield اشاره خواهیم کرد، شما برای کسب همه اچیومنت‌ها باید داستان اصلی، داستان مربوط به گروه‌ها، ماموریت‌های فرعی، فعالیت‌های فرعی و… را تکمیل کنید که مدت زمانی زیادی از زمان شما را می‌طلبد. اما با توجه به جذابیت‌های این بازی، به دست آوردن اچیومنت‌های آن نیز ساعات لذت بخشی را به وجود می‌آورد. اگر در روند کسب اچیومنت‌ها به مانعی برخورد کردید، به نکاتی که در موردشان صحبت می‌کنیم توجه داشته باشید.

راهنمای اچیومنت بازی Starfield

نقشه کلی اچیومنت‌ها

 • درجه سختی کسب همه اچیومنت‌ها: 2 از 10 (شما می‌توانید همه اچیومنت‌های را روی درجه سختی Very Easy به دست آورید)
 • مدت زمان مورد نیاز برای کسب همه اچیومنت‌ها: بیش از 100 ساعت (25 ساعت داستان اصلی، 25 ساعت ماموریت‌های مرتبط با Factionها، 20 ساعت برای تروفی‌های متفرقه و 20 الی 30 ساعت برای به دست آوردن XP برای رسیدن به Level یا سطح 100)
 • تعداد اچیومنت‌های آفلاین: 50
 • تعداد اچیومنت‌های آنلاین: صفر، شما می‌توانید تمام گیم اسکورهای این بازی را به صورت تک نفره و بدون نیاز به اینترنت آزاد کنید
 • تعداد اچیومنت‌های از دست دادنی: اگر مرحله اصلی One Giant Leap را به اتمام برسانید، به غیر از اچیومنت‌های مربوط به داستان اصلی، سایر اچیومنت‌ها از دست دادنی محسوب می‌شوند. هنگامی که مرحله پایانی بازی به اتمام برسد، خود بازی به صورت خودکار حالت New Game+ را استارت می‌زند که در طی آن، به غیر از Level و Perkهای به دست آمده، همه چیز را از دست می‌دهید و باید از اول شروع کنید. اگر هم به صورت سهوی مرحله پایانی را به اتمام رساندید، به Autosaveهای قدیمی خود بازی برگردید تا بتوانید سایر کارها را در پیش بگیرید. حال برای محکم کاری بیش‌تر، قبل از رفتن به سراغ مرحله One Giant Leap یک ذخیره دستی یا Manual Save ایجاد کنید
 • تعداد اچیومنت‌های گلیچ شده: صفر
 • آیا درجه سختی روی روند کسب اچیومنت‌ها تاثیرگذار است؟ خیر، شما می‌توانید همه اچیومنت‌ها را روی حالت Very Easy به اتمام برسانید. حال اگر تمایل داشتید، مانعی برای بالا یا پایین‌ بردن درجه سختی استارفیلد وجود نخواهد داشت
 • آیا استفاده از Cheatها باعث غیرفعال شدن اچیومنت‌ها می‌شود؟ بله، هر گونه Cheat و Console Command تمام اچیومنت‌های بازی Starfield را از کار خواهد انداخت
 • تعداد دفعات مورد نیاز برای کسب همه اچیومنت‌ها: یک بار، از آنجایی که نیازی به تکمیل حالت نیو گیم پلاس وجود ندارد، می‌توانید تمامی اچیومنت‌ها با یک بار به پایان رساندن داستان به دست آورید
 • آیا پس از اتمام داستان امکان گشت و گذار در دنیای بازی وجود دارد؟ خیر، پس از اتمام بازی حالت نیو گیم پلاس آغاز می‌شود و به غیر از Level و Perkها همه چیز را از شما خواهد گرفت
For All, Into the Starfield

برای اولین بار وارد فضا شوید

10G

این اچیومنت داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این اچیومنت را در حین تجربه مرحله One Small Step به دست خواهید آورد. For All, Into the Starfield اولین اچیومنت شما در بازی Starfield خواهد بود و هنگامی که دشمنان را بکشید و وارد سفینه شوید، آزاد خواهد شد.

One Small Step

به Constealltion ملحق شوید

10G

این اچیومنت داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این اچیومنت را در حین تجربه مرحله One Small Step و پس از صحبت کردن با سارا به دست خواهید آورد.

Into the Unknown

مرحله Into the Unknown را تکمیل کنید

10G

این اچیومنت داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این اچیومنت را پس از تکمیل مرحله Main Mission 05: Into the Unkown به دست خواهید آورد.

All That Money Can Buy

مرحله All That Money Can Buy را به اتمام برسانید

10G

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را پس از تکمیل مرحله All That Money Can Buy به دست خواهید آورد.

Further Into the Unknown

مرحله Further Into the Unknown را تکمیل کنید

20G

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را پس از تکمیل مرحله Further Into the Unkown به دست خواهید آورد.

High Price to Pay

مرحله High Price to Pay را به اتمام برسانید

20G

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را پس از تکمیل مرحله Higher Price to Pay به دست خواهید آورد.

In Their Footsteps

مرحله In Their Footsteps را به اتمام برسانید

20G

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را پس از تکمیل مرحله In Their Footsteps به دست خواهید آورد.

Entangled

مرحله Entangled را به اتمام برسانید

20G

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را پس از تکمیل مرحله Entangled به دست خواهید آورد.

Unearthed

مرحله Unearthed را به اتمام برسانید

20G

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را پس از تکمیل مرحله Unearthed به دست خواهید آورد.

One Giant Leap

مرحله One Giant Leap را به اتمام برسانید

50G

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را پس از تکمیل مرحله One Giant Leap به دست خواهید آورد.

Supra Et Ultra

به نیروهای UC Vanguard ملحق شوید

10G

شما این تروفی را در ازای تکمیل Faction Mission با نام Supra Et Ultra به دست خواهید آورد. برای شروع کار به Alpha Centuari>سیاره Jemisoon> شهر New Atlantis> منطقه MAST بروید و با شخصیت Commander John Tuala صحبت کنید. البته شما این شخصیت را در حین تکمیل مرحله The Old Neighborhood و ماموریت Talk to Sarah’s Contract به صورت خودکار ملاقات خواهید کرد. اگر در همان ملاقات اول پیشنهاد پیوستن به گروه Vanguard را قبول نکنید، یک ماموریت جدید با نام Speak to Commander Tuala about joining the Vanguard به Quest Log شما اضافه می‌شود. سپس با دنبال کردن این ماموریت با شخصیت مذکور صحبت کنید و به گروه مورد بحث بپیوندید. در ادامه یک ماموریت جدید با نام Grunt Work در دسترس قرار می‌گیرد که با تکمیل کردنش، به تروفی Supra Et Ultra دست پیدا خواهید کرد.

The Devils You Know

مرحله The Devils You Know را به اتمام برسانید

10G

شما این اچیومنت را در ازای تکمیل یکی از ماموریت‌های گروه UC Vanguard با نام The Devils You Know به دست خواهید آورد. توجه داشته باشید که این اچیومنت در حین تکمیل خط داستانی گروه UC Vanguard آزاد می‌شود و نیازی نیست زیاد در موردش نگران باشید. در واقع کافی است با توجه به راهنمای بازی مراحل مربوط به این Faction را دنبال کرده و به پایان برسانید.

A Legacy Forged

ماموریت A Legacy Forged را تکمیل کنید

30G

شما این اچیومنت را در ازای تکمیل یکی از ماموریت‌های گروه UC Vanguard با نام A Legacy Forged به دست خواهید آورد. توجه داشته باشید که این اچیومنت در حین تکمیل خط داستانی گروه UC Vanguard آزاد می‌شود و نیازی نیست زیاد در موردش نگران باشید. در واقع کافی است با توجه به راهنمای بازی مراحل مربوط به این Faction را دنبال کرده و به پایان برسانید.

Deputized

به گروه Freestar Rangers ملحق شوید

10G

شما این اچیومنت را در ازای تکمیل یکی از مراحل گروه Freestar Rangers با نام Deputized به دست خواهید آورد. این ماموریت در طی مرحله The Empty Nest (که یکی از مراحل داستان اصلی محسوب می‌شود) در مقابل شما قرار می‌گیرد و بدین ترتیب آن را از دست نخواهید داد. در ادامه کافی است مرحله Deputized را در Quest Log فعال کرده و با توجه به راهنمای خود بازی به تکمیل آن بپردازید.

Surgical Strike

مرحله Surgical Strike را به پایان برسانید

10G

شما این اچیومنت را در ازای تکمیل یکی از ماموریت‌های گروه Freestar Collective با نام Surgical Strike به دست خواهید آورد. توجه داشته باشید که این اچیومنت در حین تکمیل خط داستانی گروه Freestar Collective آزاد می‌شود و نیازی نیست زیاد در موردش نگران باشد. در واقع کافی است با توجه به راهنمای بازی مراحل مربوط به این Faction را دنبال کرده و به پایان برسانید.

The Hammer Falls

مرحله The Hammer Falls را به پایان برسانید

30G

شما این اچیومنت را در ازای تکمیل یکی از ماموریت‌های گروه Freestar Collective با نام The Hammer Falls به دست خواهید آورد. توجه داشته باشید که این اچیومنت در حین تکمیل خط داستانی گروه Freestar Collective آزاد می‌شود و نیازی نیست زیاد در موردش نگران باشید. در واقع کافی است با توجه به راهنمای بازی مراحل مربوط به این Faction را دنبال کرده و به پایان برسانید.

Back to the Grind

به گروه Ryujin Industries بپیوندید

10G

هنگامی که مرحله Back to the Grind که به گروه Ryujin Industries مربوط است را تکمیل کنید، این اچیومنت را آزاد خواهید کرد. پیدا کردن این ماموریت به هیچ وجه سخت نیست و هنگامی که به مرحله All That Money Can Buy رسیدید، در سطح Neon City با اضافه شدن آن با Quest Log شخصیت اصلی مواجه خواهید شد. در ادامه کافی است با توجه به راهنماهای خود بازی مسیر این ماموریت را پیش ببرید و آن را به اتمام برسانید.

Guilty Parties

ماموریت Guilty Parties را به پایان برسانید

10G

شما این اچیومنت را زمانی به دست می‌آورید که ماموریت Guilty Parties مربوط به گروه Ryujin Industries را تکمیل کنید. توجه داشته باشید که به دست آوردن این اچیومنت زیاد سخت نیست و آن را در حین پرداختن به خط داستانی Ryujin Faction به دست خواهید آورد. برای نحوه ورود به این گروه به راهنمای اچیومنت Back to the Grind سر بزنید.

Executive Level

ماموریت Executive Level را به پایان برسانید

30G

Executive Level آخرین ماموریت مربوط به گروه Ryujin Industries مربوط می‌شود که آن را در حین تکمیل خط داستانی این Faction به اتمام خواهید رساند؛ پس جای نگرانی خاصی وجود ندارد. هنگامی که این ماموریت به Quest Log شخصیت اصلی اضافه، با توجه به راهنماهای خود بازی پیشروی کنید و پایان ماموریت مورد بحث با چشم‌های خود ببینید.

Rook Meets King

به گروه Crimson Fleet ملحق شوید

10G

برای اینکه ماموریت Rook Meets King برای‌تان آزاد شود و بتوانید تروفی مربوط را به دست آورید، باید با توجه به نکاتی که در راهنمای اچیومنت بازی Starfield توضیح دادیم، Faction Missionهای زیر را تمام کنید. نام این مراحل در ادامه آورده می‌شوند:

 • ماموریت Supra Et Ultra مربوط به گروه UC Vanguarsd
 • ماموریت Grunt Work مربوط به گروه UC Vanguard
 • ماموریت Deep Cover مربوط به گروه Crimson Fleet (این ماموریت پس از Grunt Work در دسترس شما قرار می‌گیرد)
 • ماموریت Rook Meets King مربوط به گروه Crimson Fleet
The Best There Is

ماموریت The Best There Is را به اتمام برسانید

10G

شما این اچیومنت را پس از تکمیل ماموریت The Best There Is که به گروه Crimson Fleet مربوط می‌شود. از آنجایی که این ماموریت بخشی از خط داستانی گروه Crimson Fleet به شمار می‌رود و آن را از دست نخواهید داد، نیازی به نگرانی نخواهد بود. برای اطلاعات بیش‌تر و نحوه آزاد کردن این ماموریت باید توضیحات داده شده در راهنمای اچیومنت Rook Meets King را انجام دهید.

Legacy’s End

ماموریت Legacy’s End را به پایان برسانید

30G

Legacy’s End آخرین ماموریت مربوط به گروه Crimson Fleet به حساب می‌رود که در صورت تکمیل کردنش، این اچیومنت را به دست خواهید آورد. توجه داشته باشید که ماموریت مذکور بخشی از خط داستانی گروه Crimson Fleet محسوب می‌شود و بدین ترتیب، آن را از دست نخواهید داد.

Home Sweet Home

یک پایگاه یا Outpost بسازید

10G

در این نقطه از راهنمای اچیومنت بازی Starfield به اچیومنت Home Sweet Home که برای به دست آوردنش، باید یک پایگاه یا Outpost بسازید. برای این کار به صورت آزادامه وارد یک سیاره جدید شوید و با فشردن دکمه LB به اسکن محیط اطراف بپردازید. هر وقت که گزینه Outpost در پایین صفحه از خاکستری به سفید تغییر رنگ داد، بدان معنی است که امکان ساخت پایگاه وجود دارد. هنگامی که این اتفاق رخ داد کافی است دکمه ایکس را بزنید و پایگاه خود را بسازید.

البته توجه داشته باشید که انجام این کار فقط در برخی از نقاط مشخص ممکن است و نمی‌توانید هرجایی که خواستید یک Outpost بسازید. برای پیدا کردن یک مکان مناسب، بهتر است پس از پیاده شدن از سفینه چند صد متری راه بروید تا به یک زمین مسطح و مناسب برسید. همین که یک Outpost را مستقر کردید اچیومنت مورد نظر را به دست خواهید آورد و نیاز به ساخت موارد اضافی نخواهد بود.

Shipping Magnate

پنج عدد از Outpostها را با Cargo Linkها به هم وصل کنید

10G

Shipping Magnate یکی از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین اچیومنت‌های موجود در آموزش اچیومنت‌های استارفیلد به شمار می‌رود. انجام این کار منابع زیادی می‌طلبد و با توجه به همین موضوع، بهتر است قبل از شروع کار یک ذخیره دستی یا Manual Save بگیرید و آن را نگه دارید. اگر نقطه‌ای از کار با اشتباه روبرو شد، کافی است فایل ذخیره خود Load کرده و همه چیز را از اول شروع کنید. برای آگاهی از نحوه وصل کردن پایگاه‌ها با استفاده از Cargo Linkها از ویدیویی که در ادامه قرار داده می‌شود، کمک بگیرید:

Industrialist

از طریق Outpostها 500 آیتم و منابع مختلف استخراج کنید

20G

برای به دست آوردن اچیومنت Industrialist، باید با قرار دادن یک Extractor در پایگاه‌ها 500 واحد آیتم و Resoruce مختلف استخراج کنید (هرآنچه که در بخش Inventory به قسمت Resources تعلق پیدا کند در این اچیومنت محسوب می‌شود). در صورتی که از نحوه انجام این کار آگاهی ندارید، قدم‌های زیر را دنبال کنید:

 1. یک Outpost یا پایگاه بسازید (برای جزئیات بیش‌تر به راهنمای اچیومنت Home Sweet Home بروید)
 2. هنگامی که پایگاه خود را ساختید Building Menu را باز کنید، وارد بخش Extractors شوید و سپس یک Resource Extractor را روی سطح مناسب قرار دهید. سطوحی که منابع غنی و مناسبی داشته باشند، در Bulding Menu با رنگ متفاوتی به تصویر کشیده می‌شوند
 3. یک ژنراتور یا Power Source بسازید تا به Extractor برق برسانید. برای این کار وارد Building Menu شوید، گزینه Power را انتخاب کنید و سپس یک Sollar Array یا Wind Turbine بسازید
 4. یک Storage Device درست کنید. برای اینکار وارد Bulding Menu شوید، گزینه Storage را انتخاب کرده و سپس بخش Storage-Sollid را برگزینید. در ادامه هم با توجه به نیاز خود یک منبع مایع (Liquid) یا گاز (Gas) بسازید
 5. با فشردن دکمه B وارد حالت Modify شوید
 6. به سمت Extractor خود بروید و روی آن دکمه R2 را فشار دهید تا یک خط قرمز ظاهر شود. حال این خط قرمز را به سمت منبع یا Storage خود ببرید و سپس دکمه A را بفشارید تا این دو به هم متصل شوند

در ادامه منابع موجود در پایگاه‌ها به صورت خودکار به دست می‌آیند و اچیومنت مورد بحث هم به تدریج آزاد خواهد شد.

Chief Engineer

یک سفینه را ویرایش کنید

10G

برای انجام این کار به Alpha Centauri بروید، وارد سیاره Jemison شوید و سپس در شهر New Atlantis فروید بیایید. هنگامی که از سفینه پیاده شدید، راه مستقیم را در پیش بگیرید که با نام Ship Service Technician شناخته می‌شود و در کنار یک کیوسک ایستاده است. با او صحبت کرده و سپس گزینه I’d Like to View and Modify my Ship را انتخاب کنید. سپس کافی است وارد یکی از بخش‌های سفینه خود شوید و یکی از قطعات آن را تغییر دهید (مهم نیست که این قطعه مربوط به کدام بخش است). اگر علاقه‌ای به خرج کردن پول ندارید هم بهتر است ارزان‌ترین گزینه ممکن را برگزینید و سپس آن را روی سفینه خود نصب کنید. هنگامی که این کار را انجام دهید اچیومنت Chief Engineer برای شما آزاد خواهد شد.

Stellar Cartography

20 منطومه ستاره‌ای یا Star System را ملاقات کنید

10G

برای اطلاعات بیش‌تر به راهنمای اچیومنت The Stars My Destination سر بزنید.

The Stars My Destination

تمام منظومه‌های ستاره‌ای یا Star Systemها را ملاقات کنید

20G

شما می‌توانید با توجه به عبارت Survey % در سمت چپ صفحه نمایش، متوجه شوید که آیا به آن Star System خاص رفته‌اید یا هنوز وارد آن نشده‌اید (برای انجام این کار باید به منو StarMap بروید). حال اگر علامت Survey % روی این منظومه‌ای ستاره‌ای به نمایش درنیاید، بدان معنی است که شما هنوز از آن Star System خاص دیدن نکرده‌اید. برای اینکه بتوانید میان تمام Star Systemها جا به جا شوید، باید سفینه خود را به گونه‌ای ارتقا دهید که بتواند 28 سال نوری سفر کند. برای اینکه بتوانید سال نوری یا Light Year بیش‌تری را پشت سر بگذارید، باید Gravdrive سفینه خویش را ارتقا دهید. اگر هم خواستید از جزئیات سفینه خود در این زمینه آگاه شوید، دکمه Option را بزنید و وارد بخش Ship شوید. هنگامی که این کار را انجام دادید می‌توانید قدرت سفینه خود در سفرهای فضایی را جلوی عبارت Jump LY مشاهده کنید (LY مخفف سال نوری یا Lightyear است).

حال اگر Jump LY سفینه‌تان به اندازه کافی قدرتمند نبود می‌توانید یک سفینه قوی‌تر بخرید، یک generator بهتر نصب کنید یا اینکه به سراغ قابلیت Astrodynamics در درخت مهارت‌ها بروید. توجه داشته باشید که سفینه ابتدایی شما به صورت پیش فرض قادر نیست که مسافرین خود را به تمامی Star Systemها ببرد. تنها نکته باقی مانده این است که در حین ورود به Star Systemها مورد حمله دشمن قرار می‌گیرد؛ پس بهتر است سفینه خود را به اسلحه‌ها و Shield بهتر هم مجهز کنید.

Boots on the Ground

روی 100 سیاره مختلف فرود بیایید

20G

برای اینکه بتوانید روی یک سیاره یا Planet فروید بیایید وارد Starmap شوید، دکمه X را بزنید و به سمت آن سفر کنید. در ادامه هم کافی است دکمه X را نگه دارید تا روی یکی از مکان‌های مشخص شده فرود بیایید و یک قدم رو به جلو برای این اچیومنت بردارید. فقط توجه داشته باشید که امکان فرود روی سیاره‌های گازی، آبی یا کره‌هایی که آب و هوای بدی دارند وجود نخواهد داشت.

برای اینکه بتوانید تعداد سیاراتی که روی‌شان فرود آمده‌اید را ببینید دکمه آپشن را بزنید و سپس دکمه Y را فشار دهید تا وارد بخش Status شوید. در ادامه گزینه Exploration را بزنید و در مقابل عبارت Planets Landed آن تعداد سفینه‌هایی که روی آن‌ها فرود آمده‌اید را ببینید. هنگامی که عدد مقابل این عبارت به 100 برسد، اچیومنت Boots on the Ground را به دست خواهید آورد. اگر مراحل اصلی و مراحل مربوط به Factionها را پشت سر بگذارید روی چیزی حدود 40 الی 50 سیاره فرود می‌آیید و رفتن به سراغ سایرین برعهده خودتان است.

Fixer

30 عدد از Activityها را تکمیل کنید

30G

Activities نام دسته خاصی از فعالیت‌های فرعی بازی است که می‌توانید آن‌ها را در بخش Quest Log ببینید. برای این کار وارد منو شوید، گزینه Missions را برگزینید و سپس به سراغ بخش Activity شوید. انجام این فعالیت‌های فرعی زیاد سخت نیست و معمولا می‌توانید در عرض تنها چند دقیقه و انجام کارهای آسان آن‌ها را به پایان برسانید. توجه داشته باشید هنگامی که یکی از شخصیت‌های همراه یا Companionها بخواهد با شما صحبت کند، یک Activity جدید برای‌تان دارد.

بهترین راه برای کسب اچیومنت Fixer انجام مراحل اصلی و مراحل مربوط به Factionها است. همچنین هر وقت که یکی از شخصیت‌های همراه قصد داشت با شما صحبت کند دست رد به سینه‌اش نزنید. از آنجایی که تعداد Activityهای موجود در بازی استارفیلد زیاد است، احتمالا به صورت طبیعی اچیومنت Fixer را آزاد خواهید کرد. اگر هم خواستید از تعداد Activityهای تکمیل شده خود آگاهی یابید وارد منو شوید، گزینه Status را بزنید، گزینه Mission را انتخاب کنید و سپس توجه خود را به سمت گزینه Activities Completed ببرید. هنگامی که عدد مقابل این عبارت به 30 رسید، کارتان با اچیومنت Fixer تمام خواهد شد.

Privateer

30 عدد از Terminalها یا Misc. Missionها را تکمیل کنید

10G

توضیحات تروفی Privateer ممکن است کمی گمراه کننده باشد؛ چرا که تمکیل مراحل مربوط به Factionها نیز در روند آزاد کردن آن تاثیرگذار است. در واقع هنگامی که تمامی Faction Missionهای را برای کسب اچیومنت‌های دیگر به پایان برسانید، اچیومنت Privateer به صورت خودکار برای‌تان آزاد خواهد شد. اما علاوه بر این Faction Missionها، شما می‌توانید برای کسب این اچیومنت به سراغ Misc Missionها هم بروید. این Misc Missionها در واقع ماموریت‌های فرعی کوتاهی هستند که توسط NPCها به شما داده می‌شوند.

تکمیل Terminal Missionها هم در روند کسب این اچیومنت تاثیرگذار هستند. این مراحل در واقع Bount Huntهای کوتاه و قابل تکراری هستند که می‌توانید آن‌ها را از طریق ترمینال‌های موجود در شهرهای بزرگ پیدا کنید. برای مثال شما در صورت رفتن به Cheyenne Star System، سیاره Akila و منطقه Akila City یکی از این ترمینال‌ها را پیدا خواهید کرد. این ترمینال در یکی از مهمانحانه‌های گروه Freestar Collective دیده خواهد شد.

Rock Collection

500 واحد منبع اورگانیک یا inOrganic Resources به دست آورید

10G

منظور از Inorganic Resourceها عناصر شیمایی خاصی هستند که آن‌ها را با شلیک لیزر Cutter به دست می‌آورید (Cutterهمان اسلحه لیزری بزرگی است که در مرحله اول در اختیارتان گذاشته می‌شود. بهترین راه ممکن برای به دست آوردن این متریال‌های خاص گشت و گذار در سطح سیاره‌ها با اسکنر روشن است. هنگامی که دکمه LB را بزنید و اسکنر خود را روشن کنید، منابعی که در سطح سیاره وجود دارند را خواهید دید. در ادامه کافی است به سمت این منابع بروید و با Cutter خود به سمت‌شان شلیک کنید تا نابود شوند. پس از اینکه نابود شدند، یک Inorganic Resource به Inventory شما اضافه خواهد شد. هنگامی که این کار را 500 دفعه تکرار کنید اچیومنت Rock Collection را به دست خواهید آورد.

Cyber Jockey

50 قفل دیجیتالی را باز کنید

30G

منظور از Digital Locks در واقع قفل‌هایی هستند که روی درها، صندوق‌ها و محفظه‌ها قرار می‌گیرند و باید آن‌ها را باز کنید. اما برای اینکه بتوانید به بازکردن این Digital Lockها بپردازید به دو چیز نیاز خواهید داشت: اول آیتم‌هایی تحت عنوان Digpick و دوم قابلیتی به نام Security که در بخش Tech درخت مهارت‌ها دیده می‌شود. قفل‌های مورد بحث در سراسر جهان بازی به چشم می‌خورند و در سه درجه سختی Advanced، Expert، Master و Novice در دسترس قرار می‌گیرند. برای اینکه بتوانید قفل‌های سخت‌تر را باز کنید، باید قابلیت Security در درخت مهارت‌ها را بهبود ببخشید و آن را ارتقا دهید. اگر کنجکاو باشید و به سراغ باز کردن درها و صندوقچه‌های قفل شده بروید، اچیومنت Cyber Jockey را به صورت طبیعی خیلی سریع به دست خواهید آورد.

Jacked In

با 50 کامپیوتر تعامل برقرار کنید

20G

کامپیوترها در واقع ترمینال‌های هستند که می‌توانید با آن‌ها تعامل برقرار کرده و اطلاعات بیش‌تری در مورد داستان و محیط به دست آورید. این کامپیوترها بیش‌تر در پایگاه دشمنان و شهرهای بزرگ و شلوغ به چشم می‌خورند. بهترین راه ممکن برای کسب این اچیومنت این است که در ابتدا داستان اصلی و هر چهار Faction Mission را به اتمام برسانید. شما برای انجام کارهای مختلف مجبور هستید که با کامپیوترهای متعددی تعامل برقرار کنید. اگر در حین پایان مراحل اصلی و Faction Missionها اچیومنت مورد بحث را به دست نیاوردید، بهتر است در در دنیای استارفیلد به گشت و گذار بپردازید و به دنبال کامپیوترهای بیش‌تری برای تعامل برقرار کردن بگردید.

Soldier of Fortune

50 اسلحه را Mod کنید

30G

در این نقطه از راهنمای اچیومنت بازی Starfield باید اشاره کنیم که این اثر، به شما اجازه می‌دهد با مراجعه به Workbenchها اسلحه‌های خود را Mod یا شخصی‌سازی کنید. یکی از Workbenchها در Lodge یا همان پایگاه اصلی گروه Constellation قرار دارد که در شهر نیو آتلانتیس آن را می‌بینید. برای پیدا کردن این Workbench کافی است پس از ورود به ساختمان مورد نظر به سمت راست بپیچیده و از طریق پله‌ها به سمت پایین بروید. در این حین این Workbench را درست در مقابل خویش مشاهده می‌کنید. در ادامه با این میز تعامل برقرار کرده و گزینه Modify را برگزینید.

اما برای اینکه موفق به Modify کردن یک اسلحه شوید به دو چیز نیاز خواهید داشت: 1- متریال‌های مورد نیاز 2- حداقل Research Level برای هر اسلحه. شما می‌توانید متریال‌های مورد نیاز را با گشت و گذار در محیط، خرید از فروشنده‌ها و استفاده از Cutter به دست آورید. اما بالا بردن Research Level روند نسبتا پیچیده‌تری دارد. برای اینکار باید به سراغ یک Research Lab بروید (که یکی از آن‌ها در کنار Workbench مذکور وجود دارد) و با آن تعامل برقرار کنید. در ادامه باید یکی از آزمایش‌های موجود در آن را انتخاب کرده و به تکمیل کردنش بپردازید. هنگامی که 50 اسلحه را Modify کنید، اچیومنت Soldier of Fortune برای شما خواهد بود.

Replicator

100 عدد آیتم بسازید

30G

برای به دست آوردن اچیومنت Replicator باید 100 آیتم را با استفاده از Industrial Workbench و Pharmaceutical Lab بسازید. با وجود اینکه این Workbenchها در سراسر کهکشان دیده می‌شوند، شما می‌توانید یک عدد از آن‌ها را در پایگاه اصلی گروه Constellation در شهر نیو آتلانتیس پیدا کنید. برای این کار کافی است به Lodge بروید و از پله‌های سمت راست پایین بروید. حال کافی است به سراغی یکی از دو این Workbench بروید و شروع به ساخت آیتم‌های مختلف کنید. هنگامی که مجموع آیتم‌های ساخته شده از عدد 100 گذر کرد، این اچیومنت برای شما آزاد خواهد شد.

چالش مهمی که در این راه بر سر راه‌تان قرار می‌گیرد، کمبود منابع مورد نیاز برای ساخت و ساز است. اگر به محدودیت منابع خوردید، کافی است به فروشنده‌های شهر نیو آتلانتیس مراجعه کنید و به خرید Resourceهای مورد نظر بپردازید. راستی اگر خواستید تعداد آیتم‌هایی که با استفاده از Pharmaceutical Lab ساخته‌اید را ببینید، دکمه Option را فشار دهید و با فشردن دکمه Y وارد Status بروید. در ادامه و با مراجعه به بخش Crafting از آمار آیتم‌های ساخته شده خود آگاه خواهید شد.

The Family You Choose

10 شخصیت همراه یا Companion مختلف را به استخدام خود درآورید

20G

برای کسب The Family You Choose که در این نقطه از راهنمای اچیومنت بازی Starfield در موردش صحبت می‌کنیم، باید 10 شخصیت همراه یا Companion را استخدام کنید. هفت نفر از این شخصیت‌های همراه به صورت خودکار و با پیشروی در داستان اصلی بر سر راه‌تان قرار می‌گیرند. این شخصیت‌ها عبارتند از Andreja، Barret، Heller، Lin، Sam Coe، Sarah Morgan و Vasco. اما این پایان کار نیست و شما قادر هستید شخصیت‌های همراه دیگری را هم به تیم خود بیفزایید. این Companionها معمولا در مهمانخانه‌ها و بارها پیدا می‌شوند. فقط توجه داشته باشید که برای استخدام این افراد باید کمی دست به جیب شوید و از تعداد Creditهای خود کم کنید. هنگامی که یکی از آن‌ها به تیم‌تان اضافه شد باید او را به یک پست منحصر به فرد Assign کنید. راستی اگر پس از استخدام 10 شخصیت همراه به اچیومنت نرسیدید، کافی است به سراغ دو الی سه Companion دیگر بروید.

Starcrossed

رابطه خود با یکی از شخصیت‌ها را به بالاترین سطح ممکن برسانید

20G

تروفی از دست دادنی

در بازی Starfield چهار شخصیت همراه وجود دارد که می‌توانید با آن‌ها رابطه عاشقانه برقرار کنید و به عبارتی، با آن‌ها به بالاترین سطح رابطه برسید. این شخصیت‌ها عبارتند از Sarah Morgan، Sam Core، Andreja و Barret (رفتن به سراغ یکی از دو شخصیت Sarah و Andreja پیشنهاد می‌شود). توجه داشته باشید که برقرار رابطه عاشقانه ربطی به جنسبت شخصیت‌ها ندارد تا شما بتوانید با هر فردی که خواستید وارد رابطه شوید. همان‌طور که پیش از این هم گفته شد، هر چهار شخصیت مذکور در طی داستان با شما ملاقات می‌کنند و آن‌ها را از دست نخواهید داد. نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که باید یکی از شخصیت‌های موجود را انتخاب کرده و همواره با او سفر کنید تا نزدیک و نزدیک‌تر شوید. علاوه بر این باید ذائقه شخصیت انتخاب شده را یاد بگیرید و به سراغ تصمیماتی بروید که مورد پسندشان قرار می‌گیرد. در ادامه باید هر وقت که با آن‌ها صحبت کردید به ترتیب گزینه‌های Flirt، Friendship، Romance و Commitment را انتخاب کنید تا بتوانید با آن فرد وارد رابطه عاشقانه شوید. هنگامی که این اتفاق رخ داد اچیومنت Starcrossed برای‌تان آزاد خواهد شد.

War of Angels

20 واحد Qunatum Essence به دست آورید

20G

Quantum Essence نام یک متریال خاص است که معمولا پس از کشتن Starbornها و Guardianها آن را به دست می‌آورید. Starbornها و Guardianها در واقع فضانوردهای قدرتمندی هستند که در سطح کهکشان تله پورت می‌کنند و با نامرئی شدن، از چشم دشمنان خود دور می‌مانند. توجه داشته باشید که شما تا زمان رسیدن به ساعت‌های پایانی داستان با این دو نوع از دشمن‌ها روبرو نخواهید شد. به هر حال، هنگامی که یکی از آن‌ها را بکشید عبارت You Have Gained 1 Quantum Essence روی نمایشگر به تصویر کشیده می‌شود و نشانگر این است که یک واحد از متریال مورد بحث به Inventory شما اضافه شده است.

بنابراین هنگامی که 20 نفر از این دشمنان قدرتمند را بکشید، 20 واحد Quantim Essence به دست می‌آورید و اچیومنت War of Angels را مال خود می‌کنید. از آنجایی که این اتفاق احتمالا در روند اصلی داستان رخ می‌دهد، نیازی به نگرانی درباره آن نیست. فقط بهتر است حواس خود را جمع کنید که هیچ Starborn یا Guardian خاصی از زیر دست‌تان زنده خارج نشود.

Fleet Commander

10 سفینه به دست آورید

20G

در این بخش از راهنمای اچیومنت بازی Starfield باید اشاره کنیم که برای کسب اچیومنت Fleet Commander، باید مجموعا 10 سفینه به دست آورید. توجه داشته باشید که نیازی نیست هر 10 تا از آن‌ها به صورت همزمان در مالکیت شما قرار داشته باشند و همین که در یک نقطه یکی از آن‌ها را داشته باشید کافی است. با تکمیل داستان اصلی و Faction Missionها، خود بازی سه سفینه جدید را به صورت خودکار در اختیارتان قرار می‌دهد که نیازی به نگرانی در مورد آن‌ها نیست.

اما پس از به دست آوردن این سه سفینه، قاعدتا باید 6 الی 7 سفینه دیگر به دست آورید تا اچیومنت Fleet Commander آزاد شود. سفینه‌ها توسط Ship Service Merchantها فروخته می‌شوند که همیشه در نزدیکی محل فرود سفینه‌ها به چشم می‌خورند. به هر حال اگر برای کسب این اچیومنت به راهنمای بیش‌تری نیاز دارید، می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار داده می‌شود کمک بگیرید:

Thirst for Knowledge

20 عدد Skil Magazine را به دست آورده و مطالعه کنید

10G

برای اینکه بتوانید اچیومنت Thirst for Knowledge را به دست آورید، باید 20 عدد Skill Magazine را پیدا کرده و مطالعه کنید. این مجله‌ها که به صورت اتفاقی در سطح دنیای بازی پخش شده‌اند، برخی از قابلیت‌های شما را به صورت همیشگی ارتقا می‌بخشند. این مجله‌ها که یک نوع کالکتیبل محسوب می‌شوند، روی اسکنر به نمایش در می‌آیند تا کار راحت‌تری برای دیدن آن‌ها در محیط داشته باشید. از آنجایی که دنیای بازی Starfield خیلی بزرگ است و به سختی می‌توان این مجله‌ها را پیدا کرد، بهتر است از ویدیویی که در ادامه قرار داده می‌شود کمک بگیرید:

Dark Matter

300 نفر از دشمنان انسان را بکشید

20G

شما در طی تکمیل داستان اصلی و Faction Missionها به طور قطع 300 نفر از دشمنان آدمیزاد را خواهید کشت. البته اگر به دشمن انسان بیش‌تری نیاز دارید در بسیاری از سیاره‌ها و در کنار محل فرود با آن‌ها روبرو خواهید شد.

Another Bug Hunt

300 عدد از دشمنان غیرانسانی بازی را بکشید

20G

برای اینکه بتوانید اچیومنت Another Bug Hunt را به دست آورید، باید 300 عدد از Craetureها یا دشمنان غیرانسانی بازی را بکشید. اصولا کشتن هر نوع هیولا و حیوانی که انسان یا ربات محسوب نمی‌شود، در روند کسب این اچیومنت لحاظ خواهد شد. در صورت تکمیل داستان اصلی و Faction Missionها احتمالا به تعداد مورد نیاز خواهید رسید. اما با این حال اگر به حد نصاب مورد نظر نرسیدید، می‌توانید به سیاره‌های مختلف سفر کنید و به دنبال دشمنان غیرانسانی بگردید.

I Use Them For Smuggling

با موفقیت یک کالای قاچاق را قاچاق کنید

10G

بازی Starfield این اجازه را به شما می‌دهد که به قاچاق کالا میان سیاره‌ها بپردازید و پول خوبی از آن کسب کنید. اچیومنت I Use Them For Smuggling دقیقا همین کار را از شما می‌خواهد و هنگامی که یک کالای قاچاق را وارد کنید، آن را به دست خواهید آورد. برای آگاهی از نحوه کسب این اچیومنت از ویدیویی که در ادامه قرار داده می‌شود کمک بگیرید:

Dust Off

به Level یا سطح 5 برسید

10G

برای اطلاعات بیش‌تر به راهنمای اچیومنت Reach for the Stars سر بزنید.

Traveler

به Level یا سطح 10 برسید

10G

برای اطلاعات بیش‌تر به راهنمای اچیومنت Reach for the Stars مراجعه کنید.

Elite

به Level یا سطح 25 برسید

20G

برای اطلاعات بیش‌تر به راهنمای اچیومنت Reach for the Stars سر بزنید.

Space Opera

به Level یا سطح 50 برسید

50G

برای اطلاعات بیش‌تر به راهنمای اچیومنت Reach for the Stars سر بزنید.

Reach for the Stars

به Level یا سطح 100 برسید

100G

در این نقطه از راهنمای اچیومنت بازی Starfield به اچیومنت پایانی یا Reach for the Stars می‌رسیم. شما برای کسب این مورد باید به Level یا سطح 10 برسید که برای آن، به 479,326 واحد XP نیاز خواهید داشت. هنگامی که داستان اصلی و Faction Missionها را به اتمام برسانید، احتمالا Level شما از 40 بیش‌تر خواهد بود. حال برای اینکه بتوانید به Levelهای باقی مانده برسید و Reach for the Stars را کسب کنید، باید به سراغ فعالیت‌های مختلف و فرعی دیگر بروید. از جمله این فعالیت‌های فرعی می‌توان به کشتن دشمنان، نابود کردن سفینه‌ها، تکمیل ماموریت‌های فرعی، تکمیل فعالیت‌های فرعی، جا به جا کردن بار برای سازمان‌ها، درست کردن Outpost و… اشاره کنیم. لازم به ذکر است که برای سهولت کار بهتر است درجه سختی یا Difficulty را روی Very Easy یا خیلی آسان بگذارید.

در این نقطه به پایان راهنمای اچیومنت استارفیلد می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا موفق به کسب همه اچیومنت‌ها شدید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Powerpyx

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *